Şimdi Ara

2010 Auris Xenon hk. ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bende 0 Auris alıyorum ve servis hediye olarak kısa farları xenon takacakmış. Xenon konularına tamamen yabancıyım ve hiç bir bilgim yok.
    Böyle bir şeyin avantajı ve dezavantajı ne olabilir ? Yani kısaları yakarken beyazımsı xenon yanacak, uzunlara geçince sarı halojen ampullermi yanacak ? İleride uzunlarıda xenon yapmak istersem ne yapmam gerekir ? Görüş için uzunları xenon olarak önermiyorlar !

Kısa farların Aurislerde kendiliğinden zaten mercekli olduğunu, xenon takılınca mercekli xenon gib,i ışığı fazla dağıtmayacağını ve rahatsızlık vermeyeceğini duydum. Bu doğrumu ?

Birde serviste takılacağından, arıza ışığı problemi yada uyumsuzluk falan yaşamam diye düşünüyorum...
    Toyotanın kendi servislerinin taktığı xenon hakkında bilgisi olan varmı ?

Yardım ve bilgilendirmeler için şimdiden teşekkürler !

• Merhaba
    Ben 2007 Corolla Hatchback'e serviste Orijinal Xenon taktırmıştım. Dediğiniz gibi kısalar beyaz uzun farlar sarı halojen ampül oluyor. Açıkçası çok aşırı bilgim yok fakat belki biliyorsunuzdur Xenonların rengini tam bulması için ısınması gerekiyor. Selektör yaparken sorun olur tam ısınmadığı için. Ben Xenon farın faydasını en çok uzun yollarda gördüm çizgileri ve tabelalar çok daha iyi aydınlanıyor mesela sarı halojen farla 50 metre ilerideki tabelaları görüyorsanız xenonla 75 metre ilerisindeki işaretleri/çizgiyi görüyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_AggReSSiVe

Bende 0 Auris alıyorum ve servis hediye olarak kısa farları xenon takacakmış. Xenon konularına tamamen yabancıyım ve hiç bir bilgim yok.
    Böyle bir şeyin avantajı ve dezavantajı ne olabilir ? Yani kısaları yakarken beyazımsı xenon yanacak, uzunlara geçince sarı halojen ampullermi yanacak ? İleride uzunlarıda xenon yapmak istersem ne yapmam gerekir ? Görüş için uzunları xenon olarak önermiyorlar !

Kısa farların Aurislerde kendiliğinden zaten mercekli olduğunu, xenon takılınca mercekli xenon gib,i ışığı fazla dağıtmayacağını ve rahatsızlık vermeyeceğini duydum. Bu doğrumu ?

Birde serviste takılacağından, arıza ışığı problemi yada uyumsuzluk falan yaşamam diye düşünüyorum...
    Toyotanın kendi servislerinin taktığı xenon hakkında bilgisi olan varmı ?

Yardım ve bilgilendirmeler için şimdiden teşekkürler !

merhaba By_AggReSSiVe,
    bende 0 araç aldım auris benim kısalar xenon çok memnunum uzunlara tavsiye etmem sellektör anında çok kötü, arıza lambası falan yakmıyor için rahat olsun.
    ben aracın sislerinede xenon taktıracam sislerin aydınlatmasını beğenmedim.

• Teşekkür ederim ! Kısalar xenon, uzunlar normal far olunca kısadan uzuna geçişte aydınlatma, renk farkı olmazmı ? Cahilliğimi bağışlayın, hiç am ahiç dikkat etmedim bile ama, kısa bölümü + uzun bölümü aynı anda yanmıyoemu uzunlar yakılınca ? O zaman çok abzürt bir durum ortaya çıkmazmı ?
  • quote:

Teşekkür ederim ! Kısalar xenon, uzunlar normal far olunca kısadan uzuna geçişte aydınlatma, renk farkı olmazmı ? Cahilliğimi bağışlayın, hiç am ahiç dikkat etmedim bile ama, kısa bölümü + uzun bölümü aynı anda yanmıyoemu uzunlar yakılınca ? O zaman çok abzürt bir durum ortaya çıkmazmı ?

selam By_AggReSSiVe
    farlar kapalıyken sellektör yaptığında sadece uzunlar yanıyor sarı ışık,
    kısa farlar açıkken sellektör yaptığında kısalar sönmeden uzun hüzme farlar yanıyor,
    kısa farlar açıkken uzunlarıda açınca kısalar sönmüyor beraber yanıyorlar.
    benim xenon farlar 4300 k olduğu için fazla renk farkı olmuyor ama 6000 k veya 8000 k taktırırsan renk farkı oluyor.
    uzunlara xenon farın sakıncası şu gece yüksek hızlarda sellektör yaptığında sana bir yardımı olmuyor uzağı anlık gözteremiyor sadece karşıdaki araç sellektör yaptığını anlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutsirvan -- 11 Haziran 2010; 14:52:46 >

• Teşekkür ederim Umut ...

Açıklamaların için saol !
  • arkadaşlar benim de birkac sorum var, benim aracim 2008 auris.
    toyota servislerinde xenon hid far 4300k gordum, 450 TL diyorlar. Bu toyotanın orjinal farı mı? fiyat pahalı değil mi?
    4300k yeterli mi? Şu an kullandığım orjinal farlarda aydınlanma sorunu yaşıyorum zaman zaman.
    Bu farlar aracın elektrik donanımına nasıl etki eder?
    trafikte bembeyaz hüzme ışığa sahip çok rahatsız edici farlar var, sanırım bunlar xenon değil, çok rahatsız ediciler.
    xenon farda dikkat edilecek ayrıntılar nelerdir?
    çok teşekkürler..
  • Bu farlar cenmax tarafından toyota için üretilir. 4300 kelvindir, sarıya yakın beyazı anımsatır. Taktırın uzun yolda çok faydasını görürsünüz. Yağmurlu ve kapalı havalarda asfaltın renginden dolayı aydınlatmıyor gibi gözükebilir o zamanda sislerle beraber kullanırsınız sıkıntı olmaz. Kolay gelsi xenonlu günler. Konuşun 400e takarlar 2 yılda garanti verirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

quote:

Teşekkür ederim ! Kısalar xenon, uzunlar normal far olunca kısadan uzuna geçişte aydınlatma, renk farkı olmazmı ? Cahilliğimi bağışlayın, hiç am ahiç dikkat etmedim bile ama, kısa bölümü + uzun bölümü aynı anda yanmıyoemu uzunlar yakılınca ? O zaman çok abzürt bir durum ortaya çıkmazmı ?

selam By_AggReSSiVe
    farlar kapalıyken sellektör yaptığında sadece uzunlar yanıyor sarı ışık,
    kısa farlar açıkken sellektör yaptığında kısalar sönmeden uzun hüzme farlar yanıyor,
    kısa farlar açıkken uzunlarıda açınca kısalar sönmüyor beraber yanıyorlar.
    benim xenon farlar 4300 k olduğu için fazla renk farkı olmuyor ama 6000 k veya 8000 k taktırırsan renk farkı oluyor.
    uzunlara xenon farın sakıncası şu gece yüksek hızlarda sellektör yaptığında sana bir yardımı olmuyor uzağı anlık gözteremiyor sadece karşıdaki araç sellektör yaptığını anlıyor.

farlar kapalıyken selektör yaptığında kısalar da yanıyo uzunlar da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerrrems -- 12 Aralık 2010; 23:42:55 >

• Toyota servislerinde şok kampanya.cenmax xenon fiyatları 370 den 285 tl ye düşmüş.

• nasıl düşmüş arkadaş bugun ben taktırdım 360 tl ye artı montaj parasıda aldılar. hatta suanda kampanyalı fiyatlar dediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eko34

nasıl düşmüş arkadaş bugun ben taktırdım 360 tl ye artı montaj parasıda aldılar. hatta suanda kampanyalı fiyatlar dediler.

O arkadaş yazdığında aralık ayıymış. Muhtemelen yıl sonu kampanyasıydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SxXXxN

quote:

Orijinalden alıntı: eko34

nasıl düşmüş arkadaş bugun ben taktırdım 360 tl ye artı montaj parasıda aldılar. hatta suanda kampanyalı fiyatlar dediler.

O arkadaş yazdığında aralık ayıymış. Muhtemelen yıl sonu kampanyasıydı.

bu ne arkadaş yaa bi far taktırıyon 400 tl yuh yani yaa valla mis gibi sarı lambalarımla gezerim o 400 liraya da benzin alır gezerim...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.