Şimdi Ara

arabayla ege-akdeniz turu planlıyorum ve yardımlarınıza ihtiyacım var! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
318
Cevap
45
Favori
178.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bursa-çanakkale 280km
    ç.kale-ayvalık 166km
    ayvalık foça 130km
    foça izmir 65km

toplam 640km. git gel 1280km. 20 kuruş yaktığını düşünürsek 225lira oluyor. gittiğimiz yerlerde de gezdiğimizi düşünsek 300lira yakıt oluyor. kaldı 500 lira kalacak yerde günlük 2 kişi 100lira olsa 3 gece rahat kalırız diğer şeylerede biraz para kalır. umarım hesap uyar. sizin dediğiniz gibi yola 800 lira gidecekse bu işe girişemeyiz zaten
  • 2 yazdır o kdr cok gezdikki bu yaz sakin bi tatil istiyorum. ayrıca ekonomik. 2 yazdır olimpos ölüdeniz marmaris selimiye orhaniye fethiye dalyan akyaka bodrum u gördüm. bu yaz kaş kekovayı görmek istiyorum. ve aktivitesinin çok olması bakımından fethiyede kalmayı planlıyorum umarım herşey yolunda gider.
  • Up

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mow_ -- 29 Haziran 2013; 19:16:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese gunaydin. Oludenizde flying dutchman da kaliyorum. Oludeniz Kucuk bi yer ve yat turu safari falan olmasa gun gecmez. Sahile inerken kosede turizm danisma ofisi var buraya mutlaka ugrayin ve bos otel sorun. Yoksa cok dolasirsiniz. Ayrica yat turu ve safari fiyatlari da piyasadan daha uyguna veriliyor bu ofiste. Bilginize.

• Beyler yalovadan Bodrum Antalya yapacağım sorularım var yardımcı olur musunuz
    araba ile 2 araç var colt ve vtr c4 colt az yakıyor ve otomatik c4 konforlu hangisi ile gitmeliyim
    Bu yukarıdaki güzergah ta nerelere ugrayayim sizce aklıma ayvalık İzmir kusadasi Marmaris Fethiye Manavgat Alanya geliyor var mı uğra dediğiniz ağırlıklı olarak yeşil mavi ilgi alanım Balik tutup yiyebilir miyiz yolda

• quote:

Orijinalden alıntı: onurmaurer

Herkese gunaydin. Oludenizde flying dutchman da kaliyorum. Oludeniz Kucuk bi yer ve yat turu safari falan olmasa gun gecmez. Sahile inerken kosede turizm danisma ofisi var buraya mutlaka ugrayin ve bos otel sorun. Yoksa cok dolasirsiniz. Ayrica yat turu ve safari fiyatlari da piyasadan daha uyguna veriliyor bu ofiste. Bilginize.

2011 de bizde orada kalmıştık çok memnun kalmıştık aynen o ofise sorup bulmuştuk. şu anda geceliği ne kadar?
  • gecelik kisi basi 40 tl ama bizden sonra oludeniz dolmus.. o fiyata tekrar zor demislerdi..
  • sayfaları eksiksiz okumaya çalıştım. ağustos ayında adanadan- bodruma eşimle arabayla 15 günlük tatil planlıyoruz. okuduklarımdan bazı notlar aldım. ama bana bu güzergahı ve nerde ne yapılır? nerede kaç gün kalınmalı ? sorularını yanıtlarsanız cok sevinirim. şimdiden cok teşekkür ederim. bu arada arabam 2005 model 1.2 motor kalos :)
  • quote:

gecelik kisi basi 40 tl ama bizden sonra oludeniz dolmus.. o fiyata tekrar zor demislerdi..

evet biz 2011 de o fiyata kalmıştık gecen sene aradığımda 2 kişi 130 demişti
  • takip
  • çalış plajında denize çok yakın otel tavsiyesi varmı eylülde uygun fiyata ?
  • calis dedikleri yeri tavsiye etmiyorum. karakteristik ozellik olarak hemen derinlesiyor ve onu acık oldugu icin dalgaya cok musait. fethiye merkezde kalman ki eylul ayi icin daha mantıklı.
    yada araban varsa gocek de olur..
  • Merhabalar,

Bende böyle bir tur planlıyorum. Şu an akçay-balıkesir tarafındayım ve buradan aşağıdaki güzergahı planlıyorum. Sizin tavsiyeleriniz varsa sevinirim. Ayrıca yol konusunda önerisi olan varmı? Haritada izmir-aydın yolu üzerinden gitmemi söylüyor bu yol nasıldır? Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Ayvalık Cunda - 1Gün
    Akyaka(1 Gün Tekne Turu, 1 Gün Azmak Nehri,Sakartepe) - 2 Gün
    Göcek(İnlice Plajı, Ölüdeniz üzerinden Kelebekler Vadisi) 2 Gün
    Kalkan Yada Kaş (Kaputaş Plajı)-2 Gün
  • quote:

Orijinalden alıntı: ngoksel

Merhabalar,

Bende böyle bir tur planlıyorum. Şu an akçay-balıkesir tarafındayım ve buradan aşağıdaki güzergahı planlıyorum. Sizin tavsiyeleriniz varsa sevinirim. Ayrıca yol konusunda önerisi olan varmı? Haritada izmir-aydın yolu üzerinden gitmemi söylüyor bu yol nasıldır? Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Ayvalık Cunda - 1Gün
    Akyaka(1 Gün Tekne Turu, 1 Gün Azmak Nehri,Sakartepe) - 2 Gün
    Göcek(İnlice Plajı, Ölüdeniz üzerinden Kelebekler Vadisi) 2 Gün
    Kalkan Yada Kaş (Kaputaş Plajı)-2 Gün

Ben de sizin yolu tersten gidicem. Alanya ve Fethiye otel Rezervasyonuları arasında gezicem. Sizden bir iki fikir edinebilirim.

Size önerim Davutlar/Kuşadası Milli Park'a gidip denize girin. Keza Akyaka'dan sonra zamanınız varsa Marmaris ve Datça önerilir. İzmir Aydın arası otobandır, normal otoban hızıyla 45 dakikada alırsınız, otobana girmem derseniz Selçuk Ortaklar civarından gidersiniz ama tavsiye etmem. Kuşadası'nda Dünya standartlarında olan iki aqua parktan birine de gidebilirsiniz. Otobanla ulaşım imkanı sunuyor olsa da biraz terse düşen Çeşme Alaçatı gerek Ilıca plajı gerek tarihi dokusu gerek aşırı lezzetli çeşit çeşit tatlarıyla zaman ayrılması gereken bir yer. Son olarak Ortaca"ya gelince Dalyan'a sapın ve birkaç km ötedeki kullanıcı adımın geldiği plajı ziyaret edin.

Ek: Çeşme ve Alaçatı'ya yönelirseniz farklı lezzetler için Türkiye'nin en iyi mekanlarını söyleyebilirim. Yine Ortaklar'da çöp şiş ve yolunuzu biraz uzatsa da Nazilli Kuyucak tarafında Tandır önerilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iztuzu -- 17 Temmuz 2013; 23:13:35 >

• quote:

calis dedikleri yeri tavsiye etmiyorum. karakteristik ozellik olarak hemen derinlesiyor ve onu acık oldugu icin dalgaya cok musait. fethiye merkezde kalman ki eylul ayi icin daha mantıklı.

arabamız var zaten calıs plajını pek kullanmayı dusunmuyorum gecen sene ordaydık denızden hıc hoslanmadım. oludenıze gidicez saklıkent turu yapıcaz bıkac tekne turuna katılırız kalan gunlerdede havuzda takılmayı planlıyorum calısta oteller ucuz oldugu ıcın kalma yerı olarak orayı sectım. yatak ıcın vereceğim parayı turlara harcayacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nixx

quote:

calis dedikleri yeri tavsiye etmiyorum. karakteristik ozellik olarak hemen derinlesiyor ve onu acık oldugu icin dalgaya cok musait. fethiye merkezde kalman ki eylul ayi icin daha mantıklı.

arabamız var zaten calıs plajını pek kullanmayı dusunmuyorum gecen sene ordaydık denızden hıc hoslanmadım. oludenıze gidicez saklıkent turu yapıcaz bıkac tekne turuna katılırız kalan gunlerdede havuzda takılmayı planlıyorum calısta oteller ucuz oldugu ıcın kalma yerı olarak orayı sectım. yatak ıcın vereceğim parayı turlara harcayacağım.

aman diyeyim çalış plajına gitmek gibi bir hata yapmayın.
    geçen sene çalıştaydı otelimiz , hadi plaja gidelim dedik. berbat deniz ve plaja sanırım kişi başı 10 lira vermiştik. deniz desen kayalık , pislik , derinlik.kayalar bile ayagınızı kesebilir o derece. hele yüzerken dizinizi çarparsanız yandınız.. neyse dedik biraz uzandık ve kalktık , bi daha tövbe dedik :) ölüdeniz gibisi yok.. saklıkenti de tavsiye ederim.. iple tırmanılan yere kadar gitmiş , ip tırmanmayı yememişti :D

• quote:

çalış plajında denize çok yakın otel tavsiyesi varmı eylülde uygun fiyata ?

seril otel var. herşey dahil uygun fiyatlı.
    ama odalar çok çok temiz değil ve eskiydi. ama fiyatına göre iyiydi.
    odayı temizletmek için söylemeniz yeterli.
    herşey dahil sınırsız içecek vs. ilk gün le cola felan vermişlerdi,sonra pepsiye döndüler. içkileri denemedim güvenemediğim için.

• quote:

Orijinalden alıntı: beytepeli06

quote:

quote:

aman diyeyim çalış plajına gitmek gibi bir hata yapmayın.
    geçen sene çalıştaydı otelimiz , hadi plaja gidelim dedik. berbat deniz ve plaja sanırım kişi başı 10 lira vermiştik. deniz desen kayalık , pislik , derinlik.kayalar bile ayagınızı kesebilir o derece. hele yüzerken dizinizi çarparsanız yandınız.. neyse dedik biraz uzandık ve kalktık , bi daha tövbe dedik :) ölüdeniz gibisi yok.. saklıkenti de tavsiye ederim.. iple tırmanılan yere kadar gitmiş , ip tırmanmayı yememişti :D

yok dediğim gibi gecen sene de çalışda kaldık 3 gun ama plajı görmemle ayrılmam bir oldu. araba var ölüdeniz faralya,göcek,tekne turları ve havuzla ıdare edeceğiz. aslında belcekız da kalmak istiyorum ama otel fıyatları bıraz pahalı.

• ege turu, ayvalıktan dalyan'a kadar..

http://hayatyollarda.blogspot.com/
  • Arkadaşlar Antalya'dan İzmir'e 1 haftalık tatil planlıyoruz. Kıyı şeridinden gitmeyi düşünüyoruz. Kesinlikle gitmelisin dediğiniz yerler benim için önemli. Yolda kamp yapmayı düşünüyoruz. Güzel kamp yapılacak bildiğiniz yerleri paylaşırsanız sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.