- x
**Disk Yazma koruması kaldırma** Bilenlerin dikkatine
34 Cevap179263 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1874 Mesaj
8 Haziran 2010; 20:37:11 

3 gündür aramadığım site bakmadığım forum kalmadı.

Bi firma eşantiyon usb bellek verdi. Disk 2 partitiondan oluşma. G:/ ve H:/.
G:/ yi istediğiiz gibi kulllanabiliyoruz ma H:/ da firmanın kendi tanıtım yazılımı var ve bilgisayara taktığımızda öncelikle onu açıyor sonrasında G:/ diski kullanmamıza olanak sağlıyor.
Can sıkıyor buda her açtığımızda reklama tıkla muhabbbetine dönüyor.
Format atıp kurtulmak istedim ama nafile.

HP'nin programlarından tutun şuan aklıma gelmeyen diğer programlara tam tamına 12 program kurdum bu konu ile alakalı yine çözemedi.

Ms-Dos'dan convert H: /FS:NTFS

cacls H: /T /C /G everyone:F denendi yine yazma koruması.

Sırf bu iş için başka bir bilgisayarda kurulum cd si ile format ekranı getirilip orada format atmayı denedim banamısın demedi.

Nasıl çözerim ben bu işi yardımcı olun lütfen.

Ayrıca çözene arkadaşa aynı diskten hediye edecem büyük ihtimalle, disk 32gb'dır.
G:/ 29 küsür GB h:/2 gb

509 Mesaj
8 Haziran 2010; 20:51:36 

U3 özellikli bir bellek olabilir. Sandisk markaysa sitesindeki yazılımlarla u3 kaldırılıyo diye biliyorum ama hiç deneyecek u3 belleğim olmadı

1874 Mesaj
8 Haziran 2010; 20:58:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Fatih_BaKeR

U3 özellikli bir bellek olabilir. Sandisk markaysa sitesindeki yazılımlarla u3 kaldırılıyo diye biliyorum ama hiç deneyecek u3 belleğim olmadı

u3 benzeri bi yazılım var veren firmanın.KEndi yaptıkları bir yazılım ürün tanıtımı reklam filan var.

8217 Mesaj
8 Haziran 2010; 21:14:56 

Yazdığımı bir dener misiniz?

Başlat menüsüne girin ve Çalıştır'a Regedit yazın.

1- HKEY_LOCAL_MACHINE seçeneğine ve daha sonra açılacak alt listelerdeki ;

2- SYSTEM
3- CurrentControlSet
4- Control
5- StorageDevicePolicies seçeneğine kadar geldikten sonra araç çubuğundaki WriteProtect'e sağ tıklayıp değiştir'e basın.
6- Değer Tablosu çıkacaktır,orada bulunan sayı 1 ise 0 yapın.İşlem tamamdır.

Intel i5 3570k + Xigmatek GAIA-MSI Z77A-GD55 -Sapphire HD 7870 2GB GHZ Edition-GSkill Ripjaws 1600Mhz 8GB-Team Xtreem 120 SSD-High Power 700W 80+ Element-Corsair Carbide 400R-ACER S235HLABII

SORUNLU ALIŞVERİŞ-SAHTEKARLIĞIN KİTABINI YAZAN ADAM
re@per nikli DOLANDIRICIDAN uzak durun.Konu için TIKLA

1874 Mesaj
8 Haziran 2010; 21:27:34 

quote:

Orijinalden alıntı: 666

2- SYSTEM
3- CurrentControlSet
4- Control
5- StorageDevicePolicies seçeneğine kadar geldikten sonra araç çubuğundaki WriteProtect'e sağ tıklayıp değiştir'e basın.

Ne yazık ki olmadı ki denemiştim bunu tekrar denememe rağmen olmadı

8217 Mesaj
8 Haziran 2010; 21:42:57 

Birkaç çözüm daha var.Sırayla vericem dostum onları da dene.

Başlat > Çalıştır > gpedit.msc yazın enter'e basın

Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Sistem > Çıkarılabilir Depolama Birimi Erişimi

En son geldiğin yerde sağda Çıkarılabilir Diskler adı altında 3 seçenek olması lazım hepsini hayır yap ve öyle dene.Veya bak bakalım "evet" yazan var mı..Bu da olmazsa aşşağıdaki çözüme bak.

--------------------------------
Başlat Çalıştıra Regedit yazılır.

Registryden HKEY_LOCAL_MACHINE/ System/ CurrentControlSet/ Services/ USBSTOR altındaki "START" ı bulup çift tıklayın.
değeri muhtemelen 4tür. 3 yapın.

Intel i5 3570k + Xigmatek GAIA-MSI Z77A-GD55 -Sapphire HD 7870 2GB GHZ Edition-GSkill Ripjaws 1600Mhz 8GB-Team Xtreem 120 SSD-High Power 700W 80+ Element-Corsair Carbide 400R-ACER S235HLABII

8217 Mesaj
8 Haziran 2010; 21:45:25 

Bunların da hiçbiri olmazsa aşşağıya verdiğim programı dene.

http://rapidshare.com/files/167839153/www.internetcafeciler.net_kaolm.rar.html

1874 Mesaj
8 Haziran 2010; 22:04:02 

quote:

Birkaç çözüm daha var.Sırayla vericem dostum onları da dene.

Başlat > Çalıştır > gpedit.msc yazın enter'e basın

Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Sistem > Çıkarılabilir Depolama Birimi Erişimi

En son geldiğin yerde sağda Çıkarılabilir Diskler adı altında 3 seçenek olması lazım hepsini hayır yap ve öyle dene.Veya bak bakalım "evet" yazan var mı..Bu da olmazsa aşşağıdaki çözüme bak.

Başlat Çalıştıra Regedit yazılır.

Registryden HKEY_LOCAL_MACHINE/ System/ CurrentControlSet/ Services/ USBSTOR altındaki "START" ı bulup çift tıklayın.
değeri muhtemelen 4tür. 3 yapın.

İlk yazdığınızı yapamadım işletim sistemi ingilizce bulamadım daha dağrusu çıkarılabilir depolama birimi erişimini.

2.sini ise daha önce yapmıştım şimdi tekrar kontrole ttim değer 3.

Son yazdığınızda ise rapid üyelik istiyo

4354 Mesaj
8 Haziran 2010; 22:27:33 

bu dediklerinizin hiçbiri olmaz bu donanımsal olarak kapatılmıştır.(promosyon olarak verilen usb belleklerin bazıları)

Yolsuzluk=Yoksulluk

allah, kimseyi yanlışı savunacak kadar cahil,doğruyu inkar edecek kadar nankör yapmasın..

1874 Mesaj
9 Haziran 2010; 8:26:08 

quote:

Orijinalden alıntı: computeron

bu dediklerinizin hiçbiri olmaz bu donanımsal olarak kapatılmıştır.(promosyon olarak verilen usb belleklerin bazıları)

Peki nasıl açacağız?
Kurulum ekranından format atamıyorum, biçimlendiremiyorum hiç bir şekilde.

8217 Mesaj
9 Haziran 2010; 8:39:52 

Eğer arkadaşın dediği gibiyse yapamazsın sanırım.

1874 Mesaj
9 Haziran 2010; 13:24:13 

Yazık olacak güzelim flaşh diske.
Bulabilirim inşallah ya

32 Mesaj
7 Eylül 2011; 18:15:20 

quote:

2- SYSTEM
3- CurrentControlSet
4- Control

Öncelikle Merhabalar Herkese;

Arkadaşlar konuyu hortlatmak gibi olmasın ama şunu belirtmek isterimki bu yukarıda alıntı yapmış olduğum şekilde uygulamada bulundum toshiba 500gb harici hdd üzerinde yazma yapılamazken başarılı bi şekilde korumayı kaldırarak verileri yazabildim.

Uygulamaya Ek olarak;

anlatım şeklini aynen uyguladım ama bendeki "writeprotect" zaten 0 dı bunun üzerine bunu 1 yaptım tamam dedim ardından tekrar girdim 0 yaptım tamam dedim ve harici hdd yi söktüm usb girişinden tekrar taktım dosyayı yapıştır diyince hiç bi problem belirtmeden verilerimi yedekledim yöntemi gösteren kardeşime teşekkür ediyorum.

TaTakTaTak Hdd Service

COOLER MASTER HAF X 942 BLACK EDITION FULL TOWER - ASUS MAXIMUS V EXTREME Z77 ANAKART - Intel i7 3770K işlemci - GIGABYTE GTX 670 WindForce 3X OC 4 GB Ekran Kartı - 8 GB GSKILL Ripjaws 2133 MHZ RAM - OCZ Vertex 4 SSD 2.5' 2 TB Western Digital Black Edition Sata 3 HDD - Cooler Master Silent Pro Gold 1000W Power Supply - CORSAIR - Hydro Serisi™ H100i SIVI SOGUTMA Changed Hydro FANS Noctua NF-F12 PWM 120mm 1500Rpm 22.4dB Kasa Fanı

1 Mesaj
14 Ekim 2011; 19:48:33 

arkadaşın verdiği link üyelik istemiyor boyutu küçük olduğu için download yazısına tıkladıktan sonra indirme başlıyor ben uyguladım ve süper hemen açıldı flash bellek :D bu arada o arkadaşa tşkler inşallah içinde virüs yoktur çünkü bu bilgisayarda virüs koruma yok internet kafe ve deepfreeze yüklü sanırım ondan

1 Mesaj
5 Kasım 2011; 20:58:13 

BYLER O KDR ŞEY YAPMANIZA GEREK YOQ SADECE
HAVIZA KARTINIZDAKİ SÜRMEYİ YUKARI KALDIRIN
İİİİİ GÜNLER

3 Mesaj
25 Aralık 2011; 12:36:34 

http://www.mediafire.com/?jk4qyj8mqyb adresindeki dosyayı indirin flaş belleği fortmatlayın kullanmaya devam.

901 Mesaj
27 Aralık 2011; 5:02:06 

Bu siteden U3 uninstaller/U3 Removal Tool programını indirip çalıştırın.

http://u3.sandisk.com/launchpadremoval.htm

9 Mesaj
23 Nisan 2012; 8:36:10 

supervisor_52 olayı çözdü.. tşk ederim..

72 Mesaj
20 Mayıs 2012; 14:03:26 

quote:

Orijinalden alıntı: baykanlı

İİİİİ GÜNLER

ahahaha evet aynen bunu yapın :D

1396 Mesaj
20 Eylül 2012; 13:48:53 

bundan kurtulmak için şu adımları izleyin
Başlat/çalıştıra gelip regedit yazıp tamam dedikten sonra;
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Curr entControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies kısmından WriteProtect i bulup sağ tıklayıp "değiştir" dedikten sonra orada çıkan değer eğer 1 ise 0 yapın.
Son olarak ControlSet001 ve ControlSet002 kısımlar içinde aynısını uygulayın

Kaynak: usb hafıza kartlarında disk yazma korumasını kaldırma http://www.webhatti.com...irma.html#ixzz270QXyO4f
whkaynak

514 Mesaj
3 Ekim 2012; 17:25:53 

quote:

Orijinalden alıntı: telit35

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Curr entControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies kısmından WriteProtect i bulup sağ tıklayıp "değiştir" dedikten sonra orada çıkan değer eğer 1 ise 0 yapın.

Kaynak: usb hafıza kartlarında disk yazma korumasını kaldırma http://www.webhatti.com...irma.html#ixzz270QXyO4f
whkaynak

Bende 16 Gb HI LEVEL marka usb bellek var ilk başta taratılıp düzeltilmesi gerekiyor dedi sonra yaptım içine döküman atmıştım sonra açamadım ama içinde var gözüküyor yani diskin büyük bölümü dolu ama içindeki dökümanları göremiyorum tekrar biçimlendireyim dedim bu seferde disk yazmaya karşı korumalı demeye başladı yukarıdaki adımı yapmak sitedim ama Storage Device Policies kısmını bulamadım bilg. win 7 nasıl çözebilirim...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Ekim 2012; 13:43:24 

quote:

Orijinalden alıntı: telit35

whkaynak

Helal sana kardeş. Kaç gündür bunun için uğraşıyordum, sonunda oldu.

171 Mesaj
1 Kasım 2012; 11:05:57 

quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

Bunların da hiçbiri olmazsa aşşağıya verdiğim programı dene.

http://rapidshare.com/files/167839153/www.internetcafeciler.net_kaolm.rar.html

buradaki yazılımda virüs var bilginize

yar yanağından gayrı, paylaşmak için herşeyi.!!

171 Mesaj
1 Kasım 2012; 11:20:56 

quote:

Orijinalden alıntı: alper216

Helal sana kardeş. Kaç gündür bunun için uğraşıyordum, sonunda oldu.

windows 7 de yukarıdaki anahtar sadece storge ye kadar var

yar yanağından gayrı, paylaşmak için herşeyi.!!

1 Mesaj
13 Şubat 2013; 12:45:16 

merhaba arkadaşlar,
500 gb wd elements harici hard diskim ile ilgili bi problem konusunda yardım istiyorum bilenlerden. cihazı bilgisayara taktığımda algılama sesi geliyor fakat cihaz 'bilgisayarım'da gözükmüyor. Aygıt yöneticisinden denediğimde ise cihaz menüde gözüküyor, özellikler kısmında aygıtın düzgün çalıştığı yazıyor.
Disk yönetimi bölümünde hard diskimi görüyorum, cihaz başlatılmamıl görünüyor, sağ tıklayıp başlat dediğimde ise yazma koruması var diyor.
Korumayı kaldırmak için bahsettiğiniz yöntemleri denedim, currentcontrolset başlığı altında 'devicepolicies' adlı klasör yok, bir tek onu deneyemedim.

Bir de şöyle bi durum var içindeki veriler oldukça değerli. yani format atmadan bir çözüm mümkün olması gerekiyor.
Ayrıca teknik serviste kontrol ettirdim cihazın kutusunda, kablosunda herhangi bi sorun göremediler..

ne yapmalıyım ?

28 Mesaj
15 Şubat 2013; 11:35:16 

quote:

Orijinalden alıntı: cornflake girl

merhaba arkadaşlar,
500 gb wd elements harici hard diskim ile ilgili bi problem konusunda yardım istiyorum bilenlerden. cihazı bilgisayara taktığımda algılama sesi geliyor fakat cihaz 'bilgisayarım'da gözükmüyor. Aygıt yöneticisinden denediğimde ise cihaz menüde gözüküyor, özellikler kısmında aygıtın düzgün çalıştığı yazıyor.
Disk yönetimi bölümünde hard diskimi görüyorum, cihaz başlatılmamıl görünüyor, sağ tıklayıp başlat dediğimde ise yazma koruması var diyor.
Korumayı kaldırmak için bahsettiğiniz yöntemleri denedim, currentcontrolset başlığı altında 'devicepolicies' adlı klasör yok, bir tek onu deneyemedim.

Bir de şöyle bi durum var içindeki veriler oldukça değerli. yani format atmadan bir çözüm mümkün olması gerekiyor.
Ayrıca teknik serviste kontrol ettirdim cihazın kutusunda, kablosunda herhangi bi sorun göremediler..

ne yapmalıyım ?

Aynı konudan muzdaribim.. Bu kadar olur. tam konuyla ilgili biraz araştırayım dedim aynı hardisk aynı sorun :) yardımcı olabilicek varsa çok iyi olur..

2 Mesaj
17 Şubat 2013; 14:09:10 

BAYKANLI KARDEŞ ALLAH RAZI OLSUN İNANKİ ÇÖZÜM İÇİN 2 SAAT UĞRAŞTIM.DEDİĞİN GİBİ DİSKİN DÜĞMESİNİ KALDIRDIM OLDU...

2 Mesaj
17 Şubat 2013; 14:11:20 

quote:

Orijinalden alıntı: baykanlı

İİİİİ GÜNLER

483 Mesaj
18 Mart 2013; 16:01:54 

quote:

Orijinalden alıntı: erosxman

windows 7 de yukarıdaki anahtar sadece storge ye kadar var

anahtarı sen ekleyip devamını getiriyorsun ama benim sorunumu çözmedi 32 gb usb drive sandisk cruzer bi anda dosya kopyalarken yazma koruması hatası aldım düzeltemiyorum çentik mentik yok :)

483 Mesaj
21 Mart 2013; 17:51:58 

sandiske mail attım hiç bir şekilde düzeltmezsiniz denildi ürünü garantiye gönderdim :) aynı sorunu yaşayan arkadaşların işine yarar bu bilgi belki

15 Mesaj
29 Haziran 2013; 13:50:38 

quote:

Orijinalden alıntı: R`meRt

İlk yazdığınızı yapamadım işletim sistemi ingilizce bulamadım daha dağrusu çıkarılabilir depolama birimi erişimini.

2.sini ise daha önce yapmıştım şimdi tekrar kontrole ttim değer 3.

Son yazdığınızda ise rapid üyelik istiyo

çok teşekkür ederim benim işime o ilk verdiğiniz bilgi yaradı 3 seceneğide devre dışı bıraktıktan sonra flsh belleğimdeki verileri silebildim şükürki çok çok teşekkürler ALBAYIM...

Okan Turan

69 Mesaj
1 Aralık 2013; 10:08:47 

Bu programın en son versionunu indirip formatlayın tamamdır.

http://www.pny.com.tw/i...php?cls=2&mode=download

AMD Gigabyte 990XA-UD3 | AMD FX 8-Core Black Edition FX-8150 Bulldozer | NOCTUA NH-D14 | 4+4 Hyprex Genesis - 8GB Kit DDR3 1600MHz | AMD Sapphire HD 7770 GHz Edition OC DDR5 | OCZ 60GB Agility 3 Serisi Sata 3.0 SSD | Segate GoFlex Desk 3 TB USB 3.0 Enternal Drive | LG Super Multi İnternal 24X ± DVD DOUBLE LAYER | AOPEN NAGAS G6 PEAK550 | Logitech Z506, 75W RMS, 5+1 | DELL S2340L 23 Full HD IPS LED | Samsung Note III | LG HBS-800 White

1 Mesaj
8 Şubat 2014; 19:31:57 

quote:

Orijinalden alıntı: camosur

Bu programın en son versionunu indirip formatlayın tamamdır.

http://www.pny.com.tw/i...php?cls=2&mode=download

arkadaşım tsk ederim bu program işe yarad gerçekten en zoru basardı arkadaslara tavsiye ederim camosur arkadasın verdiği programı kullanın silip süpürüyor ne varsa cok tesekkürler tekrar

Çaresiz kaldığınızda bilin ki yine tek çare kendinizsiniz...

5 Mesaj
24 Mayıs 2014; 12:01:15 

aynen kardeşim işte aranan program buydu. emeğine sağlık. 3 gündür denemediğim taktik kalmadı orjinalden kilitli geldi bana flash disk promosyon flas disklerden. bir türlü biçimlendirilmiyordu. tek ilaç bu oldu. gerisi hikaye regedit megedit falan tırt. eyvallah sağol. bi teşekkür eden bile olamamış ben edeyim dedim.

8 Mesaj
11 Haziran 2014; 13:23:57 

arkadaşlar bende sandisk 32 gb var en az 15 bilgisayarcıya gittim hiçbiri yapamadı regedit cmd falan hep hikaye bu hatanın çözümü yok ya da ben oyle sanıyorum ama çözümü bülan arkadaşa hem helal olsun hemde çözümü bana versin bana çok acil çözum lazım.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İşletim Sistemleri ve Yazılımlar] » Yazılım Genel » **Disk Yazma koruması kaldırma** Bilenlerin dikkatine
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.516