Şimdi Ara

iPhone 4, iPad gibi Apple tasarımı A4 işlemcisini kullanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
7.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple, prototipi kısa bir süre önce gün ışığına çıkan 4. nesil iPhone'u Steve Jobs'un sunumuyla dakikalar önce tanıttı. Yeni iPhone, iPad'de olduğu gibi Apple'ın kendi tasarım ekibi tarafından geliştirilen ARM tabanlı A4 işlemcisini kullanıyor. İşlem gücü ve grafik performansıyla iPhone 3Gs'ye göre ciddi derecede hızlandığı düşünülen iPhone 4, eski tasarıma sadık kalan ancak yeni detaylar içeren güncellenmiş bir tasarıma sahip. Apple tarafından en ince akıllı telefon olarak lanse edilen ve çelik çerçeveye sahip olan entegre antenli iPhone 4, 3.5-inç büyüklüğünde ve 960 x 640 piksel (bir önceki jenerasyona göre 4 kat artış) ekrana sahip.

Sahip olduğu ekranın karşıtlık oranı 800:1 olarak açıklanan ve iPad gibi IPS panel kullanılan iPhone 4'ün bu sayede daha canlı renkler sunacağı ve daha geniş görüş açısına olanak tanıyacağı belirtilyior. Steve Jobs'un açıklamalarına göre iPad'deki piksel oranının %78'ini verebilen iPhone 4, 32GB'a kadar depolama alanı sunabiliyor. 802.11n WiFi desteği sunan ve GPS, pusula ve akselometre gibi özelliklere sahip olan telefon Google Nexus One'la benzer şekilde çift mikrofon ile gürültü engelleme teknolojisi ile daha net daha temiz görüşme olanağı da tanıyacak.

Detayları paylaşmaya devam edeceğiz.

• Bence bu özellikler ile Nexus One bile yanında oyuncak gibi kaldı
  • işte şimdi apple yine yeni çıtayı belirledi.. firmalar bunu geçmek için yada benzeri bir telefon üretmek için çabalayıp duracaklar senelerce.. ama işin kaymağını hep ilkler yiyor.. Yalnız bu sefer iphone gerçekten çok iyi oldu.. yinede ekran superamoled olsaydı nasıl olurdu acaba diye düşünmeden de edemiyorum...
  • IPhon almamak icin 9 sebep.

Bunu yeni Iphon u inceleyen editörler yazmis.

1- En iyi anroid ve blackbarry telefonlardan daha pahali.
    2- Paylasilabilir wifi hot spots destegi yok.
    3- Flash destegi yok ve olmayacak.
    4- Multitasking yani ayni anda birden fazla programi calistirabilme özelligi yok.
    5- Cok kötu pil suresi.
    6- Kalitesiz kulakliklar (bunun icin para aliyor ama kalitesiz mal sunuyor)
    7- Kötu tasarim uzun sure kullanimlarda rahatsiz ve operatör baglantisi cok kötu.
    8- Bedava uydu navigatöru yok ki diger telefonlarin cogu bu hizmeti veriyor.
    9- Teknoloji de tekelesme standartin disinda bulunma. Iphon ve Iphod icin araclarda ve otellerde standart baglantilar ve istasyonlar uretiliyor.

Benim sahsi yorumum da yukardakiler gercekten dogru nerdeyse yari fiyata aldigim htc hero marka telefon Iphon #g ile karsilastirdigimda pil ömru, operratör baglantisi, ayni anda coklu program acma ve tasarim da daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kulu42

IPhon almamak icin 9 sebep.

4- Multitasking yani ayni anda birden fazla programi calistirabilme özelligi yok.
    5- Cok kötu pil suresi.
    7- Kötu tasarim uzun sure kullanimlarda rahatsiz ve operatör baglantisi cok kötu.
    9- Teknoloji de tekelesme standartin disinda bulunma. Iphon ve Iphod icin araclarda ve otellerde standart baglantilar ve istasyonlar uretiliyor.

Benim sahsi yorumum da yukardakiler gercekten dogru nerdeyse yari fiyata aldigim htc hero marka telefon Iphon #g ile karsilastirdigimda pil ömru, operratör baglantisi, ayni anda coklu program acma ve tasarim da daha iyi.

farklı tarafı biz iPhone kullanıyoruz içinde iphod ta yok ipod var belki sen farklı bir cihaz görmüşsündür çin malı fln

gerçeğini kullandın mı bilmiyorum ama sadece eline alıpla anlaşılmıyor biraz kullanınca ne kadar iyi olduğu tartışılmaz (nokia cılar hariç onlar tartışır radyoları var çünkü )
  • quote:

5- Cok kötu pil suresi.

dostum bilginiz yoksa lütfen yorum yazmayın . yazdıklarınızdan bi flash destegi yok dogru. zaten iphone kullanıcıları artık flassız iphone için tasarlanmıs sitelere girebiliyor. fiyat konusunda da hakkediyor fiyatını. onun haricinde yazdıklarınızın hepsi yanlış. lütfen cihazı kullanmadıysanız yada kullanamadıysanız yanlış yorumlar yapmayın. kullanamadıysanız da diyorum .çünkü iphoneunnuz olmuşsa da hi iphonun ipinden de anlamadığınız belli

pil konusuna gelince iphone 4 te
    3G konusma ile : 7 Saat
    3G internet kullanimi : 6 Saat
    Wi-Fi kullanimi : 10 saat
    Video izleme : 10 saat
    Muzik dinleme : 40 saat
    Beklemede : 300 saat
    kötü olan bu ise bize iyiyi söyleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavdegithelelo -- 7 Haziran 2010; 22:19:22 >
  • quote:

5- Cok kötu pil suresi.

apple bir sevda olablir ama hiçbir güç bana bu kadar özellik yanında bu telefonu aldıramaz.
    paranız cok olabilir o zaman alırısnız ama normal bir kullanıcı için 3gs'ini satıpta bunu alıcak adama ben acırım.
  • quote:

5- Cok kötu pil suresi.

Buyur buradan yak...
  • quote:

5- Cok kötu pil suresi.

Keşke o "editörler" den bir kaynak verseydiniz. Şu an muhteşem bir iPhone-Hater konumundasınız da.

- Şu başlığın açılma nedeni olan iPhone4 ile birlikte multi tasking desteği, o muhteşem android ve blackbarry telefonlardan bile daha iyi bir biçimde gelecek, kaldı ki piyasada iPhone4 ten donanımsal anlamda üstün bir cihaz olmayacak, hafızam beni yanıltmıyorsa. Fla

- Flash artık ölmekte olan bir teknoloji, kim ne derse desin durum bu. Ha bu ölüm 5 yılda mı 10 yılda mı gerçekleşecek, bunu tartışıyoruz şu an. Ancak ilerde flash kesinlikle var olmayacak. Tabi destek verilebilirdi, bende isterdim ancak firma politikası bu.

- Fiyatını kesinlikle hak eden bir telefon. Açılan başlıkta da söylediğim üzere, iOS için bile o para verilir. Apple daha iyisini yazana kadar en iyisi iOS maalesef, iOS yi çalıştıran telefon da iPhone, fiyatı hak ediyor yani.

- Pil süresi gayet iyi, zaten Apple'ın firma olarak pil ömürlerinde ne kadar hassas olduğunu bilen bilir. Herhangi bir Nokia-Blackbarry vs gibi 10 saat konuşma süresi vaad eden ancak 1.5 saatte pili tükenen bir cihaz değil. Diğer telefonlar kağıt üzerinde 500 saat bekleme süresi sunar ve 150-200 arası randıman alırsınız Türkiye koşullarında, Apple cihazları (MacBook, iPad, iPhone) ise 300 saat vaad eder ve 300 saat randıman alırsınız.

- Tasarım zevk işidir. Ben şu an kullanmakta olduğum 3Gs in tasarımındansa iPhone 4 ün tasarımını daha çok beğendim, nefret eden de var. Ancak telefonun yarısını klavyenin kapladığı iğrenç görünümlü takozlardan daha iyi olduğu konusunda herkes hemfikirdir diye düşünüyorum. Zerafetten bu kadar yoksun tasarımlar olamaz.

- Bedava uydu navigatörü, bilgisayardan çalıştırdığınız bir programın üstündeki "Jailbreak!" yazısına tıkladığınız andan yaklaşık olarak 3 (üç) saniye sonra oluyor. Kesinlikle garantisi de bozulmuyor, önünüze geleni indirmez, biraz güvenilir yerlerden program indirirseniz telefona zerre kadar da yan etkisi olmayan bir işlem bu. Ayrıca Google Maps tabanlı yazılımı da oldukça tatminkar.

- Kulaklıkları gerçekten de kalitesiz, ancak piyasada kaliteli kulaklığa sahip bir telefon yok ki. Kaliteli kulaklıkların kendisi zaten 100 liradan başlıyor, bir telefonun yanına muhteşem bassları, dengeli tiz ve midleri olan Sennheiser, Shure gibi artık dünya çapında markaların ürettiği kulaklıklar beklenmemeli.

- Teknolojide tekelleşme sadece bir cihaz efsaneleşmişse elde edilir. 50 milyon satmış, "eleştirmen"lerin bu kadar bilgisizce ve çamur atarcasına yorumlarına sahip olmuş, dünya çapında alamadığı için kıskanan ve çamur atan bu kadar büyük bir kitleye sahip ve getirdiği yeniliklerle kendisiyle karşılaştırılan cihazların dahi piyasada bulunmasını sağlamış bir cihaz, teknolojide tekelleşmeyi hak etmiştir zaten. iPhone, muhteşem bir cihaz olmasada, muhteşem bir başarıdır.
  • Peki bu iphone un diğer telefonlarda olmayan özellikleri neden yazılmıyor hiç. Yazılsa rahat 30 40 tane bulacaklar. O zaman diğer telefonlarıda almayın. Alın bi ericcson A 1018 onu kullanın
  • Iphondan nefret ettigim falan yok ben sadece bir yerde okudugum yaziyi aktardim. Mesela benim Hero yu uzun sure kullandigimda cok isiniyor daha önce calistigim firmadan Iphon vermislerdi bos zamanimda kurcalardim ve hic isinmayla karsilasmadim. Pil ömru konusu dogru pili diger androidlere göre kötu. Ayrica Iphonu öne cikaran en buyuk özelligi ise arkasinda ki 225 000 adetlik program market ve itunes ve yeni 4g ile de beraber Facetime diye bir sey gelecekmis o da bedava göruntulu konusmaya olanak saglayacakmis. Iphonda benim en cok begendigim olay ise kilitlenme, donma ve karisma gibi sorunlar yoktu ama kendi herom da ara sira donmalar yasiyorum. Ama gene de dedigim gibi ben yari fiyati ödedim ve butun özelliklere sahip telefonum var ve memnunum.
  • iphonenun pili kötü diyenler chipin pil testine bir baksın derim
  • Bir topictede bu iphone'u dunyanin en iyisi yapmayin arkadas..

Bende apple kullanan biriyim. Yalniz abartininda abartisi. Gormemisin bir tlefonu olmus hesabi..
    bu arada gurultu engeleme ozeligi guzel olmus. Cunku iphonecularla nezaman konusak hic bir sey anlasilmiyordu bazen disarda..
    Oyleki begenilmeyen dandik telefonlarda bile olan bir ozelikti..
  • İphone'nun diğer telefonlarda olmayan nasıl bir özelliği var??
    Sınırlandırılımış Windows Starter için Windows'a hakaret eden bizler neden iphone'nun kendi çapında sınırlandırmış iOS'una hakaret etmiyelim??
    Intel Moorestown çipli ve MeeGo'lu elektronik eşyalar piyasaya çıktığında iphone'nun satılmasının tek sebebi olacaktır, iphone yüzyılın en büyük reklamcılık hareketidir.
    Not: Dizayn'a tekrar bakın MacMini'yi gördünüz mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadop

İphone'nun diğer telefonlarda olmayan nasıl bir özelliği var??
    Sınırlandırılımış Windows Starter için Windows'a hakaret eden bizler neden iphone'nun kendi çapında sınırlandırmış iOS'una hakaret etmiyelim??
    Intel Moorestown çipli ve MeeGo'lu elektronik eşyalar piyasaya çıktığında iphone'nun satılmasının tek sebebi olacaktır, iphone yüzyılın en büyük reklamcılık hareketidir.
    Not: Dizayn'a tekrar bakın MacMini'yi gördünüz mü?

Kısıtlama diyosunuzda JB yapınca ne kısıtlaması kalıyor ki Allah aşkına.
    MeeGo çıktığında AppStore gibi bi destek olcak mı arkasında? Cevap basit: Hayır!
    MeeGo için bende çok umutluyum. En azından kullanıcı dostu bir sistem olacağı kesin. Ancak iOS 4 ve Android karşısında ona pek ekmek çıkmaz gibi geliyor bana...
  • işlemcisinin özellikleri hiç bir yerde yazılamış ilginç geldi,a4 işlemci küçülmüş pile yer kalsın diye fakat güçlenmişmi,teknik olarak yeterli bilgi yok resmi sitesinde
  • quote:

5- Cok kötu pil suresi.

iphone nun ilk ciktigi zamanlara gittim bianda, niye mi ee bu tantanayi o zamanda okumustum ve bu iphone demek dandikmis bu kadar olumsuz yanlari varmis demistim iphone kullanmayan biri olarak.hani alma niyetim yoktu pahaliydi falan ama alma niyetim olsada bu izlenimden dolayi alternatif cihazlara yonelirdim.

Peki ne oldu, aklimda yokken yurtdisindan 3g geldi.cihazi beklerken bu madde madde yazan hikayeler aklimdaydi ve kullanmam satarim diyordum.cihaz geldi kurcalamaya basladim.o site bu site dolastim oyun program vb.. teli kurcaladikca ve almamamiz icin madde madde yazilanlarin aslinda asilabilecek seyler oldugunu gorunce haksizlik yaptigimi anladim ve birseyi kullanmadan yada en azindan kullananlarin yorumlarini iyice suzmeden, daha cihazlari kullanmamis kagit ustunde bilgilerle urunlere camur atan kisilerin dolduruslarina gelmemeyi daha iyi ogrendim.

yukarda yazan maddeler benim icin bir hic. Daha cihazi kullanip test etmedik ama en azindan bunu soylemek yukardaki maddeleri demekten daha gercekci ve mantikli.her ne kadar daha cihaz ortada olmasada gecmis tecrubelerle iphone kullananlar yukarda yazan seylere sadece guler ve gecer, bende oyle yapiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpyWar -- 8 Haziran 2010; 2:35:08 >
  • quote:

5- Cok kötu pil suresi.

O kadar çok yanlış bilgi vermişsin ki şikayet etmek zorunda kaldım.

Flash dışında yazdıklarının hepsi yanlış, ki çoğu sitenin iPhone a özel uygulamaları sayesinde Flash eksikliği çok fazla hissedilmiyor.

iphon ve iphod nedir bu arada yav

Şikâyetiniz başarıyla iletildi

Bu mesajın devamındaki url'yi kullanarak şikayetinizin durumunu kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca her zaman yukardaki şikayet kısmından son durumu görebilirsiniz.
    ticket.asp?rid=419483

Pencereyi kapa ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpyWar

quote:

5- Cok kötu pil suresi.

iphone nun ilk ciktigi zamanlara gittim bianda, niye mi ee bu tantanayi o zamanda okumustum ve bu iphone demek dandikmis bu kadar olumsuz yanlari varmis demistim iphone kullanmayan biri olarak.hani alma niyetim yoktu pahaliydi falan ama alma niyetim olsada bu izlenimden dolayi alternatif cihazlara yonelirdim.

Peki ne oldu, aklimda yokken yurtdisindan 3g geldi.cihazi beklerken bu madde madde yazan hikayeler aklimdaydi ve kullanmam satarim diyordum.cihaz geldi kurcalamaya basladim.o site bu site dolastim oyun program vb.. teli kurcaladikca ve almamamiz icin madde madde yazilanlarin aslinda asilabilecek seyler oldugunu gorunce haksizlik yaptigimi anladim ve birseyi kullanmadan yada en azindan kullananlarin yorumlarini iyice suzmeden, daha cihazlari kullanmamis kagit ustunde bilgilerle urunlere camur atan kisilerin dolduruslarina gelmemeyi daha iyi ogrendim.

yukarda yazan maddeler benim icin bir hic. Daha cihazi kullanip test etmedik ama en azindan bunu soylemek yukardaki maddeleri demekten daha gercekci ve mantikli.her ne kadar daha cihaz ortada olmasada gecmis tecrubelerle iphone kullananlar yukarda yazan seylere sadece guler ve gecer, bende oyle yapiyorum

Hocam bende Iphone'u fiyat ve kamerası yüzünden almadım hiç, hoşuma da gitmedi. Yalnız 1 hafta kadar bir süre boyunca eve gelince kullanma imkanım oldu. Ve hastası olmuştum dokunmatiğinin, internette gezmenin bi de o silahlı oyun var ya seçiyorsun silahı tarıyorsun etrafı falan işte onun. Yemin ediyorum evin içinde yarım saat tarayarak zaman geçirmişimdir. Ayna karşısında kafama bile sıktım. Evet çok eğlenceliydi gayet de güzeldi telefon, şarj da dayanmıyordu tabi. Ama sadece akşamları takıldığımdan, fotoğraf falan çekmediğimden ya da müzik dinlemediğimden ne bliyim dosya alıp göndermediğim vs yani kendi telim olmadığından sadece iphone'nun bana sunduklarını kullandım, eksiklerini görmedim, aramadım.. aşırı derece de hoşuma gitmişti o zaman. Her evde bir tane olmalı demiştim. En azından insanlar şu dokunmatiği görmeli demiştim. Ama alır mısın desem almam.

Neden almam? Çünkü kamera yok. benim için kamera çok önemli. Bugün HD video kaydı için wave s8500 almaya karar vermiştim. Şimdi Iphone 4 de de kamera Wave'le aynı. Gene ortada kaldım. Wave de video oynatım formatları ve fiyat daha uygun gelicek bana herhalde. Karambole gene kıyas yaptım. Ortalık kızışıcak.

Tarafsız, sadece görüşlere yer verilen bir yorum yaptım. Gerilmeye gerek yok.
  • benim eleştirdiğim ve kendimden yola çıkarak anlatmak istediğim daha farklı birşey.sizinki tercihe giriyor, sen şundan şundan dolayı tercih edersin bense şu bu yok diye tercih etmem almam.bu yeni tele öne kamera koymasalar benim umrumda olmazdı çünkü gerek duymuyom yada kamerasınada bakmam ne koydularsa kabul ederim.ben ekranına, donanım özelliklerine, tasarımına bakarım, işletim sistemini saymıyorum o zaten ortada.

yani bunlar başka şey yukarda iphone ilk çıktığından beri nette dolaşan hikayeden maddeler başka şey.dediğim gibi adamlar daha eline iphone almamışken cihazı maddeler halinde yerin dibine sokup iş yaptıklarını sanıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpyWar -- 8 Haziran 2010; 2:36:34 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.