Şimdi Ara

NBCS-Nuri Baras Cinema Sistemi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.155
Cevap
41
Favori
351.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

NBCS-Nuri Baras Cinema Sistemi
  • çok iyi görünüyor son hali de..
    Perde işini de halletmişsiniz
    projektörü de tavana asmışsınız.
    tam bir sinema salonu olmuş.
    Tebrikler, iyi seyirler, iyi dinlemeler.
  • Her taraftan hoparlör fışkırıyo. Para var hi-fi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feel The...

Her taraftan hoparlör fışkırıyo. Para var hi-fi var.

öle aynen usta amfiye baksana apartman gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuribaras

resım 1

Sistemi dahada toparlamışsın güzel olmuşta perdeyi artık 16-9 yapma zamanı gelmedimi?

Birde tenis masası arkasında duran hoplar benim BP-30 larmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: bowers wilkins

quote:

Orijinalden alıntı: Feel The...

Her taraftan hoparlör fışkırıyo. Para var hi-fi var.

öle aynen usta amfiye baksana apartman gibi

Apartman gibi olmasada ben küçükken oturduğumuz gecekonduya benziyor oda böyle şişman 2 katlı bişeydi

• merhabalar nuri bey

acaba projeksiyon için kullandıgınız kablonun markası ve uzunlugunu ogrenebilirmiyim
    bende vatandan aldıgım 15 metre uzunlugunda hdmi kablo var ama sanırım kablo kalitesinden
    dolayıdır sadece 1080i de sağlıklı goruntu verıyo 1080p bagladıgınızda goruntude kesilmeler ve
    renk kayması felan basgosteriyor o nedenle ogrenmek istedim

aslında perdenin tavandan sarkması 4x3 goruntusunu sağlıyor ve goruntu tavandan baslamadıgı icin
    gereksiz yere beyaz beyaz goruntunun uzerinde sırıtıyor bendede 250x200 perde var tavanda asılı

şimdi aklımdaki ya alcıpandan bir dekor uydurup tavandan 1 metre kadar aşagıdan baslayacak sekilde
    konumlandırmak var yada ikea daki gibi duvara uzun millerle sabitli L demiri olmayan bir raf koyup tam
    alt kosebendine perdeyi hem duvara sıfır hemde altından rafa sabitlencek sekilde koyup perde mekanizmasınıda
    sabitlemek var

dahada guzeli her ne kadar resimlerden perdenin arkası gorunmesede,
    tam karsı duvara asma tavan yaptırırken korniş yeri bos bırakılıp ikili yada tekli bir korniş gizlenip buraya yanlarda perde pano
    ve tavandan sarkan 2 karıs alın kadife perde yaptırıp projeksiyon perdesinin kasasınıda kornişinde arkasında dip tavana monte etmek

tabii bunları çizim yada foto montajla resimleyip daha anlaşılır halde gostermek isterim ilerleyen gunlerde nasip olursa
    3 gun sehir dısına cıkıyorum laptopumu yanıma alıcam fırsat olursa desteklemeye calısıcam konuyu resimlerle

herkezze guzel forumlar ...

• Benım kullandıgım kabloda sizde olandan 15 metre ama benım amfi sinyali güclendiriyor ve herhangıbı bır sey olmuyor geçen amfiyi yazılım yuklenmesı ıcın servise verdim o sırada projeksiyondan direk ps3 ü girdim hdmi kabloyu desteklemiyor diye yazı çıktı ekranda sonrada ekran gidip gelmeye basladı ama amfi servisten dönünce tekrar takınca problem ortadan kalktı bu sırada van den hul 7,5 metre kablo aldım futurushoptan ama boyu yetmedi size yeterse yolliyim deneyin isterseniz
  • nuri hayırlı olsun şimdi daha derli toplu görünüyor.
    senin amfide kaç tane hdmi girişi vardı?

harbiden perdeyi bence de 16:9 yapsan daha şık olur.
    birde salonda oturma gurubunun yanına yani en sık oturduğun yerin yanına bir tane hdmi girişli lcd ekran koyup, 4*2 hdmi matrix koyarak görüntünün birisini projektöre diğerini ise lcd ekrana verebilirsin. bu durumda gerekmedikçe projektörü kullanmak durumunda kalmazsın. çıkışlar birbirinden bağımsız olduğu için iki faklı görüntü için de kullanırsın.

@cmteria, hdmi kablo görüntüyü kesik kesik veriyorsa araya sinyal güçlendirici (hdmi repeater) koymanız lazım. artı 15 metrede o sorunu yapmaması gerekiyor. normal değil. kabloyu değiştirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by@li -- 26 Ekim 2010; 13:34:10 >
  • Ali abi 1 out 5 tanede in var hdmi amfide, lcd tv koyma fikrini düşündüm ama aşagıya hergun inmedigim icin gerek yok ampul biterse alırız zaten
  • lcd tv değil küçük bir monitör koyacaksın tv ye gerek yok. ampul az para değil onu da başka yerde değerlendirirsin. haa şu da var dediklerimde az para değil ama kalıcı bir yöntem.

öyle diyorsan öyledir. karar senin ben sadece fikrimi söyledim.
  • Ali abi projeksiyonu alalı kac ay oldu daha 180 saat kullanmışım sağol yinede
  • 7.5 metre benide kurtarmıyor malesef yinede nezih teklifin icin saolasın usta
    elindeki hdmi kabloyu değiştir fikri de malesef sarfiyat kategorisine giriyor saolun zaten
    1080i ile 1080p arasında benim astigmat gozum bişey algılayamıyor o nedenle idare ediyoruz

16/9 perde ye ayrıca gerek yok bence o perdeyi wide olacak kadar acarsanız kurulumunu asağı çekip
    ala olur aslında perdenin mekanizmasını ya supurgeligin 2 karış ustune yada ahsap tv unitesi uzunsa tam mobilyanın
    bittigi yere monte edip aşagıdan yukarıya dogru acılması sağlanabilir mesela dersek durun bi resim bulalım

• perdenin materyali elektrik motorlu olması anfiden otomatik acılması felan deseniz neysede
    sadece boyutu hakkında soylediklerinize bakarak 16 ya 9 dan kastınız duvara monte sabit perdemidir
    tavandan asılan ama acıldıgında 16 ya 9 dısındaki yerlerin siyah renkli oldugu cerceveli perdemidir
    tam olarak anlayamadım bu arada resme bakarak perde 180 eninde gibi belki 200 yada kurtarırsa 250 cm
    perde gorsel anlamda projeksiyonda ışık olarak besleyebilecekse daha zengin durabilir

bu arada blueray dısında ps3 ev sinemada nasıl kullanılır bilmiyorum harici disk takarak mkv leri oynatabiliyormu
    media player yerine alınırmı turkce altyazıda sıkıntı varmı hiç ps3 kullanmadım o nedenle soruyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CMteria -- 27 Ekim 2010; 15:32:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CMteria

16/9 perde ye ayrıca gerek yok bence o perdeyi wide olacak kadar acarsanız kurulumunu asağı çekip
    ala olur aslında perdenin mekanizmasını ya supurgeligin 2 karış ustune yada ahsap tv unitesi uzunsa tam mobilyanın
    bittigi yere monte edip aşagıdan yukarıya dogru acılması sağlanabilir mesela dersek durun bi resim bulalım

detay ve güç için o kadar emek sarfedilmiş para harcanmış,firmaların flagship amfileri alınıp satılmış hoplar değişmiş.....

ama ucuz bir perdeyi değiştirmeye gerek yok...tabi bu sizin fikriniz.

yineliyorum bence 16/9 perdeye gerek var...onca emeği ve parayı ve ortaya çıkan görselliği tamamlama açısından kesin gerek var!!!

edit:alıntadaki resmi kaldırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asefik -- 27 Ekim 2010; 15:19:04 >
  • Sayın asefik 16,9 formatında 240x200 siyah cerceveli arkasıda siyah motorsuz perde hiç bi yerde bulamadım bildiğiniz bir yer varmı ?
  • quote:

Sayın asefik 16,9 formatında 240x200 siyah cerceveli arkasıda siyah motorsuz perde hiç bi yerde bulamadım bildiğiniz bir yer varmı ?

http://www.morfare.com/asp/product/3312/Storlu-Projeksiyon-Perdesi-240x200-cm

buna baktınmı? "Belirtildiği taktirde görüntünün tam oturabilmesi için siyah çerçeve" diye yazıyor ve 320tl

belki işini görür...

• yok görmemiştim bunu ama 16,9 ıle ilgili bi bir şey yazmıyor
  • quote:

yok görmemiştim bunu ama 16,9 ıle ilgili bi bir şey yazmıyor

240X200 diye sorunca hiç çarpıp bölmeden bunu baktım aynı sitede 250*190 nıda var...

16/9 formatında 240 genişlik için yükseklik 135 e tekabül ediyor,sitede 240*135 var ama motorlu.

edit:harf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asefik -- 28 Ekim 2010; 10:09:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asefik

detay ve güç için o kadar emek sarfedilmiş para harcanmış,firmaların flagship amfileri alınıp satılmış hoplar değişmiş.....

ama ucuz bir perdeyi değiştirmeye gerek yok...tabi bu sizin fikriniz.

yineliyorum bence 16/9 perdeye gerek var...onca emeği ve parayı ve ortaya çıkan görselliği tamamlama açısından kesin gerek var!!!

edit:alıntadaki resmi kaldırdım

Sayın asefik,
    ucuz perdeyi değiştirme fikrinize tamamen katılıyorum. Kaliteli bir perdeyle gerçekten çok farklı sonuç alınıyor. Ancak 16:9 olayına pek katılmıyorum. Filmlerin büyük çoğonluğunun 2.35 olduğunu, daha çok dizi ve animasyonların 1,77 (16:9) olduğunu düşünürseniz, zaten kenarlar çoğu filmde yine tam oturmayacak ve beyaz boşluklar yine olacak. Ben filmlerin bu farklı oranlarda olması nedeniyle siyah kenarı olmayan 1:1 perde tercih ettim. Tavana monte edince istediğiniz yükseklikten rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Daha önce siyah kenarları olan bir perde kullanmıştım, oran uyuşmaması nedeniyle pek bir fark olmadığını bizzat yaşadım.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.