- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
rent a car açmak istiyoruz
45 Cevap53268 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

295 Mesaj
4 Haziran 2010; 22:23:57 

arkadaşlar, 4 arkadaş arabalarımızı koyup rent a car açmak istiyoruz.. başta 4 arabamız olacak... sermaye biriktikçe araba ekliycez.. hesap kitap yaptık.. iş yürür gibi... ama korkularımız var... bu işin mafyası varmı? pisliği alaveresi dalaveresi varmı.. araçlar sigortalı olacak elbet ama bizim görmediğimiz göremediğimiz pis noktalar varmı? tavsiye edeceğiniz şeyler varmı? hani sigortayı şöyle yap böyle yap gibi mesela... küçücük bir tecrübeniz bile bizim için inanın çok değerli.... paylaşırsanız seviniriz...

1831 Mesaj
4 Haziran 2010; 22:44:29 

Soru1- Kasko yaparken "rent a car aracı" diye söylediğinde yapıyorlar mıymış kasko? Benim bildiğim eskiden yapmıyorlardı, yapanlarda abartı fiyatlara yapıyordu.

Soru2- Kasko yapan biryer bulsan bile tüm maddelere dikkat etmen lazım. Ben sene 2000'de kaza yapmıştım, meğer aracın kaskosunda madde varmış, aracı sadece sahibi kullandığında hasarı karşılıyormuş , bize kaçmıştı masraf.

Soru3- Geldi kekonun biri aracı aldı ve gitti, bir daha da getirmedi, adamı bulup aracı geri alabilecek gücün var mı ?

Soru4- Türkiye'de herkesin yaptığı işten para kazanılmaz, bir işi ya tek sen yapacaksın ya da en iyi sen yapacaksın, bunun alternatifi koyduğun parayı da batırmaktır. O yüzden sana şöyle sorayım; " Neredeyse Her sokakta 1-2 tane rent a car türemişken sen nasıl olacak da bunlardan farklı birşeyler yapıp para kazanacaksın?"

Bu sorulara cevabın mantık çerçevesi içerisinde ise yap, yok 1 tanesi bile sorun teşkil edecekse yapma.

BMW 3.20 D M Package 2012 - 2.0 D 184hp - 380nm

3431 Mesaj
4 Haziran 2010; 23:02:18 

Tanidiga ese dosta bildigin adamlara kulakdan duyma haber vererek tek tek kiralayin bence daha karli olursunuz...

tükkan acmak maliyeye kaydolmak yazar kasasi fisi sapi küregi kirasi derken iflas etseniz bile edemezsiniz parasizlikdan! maliye borcunuz bitmez...

Sehir hangisi araclarin marka modelleri neler ?

biraz bilgi verseydin keske.

Yanlayamayan Bmw.............

11893 Mesaj
4 Haziran 2010; 23:02:47 

bu işi bende düşündüm aslında sermayeye bile gerek yok gazetedeki ilanları aradım önce araç arayan kişileri;bende avensis 1.6 elegant var 2006 model kaça kiraya alırsın dedim aylık 800 tl dedi buda 20 liraya falan geliyor kıyak iş gibi duruyor ama bir sürü adamla uğraşacaksın daha kapsamlı araştırmak lazım tabi kolay gibi görünsede zor zaten bu işi yapanların çoğu ya galerici yada eskiden işi öğrenmiş kişiler ve arkası sağlam adamlar.

Daihatsu Sirion 1.0 12v 69 hp+lpg tasarrufta son nokta...

3431 Mesaj
4 Haziran 2010; 23:05:17 

kiralamayi uzun süreli yapman lazim haftalik aylik günlük verirsen coluga cocuga zaten bisiklet kirala daha iyi...

araba yeter dur diye yalvarana kadar gaza basiyorlar sonra fren.....

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Haziran 2010; 23:22:42 

Ben arabasızlık nedeniyle bir ara kiraladım 50 tl den aşağı veren yok arabayı oda zar zor veriyorlaryani söyle güzel bir araba varsa en az 70 tl ye gider hadi diyelim 50 tl den ver ayda 1.500 tl yapar.Kaskoda yapıyorlar ancak arabayı kiralarken trafik kazası yaparsan sakın arabayı kiraladım deme dayımın arabası filan de diyor.Ayrıca kasko olunca korkmamak lazım biri arabayı alıp götürürsede çalındı dersin kasko zararını karşılar Evime yakın 5 tane oto kiralamacı var hepsinin işleri çok iyi ancak uyduruk arabaları kiralamanı tavsiye ederim çünkü ben dahil araba kiralıyan herkes arabayı hayvan gibi kullanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oranj001 -- 4 Haziran 2010; 23:24:43 >

5663 Mesaj
4 Haziran 2010; 23:31:31 

quote:

Orijinalden alıntı: oranj001

Ben arabasızlık nedeniyle bir ara kiraladım 50 tl den aşağı veren yok arabayı oda zar zor veriyorlaryani söyle güzel bir araba varsa en az 70 tl ye gider hadi diyelim 50 tl den ver ayda 1.500 tl yapar.Kaskoda yapıyorlar ancak arabayı kiralarken trafik kazası yaparsan sakın arabayı kiraladım deme dayımın arabası filan de diyor.Ayrıca kasko olunca korkmamak lazım biri arabayı alıp götürürsede çalındı dersin kasko zararını karşılar Evime yakın 5 tane oto kiralamacı var hepsinin işleri çok iyi ancak uyduruk arabaları kiralamanı tavsiye ederim çünkü ben dahil araba kiralıyan herkes arabayı hayvan gibi kullanıyor

Aracı çaldırdım dediğinizde anahtarları teslim etmediğiniz sürece kaskodan para alamıyorsunuz.

7165 Mesaj
4 Haziran 2010; 23:36:45 

quote:

Orijinalden alıntı: kürsad

Aracı çaldırdım dediğinizde anahtarları teslim etmediğiniz sürece kaskodan para alamıyorsunuz.

Aracın iki anahtarınıda istiyorlar

AKIL PLANLAR YAPARKEN KADER GÜLERMİŞ.

1426 Mesaj

[10 Ocak 2015; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

4 Haziran 2010; 23:53:17 

batarsın aç kalırsın mafya delik deşik eder ilistire dönersin

Araba alıyorsan önce bir düşün sanayide akrabam var mı diye. Yoksa toyota al varsa herhangi bir araba al çok farketmez. @gazozvar, Eskişehir, 1997.

4651 Mesaj
4 Haziran 2010; 23:54:43 

Bizim bir arkadas filo kiralama isine girdi sirketlere ama kar edemedigini soyluyordu. 0 araba aliyormus 3 yilda araca odedigi parayi cikariyormus, sonrasinda araci 2. el sattigin yanina kar kaliyormus. Tabi bireysel kiralama biraz daha farkli olabilir. Yine de sunlari dusunmek lazim.

1. Araba bozuldu, ucuza yaptirabilecek misiniz?
2. Kaskosu beklentinizden fazlaya mal olacaktir.
3. Aracin deger kaybi+ kasko+bakim+vergi+dukkan kirasi bunlari odedikten sonra geriye kar kalacak mi size? Kalan kardan da vergi odeyeceksiniz bir de.

2014 Jeep Grand Cherokee
2013 Bmw 328i Modern line

3593 Mesaj
5 Haziran 2010; 0:10:39 

olumsuz düşünmeyin.

Google arama motoru işine başladığında Yahoo dünyada 1 numaraydı. Şimdi durum ortada.

Şahsi fikrim sokaklardan gelen bir insan değilseniz bu işi yapmayın, yıprandığınızla kalırsınız.

3431 Mesaj
5 Haziran 2010; 0:25:50 

quote:

Orijinalden alıntı: berk984

Bizim bir arkadas filo kiralama isine girdi sirketlere ama kar edemedigini soyluyordu. 0 araba aliyormus 3 yilda araca odedigi parayi cikariyormus, sonrasinda araci 2. el sattigin yanina kar kaliyormus. Tabi bireysel kiralama biraz daha farkli olabilir. Yine de sunlari dusunmek lazim.

1. Araba bozuldu, ucuza yaptirabilecek misiniz?
2. Kaskosu beklentinizden fazlaya mal olacaktir.
3. Aracin deger kaybi+ kasko+bakim+vergi+dukkan kirasi bunlari odedikten sonra geriye kar kalacak mi size? Kalan kardan da vergi odeyeceksiniz bir de.

filo kiralama karlidir ucuza alirsin paran tikir tikir gelir sürücüleri sürekli ayni araci kullandigi icin genelde esek gibi binmeyebilir ...

harici sans isi bence...

6535 Mesaj
5 Haziran 2010; 1:01:49 

yasal yaptın mı teferruatlı, masraflı
yasa dışı yaptın mı çok riskli bir iş ters durumda.

milletin kendinin olmayan mala gavur eziyeti ettiğinide göz önüne alırsak zor iş...

Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

7656 Mesaj
5 Haziran 2010; 1:09:25 

Ahmet Abi'ye sormak lazım bence.

'02 Corsa 1.8 GSI-Corsa Ç.
Xmax 250 ABS

1745 Mesaj
5 Haziran 2010; 11:53:29 

Filo kiralama işi çok mantıklı aslında. Aracı alıyorsun. 3 sene kiraya veriyorsun. Arac basına aylık en az 800tl gelıyor. Ve 3 sene sonunda araç senın oluyor. O araç iyice haşat olsa bile yarı fiyatına satsan yine kardasın. Yalnız kiralayacak yerler bulmak lazım, iş çok olması lazım. Yoksa aracın durdugu 1 saat bile zarar.

Ford Focus 3

6318 Mesaj
5 Haziran 2010; 12:24:34 

quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

Ahmet Abi'ye sormak lazım bence.

gözün pek olacak

aynı şuradaki gibi bkz. ahmet abi

Otopark.com - Haber Editörü
2013 VW Golf 7 1.2 TSI Comfortline // Mazota tepki olarak devam ediyor!
MacBook Pro 13" Retina
Canon EOS 7D + Canon 16-35mm f2.8 L II USM + Canon 24-105 mm f/4 L IS USM + Sigma 50mm 1.4 EX DG HSM

1659 Mesaj
5 Haziran 2010; 12:49:26 

sana şöyle diyim arkadaşım rent a car işi yapıyor babasıyla birlikte geçen haraç kesmeye gitmişler kafasına silahı dayamışlar sıkmışlar ama silah şansa tutukluk yapıyor.olaya polis müdale ediyor.silahlar konuşuyor ve 2 gün sonra polisler tekrar kapıda kamera kayıtlarını alıyorlar ve polisler burda kayıt yok diyor kayıt etmemissiniz diyor ve en son bomba bir polisin gelip davanızdan vazgeçin demesiyle patlıyor 2 ay oldu hala uğraşıyorlar. sakat iş yani hocam+bu mahalle arasındaki tüm rent a carlar mafyacı aaracı kiralarken yok kredi kartını alıyorlar filan 500 lira araca bir şey olursa diye alıyorlar aracı teslim ediyorsun diyorlar burayı çarpmıssın yok çarpmadım çarpmıssın çarmamıssın filan derken hoop 500 lirada onlara kalıyor böyle bir iş işde :)

YASİN KAYA

1231 Mesaj
5 Haziran 2010; 13:20:56 

Bu iş temiz yapılırsa, bence güzel iş çıkar. Araç kaybolma derdi büyük ihtimal olmaz ki zaten gps takarsınız. Bir defa bende araba kiralamıştım ama illallah ettim. Gördüğüm yanlışlar şu şekildeydi:

1. Araçlar kesinlikle resmi ve rent a car kaskolu olmalı.

2. Boş senet imzalatmak gibi aptalca işlere girmemeli.

3.Gelenler ilk başda tanıdık olur, daha doğrusu tanıdık olmasa da en iyi fiyat ve müşteri memnunyeti odaklı çalışmanın yanında da samimiyet çok önemli! Eğer güven sağlarsanız,hem itina ile araçlarınız sürülür hem de büyük ihtimal, boşu çok az olur

4.Özelliklere gençlere her türlü yardımcı olun,sıkıntı oluşturmak yerine, çözüm odaklı çalışın.

5.kredi kartı harici, kesinlikle veresiye gibi bir hataya düşmeyin! Bu dost,arkadaş,iyi çocuk, şöyle böyle... hiçbir neden ile veresiyeye bulaşmayın.

6.Araçlarımıza bir şey olur mu ? diye düşünümeyin ki anasını bile ağlatırlar. Kimisi ahlaksızlığı yüzünden, kimisi de adığı sıfır aracı bile yanlamaktan çekinmeyen, yüksek devirli gezemekten hoşlanan arkadaşlardan dolayı.

7. İşini bilen adam gibi bir servis ile anlaşın, araç geldiğin de kontrol etmesi için.

8.Hangi iş olursa olsun, temiz,dürüst ve sağlam yapdıktan sonra hiçbir şey düşünmeye gerek yok. Fakat her iş de olduğu gibi devamlılık önemli.

9.Eskiden bu iş mafya işiydi ki araca bir şey olduğunda ya da çalındığın da para yedirdikleri köpekler tarafından bulunur ve kollanırlardı. Devir değişti ama yinede unutulmuş köhne bir yere gitmeyin,mümkünse cadde hiç olmazsa caddeye yakın bir yeriniz olsun.

Hayırlı olması temenisyle,kolay gelsin.

Ya yeni bir yol bulacağız,ya yeni bir yol yapacağız.
Hannibal Barca

1196 Mesaj
5 Haziran 2010; 13:33:03 

quote:

Orijinalden alıntı: _kılıç_

Bu iş temiz yapılırsa, bence güzel iş çıkar. Araç kaybolma derdi büyük ihtimal olmaz ki zaten gps takarsınız. Bir defa bende araba kiralamıştım ama illallah ettim. Gördüğüm yanlışlar şu şekildeydi:

3.Gelenler ilk başda tanıdık olur, daha doğrusu tanıdık olmasa da en iyi fiyat ve müşteri memnunyeti odaklı çalışmanın yanında da samimiyet çok önemli! Eğer güven sağlarsanız,hem itina ile araçlarınız sürülür hem de büyük ihtimal, boşu çok az olur

4.Özelliklere gençlere her türlü yardımcı olun,sıkıntı oluşturmak yerine, çözüm odaklı çalışın.

5.kredi kartı harici, kesinlikle veresiye gibi bir hataya düşmeyin! Bu dost,arkadaş,iyi çocuk, şöyle böyle... hiçbir neden ile veresiyeye bulaşmayın.

6.Araçlarımıza bir şey olur mu ? diye düşünümeyin ki anasını bile ağlatırlar. Kimisi ahlaksızlığı yüzünden, kimisi de adığı sıfır aracı bile yanlamaktan çekinmeyen, yüksek devirli gezemekten hoşlanan arkadaşlardan dolayı.

7. İşini bilen adam gibi bir servis ile anlaşın, araç geldiğin de kontrol etmesi için.

8.Hangi iş olursa olsun, temiz,dürüst ve sağlam yapdıktan sonra hiçbir şey düşünmeye gerek yok. Fakat her iş de olduğu gibi devamlılık önemli.

9.Eskiden bu iş mafya işiydi ki araca bir şey olduğunda ya da çalındığın da para yedirdikleri köpekler tarafından bulunur ve kollanırlardı. Devir değişti ama yinede unutulmuş köhne bir yere gitmeyin,mümkünse cadde hiç olmazsa caddeye yakın bir yeriniz olsun.

295 Mesaj
6 Haziran 2010; 16:24:29 

quote:

Orijinalden alıntı: _kılıç_

mafyası varmıdır bu işin? hak istemeye kalkacak... rakipler tehdit falan edermi?

3593 Mesaj
6 Haziran 2010; 16:37:16 

quote:

Orijinalden alıntı: plantamax

bildiklerinizi paylaşırmısınız ?

sen hic bulasma, harcliklarini kaptirdiginla kalirsin, guncel kasana daha uzun yillar kavusamazsin.

7006 Mesaj
6 Haziran 2010; 16:42:08 

quote:

Orijinalden alıntı: V.K.

gözün pek olacak

aynı şuradaki gibi bkz. ahmet abi

1

www.youtube.com/watch?v...IwtKblo&feature=related

828 Mesaj
6 Haziran 2010; 16:57:43 

4 arabayla olmaz o iş en az 50 tane araban olacak
park sorunu olmayan merkezi bir yer bulacaksın zaten öyle bir dükkanın aylık kirasıda en az 2000-5000'e patlar.
Rent a car kaskosu yaptırman lazım yoksa diğer türlü arabanı aldıkları gibi sanayiye çıkmacıya götürürler ve hiçbir şey de yapamazsın.
Yani kısacası çok sağlam bütce lazım o iş için. Zamanında ben de açacaktım hemde en az 10 tane araba ile ama iyi ki vazgeçmişim diyorum şimdi.

1 Mesaj
26 Temmuz 2010; 13:12:26 

bana ulaşabilrmisin arkadaşım

3 Mesaj
8 Nisan 2012; 20:34:16 

quote:

Orijinalden alıntı: eyelite

arkadaşlar, 4 arkadaş arabalarımızı koyup rent a car açmak istiyoruz.. başta 4 arabamız olacak... sermaye biriktikçe araba ekliycez.. hesap kitap yaptık.. iş yürür gibi... ama korkularımız var... bu işin mafyası varmı? pisliği alaveresi dalaveresi varmı.. araçlar sigortalı olacak elbet ama bizim görmediğimiz göremediğimiz pis noktalar varmı? tavsiye edeceğiniz şeyler varmı? hani sigortayı şöyle yap böyle yap gibi mesela... küçücük bir tecrübeniz bile bizim için inanın çok değerli.... paylaşırsanız seviniriz...

konu açılalı uzun süre olmuş ama merak ettim araç kiralama işine girdiniz mi ?

23 Mesaj
30 Haziran 2012; 19:28:07 

Ya ne kadar boş insanlar,adam gibi bir cevap veren yok.Ya kardeşim yasal bir iş yapacaksın nede olsa,gidersin maliye kaydını yaptırırsın tanıdık biri vasıtasıyla birde namuslu bir rent e carcı bulursun oturur adam gibi sorularının cevaplarını alırsın hemde sakin sakin.baksanıza bir tane aklı başında cevap veren varmı yok araba gider,yok mafya gelir,yok tekeri patlar bu ne ya,saçmalamayın beyler bir bildiğiniz varsa cevap verin yoksa sükunet altındır,adamın midesini bulandırmayın bari.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Haziran 2012; 19:38:28 

Kürtsen arkandak aşiretin varsa gir bu işe, yoksa barınamazsın bu sektörde. BU sektörden iyi para kazanan şirketlerin kasko şirketleriyle anlaşmalı oluyor, atıyorum adam kaza yapıyor, ikame aracı sen sağlıyorsun kaskodan parayı trink diye alıyorsun, 4-5 tane böyle sağlam müşterin varsa sırtın yere gelmez.

4 arabayla rent a car olmaz, ben niye avis varken senden kiralayım, mantıklı bir nedeni olmalı, ha diyelim kiralayan oldu, adam kaçırdı arabayı, arkan sağlam değilse mahkemelerde sürünürsün.

722 Mesaj
2 Temmuz 2012; 19:58:34 

bir kere kardeşim yazın kim yaparsa yapsın büyük küçük şirket farketmez araba kıtlığı yaşanıyor.yani büyüklerin altında ezilme diye bir durum yok.sonuçta büyükte albea,clio araba kiraya veriyor sende aynısını veriyorsun

mafyası varmı bilmem.yada yakınlarda bir rent a car cı gelipte tehdit edermi bilmem

mutlaka tanıdık iyi bir servis olmalı.yoksa sürekli tamirattan kazık yemek var.,

masrafı bencede çok olur.özellikle dizel araçlardaki en çok dizel araç tercih ediliyor..kullanan kişi ışıkların sönmesini beklemeden çalıştırır..sonra arabayı kullandıktan sonra 1-2 dk beklemeden kontağı kapatır..kısa sürede turbo arızası verir araç bir turbo 2000-3000 den bahsediliyor.,
,
sıfır alıp kiraya vermek bence enayilik.elalamin altına kız gibi araba verilirmi..en iyi yöntem pert araç alıp yaptırıp vermek

dendiği gibi kasko şart.oda rent a car kaskosu olacak.oda yüksek fiyat..ancak araçlarınız sürekli kaza yapıyorsa ki herkesin altından geçeceği için araba mümkündür..kasko fiyatı sürekli artacak gün gelecek kimse kasko yapmayacak..yani arabalarınızı düzgün kişilere kiraya vermelisinizki adam dikkatli kullansın kaza yapmasın

diyelim kiralayacak kişinin albeası var ve turbo yada enjektörleri bitik durumda olsun..gider sizin arabanızın parçaları ile kendi arabasının parçalarını değiştirir ruhunuz bile duymaz 3-5 gün sonra yandım anam dersiniz

çok zahmet iş arkadaşlar..bu işten adam gibi rahat bir şekilde ekmek yiyenler..büyük filolar..çünkü onlar büyük şirketlere kiraya veriyolar 2-3 yıllığına ve bir arabayı sürekli aynı kişi kullanıyor dolayısıyla arabayı kullanan adam o arabaya sahip çıkıyor 2-3 yıl kullanacağını biliyor

birde benim tanıdığım tamirci var.adamın 3 arabası var bir rent a carlar anlaşmış .araba arıza yaptımı direk kendi tamir ediyor..araba eğer tamirhanede yatarsa sigortadan parasınıda alıyor..yani adam araç kaza yapsa kazancından eksilme olmadığı gibi o sürede daha fazla kar ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan99 -- 2 Temmuz 2012; 20:04:29 >

722 Mesaj
2 Temmuz 2012; 22:48:57 

rent a car kaskosu yılık 5500 lira yapılıyor buda rıski azaltmıyor ölümlü bir kazada ölen kişilerin aileleri dava açıyor 200 bin le 400 bin arası tazminat ödemek zorunda kalıyorsun rent a car kaskosu bunu karşılamıyor

5643 Mesaj
6 Temmuz 2012; 19:34:45 

quote:

Orijinalden alıntı: kürsad

Aracı kiralarken senet imzalatırsın. Kaçırırsa da seneti işleme koyarsın.

2000 Volkswagen Polo 1.4
2000 Volvo S40 2.0
31.01.2014 Benzinin litre fiyatı 5.07 TL Motorinin litre fiyatı 4.67 TL

535 Mesaj
17 Şubat 2013; 20:29:46 

birincisi işi yasal yapacaksan normal aracta kasko 1000 tl ise rent aracında 5000 tl sigorta normal aracta 500 ise sende ticari amaçlı olduğu için 2000 2500 tl civarı olacak ikincisi araçlarında arac takip sistemi bulunacak arac bası 10-15 tlde aylık bunların faturası gelicek , üçüncüsü ufak tefek tamiratlar için işini iyi ve ucuz yapan bi tamircin olacak ,dördüncüsü ve müşteri yönünden en önemlisi ise aracların max 3 yaşında ve az kmde olacak.bunlar rentacar işinin olmazsa olmazları yapabilirim diyorsanız yapın yada daha garanti olsun derseniz şöförlü kiralama moeline dönerseniz kasko ve sigortayı şahsiye göre ödeyebilir araclarıda takip etme zahmetinden kurtulursunuz.

82 Mesaj
9 Mayıs 2013; 20:56:57 

Merhaba arkadaşlar..

Sayfalarca yazı okudum fakat tam sorularıma cevap bulamadım.. Aklımdakini yada yapacağım işi kısaca özetliyeyim..

Rent a car şirketi açmak için kolları sıvadık ve hedef kitlemiz KURUMSAL MÜŞTERİ ODAKLI.
%90 tamam dediğimiz dünya çapında bir firma ile 10-15 araçlık anlaştık. Bireyselde asla araç kiraya verilmeyecek.
Karşılıklı sözleşme yapacağız. Araçlarımızın tümü rent kaskosu olacak.Ve ufak tefek te bir ofis açıp yürütmeyi planlıyoruz.

Sorum şu:
1)Bizden Sözleşme ile yıllık kiralama yapan şirketin elemanlarının karışacağı hasarlı-sakatlı-ölüm vs. gibi kazalarda Araç sahibi olarak bizi bağlayıcılığı ne olacaktır?
2)Rent a car kaskosu ölümlü kazalarda okuduğum kadarı ile hiç bir şeye karışmayıp uzaktan bakıyor.

Latitude Executive 1.5 dCi 2011 inci beyaz 71000 km

Koleos Privilege inci beyaz 2.0 dCi 150 bg BVA 2013 15000 km

Koleos Dynamique siyah 2.0 dCi 150 bg BVA 2009 112000 km

535 Mesaj
10 Mayıs 2013; 21:47:48 

1. sorunuzun cevabı yaptıracağınız rentacar kaskosunun sigorta limitlerine ve kasko klozlarına (kaza,hasar,hasar muafiyetli yada full kasko) bağlı olmakla birlikte kira sözleşmesindeki kaza vb durumlardaki uyguladınığınız kurallara göre değişir.
2. soruya gelirsek çoğu merdiven altı rentacarlar sadece kaza kaskosu yani az para ödemek için full kasko yaptırmıyorlar bu durumda yaralamalı yada ölümlü kazalarda prim düşük olduğu için aracı kiralayan kadar kiraya verende sorumlu olur.

82 Mesaj
11 Mayıs 2013; 9:18:11 

Firma ile yapacağımız yıllık sözleşmede bir maddeye araç kullanıcısından doğacak hiç bir sorumluluk tarafımızca kabul edilmeyecektir tarzında bir madde ile ölümlü kaza gibi durumlardan sıyrılabiliriz o halde?

Latitude Executive 1.5 dCi 2011 inci beyaz 71000 km

Koleos Privilege inci beyaz 2.0 dCi 150 bg BVA 2013 15000 km

Koleos Dynamique siyah 2.0 dCi 150 bg BVA 2009 112000 km

535 Mesaj
11 Mayıs 2013; 11:21:58 

zaten sürücü hatalarından kaynaklanan zarar rentacar firmasını bağlamaz ibaresi tüm kira sözleşmelerinde vardır tavsiyem belki pahalı olacak ama aracların full kaskolu olması kiralayandan ziyade olası kaza pert durumlarında müşteri memnuniyeti açısından daha iyi olacaktır(sizin karşılamanız gereken ikame aracı sigortanın temini vb gibi).

4 Mesaj
21 Temmuz 2013; 23:57:10 

ortak işten uzak dur demedi deme

593 Mesaj
30 Temmuz 2013; 13:41:33 

konu 34 bin kere tıklanmış
Bu mesaja 1 cevap geldi.
gürkan demci bu mesajı paylaştı

5639 Mesaj
30 Temmuz 2013; 14:10:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Dr faruk

konu 34 bin kere tıklanmış

Gerçekten büyük rakam.
Ama buradan ne kadar fikir edinilir orası da meçhul.
Ben hafta sonu avis den araç kiraladım.
Baştan kağıtları imzalatıyorlar.Fazlasıyla kredi kartından provizyon çekiyorlar.
Bence büyük şehirlerde kurumsal kimlik ve yeri çok önemli.
Ben günlüğü 15-20 tl ucuz diye adı sanı duyulmamış yerden araç kiralamam.Ama başkası farklı düşünebilir.

Bir kişi kıvırıyorsa o kimseye "kıvır kıvır" yazmayın.
"Yan çizme" yazın.
Kişileri aşağılayıcı, alaycı, küçümseyici mesaj kapsamına giriyormuş.

1 Mesaj
30 Temmuz 2013; 14:44:49 

quote:

Orijinalden alıntı: tempraclube

1. sorunuzun cevabı yaptıracağınız rentacar kaskosunun sigorta limitlerine ve kasko klozlarına (kaza,hasar,hasar muafiyetli yada full kasko) bağlı olmakla birlikte kira sözleşmesindeki kaza vb durumlardaki uyguladınığınız kurallara göre değişir.
2. soruya gelirsek çoğu merdiven altı rentacarlar sadece kaza kaskosu yani az para ödemek için full kasko yaptırmıyorlar bu durumda yaralamalı yada ölümlü kazalarda prim düşük olduğu için aracı kiralayan kadar kiraya verende sorumlu olur.

slm,

naçizane cevaplamak gerekirse ;

1 ) Aracı kiralayan firmayı Karayollarının 3.cü maddesi ile İŞLETEN sıfatı kazandırın, ekteki maddeyi mutlaka sözleşmelerinize yazın. İleride oluşacak ölümlü kazalarda dahi davanın dışında kalırsınız, kimse sizden hak talep edemez. (Kiracı veya personeli, kira sözleşmesinin yürürlüğe girmesinden itibaren Karayolları Trafik Kanunun 3. Maddesinde belirtilen, her tür türlü riske karşı “İŞLETEN” sıfatını kazanmış olup, yasanın “İŞLETEN”e yüklediği her türlü sorumluluğu üstlenmiştir ).

2) Firmanızı RENT A CAR olarak açmayın turizm firması olarak kaydettirip ana iştigal konusunda ''araç kiralama '' ibaresini ekletin.Elinizdeki sözleşme iyi olursa kaskonun para ödememe durumu olamaz.

3) Şirketin en büyük ortağını veya imza yetkilisini şirkete kefil alın.Ortak veya sahibi şirketine kefil olmuyorsa ileride aranızda sıkıntı çıkar, şirketi satarsa , veya ödeme yapmazsa araçları geri almak çok zahmetli olur, dava açmanız gerekir buda ortalama 3-4 sene sürer.Bu arada şirket batarsa yandınız, kimseleri bulmazsınız.

4) Araçlara yetkili servis dışında bakım yaptırmayın, çoğu marka da garanti 2 yıldır, servise gitmezseniz garanti dışı kalır.

5) Kesinlikle GPRS taktırın , araç başı aylık kiralama maliyetleri 25-30 TL arasında ,

6)Firma ne kadar uluslararası olursa olsun, fiyatınız piyasa şartlarının üstünde ise DİKKAT SAKIN HEMEN BALIKLAMA DALMAYIN, firmanın çalıştığı bankaları öğrenip bir tanıdığa ( sanki araçları satın alacaklarmış gibi kredi sorgulaması yaptırın) istihbarat yaptırın.Örneğin; firma 10 araç kiralayacaksa, banka bu adamlara misal 30.000 TL X 10 Araç = 300.000 TL kredi verirmi şeklinde firmanın kredibilitesini sorgulatın.

7) Sözleşmeyi bir avukat hazırlasın veya bu işi kurumsal yapan firmalardan birinden sözleşme temin etmeye çalışın.

8) Symbol, Corsa, Fiesta v.b B segmenti araçlarda ortalama 36 Ay için 10.000 TL masraf yapacaksınız, C segmenti Fluence, Astra, Focus v.b araçlarda ortalama 36 Ay için 12.000 TL masraf edersiniz.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar takıldığınız bir şey olursa yardımcı olurum.

1 Mesaj
1 Ağustos 2013; 19:13:52 

Öncelikle yukarıda rent a car açma prosedürü ile ilgili bilgi veren paylaşımda bulunan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.Sitenin yeni üyesiyim internette ren a car açma ile ilgili araştırma yaparken bu formu rastladım.

Ben de rent a car şirketi kurmak istiyorum.Araç kiralama ile ilgili deneyimim filo rent a car şirketlerinde üniverisite mezunu olarak çalıştım.Şirketin kurulumu,şirketin araçlarının kaydı,kasgo,sigorta,araç kullanım sözleşmesi,vergi uyuşmazlıkları,muhasebe,idari ihtilaflar,hırsızlık,kaza,sigorta davaları hepsi ile ilgili deneyimim oldu.Sonrasında birkaç arkadaş araya gelerek şirket kurmaya karar verdik.Şuanda 20 araba potansiyelimiz var.Kendi işimi yapma kararımı en son çalıştığım rent a car şirketinin avukatı sayesinde aldım.Sağoolsun bana çok yardımcı oldu.Rent a car şirketlerine avukatlık ve danışmanlık yaptığı için işin en ufak detaylarına kadar biliyor.Hangi konularda sıkıntı yaşanabilir hangi konularda sıkıntı yaşanmaz çok iyi biliyor.Ayrıca muhtemel tehlikelere karşı her türlü tedbiri almanı sağlıyor.Herşeyi profesyonel yapmanı sağlıyor.Kurumsallığı ön plana çıkarma şansın oluyor.Çünkü o kadar komlike konular var ki internetten araştırarak o bilgiye ulaşamıyosun.Bunun sonucu olarak telafisi olmayan zararlar ile karşı karşıya kalabiliyorsun.Çalıştığım rent a car şirketlerindeki profesyonelliği uygulamaya çalışacağım.Benim naçizane fikrim dışarıdan aylık anlaşabiliceğin İyi bir muhasebeci iyi bir avukat rent a car işinde para kazanabilmek için olmazsa olmazlardan.Ticarette her zaman kuralları iyi bilen seni yönlendirecek doğru insanlara ihtiyacın oluyor.İsteyen arkadaşlara muhasebecinin ve avukatın iletişim bilgilerini verebilirim.Çalıştığım şirketlere hep kazandırdılar inşaallah bana da kazandırırlar.

Kendimce bir katkıda bulunma istedim.Bütün arkadaşlara yapacakları işlerde kolaylıklar diliyorum.

1345 Mesaj
1 Ağustos 2013; 19:29:57 

4 araçla yürümesi çok zor.Masrafları bile çıkarmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

ATAM izindeyiz..

2 Mesaj
1 Ekim 2013; 2:07:31 

Bu işte bulunduğun yer ,hitap edeceğin kitle ,işin seyrini farklı kılar...mesela,üniversiteler bölgesi,turizm bölgesi,veya kent merkezi....araç portföyü bulunduğun yerin sosyo ekonomisi önemlidir. Bence hitap edeceğin kitleye göre profesyonel fikir alınmalı...fizibilite önemli...

471 Mesaj
1 Ekim 2013; 9:51:12 

boş senede imza attır ve bir araç daha ekle her türlü yürürsün.

speed is passion..

111 Mesaj
4 Mart 2014; 22:35:39 

bende rent a carcılık yaptım tek kuralım almancılara kiralıyordum inanın şahin bile kiraladığım oldu müşteri potansiyeliniz oturunca zaten her şey çok kolay oluyor daha sonra iş değişikliği sebebiyle ve maliye yüzünden bıraktım...

UZMAN

18 Mesaj
27 Mayıs 2014; 15:21:16 

Arkadaşlar benimde bir sorum olucak.. Ben yaz sezonunda rent a ''bike'' işine girmek istiyorum. 6-7 tane çin malı scooter ve vitesli motoru alıp kiraya vermeyi düşünüyorum.. Kanuni asya mondial gibi markalar.. Bunun amacı ise bulunduğum bölge küçük ve turistik bir bölge ve motosiklet kiralama işini yapan hiç bir yer yok. Ayrıca motosikletlerle gelen yazlıkçılara turlarda düzenlemeyi düşünüyorum.. Asıl sorum şu ; ülkemizde çoğu kişide motosiklet ehliyeti yok motosiklet ehliyetli müşteri ararsam batarım bu bir gerçek. 2. si yasal bir iş olmayacağı maliye kaydım olmayacağı için sözleşme yapamam, sadece motosikletin değeri kadar senet imzalatabilirim. İşin en can alıcı kısmı ise bu iş sadece yazın yapılabilir. Fakat çok maliyetlide bir iş değil sizce nasıl olur fikirlerinizi öğrenmek istiyorum.. Saygılar...

639 Mesaj
27 Mayıs 2014; 15:30:34 

Iyi düşünün derim ben, kuzenim galerici zamanında doblo almış kiraya vermek için vermiş 1 aylık birine araç kaza yapmış en son gördüğümde arabayı tanıyamadım demişti çok riskli bir iş açıkçası iyi düşünüp karar vermek lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bu mesajda bahsedilenler: eyelite

Mustafa Kemal Atatürk 1881-∞
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.674