Şimdi Ara

BMW E36 3.18 İA .. çalışmıyor !! yardım lütfen!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
48
Cevap
0
Favori
36.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • öncelikle konuyu böyle bir yerde açtığım için özür dilerim

siz değerli forumdaşlarımdan yardım istiyorum

e36 kasa 1994 model (trafiğe çıkış 12.1993) 3.18 bmw aracımı yeni aldım otomatik vites. gecen gün orjinal alarmı devreye girdi. alarmı susturduk fakat simdi arac calısmıyor. ne yaptıysak olmadı. en son beyin kendini kilitlemiş dediler beyni tamire gönderdik gitti geldi. bu aksam yine denedik araba calısmıyor. marş basıyor fakat arac calısmıyor cok magdur durumdayım. bulundugum yerde bmw ustasıda yok.hatta adam gibi elektrik ustası yok !!! bartında yaşıyorum.. şuan ateşleme olmadıgını ve pompanın calısmadıgını söylediler yani bobine ve pompaya elektirik gelmiyormus.araçta immobilizer yok.. orjinal fabrika çıkışı alarm varmış zamanında iptal edilip piyasadaki merkezi kilit alarm setlerinden takmışlar.. arabanın yanına 10 tane usta geldi arabanın her yerini söktüler taktılar oynadılar kimse çalıştıramadı..araba resmen yalama oldu.. artık korkuyorum arıza bulunsa bile araba çalışmayacak diye
    kıosacası az kaldı arabayı denize atacağım...3.18ia dan anlayan sorunu çözebilecek herhangi birşeyler bilen varsa yardım etsin lütfen... aksam aracı bıraktıgımda hiç bisi yoktu sabah geldim alarm ötmeye basladı ve o saaten beri calısmıyor lütfen acil yardım bekliyorum .. Paliomu arar oldum yahu..

bu konuda bilgisi olan önerileri olan veya Bmw den anlayan arkadaşların önerilerini rica ediyo
    rum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husam74 -- 5 Haziran 2010; 21:20:12 >

• tamircilerin dilinde marş ta..ağı(bendix) bozulmuştur muhtemelen anlattığınıza göre tamir ettirirseniz 40 50 tl gibi rakamlara temizleyip onarlar yenisini isterseniz 120 tl gibi bir rakama hallolur
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAİM.

tamircilerin dilinde marş ta..ağı(bendix) bozulmuştur muhtemelen anlattığınıza göre tamir ettirirseniz 40 50 tl gibi rakamlara temizleyip onarlar yenisini isterseniz 120 tl gibi bir rakama hallolur
    kardeş marş basıyor araç çalışmıyor :(...
  • quote:

Orijinalden alıntı: husam74

kardeş marş basıyor araç çalışmıyor :(...

Alıntıları Göster
    yakıt pompası veya yakıt enjeksiyon rölesini kontrol etmeni öneririm.bu röleler arıza yapabiliyor.röle sökülüp devreler kısa devre yaptırılır ve tekrar denenir.. yakıt pompası arızası veya bobin arızası da olabilir..motora benzin ulaşıyor mu, bujiler kıvılcım çakıyor mu bunlara bakmanız gerek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meteg -- 5 Haziran 2010; 21:25:12 >

• Alarmi sök at dostum, aracın çalışıcaktır..

Büyük ihtimal aracın alarmi bir yerde kısa devre yapıyor ve marşın çalışmasını engelliyor..

Durdur yere bobinler bozulmaz..
  • meteg ustam tamda sizin otomatik şanzıman bakımıyla ilgili makalenizi okuyordum. acaba dedim şanzımandamı problem var ondanmı çalışmıyor :S

arabanın orjinal alarmının kendi kendine çalmaya başlaması hemen ardından arabanın bir daha çalışmaması aynı anda hem yakıt pompası hemde yakıt enjeksiyon rölesinin sorunlu olma ihtimalini bayağı zayıflatıyor ustam.burdaki elekrikçi beyini neryee gönderdiyse bu beyin sağlam problem yok demişler.. ayrıca krank devir sensörüde değişti. araç şu anda ateşleme yapmıyor bujiler ateşlemiyor ve benzin pompasına elektrik gelmiyor doğal olarakta araca benzin gelmiyor.. çakıldım kaldım.. bu gidişle bende BMW ustası olacağım.. hayatımda hiç duymadığım parça isimlerini öğrenmeye nerde oldujklarını ne işe yaradıklarınıda öğrenmeye başladım

quote:

Orijinalden alıntı: meteg

yakıt pompası veya yakıt enjeksiyon rölesini kontrol etmeni öneririm.bu röleler arıza yapabiliyor.röle sökülüp devreler kısa devre yaptırılır ve tekrar denenir.. yakıt pompası arızası veya bobin arızası da olabilir..motora benzin ulaşıyor mu, bujiler kıvılcım çakıyor mu bunlara bakmanız gerek..

• abim denenmedik hiçbir şey kalmadı.. alarm modülünüde söküp denedik sonuç aynı.. sanki geldi biri bir yerden bişi yaptı arabayı bozdu kaçtı.. denenecek herşey denendi Bmw servislerine telefonlar açıldı herşey yapıldı ama nafile .. ben çalışmam diye tutturdu
    quote:

Orijinalden alıntı: Lazarotti

Alarmi sök at dostum, aracın çalışıcaktır..

Büyük ihtimal aracın alarmi bir yerde kısa devre yapıyor ve marşın çalışmasını engelliyor..

• quote:

abim denenmedik hiçbir şey kalmadı.. alarm modülünüde söküp denedik sonuç aynı.. sanki geldi biri bir yerden bişi yaptı arabayı bozdu kaçtı.. denenecek herşey denendi Bmw servislerine telefonlar açıldı herşey yapıldı ama nafile .. ben çalışmam diye tutturdu
    quote:

Orijinalden alıntı: Lazarotti

Alarmi sök at dostum, aracın çalışıcaktır..

Alıntıları Göster
    buji kablosundan da olabilir..

• kardeş bobine elektrik gelmiyor benzin pompasına elektrik gelmiyor ateşleme yok !!! aynı anda 4 buji kablosu mu bozulacak??benzin pompasına elektrik gelmiyor.. bobine ve pompaya elktrik veriler hani ya çalışırsa ümidiyle gene çalışmadı !!! teklese stop etse tamam diyecem ama sadece marj basıyor araç çalışmıyor ....yardımın için sağol
    quote:

Orijinalden alıntı: fake plastic

• quote:

kardeş bobine elektrik gelmiyor benzin pompasına elektrik gelmiyor ateşleme yok !!! aynı anda 4 buji kablosu mu bozulacak??benzin pompasına elektrik gelmiyor.. bobine ve pompaya elktrik veriler hani ya çalışırsa ümidiyle gene çalışmadı !!! teklese stop etse tamam diyecem ama sadece marj basıyor araç çalışmıyor ....yardımın için sağol
    quote:

Orijinalden alıntı: fake plastic

Alıntıları Göster
    Şöyle bir yardımda bulunabilirim;

Benim Range'te benzin pompası, ateşleme beyni, merkezi kilit ve krank sensörü aynı tesisat devresi üzerinden geçiyor. BMW patenti altında üretildiğinden böyle bir benzerlik olabilir E36'da da, tabii emin olmayarak söylüyorum.
    Bu nedenle merkezi kilitten alarm için bacak aldıklarından alarm bu sıkıntıları başlatmış olabilir. Elektrik tesisatında bir problem oluşturulduysa alarmı sökseniz de farketmez. O yüzden bu durumu bir kontrol edin derim.
    Motor beyninin şeması varsa bu saydığım ünitelere giden tesisatı ayırabilir, daha sonra da kontrol edebilirsiniz.

• dostum immobilizer olmayan bmw olacagini sanmiyorum.neye dayanarak imm yok diyorsun?
    anlattigin olay tamamen immobilizer problemi.anahtarinda sorun olmasin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 26_bbz_26 -- 6 Haziran 2010; 1:07:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 26_bbz_26

dostum immobilizer olmayan bmw olacagini sanmiyorum.neye dayanarak imm yok diyorsun?
    anlattigin olay tamamen immobilizer problemi.anahtarinda sorun olmasin?
    sigortaları kontrol ettiniz mi peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaCKeRBoY64

sigortaları kontrol ettiniz mi peki?

Alıntıları Göster
    kardeş bmw nin bütün ustaları elektrikçiler aynı şeyi söylüyor.sigortalar kontrol edildi. immobilizer sadece 95 ve üstü bmw lerde varmış.. sigortalar kontrol edildi.. dediğim gibi sorun orjinal alarmın çalışmasının ardından oluştu.. RqJnr kardeş dediğin mantıklı ama bunu burda yapabilecek usta bulabileceğimiğ sanmıyorum.. nerden buluruzki 94 model aracın şemasını hadi bulduk burda hangi elektrikçi yapabilecek bunu?? sanırım arabayı ankaraya kadar çekiciyle götüreceğim orda tek tek bütün parçalrı çalışana kadar değiştirteceğiz

• quote:

kardeş bmw nin bütün ustaları elektrikçiler aynı şeyi söylüyor.sigortalar kontrol edildi. immobilizer sadece 95 ve üstü bmw lerde varmış.. sigortalar kontrol edildi.. dediğim gibi sorun orjinal alarmın çalışmasının ardından oluştu.. RqJnr kardeş dediğin mantıklı ama bunu burda yapabilecek usta bulabileceğimiğ sanmıyorum.. nerden buluruzki 94 model aracın şemasını hadi bulduk burda hangi elektrikçi yapabilecek bunu?? sanırım arabayı ankaraya kadar çekiciyle götüreceğim orda tek tek bütün parçalrı çalışana kadar değiştirteceğiz

Alıntıları Göster
    O zaman elektrik tesisatını fare kemirmiş olabilir hocam...

• quote:

Orijinalden alıntı: HaCKeRBoY64

O zaman elektrik tesisatını fare kemirmiş olabilir hocam...

Alıntıları Göster
    sigorta kutusuna bir bakın yanık erimiş bir sigorta gözünüze çarpacakmı.
    ayrıca bmw üzerine daha çok bilgi bulabileceğiniz forumlarada bakın (bmwteam forumunada mutlaka danışın aracı bmw ustası olmayan birisine kurcalatmasaydınız keşke.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bachree

sigorta kutusuna bir bakın yanık erimiş bir sigorta gözünüze çarpacakmı.
    ayrıca bmw üzerine daha çok bilgi bulabileceğiniz forumlarada bakın (bmwteam forumunada mutlaka danışın aracı bmw ustası olmayan birisine kurcalatmasaydınız keşke.)

Alıntıları Göster
    kardeşimin 91 e 36 318i arabası 1 yılda 3 tane beyin yedi...
    ilk bozulmasında motoru dahi açmışlardı. beyinde arız olmadığına kesin kanaat getirdiniz mi, malum ustayım diye geçinen çok insan var piyasada...
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyaz-siyah

kardeşimin 91 e 36 318i arabası 1 yılda 3 tane beyin yedi...
    ilk bozulmasında motoru dahi açmışlardı. beyinde arız olmadığına kesin kanaat getirdiniz mi, malum ustayım diye geçinen çok insan var piyasada...

Alıntıları Göster
    bmw team forumunada yazdım ordanda bir sürü yardım eden oldu amma velakin hiçbiri işe yaramadı.. pazartesi olsun artık piyasadan bir tane bmw bulup getirecem rica edeceğim beyini deneyeceğiz tekrar.. bartın gibi küçük bir yerde imkanınız yoksa mecburen bmw ustası falan aramıyorsunuz.. direk oto elektrikçiye baktırıyorsunuz

• quote:

bmw team forumunada yazdım ordanda bir sürü yardım eden oldu amma velakin hiçbiri işe yaramadı.. pazartesi olsun artık piyasadan bir tane bmw bulup getirecem rica edeceğim beyini deneyeceğiz tekrar.. bartın gibi küçük bir yerde imkanınız yoksa mecburen bmw ustası falan aramıyorsunuz.. direk oto elektrikçiye baktırıyorsunuz

Alıntıları Göster
    Eskiden 93 model BMW 320i vardı ve alarm motoru da kilitliyordu, yani orjinal immobilizer vardı.
    Bunu da gözönünde bulundurun.
    BMW'nin orjinal alarmı motoru da kilitler.

• Dostum bu aşamadan sonra herhalde yetkili BMW servisine başvurmaktan başka çaren yok... 1993 Modelde olsa O bir BMW... Mutlaka yardımcı olacaklardır...
  • EVET sorunum da aynen bu şekilde .. imoobilizer yok fakat orjinal alarm motoru kilitlemiş.. fakat ne çare alrmı söktük beyni yolladık bakıldı geldi nafile çalışmıyor !!! az önce ustayla konuştum bütün beyinleri tekrar yollayacağım yarın dedi hayırlısı bakalım
    quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Eskiden 93 model BMW 320i vardı ve alarm motoru da kilitliyordu, yani orjinal immobilizer vardı.
    Bunu da gözönünde bulundurun.
    BMW'nin orjinal alarmı motoru da kilitler.

kardeşim geçen bi arkadaşın x5 ini bmw servisine götürdü tüplü diye ne alakaysa bursada servis aracı kabul etmemiş :S
    ya araçta çok basit birşey var biz bulamıyoruz yada ocağımı söndürecek.. dediğin gibi beyinler tekrar gidip geldikten sonrada bir servis ayarlayıp çekciyle götürmek en mantıklısı

quote:

Orijinalden alıntı: Lacano

Dostum bu aşamadan sonra herhalde yetkili BMW servisine başvurmaktan başka çaren yok... 1993 Modelde olsa O bir BMW... Mutlaka yardımcı olacaklardır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husam74 -- 6 Haziran 2010; 17:01:30 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.