Şimdi Ara

NBCS-Nuri Baras Cinema Sistemi (289. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.155
Cevap
41
Favori
351.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hımmm güzel ürünler tam sinema setupı. Ama fiyat fazla gerçekten.
    Atmos atraksiyon olsun sinema işinde diye icat olmuş gibi duruyor zaten
    ev sineması meraklıları bizler tüm dünyadaki meraklılar biraz çocuk ruhluyuz. Bunlar da birer oyuncağımız gibi
    hemen yeni bir şey çıkınca denemek istiyoruz. Sinema seyretmek zevkli bir uğraş zaten başlı başına bir de zevki
    katmerleyecek ürünler ile rahat yaşam alanlarımıza bunları adapte etmek işin hobi tarafı zaten.
    senin mekan bu tür atraksiyonlara müsait olduğu için ilk sen de olur diye düşünmüştüm.
  • Gercekten de biz buyukler icin oyuncaklar bu cihazlar
    Hobimize ilgi alanimiza yonelik yeni cikan bisey oldumu alip deneme durtusu, cihazi kutusundan ilk cikarma hissi ve ugrasarak yapilan kurulum sonrasi tatli bir keyifle karsisina gecip harcanan emegin karsiligini almanin tatmini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuribaras

abi valla gecen zorluda seyrettim atmos inan fazla bir fark yakalayamadım ..En son asagıdakı linkteki urunu sinan abi ile almaya gittik fiyatta anlasamadık alamadım ama duruyor benden baska alicak kişi çıkmaz sanırım dediğim fiyata inerse ..

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-hi-end-turkiyede-tek-sinema-jbl-synthesis-surround-array-system-188901099/detay

Erken bir değerlendirmede olabilir ama Atmos olayı gereksiz mi ne?
    Zira güzel kurulmuş doğru ayarları yapılmış bir ampli sub ve hoparlör ile 5.1 veya 7.1 sistemle çevresel ses almak mümkün böyle bir sistemde yukarıdan çakan şimşeğide gökgürültüsünüde yukarıdan geliyormuş gibi duyuyorsun haliyle evin tavanına en az iki hop için delmek gerekir mi acaba diye düşünüyor insan.
    Bu sanırım artık ev sinema sistemleri sinemadaki ses kalitesini aratmadığınd an pazardaki bu sektördeki arayış demeyelimde farklı birşeyler yapma girişimi olabilir diye düşünüyorum.
    Bu benim naçizane kendi düşüncem ben öncelikle evdeki 5.1 veya 7.1 sistemlerin hakkını vermeden yanayım.

• KMLSNY kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum bana görede atmos boş bir pazarlama numarası bencede 5.1 veya 7.1 kaliteli sistemlerde en ufak bir upgrade ihtiyacı hissetmiyor insan yeter ki doğru kurulumla kaliteli sistem bileşenleri bir araya gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: KMLSNY

quote:

abi valla gecen zorluda seyrettim atmos inan fazla bir fark yakalayamadım ..En son asagıdakı linkteki urunu sinan abi ile almaya gittik fiyatta anlasamadık alamadım ama duruyor benden baska alicak kişi çıkmaz sanırım dediğim fiyata inerse ..

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-hi-end-turkiyede-tek-sinema-jbl-synthesis-surround-array-system-188901099/detay

Erken bir değerlendirmede olabilir ama Atmos olayı gereksiz mi ne?
    Zira güzel kurulmuş doğru ayarları yapılmış bir ampli sub ve hoparlör ile 5.1 veya 7.1 sistemle çevresel ses almak mümkün böyle bir sistemde yukarıdan çakan şimşeğide gökgürültüsünüde yukarıdan geliyormuş gibi duyuyorsun haliyle evin tavanına en az iki hop için delmek gerekir mi acaba diye düşünüyor insan.
    Bu sanırım artık ev sinema sistemleri sinemadaki ses kalitesini aratmadığınd an pazardaki bu sektördeki arayış demeyelimde farklı birşeyler yapma girişimi olabilir diye düşünüyorum.
    Bu benim naçizane kendi düşüncem ben öncelikle evdeki 5.1 veya 7.1 sistemlerin hakkını vermeden yanayım.

Valla haklisin

• Dünya'daki tüm sinema salonlarındaki prosesörlerin değişeceğini ve tavanlarına en az 8 hoparlör ve bunları besleyecek powerlar ekleneceğini düşündüğünüzde gereksiz gibi görünse de mecbuuuur😃

Burada Dolby çok akıllıca davrandı adamların pazarlama yetkilisi kimse hemen ev sistemlerine de adapte etti. Genellikle önce Sinemalar geçer ardından eve gelirdi .

Şimdi tüm firmalar 5-6 senedir önce 3d uyumlu amfiler ardından 4k passthru ile elektronikleri insanlara değiştirtti.ancak hoparlörler için bir atraksiyon yoktu.hooooop şimdi de Atmos var haydi bakalım üzerinde tavana atım yapan kuleler varmış bu şekilde çözebilirim nasıl olsa avr yi Atmos yaptık muhabbetleri başlar.
    Adamların istediği de bu.
    Bakın şimdi de TVlere bulaştılar. Dolby HDR Onaylı TV'ler piyasaya çıkıyor. Bluray 4k da bu sertifika da olacak. Yani Quaantum dot ve oled HDR li tv niz yoksa aman diyim tam randıman almayı unutun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HI-DEF-MAN -- 22 Şubat 2015; 10:36:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birde şöyle bir durum var Atmos 9-11-22 veya kaç hoparör ise artık.
    Arkadaş bu kadar hoparlörde zaten sesin sinema ın içinde olursun sıkıysa aynı etkiyi 5.1 de oluşturda görelim:-)
    Ben sisteme o zaman sistem derim.
    Atmosta sıkıntı o kadar hoparlörü kaldırabilecek ampli ama amplinin hası o sizi kuşatan çevresel sesi geçişleri verebilen AVR ve amp'lidir:-) saygı duyarım O amplinin uada AVR nin karşısında diyede şeytan sağdan yaklaşmıyor değil hani.

• denon x 7200 bekliyoruz olmadı onkyo 5030 cıkarsa artık pre power işini rafa kaldırdık 9 hop olduktan sonra hem kablo kalabalıgı hemde 2 adet power amfi gerekicek o yuzden avr ile yola devam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuribaras -- 23 Şubat 2015; 19:45:20 >
  • quote:

denon x 7200 bekliyoruz olmadı onkyo 5030 cıkarsa artık pre power işini rafa kaldırdık 9 hop olduktan sonra hem kablo kalabalıgı hemde 2 adet power amfi gerekicek o yuzden avr ile yola devam..

Hoparlörler Ve sub ne?

• su an teufeller var onun takımından bulursak almanya ebayden bakıyorum yoksa satip baska birşey bakıcam komple.
  • X7200, X5200 şuanda en güncel ve makul görünen avr gibi geliyor bana da.
  • atmos konusu bu başlıkta daha çok konuşuluyor sanki. bir de auro-3d olayı var henüz destekleyen formatta bir film de yok galiba. bilgi veya tecrübesi olan var mıdır?
  • En son söylenti HDMI tipinin değişeceği yönünde. Bir de HDMI with ethernet kullanan sistem halen yok benim bildiğim. Bir ara Marantz SR7007 değiştirmeyi düşündüm ama bu değişiklikler olana kadar beklemeye karar verdim. Şimdi X7200 alınacak, 6 ay sonra da farklı bir HDMI ve HDMI with ethernet kullanabilen cihazlar çıkacak.
  • Şu ''with ethernet'' olayını daha denemek nasip olmadı merak ediyorum açıkçası cihazlara harici wi-fi aparatı yapıp ayrıdan satmak daha cazip geliyor herhalde
  • Su anda kullanmis oldugum teufel 5.1 sinema sistemi satiliktir ilgilenen arkadaslar ozelden yazsinlar..
  • Teufel set için kapora alinmiştir 7 mart tarihine kadar ayırtılmıştır..
  • quote:

Teufel set için kapora alinmiştir 7 mart tarihine kadar ayırtılmıştır..

Sub la beraber mi verdin Nuricim?

• Evet büyük subwooferı istedi alan arkadas..
    Bu arada sabah buldum buyuk subwoofer bir sitenin yaptıgı testte velodyne dd 18 den iyi puan almiş..Testi gordukten sonra buyugu kendime saklıyım dedim ama olmadı :(

http://www.testberichte.de/preisvergleich/level4_audiovision_12679.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuribaras -- 26 Şubat 2015; 17:03:04 >
  • quote:

Teufel set için kapora alinmiştir 7 mart tarihine kadar ayırtılmıştır..

Hayırlı olsun heriki tarafada me düşünüyorsun kafanda ne var

• abi valla jbl pro seri olabilir klipsch olabilir tekrar yada paraya kıyarsak bw :)
  • 
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.