- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Kaliteli Ama Bilinmeyen Filmleri Tanıtım Köşem
205 Cevap32795 Görüntüleme41 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Mesaj


 
2146 Mesaj
8 Haziran 2010; 8:20:13 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Evet arkadaşlar öncelikle gelecek eleştirileri tahmin ediyorum, bununla aynı görevi üstlenen ''Adı Duyulmamış Güzel Filmler'' diye bir topik var ama bence o topik konunun amacına hizmet etmiyor. Adı Duyulmamışlar da tanıtılan filmlere bakıyorum; İMDB'de 100.000 küsür oy almış film yazılan mesajlar içinde var, Oscar almış filmler o mesajların içinde var, tabii bu filmlerin arasında gerçekten adı duyulmamış ama güzel olan filmlerde kaynıyor. Ama bu topikte İMDB'de 15.000'den fazla kişinin oyladığı filmleri tanıtmayacağım. Yani gerçek anlamda ''Adı Duyulmamış Filmler'' olacak. Daha fazla uzatmadan başlıyorum.36 Quai des Orfèvres


0


User Rating: 7.2/10

http://www.imdb.com/title/tt0390808/

Suç oranlarının gittikçe arttığı Paris sokaklarında polis artık çetelerle başa çıkamamaktadır.

Tecrübeli iki dedektif üst kademelerde bir rütbe vaadiyle sıkı bir yarışa girerler. Yapmaları gereken birbirlerinden hızlı ve daha dikkatli davranıp herşeyin mubah sayıldığı bir ortamda çeteleri alt etmektir. Fakat işler istenildiği gibi gitmez ve tehlikeli bir yarış başlar.

Fransız sinemasının suç filmlerinin en iyi örneklerinden biri olan Adaletin Merkezi, 8 dalda César Ödülleri’ne aday gösterilmişti. Yakın zamanlarda gelen haberlere göre, Hollywood bu başarıyı gözden kaçırmadı ve Marchal’ın 36’sının Amerikan versiyonu yolda.


5 Centimeters Per Second


0


User Rating: 8.0/10

http://www.imdb.com/title/tt0983213/

Bölüm 1 - The Chosen Cherry Blossoms (26 dk): Akari Shinohara, ilkokuldan mezun olduğu yıl Tokyo'dan başka bir şehre taşınır. Takaki ve Akari, birbirleriyle mektuplaşarak bağlantılarını sürdürürler. Bir gün Takaki, ailesinin Tokyo'dan epey uzak bir adaya taşınacağını öğrenir ve taşınmadan önce Akari'yi trenle son bir kez ziyaret etmeye karar verir.

Bölüm 2 - Cosmonaut (21 dk.): Yıllar geçer ve Takaki hala Akari'ye emailler yazmaktadır, ama hiç birini göndermez. Sumita Kanae, Takaki'nin sınıf arkadaşı, ondan hoşlanmaktadır ama bunu ona söyleyecek cesareti yoktur.

Bölüm 3 - 5 Centimeters per Second (16 dk): Takaki artık bilgisayar programcısı olarak çalışmaya başlamıştır ve arada sırada eski hayatını ve aşkını hatırlamaktadır. Bir gün, bir demiryolu kavşağında, kendisine tanıdık gelen bir kadının yanından geçer.


Slice of life hikayesi ile hafif melankolik, sakin bir anime. Hikaye 3 bölümde anlatılmış. Her birinde hikaye farklı bir bakış açısı ile devam ediyor. İlk bölüm Takaki'nin, ikinci bölüm Kanae'nin, son bölüm de Akari'nin gözünden anlatılır.


A Dirty Carnival


http://www.film-stream.line55.net/films2/A%20Dirty%20Carnival%201.jpg

User Rating:7.6/10

http://www.imdb.com/title/tt0821442/

Film Hakkında : Byung-Doo bir mafya örgütünün lideridir ve yükselebilmek için elinden gelen herşeyi yapmaktadır. Annesi ve kız kardeşiyle birlikte yaşamaktadır. Bulunduğu bölgenin suç lideri Sang Chul , Byung-doo’nun daha fazla yükselmesini istememektedir.Uzakdoğu filmleri sevenler için kaçırılmayacak bir film.


A Guide to Recognizing Your Saints


http://wichosaenz.files.wordpress.com/2008/12/guide_to_recognizing_your_saints.jpg

User Rating: 7.1/10

http://www.imdb.com/title/tt0473488/

Dito, New York'un fakir ve tehlikeli mahallelerinde yaşayan, serseri bir yaşamla farklı arayışların arasında kalmış genç bir adamdır. Sürekli birlikte takıldığı üç arkadaşı arasında en büyükleri olan Antonio'ya sevgi ile birlikte ayrı bir saygı beslemektedir.

Fakat Dito, birlikte sokaklarda takılırken yaşadığı hayattan çok daha farklı bir naifliği de içinde barındırır. Özellikle son derece zeki olan kız arkadaşının yanında bu yönünü daha fazla ortaya çıkarabilen Dito'nun hayatı, İskoçya'dan New York'a taşınan arkadaşı Mike sayesinde önemli bir dönemece gelecektir. Sanata çok düşkün olan ve şiir yazan Mike, Dito'ya sokaklar ve şiddetin haricinde de yaşanabilecek keyifli bir yaşam alternatifi sunar. Gittikçe Mike'dan daha çok etkilenen Dito için seçimini yapma vakti gelmiştir.

A Guide to Recognizing Your Saints ile ilk yönetmenlik deneyimine imza atan Dito Montiel, Sundance Film Festivali'nde En İyi Yönetmen ve Jüri Özel Ödülü'nün sahibi oldu. Dito Montiel'in filmde kendi hikayesinden yola çıktığını ve aynı isimli bir romanı olduğunu da ekleyelim. Robert Downey Jr., Rosario Dawson, Chazz Palminteri gibi başarılı isimlerin de filme çok büyük bir artı kazandırdıklarını belirtmek gerek.


Devamı gelecek.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkblaziken -- 8 Haziran 2010; 8:23:28 >


_____________________________ 
2146 Mesaj
8 Haziran 2010; 9:41:50 

A Midnight Clear
User Rating: 7.3/10

http://www.imdb.com/title/tt0102443/

2. Dünya Savaşı’nın sonlarında karşı karşıya gelen bir Amerikan birliği ile teslim olmak isteyen bir Alman birliği arasında dostluk bağları oluşur ve birlikte Noel’i kutlarlar. Ancak teslim planındaki değişiklik, iki tarafı birbirleriyle savaşmaya zorlayacaktır.


A Time for Drunken Horses


0


User Rating: 7.5/10

http://www.imdb.com/title/tt0259072/

İran-Irak sınırında kaçakçılık yaparak geçinen babalarının ölümü üzerine çok zor koşullarda yaşam mücadelesi vermek zorunda kalan, çocuk yaşta üç kardeşin öyküsü. Kardeşlerden birinin hayatta kalması için acilen ameliyat olması gerekmektedir ve bu, mücadelelerini daha da güçleştirir. Dağlık arazide, doğal ve sert koşulların altında, belgesele yakın bir gerçekçilik ve İran Sineması'nın alışkın olduğumuz minimalist ve ekonomik anlatımıyla çekilen film Cannes'da Altın Kamera kazanmıştı.


Adam's Apple


http://www.outsiderpictures.us/aa_poster.jpg

User Rating: 7.8/10

http://www.imdb.com/title/tt0418455/

Hapisten yeni çıkan neo-nazi Adam, topluma hizmet etmek üzere papaz Ivan'ın yanına gönderilir. Ivan ona kilisenin önündeki elma ağacının meyveleriyle bir elmalı kek pişirme görevi verir. Bu arada elmalar kuşların, solucanların ve şimşeklerin saldırısına uğrar. Ivan, Şeytan tarafından sınandıklarına inanır. Adam ise Tanrı tarafından sınandıklarını düşünmektedir, çünkü belki de kötülük diye bir şey yoktur


Akeelah and the Bee


0


User Rating:7.6/10

http://www.imdb.com/title/tt0437800/

Akeelah Anderson kelimelere tutkuyla bağlı küçük bir kızdır. Bu tutkusu onu bir imla yarışmasına katılmaya kadar götürür. Pek çok insan ona gönüllü olarak öğretmenlik yaparken kimileride karşı çıkar. Çok geçmeden Akeelah, Ulusal İmla Yarışması'na katılmaktaki cesareti ve kararlılığıyla farkında olmadan mahalleyi bir araya getirir.


_____________________________ 
2146 Mesaj
8 Haziran 2010; 11:26:14 

Amazing Grace


0


User Rating: 7.5/10

http://www.imdb.com/title/tt0454776/

1797 yılında, İngiltere’de köleliğin yasaklanması için büyük mücadele veren William Wilberforce, kötü giden sağlığının düzelmesi için tatile çıkar. Fakat köleliğin yasaklanmasi için verdiği mücadeleden vazgeçmek niyetinde değildir. Barbara Spooner ile tanışınca, Wilberforce ruh eşini bulduğuna ve mücadelesini onunla paylaşabileceğine inanır. Wilberforce’un yanında çok az destekçisi vardır: akıl hocası John Newton, William Pitt ve Olaudah Equiano. Önceden köle gemisi kaptanlığı yapmış tövbeli bir rahip olan John Newton “Amazing Grace” ulusal marşını yazmıştır. Equiano ise önceden kölelik yapmış bir yazardır. Daha önce birçok yolla bu mücadeleyi sürdürdüyse de, Wilberforce, yeni aşkı Barbara Spooner’in kendisine verdiği destekle yepyeni fikirler üretmeye hazırdır. Böylece sosyal adaletin sağlanması uğruna verdiği savaşı büyük bir zaferle sonuçlandıracağına inanır.

Irkçılıkla savaşan William Wilberforce’un biyografisini anlatan Şaşırtıcı Merhamet / Amazing Grace, aynı zamanda seyredilmeye değer bir hukuk mücadelesinin de altını çiziyor.


An American Crime


0


User Rating: 7.4/10

http://www.imdb.com/title/tt0802948/

Film 1965'de yaşanan gerçek bir olayı konu alıyor . davaya bakan savcı Lorey New bu cinayetin 'Indiana eyaletinde bugüne kadar işlenmiş olan en korkunç cinayet' olarak yorumluyor. Sylvia'nın annesi ve babası panayırlarda çalışmaktadır ve şehir şehir gezmektedirler. bu yüzden Sylvia ve küçük kız kardeşini bir ev hanımı olan ama maddi sıkıntıda da bulunan Gertrude Baniszewski' ye bırakırlar. Bundan sonra olaylar başlar. Gertrude ayrıca psikolojik sorunları da olan bir bayandır ve ilaçlar almaktadır. Sylvia'yı bodrum katına kapatarak çeşitli işkenceler yapar bu işkencelere kendi çocukları ve mahallesindeki çocukları da katar. Sylvia'a işkence yapmak onlar için eğlence kaynağı olmuştur. Dilm mahkeme salonundaki tanıklar ve sanıkların ifadeleri ile olaylar arasında gidip gelerek işlenmiştir.


Assembly


0


User Rating: 7.5/10

http://www.imdb.com/title/tt0881200/

1949’da, Çin İç Savaşı’ndaki Huaihai çatışmaları sırasında, Dokuzuncu Piyade Bölüğü’nün lideri olan Yüzbaşı Guzidi, geri çekilme emri ona ulaşana kadar savaşmakla görevlendirilmiştir. Çatışmanın en ölümcül dakikalarında, bölük büyük kayıplar vermiş ve cephanesini neredeyse tüketmişken Yüzbaşı’nın en sadık adamı, yaşamını teslim etmeden önce bir geri çekilme emri geldiğini duyurur. Yüzbaşı Gu, arkadaşına inanmaz ve ne pahasına olursa olsun savaşmaya devam etmelerinde ısrarcı olur. Çok geçmeden, destek birliklerinin savaş alanından çekilmiş olduğunu ve emrindekilerin, onun ısrarcılığı yüzünden, belki de bir hiç için canlarını verdiklerini anlar. Çıldıran Gu, tek başına düşman siperlerine saldırır fakat hayatta kalır ve rütbeleri sökülmüş olarak bir hastanede uyanır.

Burada, emrindeki bölüğün, kaderlerine şahit olan tek bir kişi olmadığı için sadece ‘kayıp’ olarak kayda geçtiğini duyan Gu, emrindeki kırk altı adamın fedakarlıklarını ve onurlarını kanıtlamaya ant içer ve cepheye gelen emrin arkasındaki gizemi çözmek için uzun bir yolculuğa çıkar.


Azuloscurocasinegro


0


User Rating: 7.3/10

http://www.imdb.com/title/tt0452971/

Kardeşlerin birbirine duyduğu sevginin sınırı nedir? Eski mahkûm Antonio, hapiste tanıştığı sevgilisini gebe bırakamamaktadır ve kardeş sevgisinin sınırlarını zorlayarak, kardeşi Jorge’den yardım ister. Ama Jorge bir kıza âşıktır, bir yandan da felçli babasına bakmak zorundadır. Bu arada en iyi arkadaşı, babasının işe aldığı masörü ziyaretinden sonra cinsel eğilimlerini sorgulamaya başlamıştır. KoyuLaciSiyahaYakın, neredeyse gerçeküstü kişisel dramların komedi unsurlarıyla başarılı biçimde harmanlanmasıyla, sorumluluk duygusunun köşeye kıstırdığı karakterlerin sevecenlikle betimlendiği bir filmdir.


_____________________________ 
2146 Mesaj
8 Haziran 2010; 16:51:00 

Bab'Aziz


0


User Rating: 7.7/10

http://www.imdb.com/title/tt0395461/

Bir yolculuk düşünü bu denli etkili bir şekilde aktarmayı başaran pek az film vardır. Bab'Aziz (Ruhunu Tefekkür Eden Prens) rüyalarınıza girecek büyülü bir gerçekliğin hakim olduğu muhteşem bir yolculuğu konu alıyor. Bilge ve kör bir ihtiyarla hayat dolu küçük bir kız, efsanevi bir derviş toplantısının peşinde çölde dolaşırlar. Ama orayı bulmak bir inanç meselesidir. Yolda, başka yolcularla da karşılaşırlar. Durup birbirlerine hikâyelerini aktarırlar ama belki de bütün bunlar sadece çölde ezelden beri dilden dile dolaşan eski efsaneler ve masallardır. Sufi müziği, muhteşem görüntüler ve usta işi bir görüntü yönetimi, bu fantastik öykülerle iç içe geçer.


Bacheha-Ye aseman


http://www.anafot.com/ResimXrs_/245a56adf5d56e04e8da4d11cc58764f.jpg

User Rating: 8.0/10

http://www.imdb.com/title/tt0118849/


İran'lı yönetmen Majid Majidi'nin filmi Ali ve Zahra isimli iki kardeşin öyküsünü anlatıyor. Onlar karşılaştıkları ve yaşadıkları sorunları aileleriyle paylaşmıyorlar, kendileri çözmeye çalışıyorlar. Aslında sorunları Zahra'nın kaybolan ayakkabılarıyla ilgili. Abisi Zahra'nın ayakkabılarını kaybettiği için kendi ayakkabılarını kardeşiyle paylaşmak zorunda kalıyor. Çünkü yeni bir çift ayakkabı alamayacak kadar yoksullar. İki kardeş günlerini tek bir çift ayakkabıyı paylaşarak geçirmeye çalışıyorlar. Yürek ısıtan, çocuksu bir masal havasında Ali ve Zahra'nın yaşantısında dolaştırıyor kamerasını Majidi.


Bad Boy Bubby


0


User Rating: 7.3/10

http://www.imdb.com/title/tt0106341/

Bad Boy Bubby yıllarca annesi tarafından evde kapalı tutulan ve hor görülen Bubby'nin dış dünyayla 35 yaşında, ilk kez tanışmasını anlatan , Venedik Film Festivali'nde Jüri Özel ödülü almış bir film.

Not: Ama sanırım bu filmi en iyi altyazının başındaki uyarı tanımlayacak; Bu film +18 olmasının yanısıra çocukların gelişiminde psikolojik olarak çok derin yaralar, ve tahribata yol açabilecek şiddet, sapkınlık, ensest muhteviyat ve ateist mesajlara sahip olup, evinde hayvan yetiştirenlere asla tavsiye edilmez._____________________________317 Mesaj
8 Haziran 2010; 19:17:49 

Sözcüklerin gücünü indircektim bi kaç hafta önce tvde görüp ama unutmuştum saol ayrıca assembly güzel film benden +puan


_____________________________

DİK DUR ! BU BİR UYARIDIR !


3200 Mesaj
8 Haziran 2010; 20:44:35 

filmlerin hepsı de harıka gercekten..


_____________________________ 
2146 Mesaj
8 Haziran 2010; 23:01:53 

@mahmut716

Daha yeni başlıyoruz

Battle For Haditha


0


User Rating: 7.1/10

http://www.imdb.com/title/tt0870211/

Popüler belgeselleriyle tanınan İngiliz yönetmenin, The Times tarafından “Irak’ın Apocalypse Now / Kıyamet”i olarak tarif edilen son filmi Hadisa İçin Savaş’ın oyuncu kadrosunda, eski Amerikan deniz komandoları ve Ürdün’de yaşayan Iraklı mülteciler yer alıyor. Bu tartışmalar yaratan ve alışılmışın dışına çıkan belgesel-dram, Amerikalı komandoların öldürülen arkadaşlarına karşılık Bağdat’ın kuzeybatısında küçük bir kasaba olan Hadisa’da, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yirmi dört sivili katlettikleri Kasım 2005 olaylarını yeniden canlandırıyor. Film, kaba hatlarıyla yazılmış bir senaryoyla çekilmiş, oyuncular çoğunlukla doğaçlama yapmışlar ve kırk dakikalık yas sahnesi tek seferde çekilmiş.


Be With You


http://www.sinemaestro.com/images/stories/C9636-00.jpg

User Rating: 7.9/10

http://www.imdb.com/title/tt0442268/

Baba ve oğul ölen annelerinden sonra o ölmemiş gibi hayatlarını sürdürmeye çalışırlar. Ama ikisi de bunu başaramazlar. Baba oğluna annesinin ölmediğini AKAIBU gezegenine gittiğini söyler ve yağmurlar başlayınca geleceğini söyler. Birgün eşi MIO ile karşılaşırlar. Dilekleri kabul olmuştur ama bir sorun vardır. MIO hiçbirşey hatırlayamaz. MIO ya herşeyi hatırlatmak ve yağmur mevsimi bitmeden hasret gidermek istemektedirler...


Benny's Video


http://bt.eutorrents.com/imagehost/images/bennysvideoplakat.jpg

User Rating: 7.3/10

http://www.imdb.com/title/tt0103793/

Git gide yaşadığı hayata ve ailesine yabancılaşan 14 yaşındaki Benny, vaktinin neredeyse tamamını şiddet dolu videolar izleyerek ve kendi el kamerasıyla odasının camından çekim yaparak geçirmektedir.

Gün geçtikçe akıl sağlığını yitirmeye başlayan ve gerçeklik algısı değişen Benny, tıpkı izlediği bir domuzun parçalandığı video gibi kendi ev yapımı filmini çekecektir. Tek fark, ailesinin evde olmadığı bir haftasonu evine davet ettiği kızın bu videoda yer almasıdır.

Şiddeti en saf haliyle önümüze sunan Michael Haneke’nin “Duygusal Buzlaşma” olarak tanımlanan üçlemesinin ikinci filmi Benny’s Video, yönetmenin 5 yıl sonra çekeceği Funny Games’e bir ön hazırlık görünümünde adeta.


Black Dynamite


0


User Rating: 7.5/10

http://www.imdb.com/title/tt1190536/

Black Dynamite, öldürülen kardeşinin, yetimhanede geçen yıllarının ve sokaklarda aldığı hayat dersinin intikamını almak için geri döndü. Kimsenin yanaşamadığı The Man, karşısında Black Dynamite'i bulmak üzere...


_____________________________2968 Mesaj
9 Haziran 2010; 0:41:51 

Çok güzel filmler var.İzlemediklerimi listeye ekledim.Adam's Apple çok ilgimi çekti.İlk izleyeceğim o olucak.Başka tavsiyeler varsa güzel olur.


_____________________________3349 Mesaj
9 Haziran 2010; 0:52:14 

listeye ekleyim bazılarını güzel konu


_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


1931 Mesaj
9 Haziran 2010; 1:07:09 

Eline sağlık.
İzlediklerimin yanında baya izlemediğim film de var.
Aralarından kesinlikle tavsiye ettiğim film ise; Assembly. Türünün bana göre en iyilerindendir.


_____________________________

Şiddetle Tavsiye Filmler: http://cineshoot.net/kategori/siddetle-tavsiye
2013 Film Yorumları: http://cineshoot.net/kategori/2013-filmleri-2
Film Tavsiyeleri: http://cineshoot.net/kategori/film-tavsiyeleri
2012'nin En İyi Filmleri: http://cineshoot.net/2012nin-en-iyi-filmleri.html


5551 Mesaj
9 Haziran 2010; 1:23:30 

@darkblaziken benim başka bir tavsiyem olacatı.Mesajlarnı ilk mesajlarına editleyerek gidersen daha düzenli ve güzel olur.


_____________________________ 
2146 Mesaj
9 Haziran 2010; 7:45:29 


quote:

Orijinalden alıntı: £mre

@darkblaziken benim başka bir tavsiyem olacatı.Mesajlarnı ilk mesajlarına editleyerek gidersen daha düzenli ve güzel olur.


Bende onu ilk başta düşündüm ama forumun karakter sınırı hakkında bir bilgim yok, onun için kaç film alabileceğini bilmiyorum. O yüzden böyle yapmaya karar verdim.

@Evoo, @slyman_b, @érdem*, mahmut716, William06
Yorumlarınız için teşekkürler.


_____________________________ 
396 Mesaj
9 Haziran 2010; 9:17:46 


quote:

Orijinalden alıntı: Evoo

Eline sağlık.
İzlediklerimin yanında baya izlemediğim film de var.
Aralarından kesinlikle tavsiye ettiğim film ise; Assembly. Türünün bana göre en iyilerindendir._____________________________

Rütbe kimin umurunda konu mahabbet olunca...


 
2146 Mesaj
9 Haziran 2010; 12:36:00 

Before The Rain


0


User Rating: 8.0/10

http://www.imdb.com/title/tt0110882/

Makedonya ve Londra hatları üzerinde kurulmuş 3 farklı aşk hikayesi ile Modern Çağda Avrupa'ya ışık tutan bu filmde Makedonya dağlarında meydana gelen gizemli bir olay ülkeyi bir iç savaşın eşiğine getirerek bir rahip, bir Londralı resim editörü ve bir de savaş fotografçısının kaderlerini de trajik bir biçimde bir noktada buluşturur. Bu karakterler ve olayları üç ayrı bölümde işleyen 'Before the Rain' savaşın masum insanları zorla taraf tutmaya yönelten doğasını gözler önüne serer.


Black


http://media.photobucket.com/image/Black%202005/yoknikmik/Black2005.jpg

User Rating: 8.0/10

http://www.imdb.com/title/tt0375611/

Hayatını karanlıkta yaşamaya mahkum sağır ve kör bir kızın, öğretmeni sayesinde hayatın abecesini öğrenmesinin konu edildiği; dram yönünün sömürülmeyip sadece ortaya konulduğu, sürükleyici ve izlenesi bir eser. Kızlarına belli kalıpların içerisinde baktıkları için başarılı olamayan bir aileye, öğretmen bakış açısının bolluğu ile karşılık veriyor ki bu sayede imkansızı bu da asla öğrencisine öğretmediği bir kelime başarıyor.


Blinkende Lygter


0


User Rating: 7.4/10

http://www.imdb.com/title/tt0236027/_____________________________ 
877 Mesaj
9 Haziran 2010; 13:30:34 _____________________________

بسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم


 
2146 Mesaj
10 Haziran 2010; 17:47:18 

Bloody Sunday


0


User Rating: 7.8/10

http://www.imdb.com/title/tt0280491/

Britanya askerleri 30 ocak 1972 tarihinde, kuzey İrlanda'nın Derry şehrinde düzenlenen insan hakları yürüyüşüne katılan 13 silahsız sivili öldürür. 'Kanlı Pazar' olarak anılan bu olay , son dönem İrlanda tarihinde önemli bir dönüm noktasıdır. Senelerce birikmiş ufak tefek olaylar, bu pazar günü bir iç savaşa dönüşür. Bu olay onlarca İrlandalı gencin İRA ordusuna katılarak 25 yıllık bir mücadeleyi başlatmalarına neden olur.


Bon Cop, Bad Cop


http://www.mssu.edu/film/09-10/BonCopBadCop.jpg

User Rating: 7.0/10

http://www.imdb.com/title/tt0479647/


Bound By Honor


0


User Rating: 7.7/10

http://www.imdb.com/title/tt0106469/

Meksika kökenli Amerikalı yazar/şair Jimmy Santiago Bacanın kendi hayat hikayesinden yola çıkarak senaryosunu yazdığı Bound by Honor, Akademi ödüllü yönetmen Taylor Hackfordın yönettiği bir suç dramı. Meksikalı iki kardeş olan Paco ve Cruz ile kuzenleri Miklonun 70lerde Los Angelesta katıldıkları sokak çetesinin hayatlarında yarattığı büyük değişimleri masaya yatıran film, üç karakteri 80lerin ortalarına kadar izlemeye devam ediyor. Çetenin şiddet uygulamayı zorunlu kılan birtakım işlerine bulaştıktan ve bu vesileyle hapishaneyle tanıştıktan sonra, tepeden tırnağa değişen karakterlerin her biri farklı yollara sapıyor. Böylece birbirlerine olan bağlılıkları da geçmişte bir anı olarak kalıyor sadece. Bound by Honor, Tokyo Film Festivalinde Hackforda En İyi Yönetmen ödülü kazandırmıştı. Başrollerden biri ise 24 ve Dexterda konuk oyuncu olarak izlediğimiz Jesse Borregoya ait.


_____________________________6260 Mesaj
10 Haziran 2010; 17:58:39 

teşekkürler


_____________________________2968 Mesaj
10 Haziran 2010; 18:15:37 

Adam's Apples 'i herkese kesinlikle tavsiye ederim.Çok iyiydi...


_____________________________ 
1430 Mesaj
11 Haziran 2010; 2:35:49 

Diğer konulardaki tavsiyeleri izleyip hemen buraya geçeceğim :). Teşekkürler tanıtımlarınız için.


_____________________________8286 Mesaj
11 Haziran 2010; 3:09:34 

Kore filmlerinin çoğu ülkemizde popüler zaten ama diğer filmleri listeye aldım hemen teşkkürler.


_____________________________2145 Mesaj
11 Haziran 2010; 3:11:21 

Mesajım bulunsun, çok iyi konu..


_____________________________ 
2146 Mesaj
11 Haziran 2010; 8:49:05 

Boy A


0


User Rating: 7.8/10

http://www.imdb.com/title/tt1078188/

Çocukluğunda işlediği bir cinayetin ardından hapishaneden yeni çıkan ve bambaşka bir hayata adım atmak zorunda kalan genç adam Jack rolündeki Garfield, her şeye taptaze bie başlangıç yapmaya hazırlanıyordu. Yeni bir iş, yeni arkadaşlar, yeni bir kız arkadaş...taki geçmişindeki hayaletler onu rahatsız etmek için geri dönene kadar. Acaba Jack, vahşi geçmişinden kurtulabilecek mi? Ya da geçmişindeki büyük hataları gençliğinin trajik sonu mu olacak?


C.R.A.Z.Y.


0


User Rating: 8.0/10

http://www.imdb.com/title/tt0401085/

1970'lerin Montreal'i, insanı havalara uçurtan rock müziği ile çılgın pop kültürüne bulanmış ve isyankâr, farklı bireylere karşı hoşgörüsüzlükle doluydu. Kanada'nın yabancı dil kategorisinde en iyi film adayı olan, çılgıncasına eğlenceli bu büyüme öyküsü, sert ve kaba dört kardeşi ve katı, hemen parlayıveren ama sevgi dolu babasıyla birlikte yaşayan eşcinsel bir delikanlıyı anlatıyor. Tabii ki onun, bir manken gibi giyinip Tanrı yerine David Bowie'ye dua etmeyi tercih etmesi, işini zorlaştırıyor. Quebec'te gişe rekorları kıran C.R.A.Z.Y., David Bowie, Pink Floyd, Rolling Stones ve daha birçok rock efsanesinin şarkılarıyla bezeli.
http://christybharath.files.wordpress.com/2008/11/carandiru.jpg

User Rating: 7.5/10

http://www.imdb.com/title/tt0293007/

Carandiru olarak tanınan Sao Paulo Cezaevi’nde, iki mahkum arasında gerginliğe yol açan bir olay yaşanır. Mahkum Black Nigger, olayları çözümlemeye çalışan bir hakim gibi davranmaktadır. Derken gönüllü tıbbi uzman olarak bir doktor gelir...

Film, Sao Paulo Cezaevi’ne düzenli ziyaretler yapan ve oradaki yüzlerce mahkumun aşk ve tutku, suç ve arkadaşlıkla ilgili hikayelerini duyan bir doktorun izlenimlerine dayanıyor. Doktor aynı zamanda 111 kişinin öldüğü 1992 katliamında sağ kalanlara da tanıklık etmiştir.


_____________________________3397 Mesaj
12 Haziran 2010; 9:24:07 

konuyu sık kullanılanlara ekledim sık sık takip edip yeni filmleri izleyeceğim


_____________________________ 
2146 Mesaj
13 Haziran 2010; 18:05:21 

Castaway On The Moon


http://www.asiatorrents.com/imagehost/images/939630Kim%5c'sIsland-p3.jpg

User Rating: 7.7/10

http://www.imdb.com/title/tt1499666/

Kim adında bir adam kendini Han Nehri'nin karanlık, suskun sularına atar. Uyandığında üstü başı kumla kaplanmış, yerde yatmaktadır. O zaman, kendisini öldürmeyi başaramadığını ve nehirde bilinmeyen bir adaya sürüklendiğini anlar. Nehir kenarındaki binalardan birinin bir dairesinde yıllarca odasından dışarıya adımını atmamış bir genç kız vardır. Bir gün dürbünüyle bakmaktayken bir ada üzerinde tek başına yaşayan bir adam gözüne ilişir ve merak eder. Günler günleri kovalarken, adamın yalnız ama halinden hoşnut yaşamı merakını öylesine artırır ki onca yıldan sonra odasından dışarı çıkmasına sebep olur.


Chaser


0


User Rating: 7.9/10

http://www.imdb.com/title/tt1190539/

Eski bir polis olan Joong-ho, ekonomik durumu yüzünden kadın satıcılığı yapmaktadır. Kızlar bir gün iz bırakmaksızın kaybolmaya başlayınca, Joong-ho, kızların izini aramaya başlar. Bu sırada bir müşteriye Mi-Jin’i yollar. Tüm araştırmaları sonucunda tüm ipuçları Mi-Jin’i yolladığı Young-min’e çıkar.

Joong-ho Mi-Jin’i ve Young-min’i ararken Young-min’i bulur; fakat adam polisler adamı göz altına alır. Adam gözaltı sırasında suçlarını itiraf eder ve Mi-Jin’in yaşıyor olabileceğini söyler. Joong-ho, adam gözaltından çıkmadan kızı bulmalıdır…

Seul sokaklarında yirmi dört saatlik bir kovalamacayı yağmur ve kan eşliğinde anlatan film, aynı zamanda 28. Uluslararası Film Festivali'nde gösterilen filmler arasında.


Children of Glory


http://www.uzunmetraj.com/portal/images/sinemetraj/img_pictures/childrenofglory.jpg

User Rating: 7.3/10

http://www.imdb.com/title/tt0486219/

Yıl 1956… Macaristan Sovyet bloğunun hegemonyası altında küçük ve köle bir Ulustu… bir tek konuda süper güçleri Sovyetler ile karşı karşıya gelebilecek durumdaydı… Su topu milli takımları yenilmez bir süper güçtü. Demir perdenin arkasında kilitli de olsalar takımın sporcuları kendilerini birer kral olarak hissediyorlardı. Oynadıkları takım oyunu sayesinde kazandıkları zaferler tüm halkın ve özellikle genç kızların dikkatini çekmekten çok hoşnutlardır… Yalnızca bir kez 1955’de Sovyetler, Macarların kazanmasına izin vermemiş Moskova’da yapılan maçta hakem yüzünden kaybetmişlerdir… Şimdi bir rövanş maçı yapma fırsatı doğmuş ve takımlar Melbourne’deki olimpiyatlarda yeniden karşı karşıya geleceklerdir. Tarih milli takımın önüne bambaşka bir yol açacak her şey altüst olacaktır… Budapeşte’de halk ayaklanmıştır ve Sovyetlere başkaldırmıştır… Takımın genç yıldızı Karsci ve arkadaşı Tibi sokaklarda baş gösteren olaylara karışmışlardır. Başlangıçta bu devrimde sokaklarda olmak onlar için bir maceradan başka bir şey değildir... Fakat Teknik üniversiteli bir genç devrimci olan Viki, Karcsi’nin kalbini çalar ... Sokaklardaki devrimciler gittikçe umutlarını yitirmekte Sovyet tankları Macaristan sokaklarında gövde gösterisi yapmaktadır. Karcsi vatanı ve ulusu için elinden geleni yapacaktır fakat tek şansı Sovyetlere havuzda günlerini göstermektir... Üstelik gerçek aşkı, çok sevdiği Viki’yi ardından bırakarak uzaklara gidecektir..._____________________________2968 Mesaj
13 Haziran 2010; 20:40:38 


quote:

Orijinalden alıntı: darkblaziken

C.R.A.Z.Y.


0


User Rating: 8.0/10

http://www.imdb.com/title/tt0401085/

1970'lerin Montreal'i, insanı havalara uçurtan rock müziği ile çılgın pop kültürüne bulanmış ve isyankâr, farklı bireylere karşı hoşgörüsüzlükle doluydu. Kanada'nın yabancı dil kategorisinde en iyi film adayı olan, çılgıncasına eğlenceli bu büyüme öyküsü, sert ve kaba dört kardeşi ve katı, hemen parlayıveren ama sevgi dolu babasıyla birlikte yaşayan eşcinsel bir delikanlıyı anlatıyor. Tabii ki onun, bir manken gibi giyinip Tanrı yerine David Bowie'ye dua etmeyi tercih etmesi, işini zorlaştırıyor. Quebec'te gişe rekorları kıran C.R.A.Z.Y., David Bowie, Pink Floyd, Rolling Stones ve daha birçok rock efsanesinin şarkılarıyla bezeli.
Bu filmi CNBC-E de 2 kez izlemiştim.Gerçekten çok iyi bir film._____________________________ 
2146 Mesaj
15 Haziran 2010; 8:45:00 

Chopper


0


User Rating: 7.1/10

http://www.imdb.com/title/tt0221073/

Mark Brandon'ın kitabından uyarlanan film, Avustralya'nın en 'ünlü' suçlusunun gerçek yaşam öyküsünden kesitleri aktarıyor. Mark Brandon Read, namı diğer Kasap, efsanevi bir suçlu olmak istiyor ama bir türlü istediği şöhreti yakalayamıyor. Film bir biyografi olmasa da polis kayıtları, mahkeme tutanakları, gazete haberleri, mahkumlarla röportajlar, gardiyanlar ve Mark Chopper Read hakkında bilgiye ulaştırabilecek her türlü kaynaktan yararlanılarak psikopat suçlunun hayat hikayesini anlatıyor. Bu film için 20 kilo alarak tanınmam hale gelen Hulk ve Troy'un başrol oyuncusu Eric Bana'yı Kasap rolünde çok etkileyici.


City of Men


0


User Rating: 7.3/10

http://www.imdb.com/title/tt0870090/

18 yaşına girmek üzere olan iki sıkı dost Acerola and Laranjinha’nın dostlukları, kaybolan babalarının geçmişleri ile ilgili bazı gizli gerçekleri keşfettikçe, zarar görmeye başlar.


Dark Blue World


0


User Rating: 7.2/10

http://www.imdb.com/title/tt0244479/

1939'da Çekoslovakya Nazilerce işgal edilince İngiltere'ye kaçan ve Kraliyet Hava Kuvvetleri'ne katılıp Almanlar'a karşı savaşan iki Çek pilotun ana karakterlerini oluşturduğu filmin başında 1950 yılında Çekoslovakya'da bir hapishanede yatan ve eski bir SS subayı doktor tarafından tedavi edilen pilotumuzu görüyoruz.

Zor da olsa İngiliz yaşam tarzına alışan, göklerde sürekli Alman uçaklarıyla dalaşan, her an ölümle burun buruna gelen ve aynı kadına aşık olan iki arkadaşın bazen komik bazen hüzünlü gelişen öyküsünü anlatan Mavi Dünya, bir aşk ve arkadaşlık öyküsü olmaktan öte.


_____________________________ 
2146 Mesaj
17 Haziran 2010; 19:29:14 

Days Of Glory


0


User Rating: 7.2/10

http://www.imdb.com/title/tt0444182/

Yıl 1943. Daha önce Fransa'ya adım atmamış olan Said, Mesud, Abdülkadir ve Yaser, “anavatanı” Nazi işgalinden kurtarmak üzere, Kuzey Afrika’dan 130.000 “yerli asker”le birlikte Fransız ordusuna katılırlar. Tarihin unuttuğu bu kahramanlar İtalya, Provance ve Vosges'daki çarpışmalardan zaferle döndükten sonra kendilerini Alsace’ta bir köyü Almanlara karşı savunurken bulurlar. Fransa'daki göçmenlerin birçoğunun babalarının bir zamanlar Fransa'da kahraman olarak karşılandıklarını izleyiciye hatırlatan bu dört cesur asker, tarihi ve günümüzü sorguluyor.


Dear Frankie


0


User Rating: 7.8/10

Lizzie, 9 yaşındaki oğlu Frankie'yi babasından ve onla ilgili gerçekten korumak için sürekli olarak taşınmaktadır. Kendini bildiğinden beri farklı yerlere taşınan Frankie sağırdır ve babasının Accra isimli bir gemiyle denizlerde seyahat ettiğini zannetmektedir.

Oysa Lizzie, oğlunun babasıyla ilgili gerçeği öğrenmemesi için babasının ağzından mektuplar yazmakta, gittiği yerlerdeki maceralarını anlatmaktadır. Fakat bir gün gerçekten var olduğunu bilmediği Accra gemisinin yeni taşındıkları sahil kasabasına yanaşacağını öğrendiğinde işler Lizzie için karmaşık bir hal alır. Bir yabancı bulup bir günlüğüne Frankie'nin babası gibi davranmasını istemek zorunda kalacaktır.

Yönetmen Shona Auerbach'ın çektiği ilk ve tek film olan Dear Frankie, Gerard Butler ve Emily Mortimer gibi iki başarılı ismi bir araya getiren, duygu sömürüsünden uzak sade ve mütevazi bir dram.


Der Baader Meinhof Komplex


0


User Rating: 7.4/10

http://www.imdb.com/title/tt0765432/

Alman terörist grubu RAF'ı (Kızıl Ordu Fraksiyonu) inceleyen Der Baader-Meinhof Komplex, 60'ların sonu ve 70'lerin başlarında hüküm süren, bombalama, adam kaçırma ve hırsızlık gibi birçok olayın içine karışan Alman terörist grubuna sert bir bakış atıyor.

Stefan Aust'un çok satan romanından sinemaya uyarlanan yapım, Moritz Bleibtreu'nun da başarılı oyunculuğuyla konuşuluyor.


_____________________________2859 Mesaj
17 Haziran 2010; 19:51:29 

Arkadaşlar Cnbc-e'de bir film izlemiştim, otelde geçiyor sadece. Bir arkadaşının yerine bir günlüğüne işe giriyordu sanırım, her odada ayrı bir hikaye. Çok ünlü oyuncularda vardı. Komedi filmiydi. Bilen söylerse sevinirim.

Heheyt buldum Four Rooms< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radyasyo_N -- 17 Haziran 2010; 19:56:23 >


_____________________________2943 Mesaj
17 Haziran 2010; 21:34:36 

çok güzel konu teşekkürler


_____________________________

Katılım zamanı: 3 Eylül 2005
I'm a cowboy, on a steel horse I ride


3397 Mesaj
22 Haziran 2010; 12:43:42 

up


_____________________________ 
533 Mesaj
22 Haziran 2010; 13:30:19 

cok guzel filmler.msjim bulunsun kaybetmeyeyim< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


2152 Mesaj
22 Haziran 2010; 13:31:08 

Eline sağlık güzel konu. Bir an esaretin bedelini sende yazıcakmısın dedimde yazmamışsın


_____________________________ 
2146 Mesaj
22 Haziran 2010; 13:46:01 

Bende konu beğenilmedi diye tanıtımlardan vazgeçmiştim. Meğer takip edenim varmış.

Dersu Uzala


http://4.bp.blogspot.com/_sfO22QiU_3w/S6o7IhlZCjI/AAAAAAAACxY/mAdgu0_2Tdw/s1600/Dersu.jpg

User Rating: 8.0/10

http://www.imdb.com/title/tt0071411/

Rus kaşif Viladimir Arsenyev'in 1902-10 yılları arasında Sibirya bölgesindeki araştırmalarını konu alan aynı adlı romanından uyarlanan film; Arsenyev ve ekibinin araştırma ve haritalama çalışmaları sırasında tanıştıkları yaşlı bir yöre avcısı olan Dersu Uzala ile kurdukları derin dostluğu ve ondan hayatın anlamı ve hayatta kalmak gibi konularda aldıkları önemli dersleri anlatıyor.


DeUsynlige


0


User Rating: 7.7/10

http://www.imdb.com/title/tt0948544/

Hawaii, Oslo ve Schpaa'nın yönetmeni, dört yıllık aranın ardından yine ahlâk ve bağışlama konularını işleyen bir dramla geri dönüyor. Jan Thomas, sekiz yıl hapis yattıktan sonra dışarı çıkmıştır. Org çalma yeteneği sayesinde, bir kilisede papaz yardımcısı olarak işe girer. Rahibe Anna'ya geçmişi hakkında hiçbir şey anlatmaz, ancak kiliseye bir gün Agnes gelir. Orgcuyu yıllar sonra da olsa tanımıştır. Karşısındaki, oğlunu öldürmekten hüküm giyen genç çocuktur.


Die Welle


http://neizlesem.files.wordpress.com/2009/04/diewelle-poster.jpg


User Rating: 7.5/10

http://www.imdb.com/title/tt1063669/

Rainer Wegner, öğrencilerinin ilgisizliği üzerine, dikkatlerini çekmek için bir deney yapmaya karar verir: Öğrencilerinden kendisini liderleri olarak kâbul etmelerini ve kendisine Mr. Wegner diye hitap etmelerini ister. “Disiplin aracılığıyla güç” sloganını seçer, bir logo yaratır ve gizli bir işaretle iletişim kuran bu gruba “The Wave” adını verir. Grup giderek kontrolden çıkar ve kısa sürede farklı boyutlara ulaşır._____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Haziran 2010; 15:35:30 

Eline sağlık kardeş.
The Baader Meinhof Complex filmini arkadaş anlatmıştı ama adını bilmiyordu merak etmiştim bende sonra bunun özetini okuyunca bu olduğunu anladım


2968 Mesaj
22 Haziran 2010; 16:50:19 

Hocam bırakma paylaşımı ya sıkı takipçinim


_____________________________ 
2146 Mesaj
22 Haziran 2010; 17:13:11 

@érdem*

O zaman durmak yok

Musíme si pomáhat


http://filimadami.com/afisler/Mus%EDme_si_pom%E1hat___Divided_We_Fall(2000).jpg

User Rating: 7.6/10

http://www.imdb.com/title/tt0234288/

İkinci Dünya Savaşı'nda Alman işgali altındaki Çekoslovakya'da direniş ve düşmanla işbirliği konularını işleyen bu çarpıcı ve deli dolu güldürü, 1960'larda Çek Sinemasında bir gelenek haline gelen ve toplumsal sorunlara ince bir mizahla yaklaşan absürd hümanizm akımının yeni bir örneği. Bu yıl en iyi yabancı film dalında Oscar'a aday olan film, savaşa psikolojik açıdan yaklaşıyor. Çekoslovakya'nın Nazi'lerce işgal edilmesinden sonra sıradan insanların maruz kaldıkları terörü, yapmak zorunda kaldıkları zor seçimleri ve karşılaştıkları ahlâksal ikilemleri anlatırken bu insanların bu zor dönemi atlatmak için geliştirdikleri olağanüstü mizah duygusuna parmak basıyor.


Dom Zly


0


User Rating: 7.6/10

http://www.imdb.com/title/tt1485698/


Down by Law


0


User Rating: 7.8/10

http://www.imdb.com/title/tt0090967/

Birbirinden farklı üç karakter olan Zack, Jack ve Roberto, bir hapsihane hücresinde biraraya gelirler. Roberto'nun hiçbir şeyi kafasına takmayan sevimli halleri, ilk başlarda Zack ve Jack'in çok sinirine dokunsa da aynı hücrede kalmak zorunda olmalarından dolayı bu duruma katlanmak zorunda kalırlar.

Hapisten kaçmayı kafalarına koyan ikiliye, Roberto yardım edebileceğini söyleyince üçü birden bir kaçma planı yaparlar. Espiri ve çekişme dolu bir kaçış ve yol hikayesi olan film usta yönetmen Jim Jarmusch imzası taşıyor.


_____________________________3397 Mesaj
22 Haziran 2010; 22:41:43 

sık kullanılanlara ekledim daha napiabilirim


_____________________________2165 Mesaj
23 Haziran 2010; 3:21:04 


quote:

Orijinalden alıntı: Atl@s

sık kullanılanlara ekledim daha napiabilirim


Favorilerime ekle daha mantıklı olabilir


_____________________________


[% 100] / Apple Retina Macbook Pro Mid 2014 A1502-2875
[% 100] / Apple iPad 2 Wifi + 3G Beyaz
[% 100] / Apple iPhone 5S 16GB Siyah
[% 050] / Herşey Birden Başlar
[% 000] / HuzurUzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Haziran 2010; 6:41:36 

A Guide to Recognizing Your Saints

sacma sapan bir film zahmet edip seyretmeyin


1958 Mesaj
23 Haziran 2010; 12:10:43 

çok güzel bir konu teşekkürler


_____________________________

bir şeyin zarar görme olasılığı onun değeri ile doğru orantılıdır_mURpHy


2145 Mesaj
23 Haziran 2010; 13:53:58 


quote:

Orijinalden alıntı: jokerwill

A Guide to Recognizing Your Saints

sacma sapan bir film zahmet edip seyretmeyin


Anlayana


_____________________________ 
463 Mesaj
23 Haziran 2010; 18:31:06 

Eline saglik muthis konu.devamini bekleriz...< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


 
1892 Mesaj
24 Haziran 2010; 0:05:37 

An American Crime izlediğimde sinirden çıldıracak duruma gelmiştim.Bence çok iyi konu olmuş eline sağlık hakkını vermişsin eline sağlık.


_____________________________ 
2146 Mesaj
24 Haziran 2010; 17:16:57 

Dzien Swira


0


User Rating: 8.1/10

http://www.imdb.com/title/tt0330243/

49 yaşına gelen Adam takıntılı hayatında birşeylerin yolunda gitmediğinin farkındadır.İçine hapsolduğu yanlızlık ve tekrarlamaktan usanmadığı alışkanlıkları hayatını bir kara mizaha çevirecektir. Polonyalı yönetmen Marek Koterski günümüz toplumuna bencilliğine göndermeler yaparak izleyicisinden tam not almayı başarıyor.


El Aura


http://6x4.es/tienda/images/El_aura.jpg

User Rating: 7.5/10

http://www.imdb.com/title/tt0420509/

Arjantin'in 2006'da Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde Oscar adayı olan Aura, 2003'te festivalde gösterilen Nueve Reinas / Dokuz Kraliçe'nin ardından, yönetmen Bielinsky'nin ikinci filmi. Espinoza, gizli gizli kusursuz soygun yapma hayalleri kuran çekingen bir hayvan doldurucusudur. Hayatındaki ilk av gezisinde, tetiğin bir kere çekilmesiyle hayalleri gerçek olur. Yanlışlıkla bir adamı öldürür, öldürdüğü adam da gerçek bir suçlu çıkınca, onun suç planını devralır: Kumarhane hasılatını taşıyan zırhlı bir aracı soymak. Ama üstesinden gelmesi gereken tehlikeli bir engel vardır: Espinoza, sara hastasıdır.


El Norte


http://www.lib.washington.edu/media/images/ElNorte.jpg

User Rating: 7.9/10

http://www.imdb.com/title/tt0085482/


_____________________________ 
2146 Mesaj
25 Haziran 2010; 19:48:36 

Etz Limon


0


User Rating: 7.3/10

http://www.imdb.com/title/tt1172963/

Bu ironik ve iyimser dramın kahramanı, limon ağaçlarını korumak için İsrail devletiyle mücadeleden sakınmayan Filistinli bir dul kadın, Selma. Duvarın İsrail tarafına İsrail savunma bakanı bir villa inşa edince, Selma’nın limon bahçesi, ulusal güvenliği tehdit eden bir unsur olarak tanımlanır ve yıkılmasına karar verilir. Hakkını ve limon ağaçlarını korumak için elinden geleni esirgemeyen Selma, tuttuğu avukata âşık olup, bir de üzerine davası uluslararası bir hadiseye dönüşünce her şey karmakarışık olur


Europa


http://bt.eutorrents.com/imagehost/images/europa1.jpg

User Rating: 7.6/10

http://www.imdb.com/title/tt0101829/

İkinci Dünya Savaşı sonrası Almanya'da geçen "Avrupa", ünlü yönetmen Lars Von Trier'in en çok ilgi toplayan filmlerinden birisi. Alman bir ailenin çocuğu olan, Amerika doğumlu Leopold Kessler'ın (Jean-Marc Barr) öyküsü bu.. Amerikada doğmuş olmasına rağmen, Alman gelenekleriyle yoğrulmuş kişiliğiyle Leopold, savaşın izlerinin açık açık hisedildiği bir ortamda, kendisine yeni bir yaşam kurmayı hedefliyor. Amcası gibi, Zentropa isimli bir demiryolu şirketinde çalışmaya başlayan Leopold, mesleğinde daha iyi bir konuma gelmek için önce işin 'raconunu' öğreniyor, daha sonra da adım adım, çalıştığı yerde 'birinci sınıf' olarak görülen bir konuma yükseliyor. Kafka-vari bir atmosfere sahip olan "Avrupa" siyah-beyaz ve renkli görüntülerin ortak kullandıldığı, alışılmışın dışında bir yapım.


Europa Europa


http://filimadami.com/afisler/Europa_Europa(1990).jpg

User Rating: 7.8/10

http://www.imdb.com/title/tt0099776/

Solomon Perel, İkinci Dünya Savaşı'nın kanlı atmosferinde, hayatta kalabilmek uğruna gerçek kimliğini saklayarak Hitler gençliğinin arasına karışır. Yahudi olduğunu gizlemesi ve umulmadık bir şekilde orduda gösterdiği başarı, birden bire savaş kahramanı olarak görülmesine neden olsa da, içinde yaşadığı trajedi, tüm hayatını etkileyecektir.

Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan film, parçalanan hayatlar ve savaşın böldüğü aileler üzerine yapılmış etkili çalışmalardan biri.


_____________________________1006 Mesaj
28 Haziran 2010; 0:11:42 

dzien swira yı aradım bulamadım


_____________________________ 
2146 Mesaj
30 Haziran 2010; 11:38:42 

Filantropica


0


User Rating: 7.8/10

http://www.imdb.com/title/tt0314067/


Find Me Guilty


0


User Rating: 7.1/10

21 ay süren Amerika'nın en uzun süreli davası, emektar yönetmen Sidney Lumet'in kamerasından beyazperdede!

Lucchese suç örgütünün yakalanan yirmi üyesi, yıllarca süren araştırmalar sonucu yetmiş altı adet suçla suçlanarak mahkemeye çıkartılır. Bu davalılardan biri olan Jackie DiNorscio, herkesi şaşırtan bir adım atarak kendi savunmasını kendi yapmak istediğini söyler.

Ailesinden insanların da bulunduğu bir gruba karşı tanıklık etmesi halinde ceza indirimi teklif edilse de kabul etmeyen Jackie, espirili ve muzip halleri ile mahkeme salonunda alışılmadık bir hava estirecektir.


Flammen & Citronen


0


User Rating: 7.2/10

http://www.imdb.com/title/tt0920458/

Flammen ve Citroen, İkinci Dünya Savaşı sırasında Danimarka direnişi adına Nazi subaylarını ve sempetizanlarını öldüren iki suikastçidir. Acımaları olmayan bu iki tetikçi, güzel kadınlar başta olmak üzere kimseye güvenmez. Öldürdükleri adam sayısı arttıkça, her şey sorgulanmaya başlar.


_____________________________2968 Mesaj
30 Haziran 2010; 12:13:28 

Üstad döktürmüşsün yine.Listeye aldım çoğunu.


_____________________________ 
153 Mesaj
30 Haziran 2010; 12:18:14