Şimdi Ara

Sisli Havada Dörtlü Flaşör Açanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
74
Cevap
0
Favori
7.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sisli havada dörtlü flaşör açıp ilerleyenleri bir türlü anlamıyorum o dörtlünün amacı nedir hadi duruyor olsan aç en azından durduğunu belli etsin
    giderken açmak çok yanlış geliyor bana

• Hadi dörtlerini yakanlar yine kendilerini belli etmek için yakıyo olabilirler belki...Ya yağmurlu sisli havalarda,ne far yakmayan,ne sis lambası yakmayan hayalet gibi gezenlere ne demeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanko78
    sisli havada dörtlü flaşör açıp ilerleyenleri bir türlü anlamıyorum o dörtlünün amacı nedir hadi duruyor olsan aç en azından durduğunu belli etsin

Arkadan gelen arkadaş bak hava sisli önde ben varım. Sende arkadan gelen olarak dikkatli olmak zorundasın ama yinede ben seni uyarmış oluyum diyor adam. Önde kaza varsa da arkadan gelen adama da uyarı veriyorsun bu da mı gereksiz geliyor.
  • quote:

sisli havada dörtlü flaşör açıp ilerleyenleri bir türlü anlamıyorum o dörtlünün amacı nedir hadi duruyor olsan aç en azından durduğunu belli etsin

aslında doğru yapıyor görünme ve ikaz amaçlı 4 lüler yanar sisli havalarda
  • Dediğinize göre sis farları işlevsiz kalıyor siste dörtlü yakacaksak. Mantıklı olan sislerini yakarsın acil yavaşlaman gerekir veya duraklaman gerektiğinde dörtlülerini yakarsın.
  • Bende açık havada görmemiş gibi, sis farları açanlara kıl oluyorum.... Gerçi Polis şimdi durduk yere ön sis farını yakanlara cezayı basmaya başlamış..
  • Sisli havalarda:

- Ön sis farlarını,
    - Arka sis farlarını,
    - Dörtleri,

açarım, doğrusu da bu herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1.8T -- 10 Haziran 2010; 15:23:39 >
  • benim bildiğim uyguladığım sisli havalarda tehlikeışıkları yakılır takip mesafesine dikkat edilir ve kesinlikle sürat yapılmaz sis lambası her araçta yok olsa bile yanıp sönen lamba daha parlakdır sarı olduğundan hatırladığım kadarıyla bu durum cezai uygulama bile gerektirebilir
  • Bir gün uludağa çıkarken muazzam bir sis çökmüştü, 20 km hızı geçemiyorduk. Bu durumda ön arka sis ve dörtlüleri açmıştım. Çünkü neredeyse yürüme hızındaydım. Bu gibi durumlarda insanları dikkatli olmaları konusunda uyarmanın nesi yanlış?
  • Önümdeki araçta dörtlüler yandığı zaman bende ani fren yapma refleksi uyandırıyo ve bence doğrusu da budur. Önünde kaza varsa veya trafik ani bi şekilde durduysa dörtlülerini açarsın ki arkadan gelen araç senin veya trafiğin tehlikeli bir şekilde durduğunu anlasın hatta bazı lüks araçlarda bile vardır ani frende dörtlüler otomatik devreye girer. Hava şartları ne olursa olsun dörtlü açıp trafikte ilerlemek yanlıştır dörtlü açık ken sinyal vermeniz de imkansız oluyor.
  • Sisli havalarda dikkat çekmek için yada uyarmak için dörtlülerin yanmasında bir sakınca görmüyorum.Ayrıca bence tüm araçlarda sis farı standart olmalı..
  • çok yavaş ilerleyebiliyorsan zaten duruyor gibisin
    fakat otobanda ilerliyorsan ve dörtlü açtıysan bence yanlış
    durduğunu nasıl belli edersin

quote:

Orijinalden alıntı: Valentino Balboni

Bir gün uludağa çıkarken muazzam bir sis çökmüştü, 20 km hızı geçemiyorduk. Bu durumda ön arka sis ve dörtlüleri açmıştım. Çünkü neredeyse yürüme hızındaydım. Bu gibi durumlarda insanları dikkatli olmaları konusunda uyarmanın nesi yanlış?
  • quote:

çok yavaş ilerleyebiliyorsan zaten duruyor gibisin
    fakat otobanda ilerliyorsan ve dörtlü açtıysan bence yanlış
    durduğunu nasıl belli edersin

quote:

Orijinalden alıntı: Valentino Balboni

Bir gün uludağa çıkarken muazzam bir sis çökmüştü, 20 km hızı geçemiyorduk. Bu durumda ön arka sis ve dörtlüleri açmıştım. Çünkü neredeyse yürüme hızındaydım. Bu gibi durumlarda insanları dikkatli olmaları konusunda uyarmanın nesi yanlış?

Eğer sis varsa ve dörtlüleri yakıp 140 150 civarı ilerliyorsan tabii ki saçmalık. Fakat sis durumunda dörtlüyü yakan insan yavaş gidiyordur ve söylemek istediği "Dikkat et, ben buradayım ve yavaş gidiyorum' dur. E ufak bir siste dörtlü yakılmasına bende katılmıyorum fakat çok ekstrem durumlarda dikkat çekmenin bir sakıncası yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoMMaNDeRCX

Bende açık havada görmemiş gibi, sis farları açanlara kıl oluyorum.... Gerçi Polis şimdi durduk yere ön sis farını yakanlara cezayı basmaya başlamış..

Bu yüzden 99 senesinde ceza yemiştim o zamanki parayla yalan olmasın 3.5 milyon veya 8.5 milyon, o günden beri gündüz vakti hiç açmam sisleri, hatta o zamanda itiraz etmiştim, polis kitapçıktan okumuştu hangi durumlarda sis farlarının kullanılacağını
  • Genelde bende tehlikeli olan durumlarda dörtlüleri yakarım ve yavaşlarım.Mesela önümde bir kaza olmuşsa ve kaza yerine yaklaşırken arkamdakileri uyarmak adına,çok yoğun sisli havalarda yine önümü göremediğimden yavaş ilerlediğim için arkamdan gelen yavaşlasın bana vurmasın diye dikkat çekmek için,çok yoğun yağışlı havalarda yine aynı sebeplerden yakarım.Bencede yakılması gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erain

Dediğinize göre sis farları işlevsiz kalıyor siste dörtlü yakacaksak. Mantıklı olan sislerini yakarsın acil yavaşlaman gerekir veya duraklaman gerektiğinde dörtlülerini yakarsın.

Her arabada sis farları yok malesef.
  • quote:

Önümdeki araçta dörtlüler yandığı zaman bende ani fren yapma refleksi uyandırıyo ve bence doğrusu da budur. Önünde kaza varsa veya trafik ani bi şekilde durduysa dörtlülerini açarsın ki arkadan gelen araç senin veya trafiğin tehlikeli bir şekilde durduğunu anlasın hatta bazı lüks araçlarda bile vardır ani frende dörtlüler otomatik devreye girer. Hava şartları ne olursa olsun dörtlü açıp trafikte ilerlemek yanlıştır dörtlü açık ken sinyal vermeniz de imkansız oluyor.

Eski araçları bilmem ama yeni araçların çoğu dörtlüler yanar durumdayken sinyal verecekseniz sinyal vermeye başladığınızda dörtlüler iptal olur o yön sinyali yanar. Bittikten sonra sinyal kapanır dörtlüler yanmaya devam eder.
  • dörtlü flaşörlerin, arıza ya da acil durumlar dışında kullanılması yasaktır kanunen. ama her şeyimiz tam da sıra buna mı geldi.

yoğun sisli bir ortamda esas olan görünmektir. sis farları da görünmek için var zaten. haaa, bunlara ben bir de dörtlü flaşörleri eklersem ne olur? bir zararı mı var? ceza yiyeceksem de tedbir aldığım için yerim. birisinin arkadan gelip üstüme çıkmasından iyidir ceza yemek. öldükten sonra, "ben kurallara uymuştum, dörtlüleri yakmak yasaktı, yakmadım" demek bir işe yaramaz. haaa, siz dörtlü yandığını görüp panik yapıyorsanız o sizin sorununuz. o zaman yanan dörtlü flaşör gördüğünüzde panik yapmadan tedbir almanın yolunu öğrenmeniz lazım demekki.
  • Sisli havada Dörtlüleri yakmak gerekiyorsa tehlikeli bir durum olduğunda dörtlüleri söndürelim herkes bir gariplik olduğunu anlasın...Zaten siste arkadan gelen araçlar görsün diye tüm araçlara arka sis farları takılmış..Ön sis farlarıda siz rahat görün diye ekstra para verip alınıyor..Siste olan herkes zaten sisin farkında..
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.