Şimdi Ara

Xigmatek Asgard Pure Black Edition Kasa Amatör İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
8.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu konumda size Xigmatek Asgard Pure Black Edition Kasa'yı inceleyeceğim.

Kapalı kutu görünümü, önüme renksiz fakat karizma bir şekilde Asgard yazılmış bir koli çıktı,

Kutunun üstten açılmış görünümü, kasa muşamba ile örtülüp köpüklerle güzelce kutulanmış,

Kasanın kullanım klavuzu,

Kasanın sağdan görünümü, X harfi hatırlatılmaya çalışılmış,

Kasanın arkadan görünümü, PSU üst tarafta konumlandırılmış, egsoz fanı olarak için 12mmlik fan takılabiliyor,

Kasanın soldan görünümü, sağ kapağa 2 Adet fan takılabiliyor. Noktalı delikler hava içi serinliğe birazda olsa etki ediyor,

Ve kasanın önden görünümü, ön taraftan baktığımızda yine X harfi anımsıyor. Ön tarafa 12mmlik fan takılı olarak geliyor. 2 Adet USB ve Mikrofon, Kulaklık girişleri var,

Kasanın yan taraflarının açılıp kapatılmasında kolaylık olsun diye parmak vida kullanılmış,

Ve kasanın iç görünümü, en hoşuma giden yanıda bu, giriş seviyesi bir kasanın tamamı siyaha boyanmış ve Sabit Disk, Dvd kilit sistemi bile turuncuya boyanmış,

Sabit Disk kilit sistemi çok kolay ve güzel,

Dvd kilit sistemi oda aynı şekilde,

Not: 4 Adet 5.25" Sürücü yuvası, 1 Adet 3.5" Sürücü yuvası, 5 Adet 3.5" Sabit Disk yuvası var.

Kasanın USB, Ses, Mikrofon vs. bağlamak için kablolar,

Kasanın yanında gönderilen vida, kablo düzenleyici vs.ler,

Sonuç:

Giriş seviyesi için mükemmel bir kasa. Tamamen siyaha boyanmış ve kilit sistemi mükemmel. Fan konumlarıda hava akımını çok iyi bir seviyeye getirmiş. Kasa malzemesi kaliteli. PSUsuz fiyatı 80 TL ve forumda bir arkadaş 50 TLye satıyor bende ondan aldım.

İnceleme tamamen Brscngznc tarafından yapılmıştır, kullanmadan önce izin isteyiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dancing Bear -- 8 Haziran 2010; 17:50:18 >

• Güzel inceleme olmuş ben kasaya bir sistem kurup sıcaklık değerlerini de yazsaydın daha iyi olurdu.

Hayırlı olsun kasanız güle güle kullanın.
  • F/P kasası gayet güzel ve şık

Arkaya da ledli bir fan takılınca güzel olur, egzost fan olmalı...

Teşekkürler paylaşım için kardeşim eline sağlık
  • Forumda 50 Tl ye satan arkadaşı bende gördüm.Bu fiyata daha iyi bir kasa yok zaten 50 liraya kasa yok neredeyse.Ön fan devir kontrollümü,gürültülü mü bunu da yazarsan sevinirim.
  • Paylaşım için teşekkürler güzel inceleme
    Kasa da sade ve çok şık güle güzle kullan
  • güzel inceleme ellerine sağlık kardeşim.
  • Arkadaşlar şuanda sistem kurmak için bu kasayı aldım. Son birkaç parça kaldı, onlarıda aldıktan sonra yüklü ve yüksüz parça sıcaklıklarını yazacağım. Fanlarında sesini kendi yorumumla yazarım. Yorumlar için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dancing Bear -- 8 Haziran 2010; 17:50:49 >
  • Hyaırlı olsun yeni kasanız, inceleme içinde teşekkürler.

Kasanın içinden çıkan fan ledli ve turuncu ya da gri olanlardan mı?

**Edit: Buldum, siyah renkli normal bir fanmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak9006 -- 8 Haziran 2010; 19:43:03 >
  • Vay arkadaş şu 50 tl lik giriş seviyesindeki kasada dahi kablo saklama kanalları var ama bizim armor mx de yok Xigmatek e helal olsun...Thermaltake e de burdan selam ediyorum
    edit: Şimdi dikkat ettimde cpu soğutucusunun denk geldiği bölümün arkası da montaj kolaylığı açısından açık bırakılmış.Gerçekten helal olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xallez -- 8 Haziran 2010; 19:39:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xallez

Vay arkadaş şu 50 tl lik giriş seviyesindeki kasada dahi kablo saklama kanalları var ama bizim armor mx de yok Xigmatek e helal olsun...Thermaltake e de burdan selam ediyorum
    edit: Şimdi dikkat ettimde cpu soğutucusunun denk geldiği bölümün arkası da montaj kolaylığı açısından açık bırakılmış.Gerçekten helal olsun..

Evet böylece belirtmediğim detayları belirttiniz. Teşekkür ederim.

• Brscngznc sıcaklıklarla ilgili de bizi bilgilendirebilirsen çok süper olur :) İnceleme için çok teşekkürler
  • güle güle kullan hayırlı olsun uyguna gelmiş özendim :)
  • güzel paylaşım...
  • biraz fazla amatör olmuş be

bende xigmatek midgard var. asgardın biraz daha yakışıklısı oluyor. tabi yine de klasik bir model. janjanlı cooler master ya da thermal take gibi değil.çok kullanışlı ve fiyatını hak eden bir kasadır. kale gibi kasa valloa. tavsiye edilir
  • Bu da kasanın Led fanlı hali.

• ben de bu kasayı alcam inşallah.hem ucuz hem iyi..ayrıca sağ kapağa takılabilen fanların boyutu kaç?8cm mi 12 cm mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fukox -- 9 Haziran 2011; 17:56:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fukox

ben de bu kasayı alcam inşallah.hem ucuz hem iyi..ayrıca sağ kapağa takılabilen fanların boyutu kaç?8cm mi 12 cm mi?

12 Diye hatırlıyorum fakat incelemelere bakmanızda fayda var.
  • quote:

ben de bu kasayı alcam inşallah.hem ucuz hem iyi..ayrıca sağ kapağa takılabilen fanların boyutu kaç?8cm mi 12 cm mi?

8 de takılıyor 12 de. sana tavsiyem XIGMATEK ASGARD-II alman ön kapaktaki izgaralar cok kötu bir şekilde tozla tıkanıyor ve zamanla tozluk parçalanıyor kötü bir görüntü cıkıyor ortaya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BuStaNT

quote:

8 de takılıyor 12 de. sana tavsiyem XIGMATEK ASGARD-II alman ön kapaktaki izgaralar cok kötu bir şekilde tozla tıkanıyor ve zamanla tozluk parçalanıyor kötü bir görüntü cıkıyor ortaya.

Hocam o tozların gitmesi bir sıvazlamaya bakıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: brscngznc

quote:

Orijinalden alıntı: BuStaNT

quote:

Hocam o tozların gitmesi bir sıvazlamaya bakıyor.

sıvazlamayla geçmiyor sıvazlamayı bırak süpürke makinasıyla çekerdim gene banamısın demezdi. Asıl pisligi içini acınca gördüm tozluk tıka basa dolmuş. yani görünüm kirliligi yanında performans düşüklügüde yapıyor fanı bozabilirde. ben ön ızgaradaki tozlugu cıkarttım tıkanma falan yok dedigin gibi bir sıvazlamaya bakıyor ama işin içine filtre girdimi sıvazlama yaramıyor ön kapagı acmakta baya zahmetli iş.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.