Şimdi Ara

Computex 2010: Twintech, Arctic Cooling soğutmalı GeForce GTX 480 modelini gösterdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Özel tasarımlı Fermi modellerinin adeta çıkartma yaptığı Computex 2010 fuarında, Twintech firması Arctic Cooling soğutmalı GeForce GTX 480 modelini sergiledi. 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GF100 GPU'sunun güç verdiği DirectX 11 destekli yeni nesil ekran kartı, son olarak Sapphire'in Radeon HD 5970 4GB Toxic Edition modelinde gördüğümüz Accelero XTREME Plus soğutucusunu kullanıyor ve üç fanlı bu soğutucu sayesinde, yük altında 90 derecenin üzerine kadar çıkabilen referans tasarımlı GeForce GTX 480 modeline kıyasla çok daha serin çalışabiliyor.

384-Bit bellek veri yolu desteğine ve 480x paralel işlem birimine sahip olan ekran kartı 1536MB GDDR5 bellekle geliyor. Saat hızları hakkında henüz net bir bilgi olmayan ancak fabrika çıkışlı hız aşırtmalı olarak sunulabileceği belirtilen yeni model, sahip olduğu soğutucu ile kendi sınıfındaki en güçlü çözümlerden biri olarak gösteriliyor. Fiyatı hakkında henüz net bir bilgi olmasa da Twintech'in Arctic Cooling Accelero XTREME Plus soğutmalı GeForce GTX 480 modelinin soğutma iddiasında olduğu gibi yine sınıfında üst sıraları zorlayan bir fiyatla sunulması bekleniyor.

• GTX 480'e VGA çıkışı koymuşlar.
  • anlaşılan nvidia ısı problemini özel soğutmalarla atlatacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: yc#1

GTX 480'e VGA çıkışı koymuşlar.

• Cok guzel gorunuyor kart ama bu devirde vga baglantisi ile o karti kullanan varmidir acaba ??
  • arkadaşlar bence bu bi ayrıcalıklık gibi.
    Nedense herkez merak eder GTX 480 daki grafikler d-sub da nasıl görünüyor.
    Olmazda DVI yada HDMI yı zaten kullanırız derler
    Şahsi fikrim
  • tasarım ,etkili bir soğutma yapacak gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: TrMhMt

Cok guzel gorunuyor kart ama bu devirde vga baglantisi ile o karti kullanan varmidir acaba ??

var...sistemim imzamda, dvi-vga dönüştürücü ile LG flatron T930BU crt kullanıyorum.
  • Kart çok güzel fiyatı ne kadar olur bizde normal 480 lerin bile alınırlığı tartışılır durumdayken
  • Böyle bir modele.. D-sub konurmu yahu.. akıl var mantık var..
  • gtx 480 ve d-sub
    Twintech üretimi hemen durdurmalı
  • fanlar tam devirde iyi ses yapar gibime geliyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 8 Haziran 2010; 13:56:32 >
  • soğutucu bu kadar performanslı, ısınan ve pahalı kart için çok iyi bir seçim olmuş haliyle fiyatını biraz yükseltecektir
  • dehşet-ül vahşet ama bu soğutucuda gtx 480 e yetmez gibime geliyo
  • kartın normal hali zaten aşırı pahalı, ısı ve enerji sarfiyatı yüksek.. üstüne özel modellerle daha pahalı hale geliyor...
  • Ben adana oturuyorum bu kart bizim oranın sıcağına gelmez :D yan kapakta 12 cam iki fan var onlar çalışmadığı zaman oyunda donmalar meydana geliyor :( Ama
    ndivia dx11 performansları daha iyi ısı olayı olmasa güzel kart
  • işte bu kart tam alınası olmus bence. gtx 480 e gerekirdi böle bi fan cok yerinde olmus bi seçim
  • quote:

Orijinalden alıntı: deeper_inside

quote:

Orijinalden alıntı: TrMhMt

Cok guzel gorunuyor kart ama bu devirde vga baglantisi ile o karti kullanan varmidir acaba ??

var...sistemim imzamda, dvi-vga dönüştürücü ile LG flatron T930BU crt kullanıyorum.

Aha birtane varmis !!!
  • bu ne yahu...

kafa beyin koymaz bu...

gereksiz ses kirliliği...
  • Sapphire'in hd5970 toxic modeli ile aynı soğutucu bu sanırım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.