Şimdi Ara

GlobalFoundries 3 milyar dolarlık yatırım ile fabrikalarında kapasite arttırmına gidiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• AMD ve ATIC ortaklığında kurulan döküm firması GlobalFoundries, üretim kapasitesini arttırmaya hazırlanıyor. Firma tarafından yapılan açıklamaya göre, 3 milyar doların üzerindeki yatırımla Dresden'deki Fab 1 ve New York'taki Fab8 tesislerinde kapasite arttırımına gidilecek.

ATIC (Advanced Technology Investment Company) tarafından yapılacak yatırım kapsamında Fab1'de 45nm, 40nm ve 28nm üretim teknolojileri için üretim kapasitesinin arttırılması ve 110.000 metrekare yeni clean room alanı inşa edilerek aylık wafer kapasitesinin 80.000'e çıkartılması hedefleniyor.

Fab1'deki güncellemenin önümüzdeki yıla tamamlanarak devreye alınması planlanırken, New York'ta inşası devam eden Fab8 için düşünülen güncellemede ise clean room alanının 90.000 metrekarelik bir artış ile 300.000 metrekareye çıkartılacağı belirtiliyor. Fab8 için üretim teknolojilerine yönelik güncelleme ile 28nm, 22nm ve 20nm gibi yeni nesil üretim bantlarına yoğunlaşılması ve hacimli üretimin 2013'te başlaması bekleniyor.

• İşleri yolunda "ellâm". :}
  • wafer üretiminin videosunu bekliyorum dhden..gigabyte anakart üretimi güzel bir videoydu
  • Evet wafer üretiminin videosunu bende bekliyorum. Güzel olurdu.
  • bu gidişle intele rakip olabilirler
  • amd artık iyice global foundries e ağırlık vermeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertacaygun

İşleri yolunda "ellâm". :}

evet işler yollarına giriyor..
  • evet giderken bi tane de dh müdavimi götürülmeli. böylece dhforumdan bu arkadaşımız en taze, en güzel çekirdeklerin seri numaralarını çaktırmadan alıp bizimle paylaşsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: fraktron

evet giderken bi tane de dh müdavimi götürülmeli. böylece dhforumdan bu arkadaşımız en taze, en güzel çekirdeklerin seri numaralarını çaktırmadan alıp bizimle paylaşsın

Gönüllüyüm.
  • 2 YILLIK TURK TELEKOMUN KARI 3 Mılyar Dolar, SATISI 5 mılyar dolar !!!!!
  • haber için teşekkürler :)
  • ileride AMD'nin pc tarafında liderliğini bekliyoruz... Ancak notebook tarafında çok zayıflar..
  • demek borçları bitti yatırım a devam helal olsun ...atı devamet ama ucuz olsun:))
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.