Şimdi Ara

Teknika'nın sistemini sonunda dinledim!!! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
942
Cevap
21
Favori
56.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: headbanger6

Sayin altanpsx ferrari test pilotlarinin hic biri ferrari sahibi degil. Ama dunyada o cihazlari onlar gibi kullanan yok. Yani cihazin hakkini onlar verirler. Paris hiltonda bugatti veyron var. Ama pembeye boyatmis. Bilmem anlatabildimmi.

Paris hiltonda bugatti veyron var. Ama pembeye boyatmis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Benzodiazepin -- 29 Mayıs 2012; 19:20:20 >
  • quote:

Sayin altanpsx ferrari test pilotlarinin hic biri ferrari sahibi degil. Ama dunyada o cihazlari onlar gibi kullanan yok. Yani cihazin hakkini onlar verirler. Paris hiltonda bugatti veyron var. Ama pembeye boyatmis. Bilmem anlatabildimmi.

Anlatamadiginizi dusunuyorum. Zira test pilotu ile konunun ilgisi yok. Siradan kullanicilardan bahsediyoruz, ustelik farkli kategorilerdeki urunleri kullananlardan. Elma yiyen erik yiyene bak sende ye seninkide tatli olacak diyor. Erik yiyen daha isirdiginda bu adam ne diyor diye dusunmeye basliyor. En kotusude eksi tatliyi bilmiyorsa bu sefer eksiyi tatli olarak ogreniyorki fena bir durum.
  • Duzeltme yapmiyim yeni mesaj atayim dedim. Bunarada kimsenin elindekini en iyi sekilde kullandigina dair iddiasi yok. Sadece kimden tavsiye alacagima dair kisisel fikrimi beyan ettim. Bu kadar kargasaya gerek yok.
  • birazdan felipe massada yazar başlığa
  • Iyide benim demek istedigim bu isin tecrubeyle olacagi z5500 kullanan birinin birden krell kullanmasi gibi

• Sayin teknika sadece kendi sistemine odaklanan biri degil. Gecenin 2 sinde telefonla bikmadan usanmadan bana yardimci olmustu. Bence forumda bunlarin olmasi lazim. Benimki seninkini dover olayi degil. Bastirirsin parayi alirsin o ayri. Ha aldin diyede uzman olmaya kalkismak ve hor gormek cok yanlis.

• sayın teknika ben ve hifi'ci orhan abiimiz bu akşam birlikte güzel bir mekanda oturup kolonlarını için hem pazarlık hem muhabbet ettik, belki fiyatta anlaşamadık ama müthiş bir hi-fi muhabbeti oldu birazda havadan sudan, yanımdaki orhan abi teknikanın bilgisinden dolayı hem şaşırdı hemde bilgi dolmak için sorduda sordui bende siz böle devam ederseniz ben müsade isteyeyim dedim sistemi konusunda aramızda ufak bir rakam kaldı inşallah anlaşıcaz ama teknikada bulunan çok üst seviye bir kablodan almış oldum en azından, yarında kısmetse perde kablo ayaklıkları ve granit için uğraşıcaz, ilgin alaka ve verdiğin bilgilerden dolayı teşekkürler tufan abi

• ben bu başlığı ilk sayfalarda okumuş sonra unutmuşum yahuuu... Bu gece baştan sona tekrar okudum. Teknikanın sistemini ilk dinlemeye bir sene önce gitmiştim. Bir ay kadar önce de benim acc. 450E yi denem amaçlı gittim. Hemde yeni perde sistemini de görme imkaanım oldu.
    Bu başlıkta bence bazılarının kaçırdığı ve teknikanın da vurgulamaya çalıştığı şey sistemdeki parçaların tek tek üstün kalitesi ve fiyatından çok bir setup olarak birbirleri ile yarattığı uyum ve detaylardaki özen çok daha önemli. bu özen ve detaylar parayı bastır al tak sök çıkar ile olacak şeyler değil. Ben kendi adıma böyle bir setup kuracak sabır zaman ve maddiyata sahip olamam ve ayrıca o ölçüde bilgi ve karakter yapısına da sahip değilim.
    Herkes kendi çapındaa bu hobi içerisinde hem merakını gidermek hem de yeni şeyler denemek adına bir takım girişimlerde bulunuyor. Tüm hifi meraklılrına bu yolda olumlu paylaşımlar içerisinde olunmasını salık veriyorum. Bu forum ve ses sistemleri başlıkları bu sayede gelişecek bu sektörde büyüyecek ve belki bir gün hayalimiz olan şu fuar işide gün gelecek gerçekleşecek hııı ne dersin rdegerli? Ne dersin teknika? Biliyorum bu fuar işine sen olmaz gözü ile bakıhorsun ama bakın bugün çoğu çok büyyük fuar organizasyonlarına ilk başlangıçları küçük salonlr az katılımcı vs... Mesela beçen gün okudum şu son düzenleneen tekstil konfeksiyon fuarımıydı neydi rdegerli daha iyi bilir. İlk düzenlendiğinde maslata saırım movenpik otelde bir katında sekiz on oda kiralanıpta başlatılmış.
    Gece yarısı çenem düştü kusura bakmayın. İyi geceler

• quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

ben bu başlığı ilk sayfalarda okumuş sonra unutmuşum yahuuu... Bu gece baştan sona tekrar okudum. Teknikanın sistemini ilk dinlemeye bir sene önce gitmiştim. Bir ay kadar önce de benim acc. 450E yi denem amaçlı gittim. Hemde yeni perde sistemini de görme imkaanım oldu.
    Bu başlıkta bence bazılarının kaçırdığı ve teknikanın da vurgulamaya çalıştığı şey sistemdeki parçaların tek tek üstün kalitesi ve fiyatından çok bir setup olarak birbirleri ile yarattığı uyum ve detaylardaki özen çok daha önemli. bu özen ve detaylar parayı bastır al tak sök çıkar ile olacak şeyler değil. Ben kendi adıma böyle bir setup kuracak sabır zaman ve maddiyata sahip olamam ve ayrıca o ölçüde bilgi ve karakter yapısına da sahip değilim.
    Herkes kendi çapındaa bu hobi içerisinde hem merakını gidermek hem de yeni şeyler denemek adına bir takım girişimlerde bulunuyor. Tüm hifi meraklılrına bu yolda olumlu paylaşımlar içerisinde olunmasını salık veriyorum. Bu forum ve ses sistemleri başlıkları bu sayede gelişecek bu sektörde büyüyecek ve belki bir gün hayalimiz olan şu fuar işide gün gelecek gerçekleşecek hııı ne dersin rdegerli? Ne dersin teknika? Biliyorum bu fuar işine sen olmaz gözü ile bakıhorsun ama bakın bugün çoğu çok büyyük fuar organizasyonlarına ilk başlangıçları küçük salonlr az katılımcı vs... Mesela beçen gün okudum şu son düzenleneen tekstil konfeksiyon fuarımıydı neydi rdegerli daha iyi bilir. İlk düzenlendiğinde maslata saırım movenpik otelde bir katında sekiz on oda kiralanıpta başlatılmış.

Hoşgeldin aticus3.

• quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

ben bu başlığı ilk sayfalarda okumuş sonra unutmuşum yahuuu... Bu gece baştan sona tekrar okudum. Teknikanın sistemini ilk dinlemeye bir sene önce gitmiştim. Bir ay kadar önce de benim acc. 450E yi denem amaçlı gittim. Hemde yeni perde sistemini de görme imkaanım oldu.

inanın ben tufan abiye dinleti için gittiğimde gördüğüm düzen uyum hani derler el emeği göz nuru hem şaşırdım hemde haddim değil ama takdir ettim, müthiş bir emek vardı o ufak sanılan odada ee yok böle adamlar pek fazla, kıymet bilmek lazım kesinlikle, çünkü FAYDALI

• Bu bilgiyi paylasmayida seven bi insan. Sanirim gercek hifi askida bu.bencil olmamak.

• quote:

Bu bilgiyi paylasmayida seven bi insan. Sanirim gercek hifi askida bu.bencil olmamak.

aynen, istese uğraşmaz bişiler anlatim diye ama alo de sıkılmadan koşuyor yardıma kuralım bana bırak ben yapayım gibilerinden vede profesyonel dokunuşlarıyla, ben böyle sıcak kanlılık görmedim, ve ne anlatıyorsa kesinlikle eksiksiz ve yararlı bilgiler, yha bu akşam belki yüzlerce soru sorduk tek tek cvplandırdı, hatta bi ara içimden sıkılmazmı insan diye geçirmedim değil hani allah razı olsun ne diyeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aeterna_victriX -- 30 Mayıs 2012; 2:21:52 >
  • Klon savaslari almis basini gitmis... pardon KOLON savaslari imis

Birileri birilerini parayla dovmeye calismis... normaldir paraniz coksa gider en iyisini alir evinize kurarsiniz, En iyisi hangisidir elbette en pahalisi her zaman en iyisidir. genel kural budur zaten kimseninde itirazi yoktur.

Ancak bir gercek var ki: Sahip oldugunuz ekipman sizin icin en iyi ekipmandir. onunla neler yapabildiginiz onemlidir. En onemliside onunla mutlu olup olamadiginizdir. ben cocukken ucurtma bile alacak param olmazdi, kendi ucurtmami kendim yapardim ve onun uctugunu gormek, onu ucurabilmeyi basarmak parayla satin alabilecegim en pahali ucurtmadan cok daha mutlu ederdi beni. uc bes citayi bir araya getirmek, cop posetlerini bantla birlestirip ucurtmaya kaplamak, annemin orgu makaralarini calip uc bes kat yapip o ucurtmayi havada suzulurken izlemek, cok cok daha keyifliydi. Evet bende para verip en iyisini almayi isterdim ama sahip olabilecegimin en iyisi kendi ugrasimla elimdeki malzemelerden kendi ucurtmami yapabilmekti. Ama bana sorarsaniz en iyisi zaten bendeydi, kendi ellerimle yapmistim ve herkesin para verip aldigi ucurtmalar kadar benim ucurtmamda ucuyordu, rengi siyahti bicimsizdi ama oda havadaydi. sonra makara ipi ince oldugu icin ip koptu gitti, basta biraz uzuldum ama sonra dert etmedim, bir tane daha yaptim. ve kimsenin ucurtmasinida kiskanmadim, ancak benim gibi parasi olmayan pek cok arkadasimin gelip benden onlarada ucurtma yapmami istemesiyle, cevremde en iyi ucurtmadan anlayan cocuk olarak tanindim, tabii parayla ucurtma alabilen cocuklar ise her zaman gidip en iyi ucurtmayi almaya calistilar. ellerindekinin kiymetini bilmeden...

yukaridaki yorumlari okudugum zaman aklima hemen cocuklugum geldi... eminim benim yasitimda olan pek cok insanin da cocuklugu hemen hemen aynidir...

Ve anladigim kadariyla burada olup bitende ayni hikaye...

birileri elindeki imkanla en iyisini yapmaya calisiyor... ve dogal olarak da onlar icin en iyisi 'o' dur.

birileride parasiyla en iyisini alarak en iyiye o sekilde sahip olmaya calisiyor.

Elbette herkes icin en iyisi sahip oldugu ve kiymetini bildigidir, kiymetini bilmiyorsaniz en iyiye sahip oldugunuzun hicbir zaman farkina da varamazsiniz... Etrafinizdaki herkese en iyisi bende der durursunuz ama, Onemli olan kendinize ne dediginizdir...

• quote:

Bu bilgiyi paylasmayida seven bi insan. Sanirim gercek hifi askida bu.bencil olmamak.

Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ichabod

Klon savaslari almis basini gitmis... pardon KOLON savaslari imis

Birileri birilerini parayla dovmeye calismis... normaldir paraniz coksa gider en iyisini alir evinize kurarsiniz, En iyisi hangisidir elbette en pahalisi her zaman en iyisidir. genel kural budur zaten kimseninde itirazi yoktur.

Ancak bir gercek var ki: Sahip oldugunuz ekipman sizin icin en iyi ekipmandir. onunla neler yapabildiginiz onemlidir. En onemliside onunla mutlu olup olamadiginizdir. ben cocukken ucurtma bile alacak param olmazdi, kendi ucurtmami kendim yapardim ve onun uctugunu gormek, onu ucurabilmeyi basarmak parayla satin alabilecegim en pahali ucurtmadan cok daha mutlu ederdi beni. uc bes citayi bir araya getirmek, cop posetlerini bantla birlestirip ucurtmaya kaplamak, annemin orgu makaralarini calip uc bes kat yapip o ucurtmayi havada suzulurken izlemek, cok cok daha keyifliydi. Evet bende para verip en iyisini almayi isterdim ama sahip olabilecegimin en iyisi kendi ugrasimla elimdeki malzemelerden kendi ucurtmami yapabilmekti. Ama bana sorarsaniz en iyisi zaten bendeydi, kendi ellerimle yapmistim ve herkesin para verip aldigi ucurtmalar kadar benim ucurtmamda ucuyordu, rengi siyahti bicimsizdi ama oda havadaydi. sonra makara ipi ince oldugu icin ip koptu gitti, basta biraz uzuldum ama sonra dert etmedim, bir tane daha yaptim. ve kimsenin ucurtmasinida kiskanmadim, ancak benim gibi parasi olmayan pek cok arkadasimin gelip benden onlarada ucurtma yapmami istemesiyle, cevremde en iyi ucurtmadan anlayan cocuk olarak tanindim, tabii parayla ucurtma alabilen cocuklar ise her zaman gidip en iyi ucurtmayi almaya calistilar. ellerindekinin kiymetini bilmeden...

yukaridaki yorumlari okudugum zaman aklima hemen cocuklugum geldi... eminim benim yasitimda olan pek cok insanin da cocuklugu hemen hemen aynidir...

Ve anladigim kadariyla burada olup bitende ayni hikaye...

birileri elindeki imkanla en iyisini yapmaya calisiyor... ve dogal olarak da onlar icin en iyisi 'o' dur.

birileride parasiyla en iyisini alarak en iyiye o sekilde sahip olmaya calisiyor.

Elbette herkes icin en iyisi sahip oldugu ve kiymetini bildigidir, kiymetini bilmiyorsaniz en iyiye sahip oldugunuzun hicbir zaman farkina da varamazsiniz... Etrafinizdaki herkese en iyisi bende der durursunuz ama, Onemli olan kendinize ne dediginizdir...

Aynen öyle.

Güzel ve emek dolu yazınız için teşekkür ederim. Konuyu aslında gayet güzel özetleyen bir yazı. Kaldı ki, pek çok arkadaşınızın gelip sizden uçurtma yapmanız için istekte bulundukları ve uçurtmadan en iyi anlayan çocuk olduğunuzu söylemişsiniz. Muhtemelen parayla en pahalı uçurtmayı alanlar da siz hep birlikte uçururken onlar yalnız uçurmuştur. Pis uçurtmalarını, uçurtmama sürtmesinler düşürürler falan stresinden.

Tekrar teşekkürler.

• Bu videoyu görünce Teknikanın oda aklıma geldi, keşke şu süngerlerin beyazı bulunabilse. Olmadı ahşap difüzer yapma planlarım var...

http://www.youtube.com/watch?v=cp56A6TcL1E
  • quote:

Orijinalden alıntı: SertaçS

Bu videoyu görünce Teknikanın oda aklıma geldi, keşke şu süngerlerin beyazı bulunabilse. Olmadı ahşap difüzer yapma planlarım var...

http://www.youtube.com/watch?v=cp56A6TcL1E

Teşekkür ederim.

Olayı çok iyi anlatan bir video bulmuşsun.

Pek çok kişiye de önemli bir fikir verecek nitelikte. Ama ben anlatamadım senelerdir bunu.

Süngerin beyazı olmasa da Rgokdemir'in yaptığı gibi sen de kaplama yapabilirsin.

• Gerçekten herşeyi iyi anlatan bir video.Merak ettiğim birşey var süngerleri belli bölümlere değilde odanın tamamına kaplasak ne fark eder?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maykop

Gerçekten herşeyi iyi anlatan bir video.Merak ettiğim birşey var süngerleri belli bölümlere değilde odanın tamamına kaplasak ne fark eder?

Kesinlikle. Ama anlayana tabiki.

Odanın tamamına kaplamaya gerek yok. Bu konu da çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.