Şimdi Ara

AVEA JET MODEM İLE YASAKLI SİTELERE NASIL ERİŞİM SAĞLANIR ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
87.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben Avea Jet modem İle Yasaklı Sitelere Erişim Sağlamak İstiyorum.You tube V.s. gibi.ancak Ne Yaptıysam dns ayarlarını Değiştiremedim.Konuyla İlgili Bilgisi olan Arkadaşların yardımlarına İhtiyacım Var.Bana yardımcı olursanız Çok Sevinirim.
    Şimdiden Teşekkür Ederim.
    Saygılarımla

• aga kısaca anlataım
    önce aveanın mobile connect programından bağlanıyorsun
    sonra hemen bağlantıyı kes
    ağ bağlantılarından sola tıkla özelliklere gel
    orada dns değiştirme dalgaları var
    oraya dnsi yaz sonra buraya dikkat! aveanın programından değil
    direk o ayarlardan bağlan kısmına bas yani programı değil windowsun kendi uygulamasını kullan
    tarayıcıyı kapatıp aç bağlanacaksın
  • Eline saglık üstad bilgisayarcı arkadaşla uğraşmış yapamamıştık sonra ben bu yazını okuyunca yapabildim emegine saglık sagol varol yaşasın bilişim özgürlüğü :)
  • Avenın verdiği kartalcell in ayarlar menüsünden yeni profil belirleden direk dns ayarlarını girip kaydet dıyınce direk girebiliyorsunuz.
  • bende de taraftar modem var nasıl yaptın anlatsana .. ben beceremedim ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: baytetra

bende de taraftar modem var nasıl yaptın anlatsana .. ben beceremedim ..

Avea kartalcell var bende ayarlara giriyorsun ordan profil var,yeni profil ayarla diyorsun sonra orjınal profilin aynısını yaz ordakı bosluklara, sonrada google dnslerini yaz 8.8.8.8 8.8.4.4 sonra secılı dnsleri kullan işareti var orda tıkla , kaydet ,yeni oluşturdugun profılı kullana bas, bağlantın kesıkken yap bunları, sonra da internete bağlan tamamdır
  • Bende yapamadım ya Kartalcell Kullanıyorum ve çok acil lazım. Yardım edebilecek var mı ??
  • az önce yaptım bir üstte arkadaşın yaptığı gibi oldu. ilhan1287@gmail.com
  • Tşk ederim oldu acaba Farklı bi ücret uygulaması varmı DNS değiştiği için .. bilen varmı
  • DNS ile ücretin hiçbir alakası yok.
  • Bende yaptıktan sonra hata veriyor 628 diye. Apnyi nasıl değiştiriyoruz
  • burayı görmem çok iyi oldu. Bende de sıkıntıydı eve gidince deniycem.
    Başka bi sorunum var. ilk bir ay dolduktan sonra, gönderdiğim mesajlar gitmemeye başladı ve aveadan da hiç mesaj gelmiyor. Mesela maçlardan sonra gole karşılık şu kadar net kazandınız gibi.
    Ve fatura geliyor mu ? 26 ocak fatura kesim tarihiydi ama hala hiç bir şey gelmedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonan61

burayı görmem çok iyi oldu. Bende de sıkıntıydı eve gidince deniycem.
    Başka bi sorunum var. ilk bir ay dolduktan sonra, gönderdiğim mesajlar gitmemeye başladı ve aveadan da hiç mesaj gelmiyor. Mesela maçlardan sonra gole karşılık şu kadar net kazandınız gibi.
    Ve fatura geliyor mu ? 26 ocak fatura kesim tarihiydi ama hala hiç bir şey gelmedi.

hocam aynı sorun bende de vardı avea programını kaldırdım tekrar yükledim sorun çözüldü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tayfun_64

quote:

burayı görmem çok iyi oldu. Bende de sıkıntıydı eve gidince deniycem.

hocam aynı sorun bende de vardı avea programını kaldırdım tekrar yükledim sorun çözüldü

Teşekkürler kardeş, yaptığını denedim oldu, 1 haftalık mesajlar dahi geldi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: neco426

quote:

Avea kartalcell var bende ayarlara giriyorsun ordan profil var,yeni profil ayarla diyorsun sonra orjınal profilin aynısını yaz ordakı bosluklara, sonrada google dnslerini yaz 8.8.8.8 8.8.4.4 sonra secılı dnsleri kullan işareti var orda tıkla , kaydet ,yeni oluşturdugun profılı kullana bas, bağlantın kesıkken yap bunları, sonra da internete bağlan tamamdır

orda, google DNSleri nereye yazıyoruz ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: neco426

quote:

orda, google DNSleri nereye yazıyoruz ki?

ayarlara giriyosun,orda profil var ordan yeni profil olustur dıyosun,

apn internet

dns1 8.8.8.8
    dns2 8.8.4.4

AVEA JET MODEM İLE YASAKLI SİTELERE NASIL ERİŞİM SAĞLANIR ?

Bunları yap olacaktır.

• Bunu da anladım, otomatik dns de işareti kaldırınca DNS kutuları oluşuyor. Akşama yaparım sağolasın kardeş :)
  • DNS ya da proxy ayarları avea taraftar jet gibi mobil modemlerde faturayı etkiler mi? Deneyen ya da bilen bir arkadaş aydınlatırsa iyi olur. Deneyen birinden duymadıkça içim rahat etmeyecek. Çünkü başka sitelerde müşteri hizmetlerinin faturaya yansıtıldığını söylediği yönünde bilgiler var. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qwe7qwe -- 10 Mart 2012; 15:22:36 >
  • arkadaşlar bende degiştırmeye çalıştım

hata619 dıye bır şey çıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwe7qwe

DNS ya da proxy ayarları avea taraftar jet gibi mobil modemlerde faturayı etkiler mi? Deneyen ya da bilen bir arkadaş aydınlatırsa iyi olur. Deneyen birinden duymadıkça içim rahat etmeyecek. Çünkü başka sitelerde müşteri hizmetlerinin faturaya yansıtıldığını söylediği yönünde bilgiler var. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Etkilemesi mantıklı birşey değil çünkü fatura kullandığın kotaya göre gelmekte. DNS değiştirmekle kota artmaz ki.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.