arabayla ege-akdeniz turu planlıyorum ve yardımlarınıza ihtiyacım var!
239 Cevap57068 Görüntüleme28 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

7 Mesaj
7 Haziran 2010; 11:06:10 

arkadaşlar temmuz başında arabayla tatile çıkmayı planlıyorum. ege-akdeniz kıyı boyunca birkaç yerde konaklayarak (pansiyon) inmeyi planlıyorum. güzergah hakkında önerileriniz nedir? bir de tecrübelerinizi aktarabilirseniz memnun olurum.

2 Mesaj
8 Haziran 2010; 21:38:17 

arkasım bende aynı durumdayım bende aynı tatili pilanlıyorum benimde önerileri ihtiyacım var ,birileri bize yardımcı olsun

7 Mesaj
8 Haziran 2010; 22:29:59 

arabayla işin aslı şehirlerarası yolculuk tecrübem bile yok. ondan dolayı arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum

2 Mesaj
8 Haziran 2010; 23:20:47 

ben sanırım bulamıcam saatlerdir nette araştırma yapıyorum ve bulamadım .bu yüzden kelebekler vadisinde 3 gecelik kamp yapmayı planlamaya başladım .sana daha gitmeden tavsiye edebilirm biraz araştırma yap istersen sende

1754 Mesaj
11 Haziran 2010; 14:24:41 

Araba aldığımız sene eşimle akdeniz ege turu yapmıştık.
Antalya konyaaltı ndan girip izmir den çıktık. yaklaşık 20 günde 4000 km yol yaptım. Döndüğümde 1 hafta kendime gelememiştim. ama hayatımdaki en güzel tatil oldu diyebilirim.

Antalya da şelaleler, (düden kurşunlu ve manavgat)
Antalya da yanartaş, olimpos
Kaş da Tekne turu
Fethiye ölüdeniz de paraşüt (yamaç paraşütü için kamyonet arkasında babadağ a tırmandığına değmez, tekne ile çekilerek yapılan paraşüt aynı işi görüyor)
Fethiye saklıkent te alabalık yemek
fethiye de Tekne turu (kelebekler vadisine de uğruyor.)
Marmaris de inbükü Koyu. tekne turları
Kuşadasında milli park
Bodrum Kalesi
Efes Harabeleri.

Aklıma ilk gelen ve görmenizi tavsiye edebileceğim yerlerdir.

Sorunuz olursa cevaplarım. İyi yolculuklar

7 Mesaj
11 Haziran 2010; 20:10:32 

hocam çok teşekkür ederim. tecrübelerinden daha sonra da istifade etmek isterim.

7 Mesaj
11 Haziran 2010; 20:27:03 

dostum tatile nerden gittiğini öğrenebilir miyim (4000 km sağlam yol demek) bir de nerelerde konakladınız? yani konaklamaya işin aslı çok para vermek istemiyorum ondan soruyorum.

1754 Mesaj
12 Haziran 2010; 1:27:19 

quote:

Orijinalden alıntı: doktorfatih

dostum tatile nerden gittiğini öğrenebilir miyim (4000 km sağlam yol demek) bir de nerelerde konakladınız? yani konaklamaya işin aslı çok para vermek istemiyorum ondan soruyorum.

İstanbul da oturuyorum. Benimde ilk şehirler arası yolculuğum olmuştu. Hatta o zamanlar ş.içi tecrubem de 5-6 bin km ancak vardı. Benim gibi tek şöför gideceksen işin zor onu baştan söyleyeyim.

Konaklama işine gelince :
Gündüzleri gezdiğimizden geceden geceye uyumak için otellerde kaldık. Öyle havuzu olsun, denize yakın olsun demedikten sonra uygun fiyatlı otel çok..
Tv si olsun, kliması olsun, temiz olsun yeter deyin siz sadece. (Pazarlık yapmayı da unutmayın.)

Ayrıca bagajda çadırım, hamağım, şişme yatak mangal vs gibi kamp malzemelerim de vardı.
Yolunun üstünde Milli parklara ait çok güzel kamp alanları var. İçinde elektrik, buzdolabı, wc, duş, çamaşırhane, restorant gibi her türlü imkan var. gecelik de 10-15 tl gibi uygun bi fiyat.. Ağaçların altında, deniz orman iç içe, yıldızları seyrederek uyuması da çok güzel oluyor.

Başka sorunuz olursa cevaplarım.

1510 Mesaj
14 Haziran 2010; 16:10:47 

bende böyle bir tatil düşünüyorum istanbuldan çıkıp antalyaya kadar egeden gidip gezmek bi gece orda bi gece burda kalmak istiyorum, yollarda geceleri rahat edebileceğimiz eşinizle rahatlıkla uyuyabileceğimiz yerler varmı en çok bunu merak ediyorum.

414 Mesaj
15 Haziran 2010; 10:48:35 

Gecen hafta icerisinde buna benzer bir tur yaptik.
2500 km tuttu. istanbuldan cikip, geri donduk.
Marmariste uzunyalida Adem & Eve otel diye bir otelde kaldik. Odasini temiz bulduk. Gecelik 2 ki$i 40 TL idi. Kahvalti dahil.
Ayrica ak$amlari sherwood diye bir yerde yemeklerimizi yedik. Gayet ucuz ve lezzetli idi. $iddetle oneriyorum. Sahilde sherwood onunde $ezlong ve $emsiye ucretsiz. Soguk 50cl efes $i$e bira 3.5 TL.
Ordan fethiye ovacikta apart otelde kalmaya basladik. the milky way apart diye bir yer idi. Fethiye ovacikta, bizden ba$ka ingilizler vardi sanirim.
yemek almadik, gecelik 50 TL ye anla$tik. ilk ba$ta tam pansiyon 110 demelerine kar$in yemek istemiyoruz deyince 50 ye du$ebildiler. Ayrica odalari bo$tu herhalde. Dublex aparti idi ve mutfak ekipmanlari, kettle'i, buzdolabi, mikrodalgasi mevcut idi.
Burada dalyan a gecip tekne turuna katildik. Tekneler ile iztuzu plajina gittik, ve orda denize girdik. gozlemeler ordaki tesiste 6 tl idi ama kocaman ve de icleri cok iyi idi.
Oludeniz e gittik. araba ile giri$ 14 tl, 2 $ezlong ve 1 $emsiye 18 tl. Denizi igrenc gozuktu bana, yosunlu felan, girmedim bile. Oludeniz icin, orda bir otopark var. gunluk 5 tl. oraya birakin aracinizi, ben verdim 14 tl, icime oturdu...
oludenizden kalkan tekneler ile kelebekler vadisine gittik, ak$am donduk. Cok guzeldi. Ordaki tesiste ogle yemegi yedik, bulgur pilavi + nohut + salata yiyebildigin kadar, 5 tl.
Ordaki kamplari gordum, ama pek mantikli bulmuyorum, Cunku kanyonu gezerken bile bissuru bocek soktu orami burami, orda kalsam kimbilir ne olur !!
Ayrica fethiye kayakoy e gittik. giri$ 8 tl idi. muze kartiniz varsa ucretsiz..
ordan gemiler adasi plajina indik, pek matah bir yer degildi, ama yakin diye inelim dedik...
Fethiye den kalkan a gecip orda gul pansiyon da kaldik.
oda ve wc si kic kadardi. Fakat guzeryuzlu idiler, ve de terasi, yani kahvalti ve cay ictiginiz yeri, muhte$em idi. Kalkan koyunu tam ortadan ve de yukardan goren super manzarasi vardi. 50 Tl ye guc bela anla$tik. 65 den inmedi diger pansiyonlarda..
gece kalkanda yemek yedik, biralar 3.5 -4 tl, fakat yemekler cok pahali idi. Ingiltere amerika maci vardi, ortalik mac gumburtusu ile dolu idi.
hem marmaris hem de kalkan, ingiliz akinina ugrami$, resmen turk turist cok azinlikta ve de ihmal edilmi$ durumda.. Evet ikisi de pahali mekanlar ama o olcude de hizmet kalitesi ve yiyecek lezzeti yuksek..
Kaputa$ plajini da gorup, ka$ uzerinden geri donduk. Kaputa$ta hicbir$ey yok. Ogle arasi gidiyorsaniz $emsiyenizi almayi unutmayin.
ka$ta guzeldi, daha az ingilizle$mi$ bir yer.
ka$ elmali korkuteli uzerinden geri donduk. Yollar bayagi hirpaladi. Dag yolu ve cok virajli..
Kutahya afyon arasinda da yol cali$masi var. cogu yerde tek $erite iniyorsunuz. ve de cogu yerde de gidi$ geli$li yollarda uzun kamyon arkalarinda diziliyorsunuz. Bilecige gelince rahatlayin, sonrasi onunuz duz.

Ozlu soz: The Thing that doesn't kill u, makes u stronger. Niçe

256 Mesaj
16 Haziran 2010; 14:23:54 

burada güzel paylaşımlar var.. ben de iki çocuklu bir aile olarak böyle bir seyahati düşünüyorum... önerilerin devamı gelirse memnun olurum..:

1173 Mesaj
16 Haziran 2010; 19:24:20 

Kaş elmalı korkuteli üzerinden gelmenizi tavsiye etmem. O manzara vs olayı güzelde o dağ yolunda virajdan insanın içi dışına çıkıyor. Bir de bu tatillere çıkarken çift şöfor çıkmaya çalışın arkadaşlar. Zaten memleketin yollarının kalitesi malum. Üstüne aceleci trafik canavarlığı da eklenince o pişen kafalar çok can alabiliyor. Aman dikkat !!!

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1510 Mesaj
17 Haziran 2010; 11:32:20 

arkadaşlar peki istanbuldan fethiye inmek için hangi yol daha rahat olur, km.den çok kamyon otobüsle uğraşmak istemiyorum, dönüşte bodrum izmir istikametinden istanbula gelmek istiyoruz ama.

7 Mesaj
17 Haziran 2010; 23:41:59 

arkadaşlar ben ankaradan gideceğim. hangi güzergahı izlemeliyim.finike-datça arasında tatil planlıyorum.

453 Mesaj
18 Haziran 2010; 18:41:33 

arkadaşlar çok güzel şeylerden bahsetmiş....ben urfadan tek şöfor cıkacam..konyada dinlenecem...sonra alanya incekum orman kampında 2-3 gün kalacam cadırı olanlara tavsiye ederim..oradan fethiyeye dogru sahilden gidelim diyoruz 5 kişi olacaz...yalnız böyle daire seklinde yada iki odalı mutfagı içinde bi apart bulabilirmiyiz yol üzerinde günlüğü 100 liraya kadar...körü körrüne gitmek istemiyoruz ya denk gelmezse bi yer coluk cocuk yollarda sıkılmayalım zaten tek şöförüm....

birde antalyadan fethiyeye kokuteli üzerinden mi raahat olur yoksa sahildenmi...sahil cok mu virajlı....kemer üzeri yani....

Gerçekleri Tarih Yazar, Tarihi de Galatasaray

453 Mesaj
19 Haziran 2010; 15:26:54 

yokmu tatililni buralarda geciren bi donanımhaberli.......

948 Mesaj
21 Haziran 2010; 15:22:37 

1.4 benzinli arabayla aşağıdaki turu yapmaya kalksak ne kadara mal olur tecrübeli arkadaşlardan yorum rica edebilirmiyim ?
http://www.jollytur.com/kultur-turlar.aspx?Id=356

Honda Civic Type-R (Ep3)
Otomobil Test Garajı

19 Mesaj
24 Haziran 2010; 9:40:42 

Marmarise inerken gökova körfezini de görmenizi öneririm. Orada bir çay vardı (yanlış hatırlamıyorsam azmak çayı) gökovaya gidin, azmak çayında ufak teknelerle gezi var onlara katılın, tam uçta oranın yerli halkının bildiği bir plaj var o plaja mutlaka gidin, oradan çıkıp marmarise inin, marmarisi ve içmeler mevkiini gezin, sonra datçaya geçebilirsiniz, datçaya devam ederken marmarise yakın bördübet var. oraya uğrayıp amazon camping te kalmanız şiddetle tavsiyedir. Tam bir doğa harikası, ama her güzellikte olduğu gibi bu güzelliğe ulaşmak içinde bozuk yollardan geçmeniz gerekecek (ben 2007 de gitmiştim düzeldiyse şanslısınızdır) Marmaris için bu kadar önerilerim.
Bodruma gidecekseniz bodrum zaten ayrı bir yer, tekne turu mutlaka yapın bodrumda. görmediyseniz bir akşam halikarnas görülebilir, bodrum kalesini gezebilirsiniz. Turgut reis ve türkbükü gezilecek diğer yerler,

10 Mesaj
24 Haziran 2010; 18:33:10 

antalya beldibinde klimalı sıcak sulu 2 kişilik pansiiyon geceliği 25 tl. bilgiinize

148 Mesaj
25 Haziran 2010; 20:43:34 

Ne olursa olsun Şirince yi es geçmeyin, çok güzel bir köy, Efes yakınlarında..

serranoyan

1 Mesaj
28 Haziran 2010; 22:43:35 

biz de eşimle böyle bir tatil planlıyoruz.fethiye den başlayıp marmaris ordan datça ve feribotla bodrum diyoruz.1 haftayı böle geçirip kalan 1 haftayı da izmir de yazlık da dinlenerek geçireceğiz.bu güzergahta tavsiye edeceğiniz mutlaka görülmesi gereken yerler ve konaklamak için uygun fiyatlı oteller var mı??

1173 Mesaj
29 Haziran 2010; 10:41:30 

quote:

Orijinalden alıntı: erdil83

arkadaşlar çok güzel şeylerden bahsetmiş....ben urfadan tek şöfor cıkacam..konyada dinlenecem...sonra alanya incekum orman kampında 2-3 gün kalacam cadırı olanlara tavsiye ederim..oradan fethiyeye dogru sahilden gidelim diyoruz 5 kişi olacaz...yalnız böyle daire seklinde yada iki odalı mutfagı içinde bi apart bulabilirmiyiz yol üzerinde günlüğü 100 liraya kadar...körü körrüne gitmek istemiyoruz ya denk gelmezse bi yer coluk cocuk yollarda sıkılmayalım zaten tek şöförüm....

birde antalyadan fethiyeye kokuteli üzerinden mi raahat olur yoksa sahildenmi...sahil cok mu virajlı....kemer üzeri yani....

Bilmiyorum geç mi kaldım yazmak da ama fethiyeye sahilden gitmenizi tavsiye ederim. Manzarası süper ve kemer yolu hem genişledi hem de yenilendi.Duraklanacak çok güzel yerler var yol üstünde

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

109 Mesaj
30 Haziran 2010; 15:52:03 

Arkadaslar cok yararli bir konu olmus. Bu h.sonu Istanbul'dan Marmaris'e araba ile yolculuk etmeyi planliyorum. Marmaris'te kalacak yer tavsiye edebilirseniz veya takip edilmesi gereken guzergahlar konusunda fikir verebilirseniz cok sevinirim.

Emegi gecen herkese cok tesekkur ederim.

279 Mesaj
30 Haziran 2010; 23:19:20 

quote:

Orijinalden alıntı: koko69

Bilmiyorum geç mi kaldım yazmak da ama fethiyeye sahilden gitmenizi tavsiye ederim. Manzarası süper ve kemer yolu hem genişledi hem de yenilendi.Duraklanacak çok güzel yerler var yol üstünde

benimde tavsiyem sahilden gitmenden yana.bende geçen ay sahil uzak olur diye korkuteli üzerinden gittim ama pişman oldum.yol yapımı vardı ve yılan gibi kıvrılan yollardan dağlara tırmandık.en azından sahilde görebileceğin ve en azından konaklayabileceğin yerler mevcut.

279 Mesaj
30 Haziran 2010; 23:28:44 

quote:

Orijinalden alıntı: cruzelsat

Arkadaslar cok yararli bir konu olmus. Bu h.sonu Istanbul'dan Marmaris'e araba ile yolculuk etmeyi planliyorum. Marmaris'te kalacak yer tavsiye edebilirseniz veya takip edilmesi gereken guzergahlar konusunda fikir verebilirseniz cok sevinirim.

Emegi gecen herkese cok tesekkur ederim.

istanbuldan bursa izmir üzerinden en rahat gidebilirsin.marmariste en güzel kalacak yer bana göre içmeler veya turunç.araban var nasılsa ,içmelerde kalıp etrafı gezebilirsin.akşamları marmarise inebilirsin.görülecek yerler:turunç,çiftlik koyu(mutlaka görülmesi ve yüzülmesi gereken biryer) kızkumu,hisarönü (şelaleyi görmeni tavsiye ederim)gökova körfezi,akyaka giderken veya dönüşte uğramanı tavsiye ederim.eğer fırsatın olursa dalyan ve iztuzu plajını görmeni tavsiye ederim.marmarise yaklaşık 90 km ama gittiğine değer inan.

şimdiden iyi tatiller.

109 Mesaj
1 Temmuz 2010; 11:44:26 

quote:

Orijinalden alıntı: receppal

istanbuldan bursa izmir üzerinden en rahat gidebilirsin.marmariste en güzel kalacak yer bana göre içmeler veya turunç.araban var nasılsa ,içmelerde kalıp etrafı gezebilirsin.akşamları marmarise inebilirsin.görülecek yerler:turunç,çiftlik koyu(mutlaka görülmesi ve yüzülmesi gereken biryer) kızkumu,hisarönü (şelaleyi görmeni tavsiye ederim)gökova körfezi,akyaka giderken veya dönüşte uğramanı tavsiye ederim.eğer fırsatın olursa dalyan ve iztuzu plajını görmeni tavsiye ederim.marmarise yaklaşık 90 km ama gittiğine değer inan.

şimdiden iyi tatiller.

Receppal arkadasim cok tesekkur ederim. Inan bu tavsiyeler oneriler arayipta bulamadigim seylerdi. Cok makbule gecti. Hepsini deneyecegim. Bu defa farkli olsun. Bol gezelim. Bir yere bagli kalmayalim istiyorum.

Saygilar,

1184 Mesaj
5 Temmuz 2010; 23:49:02 

Arkadaşlar ben de önümüzdeki hafta sonu İstanbuldan çıkarak Çanakkale, Ayvalık-Antalya arasında gezmek istiyorum. Yanlızım, beraber gezmek isteyen olursa tekliflere açığım. Yanlız gezmek sıkıcı oluyor, yol arkadaşı her zaman iyidir.

Yol güzergahında görülmesi gereken ve makul fiyatlı konaklama yerleri tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. 75 TL'yi geçmeyen herşey dahil veya tarım pansiyon 5 veya 4 ***** otel ve tatil köyleri, veya *** butik oteller de olabilir.

IPHONE, SAMSUNG, HTC, SONY, LG, MOTOROLA, NOKIA Akıllı telefon satışı..

453 Mesaj
6 Temmuz 2010; 16:44:50 

quote:

Orijinalden alıntı: receppal

benimde tavsiyem sahilden gitmenden yana.bende geçen ay sahil uzak olur diye korkuteli üzerinden gittim ama pişman oldum.yol yapımı vardı ve yılan gibi kıvrılan yollardan dağlara tırmandık.en azından sahilde görebileceğin ve en azından konaklayabileceğin yerler mevcut.

arkadaşlar teşükkür ederim...su an fethiyedeyim..konya-seydişehir-manavgat-kumluca yolunu takip ettim...yollar süper..kumlucadan sonra akraba ziyareti vesileisyle elmalı yaylasına çıktık..rakım 1300...hava buz...donduk...orada gömbe diye bi belde var...oaraya pikniğe gittik...akdağ zirvesine cıktık...arabayla belli bi yere kadar gidebiliyorsun...sonrası tabana kuvvet...dağlar da kar var..tanıdık olmdadan bu yerleri bulmanız biraz zor olabilir...gömce de akdağ zirvesine cıktık...rakım 3000 m.yeşil göl var krater gölü.böyle bir yeşil tonu olamaz....resmen buz...ayagımı sokayım dedim 2 dakka hissetmedim ayagımı...arkasında ucar su var.belki 10 bardak su içmişimdir kaynaktan..bademcikler indi...unutulmaz bir yer gercekten tavsiye edeim....sonra elmalıdan fethiyeye düzgün bi köy yolu var..cukursuz falan...seki üzerinden fethiye 110 km...rahat bi yolculuktu...yalnız aracın hararet yapmaması önmeli..baya iii yokus var.elmalı ve sonrası için..cok süklür bende sorun oladı...zaten yolda 10 dakkada bir duracak yerler var..şelaleler,göller,kaynka sular süper.....

fethiye ovacık ta apart buldum 6 kişi günlük 130 lira..havuz,fitness,bilardo, pinpon,tv,klima,sıcak su,wireless falan var.....full ingiliz ve türk...yarın da cevre gezilerine bakacaz...yemekli deniz turu sabah 9 aksam 6 15 lira...saka gibi...neyse sağlıcakla kalın.....bir de aspendos ve düden şelalesine uğramayı unutmayın...bi müzekart işinizi kolaylaştırır....

178 Mesaj
6 Temmuz 2010; 23:11:54 

quote:

arkadaşlar teşükkür ederim...su an fethiyedeyim..konya-seydişehir-manavgat-kumluca yolunu takip ettim...yollar süper..kumlucadan sonra akraba ziyareti vesileisyle elmalı yaylasına çıktık..rakım 1300...hava buz...donduk...orada gömbe diye bi belde var...oaraya pikniğe gittik...akdağ zirvesine cıktık...arabayla belli bi yere kadar gidebiliyorsun...sonrası tabana kuvvet...dağlar da kar var..tanıdık olmdadan bu yerleri bulmanız biraz zor olabilir...gömce de akdağ zirvesine cıktık...rakım 3000 m.yeşil göl var krater gölü.böyle bir yeşil tonu olamaz....resmen buz...ayagımı sokayım dedim 2 dakka hissetmedim ayagımı...arkasında ucar su var.belki 10 bardak su içmişimdir kaynaktan..bademcikler indi...unutulmaz bir yer gercekten tavsiye edeim....sonra elmalıdan fethiyeye düzgün bi köy yolu var..cukursuz falan...seki üzerinden fethiye 110 km...rahat bi yolculuktu...yalnız aracın hararet yapmaması önmeli..baya iii yokus var.elmalı ve sonrası için..cok süklür bende sorun oladı...zaten yolda 10 dakkada bir duracak yerler var..şelaleler,göller,kaynka sular süper.....

fethiye ovacık ta apart buldum 6 kişi günlük 130 lira..havuz,fitness,bilardo, pinpon,tv,klima,sıcak su,wireless falan var.....full ingiliz ve türk...yarın da cevre gezilerine bakacaz...yemekli deniz turu sabah 9 aksam 6 15 lira...saka gibi...neyse sağlıcakla kalın.....bir de aspendos ve düden şelalesine uğramayı unutmayın...bi müzekart işinizi kolaylaştırır....

ben de bu hafta sonu cıkıyorum ankaaradan fethıyeye kalacak yer falan da bakmadım orda bulurum dıye ama ıyı mı yaptım bılmıyorum.
ordan marmarıs ordan da bodrum dusunuyorum ıkıser gun kalarak onerılerın?? kalacak yer gezecek yer tavsıyelerını beklıyorumm

1184 Mesaj
7 Temmuz 2010; 10:14:51 

quote:

Orijinalden alıntı: alimakgrav

Arkadaşlar ben de önümüzdeki hafta sonu İstanbuldan çıkarak Çanakkale, Ayvalık-Antalya arasında gezmek istiyorum. Yanlızım, beraber gezmek isteyen olursa tekliflere açığım. Yanlız gezmek sıkıcı oluyor, yol arkadaşı her zaman iyidir.

Yol güzergahında görülmesi gereken ve makul fiyatlı konaklama yerleri tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. 75 TL'yi geçmeyen herşey dahil veya tarım pansiyon 5 veya 4 ***** otel ve tatil köyleri, veya *** butik oteller de olabilir.

Arkadaşlar GÜNCEL!!!

IPHONE, SAMSUNG, HTC, SONY, LG, MOTOROLA, NOKIA Akıllı telefon satışı..

453 Mesaj
7 Temmuz 2010; 22:28:04 

quote:

Orijinalden alıntı: swezy

ben de bu hafta sonu cıkıyorum ankaaradan fethıyeye kalacak yer falan da bakmadım orda bulurum dıye ama ıyı mı yaptım bılmıyorum.
ordan marmarıs ordan da bodrum dusunuyorum ıkıser gun kalarak onerılerın?? kalacak yer gezecek yer tavsıyelerını beklıyorumm

sweay arkadaşım fethiyede kalacaksan ovacık cok güzek....fethiye merkez sıcak...ovacık ta kapılar kapalı uyuyoruz geceleri yayla gibi...ovacık a girişte solda ovacık residance var...tavsiye ederim...ben su an ordayım...calısanlar samimi sıcak bi yer.....fiyatlar da makul....gezilecek yer olarak ölüdeniz 4 km.fethiye 4 km.saklıkent(bugün gittim harika bi yer) 45 km...dalyana gidecem en fazla 1 saatlik yol....

178 Mesaj
8 Temmuz 2010; 0:24:21 

quote:

sweay arkadaşım fethiyede kalacaksan ovacık cok güzek....fethiye merkez sıcak...ovacık ta kapılar kapalı uyuyoruz geceleri yayla gibi...ovacık a girişte solda ovacık residance var...tavsiye ederim...ben su an ordayım...calısanlar samimi sıcak bi yer.....fiyatlar da makul....gezilecek yer olarak ölüdeniz 4 km.fethiye 4 km.saklıkent(bugün gittim harika bi yer) 45 km...dalyana gidecem en fazla 1 saatlik yol....

ne kadara kalıyorsun

453 Mesaj
8 Temmuz 2010; 20:45:47 

2 kişi 100
4 kişi 130 du herhalde....biz 130a kalıyoruz..

kahvaltı dahil....ovacık residance yazın fiyatları yazıyor....

46 Mesaj
25 Temmuz 2010; 22:46:02 

İlerde ihtiyaç duyanlar için yazızyorum. Yeni böyle bir tur yaptım arabayla.
Tavsiyem ve kendi güzergahım şöyle..

1-Çeşme (Ben gittim ama siz gitmeyin. Çok pahalı ve bir numara yok.)
2-Bodrum..(Yalıkavak yada Karaincir de kalmanızı tavsiye ederim. Sessiz ,ucuz ve hoş yerler. Akşamları 20 dakikada merkeze inersiniz.)
3-Sahilden ama mutlaka sahilden Marmaris.Sahil yolunun manzarası inanılmaz. Her 200mt de bir durup fotoğraf çekmek istedik.Akbük'ten sonra yolun kenarında köylülerin işlettiği ahşap bir restoran var. Sağınızda deniz solunuzda dağ.. Balık yada saç kavurma yiyin. Manzara enfes. Marmarise varmadan akyaka'da bir gece kalına bilir çok hoş bir yer.
4- Marmaris ten sonra köyceğizi bir gürün derim.
5-Fethiyeye doğru giderken mutlaka Dalyan'a sapın. Ve en az bir gece kalın. Ben Keysan Yunus otel'de kaldım. Çok hoş bir aile oteli. Kanalın dibinde..İnanılmaz güzel..Mutlaka iztuzu plajını görün.Bir tarafı deniz diğer tarafı tatlı su ve sazlık. Plaj ve Deniz müthiş..Bu arada Dalyan'la ilgili sivrisinek söylentilerini dikkate almayın Bir tane bile görmedim.Bodrum'da çok daha fazlaydı..
6-Fethiye ve Ölüdeniz.Ölüdeniz'de bşr gün kalın ve orada Lunaparkın karşısında ikinci katta bir Çin restoranı var. Orada mutlaka çin yemeklerini deneyin. Ayrıca bir gün Kayaköy'e gidip orada bir öğlen yemeği yiyin.Yanınızda çocuk yoksa Kabak koyunu ve kelebekler vadisini ziyaret edin.
7-Antalyaya devam ederseniz Adrasan'ı mutklaka görün. Ayrıca Olympos'uda atlamayın.Yok eğer dönecekseniz fethiye'den dağ yolundan pamukkale'ye uğrayın ve travertenleri görün.(Ben öyle yaptım.)
Yakıt Maliyeti :
İstanbuldan çıkış-İzmir-Çeşme-Bodrum-Sahilden Akyaka-Marmaris-Dalyan-Fethiye-Ölüdeniz-Kayaköy-Pamukkale-Afyon-Bilecik-İstanbul Toplam 2500km. Arac cinsine göre yakıt tüketimi değişir.Bende dizel araç vardı toplam 350 TL yaktım.
Konaklama Maliyeti:
Ben eşim ve 6 yaşındaki kızım için toplam oda fiyatları.
İzmir 1 gece Baylan Otel /Yenişehir 110 YTL -Çok hoş bir otel.( Çeşmede yer bulamadığımız için izmirde yattık.Çeşmede dandik leş gibi pansiyonlarda kişi başı bu parayı istediler.)
Bodrum: Yalıkavak Gökçepel Apart.3 gece için Oda kahvaltı 360 TL (Tam pansiyon. tercih ederseniz 480 YTL )
Dalyan : Keysan Yunus Otel : 2 gece için oda kahvaltı 200 TL.
Ölüdeniz : Grand Üçel Otel : Oda kahvaltı gecelik 220 TL.(Burada kazıklandık ama aquaparkı ve kızım nedeniyle razı oldum.)

Ben otel yemeklerini sevmediğimden hep oda kahvaltı aldım ve dışarıda yedik. Bodrum'da limanın karşısında kaleden 800mt ileride "Peksimet" diye bi restoran var. Mutlaka oranın yemeklerini deneyin.
Kayaköy'de Garden Park Restoranın tahta kulelerinde mutlaka bir şeyler yiyin. Çocuklar için mini hayvanat bahçeside var.Ayrıca Bodrum'da Dedeman otelin Aquaparkını da denemenizi tavsiye ederim. Orada Bardakta mısır satan teyzenin mısırlarını mutlaka deneyin. Soruları olan olursa memnuniyetle detay veririm.
Ben en çok yeme içmeye para harcadım. Toplam maliyet 2,5 kişi için ve son derece konforlu olaraktan 2500TL. Ama mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

Son uyarı. Bodrum-Marmaris arası sahilden yaklaşık 6 saat sürüyor Mesafe 120 km. Yolu tahmin edin. Ama ben o yolda 20 saat olsa sürerim.

Bu mesaja 1 cevap geldi.
KURTAY1 bu mesajı paylaştı

7 Mesaj
29 Temmuz 2010; 2:29:55 

merhaba
yaklaşık 2 ay önce sanırım bu başlığı açmıştım ve nihayet tatil bitti.
benim asıl amacım olympostan başlayıp marmaristen çıkmaktı, ancak ilk durağım olan adrasan koyunu çok beğendiğim için tatilimin tamamını burada geçirdim. sizlerinde adrasan koyunu mutlaka görmenizi tavsie ederim. plajı kalabalık değil, denizi gayet temiz, doğa mükemmel. tek dezavantaj belkide denizdeki karettalar.( ancak çok fazla değiller)
tekne turu ile olympos'a ve suluada'ya gittik ve özellikle suluadayı çok beğendik.
ankaradan yola çıktık ve toplamda 1350 km yol yaptık. ankaradan gidecekler için afyon- burdur yolunu tercih etmelerini öneriyorum çünkü ben dönüşte antalya ısparta üzerinden döndüm yollar çok virajlı ve yorucu idi.

3980 Mesaj
29 Temmuz 2010; 9:17:44 

Bende 2 sene önce çıralıya uğsamıştım kafa dinlemek için ıdeal adrasan olympos çıralı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2 Mesaj
30 Temmuz 2010; 16:15:10 

bizde bu sene eşimle tam ege turu yaptık tatil tamamen bakış açınıza bağlı dinlenmek için mi gezmek için. Dinlenmek amacındaysanız eğer sadece tek bir yere gidip orada kalmak hatta uçak ile gitmek, ama gezicem diyorsanız tatil dönüşü nerde olduğunuzu kestirmek ve ayaklarınızı yere indirmek için + 1 haftaya daha ihtiyacınız olacak .. he bide yapacağınız masraf da 2 katına ulaşacağı için dönüşte bi tatil kredisine ihtiyacınız olacak :)

596 Mesaj
31 Temmuz 2010; 3:29:37 

süper bir konu. herşeyden önce tarafsız ve reklamsız olduğu için rehber niteliğinde olmuş.

4793 Mesaj
1 Ağustos 2010; 1:58:14 

Çocuğunuz yokken biran önce yapın bu gezileri, çocuk olunca gittiğiniz yerde gölgelik olsun, alt alınacak yer olsun, mesafe kısa olsun, yerler halı olsun vs.vs. bunun yanında hatunun dırdırı da eklenince yeme de yanında yat.

Pioneer VSX-921 / Polk Audio TSI 400 / Polk Audio TL 150 Blackstone / Polk Audio PSW110 sub / Pioneer BDP-140 / Himedia Q12-II

Benq W1070 / Specta 120" Gri Kontrast Perde / TTAF 15 Metre 1.4v (26 AWG) HDMI Kablo

Sistemin ev hali

131 Mesaj
3 Ağustos 2010; 19:19:26 

quote:

Orijinalden alıntı: albati

Çocuğunuz yokken biran önce yapın bu gezileri, çocuk olunca gittiğiniz yerde gölgelik olsun, alt alınacak yer olsun, mesafe kısa olsun, yerler halı olsun vs.vs. bunun yanında hatunun dırdırı da eklenince yeme de yanında yat.

aynen katılıyorum.

2006 ALBEA 1.3 MULTİJET ACTİVE
NAVİTECH NAV-PXB205F

1510 Mesaj
3 Ağustos 2010; 19:42:27 

pazar günü fethiyeden geldim, kendi aracımızla gidip geldik, burdur kütahya yolundan gittik yollar güzel ama bazı yerlerde tali yola veriyorlar oralarda dikkat etmek istiyor sıcaktan dolayı gece yolculuk yaptık, yollar katil dolu kimseye uymayın derim, adam doldurmuş ailesini basıyoda basıyo ailesinin katili olmak için can atıyor, siz siz olun otobanlar hariç 90'ı geçmeyin. Fethiyeye gidecek arkadaşlara çalışı tavsiye ederim denizini o kadar beğenmedim ama hava karardımı calış plajı üfül üfül esiyor doğal bi serinlik var, gündüzü bile antalya gibi yakmıyor terletmiyor, şaşırdım kuru bi iklimi vardı. Ölüdeniz, saklıkent, fethiye 12 adalar tekne turu vb. şeyler süperdi. Uykulu, hızlı ve alkollü lütfen lütfen araç kullanmayın... Kurallara uymadığınız takdirde kazaya sebep olursanız bir nevi katil olduğunuzu UNUTMAYIN.

3980 Mesaj
4 Ağustos 2010; 10:10:08 

quote:

aynen katılıyorum 15 gün izindeyim ankaranın sıcagında yanıyorum bebegimiz küçük oldugu icin gidemedik bir yere

4793 Mesaj
5 Ağustos 2010; 23:23:48 

quote:

Orijinalden alıntı: farukakgun

pazar günü fethiyeden geldim, kendi aracımızla gidip geldik, burdur kütahya yolundan gittik yollar güzel ama bazı yerlerde tali yola veriyorlar oralarda dikkat etmek istiyor sıcaktan dolayı gece yolculuk yaptık, yollar katil dolu kimseye uymayın derim, adam doldurmuş ailesini basıyoda basıyo ailesinin katili olmak için can atıyor, siz siz olun otobanlar hariç 90'ı geçmeyin. Fethiyeye gidecek arkadaşlara çalışı tavsiye ederim denizini o kadar beğenmedim ama hava karardımı calış plajı üfül üfül esiyor doğal bi serinlik var, gündüzü bile antalya gibi yakmıyor terletmiyor, şaşırdım kuru bi iklimi vardı. Ölüdeniz, saklıkent, fethiye 12 adalar tekne turu vb. şeyler süperdi. Uykulu, hızlı ve alkollü lütfen lütfen araç kullanmayın... Kurallara uymadığınız takdirde kazaya sebep olursanız bir nevi katil olduğunuzu UNUTMAYIN.

Katil konusunda çok haklısın, bir haftadır 2000 km'ye yakın yol yaptım, yolların berbatlığına bizim milletin hızlı gitme manyaklığı da eklenince çekilmez oluyor.
Adam bi arabaya 7-8 kişi doldurmuş bu da yetmez gibi Allah ne verdiyse basıyor, ulan yarım saat geç git yav, işin varsa molayı kısalt, yarım saat yerine 15-20 dk. mola ver.

Pioneer VSX-921 / Polk Audio TSI 400 / Polk Audio TL 150 Blackstone / Polk Audio PSW110 sub / Pioneer BDP-140 / Himedia Q12-II

Benq W1070 / Specta 120" Gri Kontrast Perde / TTAF 15 Metre 1.4v (26 AWG) HDMI Kablo

Sistemin ev hali

1465 Mesaj
9 Ağustos 2010; 0:48:38 

quote:

hahhahahhaha kesinlikle haklisin

5 Mesaj
9 Nisan 2011; 21:43:00 

Konu geçen yıl açılmış fakat, Temmuz'da Antalya, İzmir arasını arabamla, eşim ve 2.5 yaşında oğlumlu çıkacağız. Bu bizim 10 yıllık hayalimiz. Her şey paylaşılmış ama gezilecek, görülecek yerlerin haricinde,

• Yolda olası aksilikler, çözüm önerileri.
• Ekstra alınacak malzeme ve araç gereçler
• Yolculuğun sorunsuz geçmesi için tavsiyeler
• Hangi sivri sinek, böcek ilacını kullanmak gerekli
• Özellikle dağ ve tepelerde olan ören yerleri için, Temmuz sıcağında arabalarda sorun yaşanıyor mu?
• Lastikleri patlayan oldu mu?
• Araba'da mecbur kalınınca uyumanın sakıncası var mı, tavsiyeler vb.

Hepsine tek tek yanıt vermek zorunda değilsiniz fakat ben bunlara yanıt arıyorum.

Bu tatil maceramazı kayıt altına alacağız, hayatımızda bir dönüm noktası olduğuna inanıyorum.

3937 Mesaj
10 Nisan 2011; 18:30:15 

Temmuzda araç ile tatile çıkmak bence iyi değil ama başka zaman yoksa çıkacaksınız elbette,

1-Aracınızız içinde değerli eşya bırakmayın yeter.Onun haricinden pek problem çıkmadığı gibi kimse aracınız hedefte seçmez.
2-Bilindik malzemeler haricinde ekstra birşeye gerek yok.İç çamaşır,havlu,şapka,kaliteli bir ayakkabı,terlik vs vs.Sadece zevklere göre malzemeler var,örneğin çay içmeyi seviyorsanız oduna ateşine uygun bir semaver mutlaka alın nerelerde işe yarar,Çıralı da kalacaksanız veya İztuzu nu tepeden gören vericinin oraya çıkacaksanız vs mutlaka insanın canı çay çeker,işte yanınızda meyve filan kesmek için bıçak,birşeyler içmek için bardak vs gibi.
3-Önceden kesinlikle planlama,nerelere gidilecek kaç gün kalınacak gibi en önemli adım burası,diğer herşeyi yoldan temin edebilirsiniz ama düzgün bir planlama yapmadıysanız tatilden döndüğünüzde arkadaşınız şuraya gittim diye sorduğunda ah vah tüh çekersiniz.
4-Belli birkaç marka var zaten,süpermarketlerde görürsünüz.
5-Araba bakımlı ise hiçbir sorun olmaz.Emin değilseniz ilk önce servise baktırır sonra çıkarsınız.Fakat ne olur olmaz derseniz sigortacınızdan veya internetten yol güzergahındaki birkaç noktada çekici hizmeti veren kişilerin telefonunu alın.Sizi en yakın sanayiye kadar bırakırlar,sizde aracınız tamir ettirirsiniz.
6-Lastik patlaması şans işidir ama patladığı zaman çözümsüz kalmak genelde ihmalkarlıktır.Sağlam bir yedek lastiğiniz,hidrolik bir krikonuz (10-20 TL civarı) ve 4 kollu lastikçi tipi bir bijon anahtarınız ( 10-20 TL civarı) mutlaka olsun.
7-Yol boyunca kamping alanları olduğu gibi Türkiyenin neresinde olursanız olun herhangi bir petrolde aracınızda yatmanıza veya dibine çadır kurmanıza kimse birşey demez,özelikle şehirlerarası yoldakiler.Araçta yatmak eğer araç panelvan veya karavan türü değilse pek konforlu değildir hele aile ile hiç uygun değil.Eğer bu türden bir niyetiniz varsa bir çadır edinin.
8-Kayıt altına almak için yeteri kadar yedek pil ( ortalama bir kompakt fotoğraf makinası için 3 adet),araç pil şarj kiti edinin.

İyi tatiller.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 10 Nisan 2011; 18:39:52 >

405 Mesaj
10 Nisan 2011; 18:55:27 

yakında benim de tavsiyelerinize ihtiyacım olacak.. :)

5 Mesaj
11 Nisan 2011; 16:47:34 

Tatile 2 hafta süre ayırdık. Şimdiden bir çok kişinin deneyim ve tecrübelerini ders çalışır gibi çalışıyorum. Hazırlık planları, İSTANBUL, Antalya mı?, İstanbul İZmir mi bunun üzerinde çalışıyorum. İstanbul Antalya 12 saat ortalama ve gidene kadar çok görülecek bir yer yok, Afyon haricinde galiba. Ama İstanbul İzmir, güzargahı daha kolay, BAndırma'ya feribotla oradan 4 saatlik İzmir yolu işin başlangıç noktası.

Tatil, benim için yatıp dinlenme, uyku anlamına gelmiyor. Bedenen, ruhen dinlenmek o güzel mekanları görüp deneyimine sahip olmakla eş değer. Araba'da yatmak, ancak yol da giderken, uykusuz kalmamak için, gecenin bir saatinde 3, 4 saatlik uykuyu kast ediyorum. Ama benziklikte uyumak akıllıca fikir.

Burada link paylamışı serbest mi bilmiyorum ama şu ana kadar bu konuyla ilgili bulduğum linkleri aşağıda yazıyorum.

http://forum.ceviz.net/...-yada-akdeniz-turu.html
http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#48160127
http://secure.hospitali...e&StartMessageId=205138
http://www.turkiyeturu....sk=view&id=53&Itemid=77
http://www.biketr.com/d....aspx?_Args=Dynamic,318
http://www.turkiyeturu....sk=view&id=43&Itemid=59
http://yucelyeser.blogc...uru-temmuz-2010/8528984
http://www.hayatonda.co...ex.php/akdeniz-ege-turu
http://www.gezihane.com.../akdeniz-ege-gezi-plan/

175 Mesaj
12 Nisan 2011; 10:37:51 

bende temmuz başında çıkmayı düşündüğüm tatilin planlarını yapıyorum.Ben istanbuldan direk bodrum a inip oradan marmaris-köyceğiz-fethiye-dalyan-ölüdeniz ve en son adrasan koyuna gitmeyi planlıyorum?En korktuğum kalınacak yer.Nerde kalınır ne kadar ödenir ve bu güzergah üzerindeki görülmesi gereken yerler.
quote:

Orijinalden alıntı: ceyhunakgun

Tatile 2 hafta süre ayırdık. Şimdiden bir çok kişinin deneyim ve tecrübelerini ders çalışır gibi çalışıyorum. Hazırlık planları, İSTANBUL, Antalya mı?, İstanbul İZmir mi bunun üzerinde çalışıyorum. İstanbul Antalya 12 saat ortalama ve gidene kadar çok görülecek bir yer yok, Afyon haricinde galiba. Ama İstanbul İzmir, güzargahı daha kolay, BAndırma'ya feribotla oradan 4 saatlik İzmir yolu işin başlangıç noktası.

Tatil, benim için yatıp dinlenme, uyku anlamına gelmiyor. Bedenen, ruhen dinlenmek o güzel mekanları görüp deneyimine sahip olmakla eş değer. Araba'da yatmak, ancak yol da giderken, uykusuz kalmamak için, gecenin bir saatinde 3, 4 saatlik uykuyu kast ediyorum. Ama benziklikte uyumak akıllıca fikir.

Burada link paylamışı serbest mi bilmiyorum ama şu ana kadar bu konuyla ilgili bulduğum linkleri aşağıda yazıyorum.

http://forum.ceviz.net/...-yada-akdeniz-turu.html
http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#48160127
http://secure.hospitali...e&StartMessageId=205138
http://www.turkiyeturu....sk=view&id=53&Itemid=77
http://www.biketr.com/d....aspx?_Args=Dynamic,318
http://www.turkiyeturu....sk=view&id=43&Itemid=59
http://yucelyeser.blogc...uru-temmuz-2010/8528984
http://www.hayatonda.co...ex.php/akdeniz-ege-turu
http://www.gezihane.com.../akdeniz-ege-gezi-plan/

1510 Mesaj
12 Nisan 2011; 22:25:02 

hiç bir benzincide arabada yatmayın hele ailenizle, sandıklıda arkadaşımın arabasını gaspettiler, jandarma veya polis noktalarını tercih edin veya otel pansiyon.

3937 Mesaj
12 Nisan 2011; 22:54:39 

quote:

Orijinalden alıntı: farukakgun

hiç bir benzincide arabada yatmayın hele ailenizle, sandıklıda arkadaşımın arabasını gaspettiler, jandarma veya polis noktalarını tercih edin veya otel pansiyon.

Olayın oluş şeklini bilmiyorum ama istisnai durumlar her zaman olur fakat ülkemizdeki benzinliklerin birçoğu oldukça güvenlidir.Elbette nerede olursa olsun bazı noktalar vardır dikkat edeceğiniz,

-Yoğun trafiğin olduğu yerleri tercih etmeyin,örneğin Sandıklı ana geçiş ve dinlenme arterlerinden biridir,orada özellikle şehirler arası otobüslerin durduğu dinlenme tesislerinde yatmayın fazla aracınızı boş bırakmayın,hırsızlık olayları sanıldığının aksine tenha değil kalabalık yerlerde olur. Bu madde aşırı önemli,en çok hırsızlık olayları buralarda olduğunu polisler söylüyorlar.
-Genelde kamyoncuların kaldığı benzinliklerde dinlenin.
-Benzinlikteki görevliye aracınızda uyuyacağınızı özellikle tenha olan bölgelerde belirtin(normal şehirler arasındakilerde söylemenize gerek yok ama söylersende iyi olur) eğer dışarda çadır kurarak yatacaksanız hangi istasyon olursa olsun görevliye söyleyin.
-Aracınızı çok tenha noktalara çekmeyin,mutlaka ışık gören bir yer olsun.

Dediğim gibi münferit bir olay olabilir şu ana kadar birçok benzinlikte yattım ki sonuçta ben kilitli araç içersindeyim birçok okuduğum gezi arkadaşları çadır kurdukları halde yani dışarda yattıkları halde şu ana kadar benzinlikte gasp olayı duymadım.Zaten adam özel benzinliğe gaspa gelse ilk önce benzinliği soyar,sizi niye ilk soysun ki? Siz kapalı bir kutusunuz hırsız için,ne kadar paranız,ne kadar değerli eşyanız var belli değil. İşte burada dikkat edeceğimiz diğer bir noktaya geliyoruz.

- Aracınız ve kendinizdeki değerli eşyaları kesinlikle belli etmeyin,eğer aracınızda eşya alma durumunuz veya aracınız yerleştimeniz gerekli ise ki genelde değerli eşyalar bu durumda görülür aracı yerleştiriken dizüstü bilgisayarınızı,çantanızı,fotoğraf makinanınız vs vs olduğunu hırsıza gösterdiğiniz gibi birde nokta atışı nereye koyduğunuzu gösterirsiniz hedef durumuna düşersiniz, esas molanızı vereceğiniz noktadan daha önceki bir yerde ( mümkün olduğu kadar kalabalık olmayan bir yer olsun ama özellikle gece için çok tenha bir yer olmasın) bunları yapın esas kalacağınız noktada rahat edersiniz. Bu nokta sadece benzinlikler için değil heryerde dikkat etmeniz gereken çok çok çok önemli bir kuraldır.Değerli eşyalarınızı saklayacaksınız ve kesinlikle kendinizi hırsızların hedefi haline getirmeyeceksiniz.

Unutmayın ki hayatta atacağımız her adım risktir,seyahatte ise birçok adım atmaktayız elbette beraberinde birçok riskler getirecektir ama bazı noktalara dikkat ederseniz Allahında izni ile başınıza hiçbirşey gelmeden sağsalim dönersiniz evinize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 12 Nisan 2011; 23:48:26 >

6 Mesaj
16 Haziran 2011; 10:00:40 

buda bende size gelsin :) tatil planlarınız için notlar :)

http://resim.donanimhab..._/key_//tm.htm#48077240

hamlet81

5 Mesaj
6 Temmuz 2011; 11:56:22 

Merhaba Arkadaşlar,
Nihayet bu Cuma öğleden sonra yola çıkıyorum.

Güzerğahımla ilgili tatil ve gezi kitaplarını aldım. Arabamın bakımını bu gün yaptırıyorum. Güzerğah yer ve tarihlerini belirledim. Konaklama yapacağım yerler için uygun otelleri, şu fırsat sitelerini araştırarak buldum. Örnek, google'a "grupanya fethiye" yazdığınızda fethiye fırsatlarını bulabilirsiniz. Her fırsat sitesi için yaptım ve çok iyi fiyatlar yakalayabildim.

Ekte güzergah planı var. Harita olarak görmek isterseniz linke taklayınızTATIL GÜZERGAHIM

0

Ekteki dosya (1)

111 Mesaj
6 Temmuz 2011; 16:19:31 

quote:

Orijinalden alıntı: out

Araba aldığımız sene eşimle akdeniz ege turu yapmıştık.
Antalya konyaaltı ndan girip izmir den çıktık. yaklaşık 20 günde 4000 km yol yaptım. Döndüğümde 1 hafta kendime gelememiştim. ama hayatımdaki en güzel tatil oldu diyebilirim.

Antalya da şelaleler, (düden kurşunlu ve manavgat)
Antalya da yanartaş, olimpos
Kaş da Tekne turu
Fethiye ölüdeniz de paraşüt (yamaç paraşütü için kamyonet arkasında babadağ a tırmandığına değmez, tekne ile çekilerek yapılan paraşüt aynı işi görüyor)
Fethiye saklıkent te alabalık yemek
fethiye de Tekne turu (kelebekler vadisine de uğruyor.)
Marmaris de inbükü Koyu. tekne turları
Kuşadasında milli park
Bodrum Kalesi
Efes Harabeleri.

Aklıma ilk gelen ve görmenizi tavsiye edebileceğim yerlerdir.

Sorunuz olursa cevaplarım. İyi yolculuklar

Biz de sizinki gibi bir gezi yapmıştık. Yazdığınız yerleri gezmiştik.

48 Mesaj
12 Temmuz 2011; 16:49:56 

kısmetse cumartesi sabahı yola çıkacağım arkadaşlar. rotayı ve konaklamayı şu şekilde planlıyorum:

Cumartesi : istanbul (sabah 6 çıkış)-yalova-bursa-balıkesir-akhisar (ramizde öğle yemeği)-manisa-izmir (gezme ve konaklama)

Pazar : izmir (sabah çıkış)-selçuk-şirince-kuşadası-bafa gölü-milas-bodrum (konaklama)

Pazartesi : bodrum (tekne turu)

Salı : bodrum (sabah çıkış)-akyaka (cesaret edebilirsem sahilden , öğlen balık ekmek)-köyceğiz-dalyan (zaman olursa tekne turu olmazsa arabayla iztuzu plajı ve konaklama)

Çarşamba : dalyan (sabah çıkış)-ortaca-göcek-fethiye (öğleden sonra ölüdeniz yüzme ve konaklama)

Perşembe : fethiye jeep safari (tlos-yakapark-saklıkent-patara)

Cuma : fethiye 12 adalar tekne turu

Cumartesi : sabah fethiyeden ayrılış-pamukkale ziyareti-afyon-kütahya-bilecek-adapazarı-izmit-istanbul

Pazar : tüm gün evde yatış

biraz da konaklama ve bütçe konularından bahsedeyim. konaklama konusunda kalacağım 4 yerde de rezervasyonlar yaptırdım ama gidince beğenmezsem alternatifler mekanlara bakacağım. bütçe olarak 2 kişilik oda ücreti için 100-120 TL düşünüyorum kafamda, fazlası zarar yazar bu plana göre 7 gece 750-800 TL konaklamaya gidecek gibi. tatil dönüşü tüm ayrıntıları detaylarıyla paylaşmayı umuyorum.

yakıt masrafına gelince benim araç benzinli megane II HB. Haziran ayında yaptığım 2500 km'lik gezide 163 lt benzin yaktım. Bu gezi sanırım biraz daha kısa olur (tahmini 2200-2300 km gibi), bu durumda 150 lt gibi bir benzin tüketimim olur ki mevcut fiyatlara göre 635 TL benzin masrafı oluyor.

sonuç olarak konaklama + benzin = 1500 TL gibi duruyor.

yoldaki ekstralar, yiyecekler, hanımın beğenip aldıkları, ufak hediyeler falan derken düz hesap 2000 TL gidecek sanki..

gitmeden önce son önerileri bekliyorum, teşekkürler

175 Mesaj
13 Temmuz 2011; 9:50:19 

ben geçen hafta buna benzer bi tatil yaptım.istanbuldan çıkış direkt antalya olimpos(2 gece konaklama)kekova kaleköy(2 gece konaklama)fethiye kayaköy (1 gece konaklama)şirince (1 gece konaklama) sonra çanakkale edirne üzerinden istanbul.toplamda 2400 km. 500 tl yakıt masrafı.
olimposta ilk akşam orange pansiyon 2 kişi kahvaltı+akşam yemeği dahil 100 tl.
ikinci akşam olimpos life pansiyon(havuzlu) 2 kişi kahvaltı+akşam yemeği dahil 110 tl.
kaleköy mehtap pansiyon oda kahvaltı 2 kişi 140 tl.
fethiye kayaköy misafirevi pansiyon 2 kişi oda kahvaltı 125 tl.
şirince selanik pansiyon 2 kişi oda kahvaltı 100 tl.

Kaldığım tüm yerler 5 yıldızlı otellerden daha temiz ve daha nezihti.ama şirincedeki selanik pansiyon mükemmeldi.

48 Mesaj