Şimdi Ara

TÜVTURKUN FARKLI YÜZÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
25.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • bildiğiniz üzere muayene sistemi tüvtürke devredildi bir kaç yıldır bu şirket bünyesinde işleşiyor.

dışardan bakıldığında alman kaynaklı bir şirket. türkiyede alman disiplini ıvır zıvır geldi.

araba onaylatmak çok zor. .vs..vs

işin farklı kısmını sizinle paylaşmak istedim..

sürekli tartıştığğınız kavga ettiniz uyuz olduğunuz. muayene uzmanları..

peki bu kişilerin neden bezgin bekir gibi çalıştıklarını düşündünüzmü?

tüvturk isimli şirket doğuş grubu ile türkiyeye adım attı. istanbul için ayrı bir komisyon istanbul dışı içinse her il için farklı ortaklarla anlaşılarak taşören şekilde işliyor.

tüvturk türkiyeye ilk geldiğinde hızlı atılım ve sistem hızlı otursun diye yüksek maaşlar la bürt 3500-4500- 6000 şeklinde uzmanlarda sanırım net 1500 + mesai alıyolardı. bir çok işci aldılar.

herkes firmanın ismine ve maaşa güvenerek güzel işlerini bırakıp geldiler.

peki şuanki durum nedir.?

2 yıl içinde sistem oturup . şebeler oturup sistem işlemeye başlayınca saolsun türk ortak doğuş grubu kar marjını yükseltmek için tüv sosyal haklar konusunda ikna eder. bu ülkede asgari maaş 500 lerde. bu paraya bir aile geçiniyor almanyadaki maaşı vermeniz gerekmez diye şirketi kafalıyor.

sonuç. bir şubede 1 kişi rüşvet alsın şubede çalışan 30-40 kişi direk kovuluyor. yada kavga çıksın herkesin işine son..

eee işde süper çok düzenli yermiş dediniz dimi..

hayırr.

kovulanlar 2-3 ay içerisinde eleman sıkıntısı çekiyoruz denerek .tekrar eleman eğitim gideri vermemek için . işe tekrar davet ediliyor.

1500+mesai alan bi uzman kovulup bonservis alamıyor iş bulamıyor 2 ay sonra 900 + %60ı kesilmiş mesai geri alınıyor.

sözleşmede sabah 8 akşam 6 falan yazar. sabah 8 de giren gece 12de hatta silivri istasyonunda 2 de bile çıkan olur.

mesaiden parayı götürdüler dimi. hayır bu şekilde çalışırken bile 1100 bulursan öp başına koy.

sendika yok. kayıt olursan performansın düşük diye kovarlar.

sözleşmedeki bir madde daha var çok sevdim gerçekten..

2 yıl içinde onlar kovmadan sen çıkarsan 5000 dolar(euroda olabilir) eğitim masrafı nı ödemeyi kabul ediyorum demiş oluyosun:) ne eğitimiyse

5000 dolar vermeden çıkamıyon . onlar kovarlarsada bonservis vermiyorlar. yane iş yerine zarar verici. yada iş etiğine aykırı hareketten çıkarılmış oluyosun. gelde iş bul sonra.

bir alman firması türkiyeye gelip kendi ülkesindeki gibi maaş vermek istiyor diyorki normali budurç. insanlar bu paraya çalışır..

ancak türk ortakları giderleri kısıp daha fazla kar için sürekli yabancı girişimciyle kafa kafa verip sosyal hakları mahfediyorlar.

türkiyeye yeni gelen carrefour . tüvturk vs..vs ilk geldiği yıl verdiği maaşla 1 yıl sonra verdiği maaşlar arasında %40%60 düşüş vardır.

siz siz olun bu fimanın ismine güvenip alamn şirketi vs..vs. diye sakın sözleşme imzalamayın. paraya çok ihtiyacınız varsa burası elbet ekmek kapısı.. ama sakın olaki başka yerdeki işinizi bırakıp girmeyin çok rarasınız eski işinizi

• 
Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.