Şimdi Ara

Computex 2010: Sapphire en güçlü profesyonel ekran kartını tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
9.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• ATi Radeon HD 5970 4GB Toxic Edition modelini dünyanın en hızlı ekran kartı olarak Computecx 2010 fuarında katılımcıların beğenisine sunan Sapphire, profesyoneller için hazırlanan en güçlü ekran kartı iddiasıyla FirePro V8800 modelini de sergiledi. ATi Radeon HD 5870'te kullanılan Cypress XT GPU'sundan güç alan Sappgire FirePro V8800, 256-bit bellek veri yolu desteğine, 1600x paralel işlem birimine ve 2GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip.

Grafik işlem birimi 825MHz'de, bellekleri ise 4600MHz'de görev yapan profesyonel ekran kartı, 2640 GigaFLOP seviyesinde tek hassasiyetli işlem gücü, 532 GigaFLOP seviyesinde de çift hassasiyetli işlem gücü sunuyor. Bellek bant genişliği 147 GB/saniye olarak açıklanan kart, üzerinde bulunan dört adet DisplayPort konnektörü ile çoklu monitör kurulumuna olanak tanırken, Stereo 3D, Crossfire Pro ve Genlock teknolojilerine de destek sunuyor.

Isıl güç tasarımı 208 Watt olan FirePro 8800, Sapphire tarafından en güçlü profesyonel ekran kartı olarak satışa sunuluyor.

• bu bildiğin 59öühüm öühüm 7..0 :D
  • bunun 5870 x2 ne üstünlüğü var?
  • Güzel bi kart ati kart portföyünü genişletti fermili 3D leride görürsek ortam şenlenir baya :)
    Ama bu kartın satılması için ücretinde işallah uçmazlar.Bazen grafikcilerin kartlarında abartı fiyat politikası izliyorlardı
  • Nvidia nın en güçlü professiyonel ekran kartı ile karşılaştırmalı testlerini merak ediyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: pckolik13

Nvidia nın en güçlü professiyonel ekran kartı ile karşılaştırmalı testlerini merak ediyorum...
    PNY Quadro FX 5800 dü galiba tarafsız bir test çok iyi olur bu tip kartların fiyatları uçuk oluyor ve bir kere alıp ince elemek lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fukarakoala -- 8 Haziran 2010; 19:12:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fukarakoala

quote:

Nvidia nın en güçlü professiyonel ekran kartı ile karşılaştırmalı testlerini merak ediyorum...
    PNY Quadro FX 5800 dü galiba tarafsız bir test çok iyi olur bu tip kartların fiyatları uçuk oluyor ve bir kere alıp ince elemek lazım

daha iyi fx5800den bu kart.bu zaten oyun kartı değil grafık tasarım kartı ve fıyatı 10000tl lerı buluyor zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengiz_vga

quote:

Orijinalden alıntı: fukarakoala

quote:

daha iyi fx5800den bu kart.bu zaten oyun kartı değil grafık tasarım kartı ve fıyatı 10000tl lerı buluyor zaten
    Grafikcilerin kartlarının serisi quadro ismi seri olarakda fx kullanılır.FX 5800 dü en iyisi sanırım http://www.vatanbilgisayar.com/pny-qfx3800-quadro-fx3800-1gb-gddr3-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=42561 buyrun buda fx3800 sen nvidia 5xxx serisi ile karıstırdığımı sandın galiba ama arkadasım bunun en iyi serisine gecen yıl 5milyar gibi bişi baymıştı oradan biliyorum çoçuk paranoyak modda sokakda gittik çaldırırcam diye psikoloji yaptı.
    Nvidia da sadece pny geliyor bize ve çok pahalı işallah ati biraz rekabete sokar bazen üniversitede alıcaklardı ama maliyetler el kol bağlıyor

• ilk önce bir nvidiadan cevap gelsin öyle..
  • quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

ilk önce bir nvidiadan cevap gelsin öyle..
    Bu tip kartların hesaplamaları uzun sürebiliyordu yanlış hatırlamıyorsam fermiler yandım allahım diye ısınırlar
  • quote:

Profesyonel tasarımcı kartlarının nvdia-ati testlerini ben de bekliyorum. DH böyle bir test yapsa çok faydalı olur
  • Kartı kullanan firmaların elemanları programlarını kartla gelen sdk ile karta optimize ediyorlar diye biliyorum.Ortak bir program olmayacağı için test imkanı biraz zor.
  • showstopper41

Profesyonel tasarımcı kartlarının nvdia-ati testlerini ben de bekliyorum. DH böyle bir test yapsa çok faydalı olur

KESİNLİKLE.
  • 5870 değilmi bu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

5870 değilmi bu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Outrage

quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

5870 değilmi bu ?

5870 in fire pro versiyonu
    haberi okusaydın 5870 gpu su kullanılıyor paralel işlemciler bellek veriyolu hepsi aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hapocod -- 10 Haziran 2010; 19:45:14 >
  • halen pervaneyle sogutulmaya calısılan ekran kartına ben en guclu demen nedır bu fan bagımlılıgı ya yokmu buna cozum yenı bır teknoloji
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri
    halen pervaneyle sogutulmaya calısılan ekran kartına ben en guclu demen nedır bu fan bagımlılıgı ya yokmu buna cozum yenı bır teknoloji

haklısın şöyle bi klima sistemi iyi olurdu
  • quadroyu geçemez 256 bit veri yolu ne öle ya quadrolar 512 bazıları 448
    bide sürücüler ne olcak ati batırcak yine yıllardır filmler olsun oyunlar olsun animasyonlar olsun hep quadro serverler kullanıldı bundan sonrada böyle olucak boşa çırpınmasın ati cesareti tebrik edilmeli ama bazı şeyleri atlamamak lazım bu güne kadar kaç tane böyle kart çıkardı hangileri başarılı oldu ben bazı testlere bakmıştım şuan nerden baktım hatırlamıyorum ama oyun kartlarından çok az daha bi performans katıyodu 3d programlarına sürücülere çok çalışması lazım atinin
  • quote:

Orijinalden alıntı: underclock

quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri
    halen pervaneyle sogutulmaya calısılan ekran kartına ben en guclu demen nedır bu fan bagımlılıgı ya yokmu buna cozum yenı bır teknoloji

haklısın şöyle bi klima sistemi iyi olurdu
    Nvidia nın son serilerini pervane ile soğutmaya çalışıyorlar soğumuyor.Bu noktada nvidia kartlarını aşırı pahalı satıyor çünkü karşısında bir rakip yok bu kozunun düşmesi için atinin kart cıkarması mecburdu

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.