Şimdi Ara

MCLARENCİLER BURAYA!!!!!!mclaren-mercedes yeniden (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
669
Cevap
1
Favori
58.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: etusch
    MMX166 düşünsene benim elimde bunlar için kanıt var. O takdirde işin içinde olan Alonso nun elinde neler olurdu. İşin içinde olan Ferrarinin elinde neler olurdu, ta buradan kanıta sahip olabilseydim böyle bir konuda. McLaren tarihe gömülür bir daha kimse adını bile anmak istemezdi. Nasıl elimde kanıt olmasını beklersin. Ben okuduklarıma bakarak, izlediklerime bakarak , yapılan açıklamalara bakarak bunları söylüyorum. Elimde başka bir şey yok.

bı sanıye alonso nun lastık basınclarının dusuk olmasında ferrarı nınde parmagı varmı.hmm.ılgınc bu sezon aslında tam polısıye romanlık olmus

saka bı yana alonso bu ıddaları kanıtlayabılırmı.acıkcası mclaren ın alonso yu sabote edecegını sanmıyorum.ama mclaren calısanlarının alonso ya artık soguk davrandıgı kesın.ama bır ıhtımal mclaren calısanlarının bırı ferdı olarak alonso yu sabote edebılır.off allahımn bu sezonu hıc ama hıc hatırlamak ıstemıyorum
  • Hayır yaa . Diyorumki ben burada delil bulabiliyor olsaydım böyle bir konuda, Alonso işin içinde olaraktan çok daha fazla ve çok daha kesin delillere rahatça sahip olabilir ve McLarenden hıncını fazlasıyla alırdı. Ama buna gerek kalmadan Ferrari casusluk olayı ile ilgili elde edeceği kanıtlarla MLareni sonsuza kadar F1in dışına itebilirdi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bianconera

quote:

Orjinalden alıntı: eagleanddog

merhaba arkadaşlar bende mclaren'ciyim,tüm cevapları okuyamadım ancak sadece şuna üzüldüm burada nerdeyse hiç eskilerden bahsedilmemiş,bu takımda hayranlığım oldukça kuvvetlidir,en büyük sebebi ölümünü hala kabul edemediğim ve hala unutamadığım ve unutmayacagım AYRTON SENNA dır.takım patronu ron DENNİS hala onu unutamamışken bizler belkide adını bile bilmiyoruz,bu takımla 3 dünya şampiyonluğu olan ayrton SENNA yı bu vesile ile saygıyla anıyorum,ruhun şad olsun EFSANE. SENNA dan sonra f1 izlemiyorum bile arkadaşlar o ve onun dönemi çok daha kaliteliydi, alein prost,nigel mensell,piguet,gerhart berger,ve tabiki SENNA bence o zamanlar
    takımlardan önce pilotlar gelirdi ve daha çekişmeli olurdu f1 ne yazıkki şuan o zamanların havasını sadece alonso'da buluyorum.yeri nerede olursa olsun kimleri pilot olarak alırsa alsın takıma,mclaren takımı en büyüktür.
    saygılar

sanırım ne anlamda söylediğimi anlamadın sen alonso derken, sen ne zamandır takip ediyorsun f1 i bilirmisin 88-94 yıllarını,şumi neden son yıllarda SENNA denilince hıçkırarak ağlıyor biliyormusun,o zamanlardaki pilotlara daha çaylakken tafra yapıyordu,hatta SENNA ya kafa tutacağını sanıyordu,oysaki SENNA öldüğünde arkasındaydı yaşasaydı yine arkasında olacaktı ve bunu oda anladı ve şimdilerde o yaşasaydı 2. olurdum ve bunu kabullenirdim diyor.demek istediğim alonso ilk günlerdeki olgunlugu duruşu profösyenelliği tekniği ve karizması ile buğüne kadar SENNA ya en yaklaşan kişidir,araştır derim. yoksa alonso gelmiş geçmiş en iyi pilot değildir.zaten yapılan resmi anketlerde gelmiş geçmiş en iyi f1 pilot sıralamasında SENNA ilk sırada buda küçük bir bilgi olsun.mclaren takımının içinde alonso yu görmek çok büyük mutluluk.saygılar
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: bianconera

quote:

merhaba arkadaşlar bende mclaren'ciyim,tüm cevapları okuyamadım ancak sadece şuna üzüldüm burada nerdeyse hiç eskilerden bahsedilmemiş,bu takımda hayranlığım oldukça kuvvetlidir,en büyük sebebi ölümünü hala kabul edemediğim ve hala unutamadığım ve unutmayacagım AYRTON SENNA dır.takım patronu ron DENNİS hala onu unutamamışken bizler belkide adını bile bilmiyoruz,bu takımla 3 dünya şampiyonluğu olan ayrton SENNA yı bu vesile ile saygıyla anıyorum,ruhun şad olsun EFSANE. SENNA dan sonra f1 izlemiyorum bile arkadaşlar o ve onun dönemi çok daha kaliteliydi, alein prost,nigel mensell,piguet,gerhart berger,ve tabiki SENNA bence o zamanlar
    takımlardan önce pilotlar gelirdi ve daha çekişmeli olurdu f1 ne yazıkki şuan o zamanların havasını sadece alonso'da buluyorum.yeri nerede olursa olsun kimleri pilot olarak alırsa alsın takıma,mclaren takımı en büyüktür.
    saygılar

sanırım ne anlamda söylediğimi anlamadın sen alonso derken, sen ne zamandır takip ediyorsun f1 i bilirmisin 88-94 yıllarını,şumi neden son yıllarda SENNA denilince hıçkırarak ağlıyor biliyormusun,o zamanlardaki pilotlara daha çaylakken tafra yapıyordu,hatta SENNA ya kafa tutacağını sanıyordu,oysaki SENNA öldüğünde arkasındaydı yaşasaydı yine arkasında olacaktı ve bunu oda anladı ve şimdilerde o yaşasaydı 2. olurdum ve bunu kabullenirdim diyor.demek istediğim alonso ilk günlerdeki olgunlugu duruşu profösyenelliği tekniği ve karizması ile buğüne kadar SENNA ya en yaklaşan kişidir,araştır derim. yoksa alonso gelmiş geçmiş en iyi pilot değildir.zaten yapılan resmi anketlerde gelmiş geçmiş en iyi f1 pilot sıralamasında SENNA ilk sırada buda küçük bir bilgi olsun.mclaren takımının içinde alonso yu görmek çok büyük mutluluk.saygılar

-O zamanların havasını alonso'da buluyormuşsun Sana göre bu ,bana göre asla
    -Mclaren takımı en büyüktür demişssin neye göre en büyük yine sana göre bu..
    Senna'ya saygım sonsuz ama alonso için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim.Schumacher'i çok sevmeme rağmen Senna'dan sonra geliyor benim için. Sen alonso'yu Senna'ya en yaklasan pilot olarak görüyorsun sende bi schumacher takıntısı var sanırım..Bana göre bu sezondan sonra alonso'nun ilk günlerindeki ne olgunlugu kaldı ne profosyenelliği ne de karizmasi.
    Son olarak söyleyecegim şu ki kimsenin bilgisini hafife alma.
  • bilgini hafife almadım zaten ama son yıllar hakkında bilgin var diye düşünüyorum,
    ayrıca şumi takıntımda yok inan o zaten yerini biliyor yine söylüyorum SENNA karizmasını yumuşak başlılığı ile yapmadı tüm pilotlardan daha agresifti özellikle yarışlarda hayatını öne direk sürebilendi O, senin sevdiğin sumi 3 yıl evveline kadar nasıl ve kimlere karşı yarıştığıda ortada unutma alonso onu zorlayan tek kişiydi,ve şumi nin geçenlerdeki açıklamasında alonso çok kaliteli bir pilot demiş ve yarışırken onu çok zorladığından bahsetmiştir.
    bence biraz daha ayrıntılı takip et.
    son olarak MCLAREN takımını ben futbol takımı gibi tutuyorum,bırakılmaz bilirsin evvelki yılllarda çok dünya kupası kazandırdı bu takım. iyiki varsın RON DENNİS.
  • fanatizmin doğduğu yerde mantık ölür.
    bu futbolda da böyledir, basketbolda da, okçulukta da, F1 de de.
    bilmem anlatabildim mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Climanjaro

fanatizmin doğduğu yerde mantık ölür.

• Hoppp!!! Yavaş gelin...Tarihin en iyi pilotu SENNA dır demek aşırı fanatiklik oluyor bana göre...Böyle bir yakıştırmada bulunmak ayrıca diğer tarihteki birçok efsaneye saygısızlıktır...Özellikle ki savaş öncesi dönemin sürücülerine...Nuvolari, Rosemeyer gibi isimlere karşılık modern çağın pilotlarının daha büyük olduğunu sanki bir tarihi kanıtmış gibi iddia etmek çok komik...
  • bu saydıklarında ilk 50 pilot içinde var arkadaşım zaten ama toplamda SENNA birinci durumda, ben ondan başkası yalan demiyorum kendi adıma,ancak burada sadece son 10 yılın pilotları tartışılınca heleki mclaren gibi bir topikte SENNA
    VE PROST olmadan olmaz diye düşünüyorum,bunlardan evvelki dönemlerde formula 1 özellikle bizim ülkemizde ilgi görmüyormuş,isterimki bu saydıklarım kalitesinde şimdiki pilotlardanda çıksın ama sanmıyorum,daha bana SENNA,PROST,PIGUET çekişmesini yaşatacak birileri çıkmadı,bunlar benim şahsi görüşüm her formula pilotu başarılıdır en azından oraya gelene kadar başarılı olmuştur saygı duyarım ama yine şahsi görüşüm şuan en kaliteli pilot ALONSO.
  • hmm.
    acıklamaların ardı arkası gelmıyor.
    alonso 1. hedefım takımda kalamak dıyor.acaba ne oldu yıne,,bu pıyasa gun gectıkce enteresan bır hal almaya basladı.
    yanlız renault,alonso ıcın her zaman bır cıkıs kapısı olucaktır.
  • quote:

Pardon ama 1994 yılının ilk 2 yarışını kimin kazandığını tekrar hatırlamak ister misin?

Anketler sadece kişilerin gönül tercihlerini gösterir. Örneğin, birçok eski pilot da (mesela Nelson Piquet) Schumacher'in Senna'dan üstün olduğunu düşündüğünü söyler. Nedeni basittir: Senna her zaman iyi takımda yarışmak istemiş ve şampiyonluklarını iyi bir takımla almıştır. Ancak Schumacher kötü bir takıma giderek onu tekrar diriltmiştir.

Schumacher'in "şimdilerde o yaşasaydı 2. olurdum ve bunu kabullenirdim" gibi bir sözü yok maalesef. Şöyle bir sözü var:
    1994 yılının son yarışında şampiyonluğu ilan ettiğinde basın toplantısında şu sözleri sarf etti:
    "Bu şampiyonluğu Ayrton' a ithaf etmek istiyorum. Bu yılın başında şampiyonluğu onun alacağına emindim. Eğer yaşasaydı bu yıl (dikkat et, sadece bu yıl) şampiyonluğu ben değil, o alırdı"

Bu sözler hem ona duyduğu saygıyı gösterir hem de mütevaziliğini. Bu nezaket belirtisidir. Öyle yenilgi falan değil.

Ayrıca Schumacher "Senna" lafını duyduğunda sadece 1 kez ağladı kameralar karşısında. Zaten Schumacher'in kameralar karşısında ağladığı 2 olay var: 2000 yılında Senna'nın rekorunu kırdığı yarışın basın toplantısı ve annesinin vefatından sonra çıkıp kazandığı 2003 İmola GP'sinin podyumu.

Lütfen, olmamış şeyleri olmuş gibi göstermeyin. Sonuçta yıllardan beri F1 izleyen sadece siz değilsiniz ve Formula 1 arşivleri Internet'te çok kolay bir şekilde erişilebilir durumda. Sözleriniz hiç inandırıcı değil ve bir kanıtınız da yok.
  • quote:

bu saydıklarında ilk 50 pilot içinde var arkadaşım zaten ama toplamda SENNA birinci durumda, ben ondan başkası yalan demiyorum kendi adıma,ancak burada sadece son 10 yılın pilotları tartışılınca heleki mclaren gibi bir topikte SENNA
    VE PROST olmadan olmaz diye düşünüyorum,bunlardan evvelki dönemlerde formula 1 özellikle bizim ülkemizde ilgi görmüyormuş,isterimki bu saydıklarım kalitesinde şimdiki pilotlardanda çıksın ama sanmıyorum,daha bana SENNA,PROST,PIGUET çekişmesini yaşatacak birileri çıkmadı,bunlar benim şahsi görüşüm her formula pilotu başarılıdır en azından oraya gelene kadar başarılı olmuştur saygı duyarım ama yine şahsi görüşüm şuan en kaliteli pilot ALONSO.

Şimdi bak;

Formula 1'in ilk 50 pilotu neye göre? Ankete göre mi? Yoksa başarılarına göre mi?

Eğer ankete göreyse, kişilere soruluyorsa bu liste değişebilir. Kimisi Fangio der, kimisi Senna der, biri çıkar Tom Pryce bile diyebilir (yıllarca BBC'de ve ITV'de Formula 1 yarışları anlatmış, Tazio Nuvolari ile bizzat tanışmış 90'lık Murray Walker'a göre Tom Pryce, Ayrton Senna'nın da önünde ve Alain Prost 1996' da yaptığı bir belgeselde ona göre en iyisiydi).

Ama eğer başarılar diyorsak, tarihin ilk 50 pilotu listesi her yerde aynıdır. O listenin başında da Michael Schumacher vardır. Bu da uzun süre değişecek gibi görünmüyor.
  • aslında yazmamalıyım.gercı forum benım degıl ama su an F1 bolumunu; 3.haclı seferı sırasında ıstanbulun latınler tarafından ısgal edılısıne benzetmekteyım.bolumde bırbırınden bagımsız amna konu sahıbı aynı 2 konu toplamdada 3 kımı konusu var
    hatta ısın cılkı cıktı(tamam bırazda cekememezlık var)

gercı su an kıımse belkıde samımı olmadıgımı dusunucektır ama kımseyı ınandırma nıyetındede degılım.ıllegal bılgı transferlerı sonrası bır ferrarı plotunun sampıyon olmasını,eger olamıyacaksada hamılton un sampıyon olmasını defalarca dıle getırmıstım.
    neysekı kımı olayı bıtırdı.

tebrıkler kımı,2003ve 2005 de yaklasıp alamadıgın sampıyonlugun tadını cıkar.
    ben ıse halen gelmeyen markalar sampıyonlugunun ızdırabını cekelım.[yahu bu bana karsı bır ceza falanmı.yoksa fani dunyada sabır ımtahanımı oluyorum ne]

ahh hamılton ne demelı sana bılmemkı.hadı alonsoyada gecıldın.yahu bu senı tedırgın etmemelı.bırak rolantıde kullanmaya devam et.nıye 1. sektıo sonunda alonso yu gecmeye calısıyorsunkı.unutma ıpler hala senın elınde.
    neyse bunlar sana ıyı bır ders olur.
    vede umarım seneye hem markalarda hemde plotlarda yıne zırveye adımızı yazarız.

bu arada konuyla alakası yokl ama anatolıan f1 forumuna ne oldu kapandımı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMX 166 -- 21 Ekim 2007; 21:18:28 >
  • BENCE BU TOPİCİ KİTLEYİN ARTIK Bİ ANLAMI KALMADI ÇÜNKİ
  • quote:

Orjinalden alıntı: BFCYBORG
    BENCE BU TOPİCİ KİTLEYİN ARTIK Bİ ANLAMI KALMADI ÇÜNKİ

daha kolayı var.yonetımın senı bırdaha bu konuya gırmene ızın vermemesı,daha kolay ve saglıklı bır yaklasım olur

usttekı mesajımdada dedıgım gıbı ıstanbulun latınler tarafından ısgalı gıbı olmus bu forum.aha bır latın de bu konuya gırmıs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMX 166 -- 21 Ekim 2007; 22:00:53 >
  • BEnce McLarenin en büyük sorunu Ron Dennis.
  • aslında fanatik taraftarlar topic icin parazit yapmalarına rağmen bi yönden de mesajlarıyla biraz eğlence katıyolar topice.
  • Bir dahaki sezon Mclaren 21-22 numara mı olacak gerçekten çok tuhafıma gidecek arabaların üzerinde o sayıları görmek. Ayrıca f1 bölümünün yine çivisi çıktı.ALLAH sonumuzu hayır etsin.
  • Eski McLaren dünya şampiyonu Alain Prost, Fernando Alonso’nun be sezon patronu Ron Dennis’le olan durumunu anlayışla karşıladığını ifade etti. 1980’lerin sonunda McLaren’da takım arkadaşı Ayrton Senna ile çarpışması hafızalardan silinmeyen Fransız pilot, Alonso’nun sezonun özellikle ikinci bölümünde takım arkadaşı Lewis Hamilton’la kıyaslandığında içinde bulunduğu şartlardan niçin şikayet ettiğini anladığını belirtti.

İtalyan Autosprint dergisine konuşan Prost, McLaren’daki durumun geçmişte Ayrton Senna, Mika Hakkinen gibi olduğunu söyleyerek, şimdi de aynı şeyin Lewis Hamilton’la devam ettiğini bildirdi.

Alonso’nun McLaren’a son iki yılın dünya şampiyonu bir pilot olarak geldiğini ve takımda da bir numaralı pilot olarak görülmesi gerektiğini belirten Prost, “Böyle olsaydı muhtemelen Alonso bu yıl da şampiyon olurdu. Hamilton da hem takdir toplar hem de baskı altında olmadan tecrübe kazanmasına imkan sağlanmış olurdu” dedi.

Mercedes-Benz yarış direktörü Norbert Haug ise dün yaptığı açıklamada, Dennis’i savunarak, “Ron’la Formula 1 13 yıldır çalışıyorum. Kendisi profesyonel bir ortak, ki bundan da gurur duyuyorum” dedi.

Haug, “Kazanan her zaman övülür. Kaybeden ise eleştirilir. Şampiyonluğu sadece bir puanla kaçırmış olsanız bile, bu sizi mağlup yapıyor. Ron bir takım patronu. Dolayısıyla eleştirilerin odağında. Fakat bununla da baş edebiliriz” dedi.

• quote:

Orjinalden alıntı: MMXex
    Bir dahaki sezon Mclaren 21-22 numara mı olacak gerçekten çok tuhafıma gidecek arabaların üzerinde o sayıları görmek.

fenada durmaz hanıama 3-4 mclarenın olucak.kapı numarasını plotlar belırlıyor
    bu arada eksılen yada yenı gıren takım yok dımı?
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.