Şimdi Ara

rent a car açmak istiyoruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
60
Cevap
2
Favori
99.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Soru1- Kasko yaparken "rent a car aracı" diye söylediğinde yapıyorlar mıymış kasko? Benim bildiğim eskiden yapmıyorlardı, yapanlarda abartı fiyatlara yapıyordu.

Soru2- Kasko yapan biryer bulsan bile tüm maddelere dikkat etmen lazım. Ben sene 2000'de kaza yapmıştım, meğer aracın kaskosunda madde varmış, aracı sadece sahibi kullandığında hasarı karşılıyormuş , bize kaçmıştı masraf.

Soru3- Geldi kekonun biri aracı aldı ve gitti, bir daha da getirmedi, adamı bulup aracı geri alabilecek gücün var mı ?

Soru4- Türkiye'de herkesin yaptığı işten para kazanılmaz, bir işi ya tek sen yapacaksın ya da en iyi sen yapacaksın, bunun alternatifi koyduğun parayı da batırmaktır. O yüzden sana şöyle sorayım; " Neredeyse Her sokakta 1-2 tane rent a car türemişken sen nasıl olacak da bunlardan farklı birşeyler yapıp para kazanacaksın?"

Bu sorulara cevabın mantık çerçevesi içerisinde ise yap, yok 1 tanesi bile sorun teşkil edecekse yapma.

• olumsuz düşünmeyin.

Google arama motoru işine başladığında Yahoo dünyada 1 numaraydı. Şimdi durum ortada.

Şahsi fikrim sokaklardan gelen bir insan değilseniz bu işi yapmayın, yıprandığınızla kalırsınız.
  • Ya ne kadar boş insanlar,adam gibi bir cevap veren yok.Ya kardeşim yasal bir iş yapacaksın nede olsa,gidersin maliye kaydını yaptırırsın tanıdık biri vasıtasıyla birde namuslu bir rent e carcı bulursun oturur adam gibi sorularının cevaplarını alırsın hemde sakin sakin.baksanıza bir tane aklı başında cevap veren varmı yok araba gider,yok mafya gelir,yok tekeri patlar bu ne ya,saçmalamayın beyler bir bildiğiniz varsa cevap verin yoksa sükunet altındır,adamın midesini bulandırmayın bari.
  • batarsın aç kalırsın mafya delik deşik eder ilistire dönersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

Ahmet Abi'ye sormak lazım bence.

gözün pek olacak

aynı şuradaki gibi bkz. ahmet abi

• bir kere kardeşim yazın kim yaparsa yapsın büyük küçük şirket farketmez araba kıtlığı yaşanıyor.yani büyüklerin altında ezilme diye bir durum yok.sonuçta büyükte albea,clio araba kiraya veriyor sende aynısını veriyorsun

mafyası varmı bilmem.yada yakınlarda bir rent a car cı gelipte tehdit edermi bilmem

mutlaka tanıdık iyi bir servis olmalı.yoksa sürekli tamirattan kazık yemek var.,

masrafı bencede çok olur.özellikle dizel araçlardaki en çok dizel araç tercih ediliyor..kullanan kişi ışıkların sönmesini beklemeden çalıştırır..sonra arabayı kullandıktan sonra 1-2 dk beklemeden kontağı kapatır..kısa sürede turbo arızası verir araç bir turbo 2000-3000 den bahsediliyor.,
    ,
    sıfır alıp kiraya vermek bence enayilik.elalamin altına kız gibi araba verilirmi..en iyi yöntem pert araç alıp yaptırıp vermek

dendiği gibi kasko şart.oda rent a car kaskosu olacak.oda yüksek fiyat..ancak araçlarınız sürekli kaza yapıyorsa ki herkesin altından geçeceği için araba mümkündür..kasko fiyatı sürekli artacak gün gelecek kimse kasko yapmayacak..yani arabalarınızı düzgün kişilere kiraya vermelisinizki adam dikkatli kullansın kaza yapmasın

diyelim kiralayacak kişinin albeası var ve turbo yada enjektörleri bitik durumda olsun..gider sizin arabanızın parçaları ile kendi arabasının parçalarını değiştirir ruhunuz bile duymaz 3-5 gün sonra yandım anam dersiniz

çok zahmet iş arkadaşlar..bu işten adam gibi rahat bir şekilde ekmek yiyenler..büyük filolar..çünkü onlar büyük şirketlere kiraya veriyolar 2-3 yıllığına ve bir arabayı sürekli aynı kişi kullanıyor dolayısıyla arabayı kullanan adam o arabaya sahip çıkıyor 2-3 yıl kullanacağını biliyor

birde benim tanıdığım tamirci var.adamın 3 arabası var bir rent a carlar anlaşmış .araba arıza yaptımı direk kendi tamir ediyor..araba eğer tamirhanede yatarsa sigortadan parasınıda alıyor..yani adam araç kaza yapsa kazancından eksilme olmadığı gibi o sürede daha fazla kar ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan99 -- 2 Temmuz 2012; 20:04:29 >

• rent a car kaskosu yılık 5500 lira yapılıyor buda rıski azaltmıyor ölümlü bir kazada ölen kişilerin aileleri dava açıyor 200 bin le 400 bin arası tazminat ödemek zorunda kalıyorsun rent a car kaskosu bunu karşılamıyor
  • birincisi işi yasal yapacaksan normal aracta kasko 1000 tl ise rent aracında 5000 tl sigorta normal aracta 500 ise sende ticari amaçlı olduğu için 2000 2500 tl civarı olacak ikincisi araçlarında arac takip sistemi bulunacak arac bası 10-15 tlde aylık bunların faturası gelicek , üçüncüsü ufak tefek tamiratlar için işini iyi ve ucuz yapan bi tamircin olacak ,dördüncüsü ve müşteri yönünden en önemlisi ise aracların max 3 yaşında ve az kmde olacak.bunlar rentacar işinin olmazsa olmazları yapabilirim diyorsanız yapın yada daha garanti olsun derseniz şöförlü kiralama moeline dönerseniz kasko ve sigortayı şahsiye göre ödeyebilir araclarıda takip etme zahmetinden kurtulursunuz.
  • ortak işten uzak dur demedi deme
  • Öncelikle yukarıda rent a car açma prosedürü ile ilgili bilgi veren paylaşımda bulunan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.Sitenin yeni üyesiyim internette ren a car açma ile ilgili araştırma yaparken bu formu rastladım.

Ben de rent a car şirketi kurmak istiyorum.Araç kiralama ile ilgili deneyimim filo rent a car şirketlerinde üniverisite mezunu olarak çalıştım.Şirketin kurulumu,şirketin araçlarının kaydı,kasgo,sigorta,araç kullanım sözleşmesi,vergi uyuşmazlıkları,muhasebe,idari ihtilaflar,hırsızlık,kaza,sigorta davaları hepsi ile ilgili deneyimim oldu.Sonrasında birkaç arkadaş araya gelerek şirket kurmaya karar verdik.Şuanda 20 araba potansiyelimiz var.Kendi işimi yapma kararımı en son çalıştığım rent a car şirketinin avukatı sayesinde aldım.Sağoolsun bana çok yardımcı oldu.Rent a car şirketlerine avukatlık ve danışmanlık yaptığı için işin en ufak detaylarına kadar biliyor.Hangi konularda sıkıntı yaşanabilir hangi konularda sıkıntı yaşanmaz çok iyi biliyor.Ayrıca muhtemel tehlikelere karşı her türlü tedbiri almanı sağlıyor.Herşeyi profesyonel yapmanı sağlıyor.Kurumsallığı ön plana çıkarma şansın oluyor.Çünkü o kadar komlike konular var ki internetten araştırarak o bilgiye ulaşamıyosun.Bunun sonucu olarak telafisi olmayan zararlar ile karşı karşıya kalabiliyorsun.Çalıştığım rent a car şirketlerindeki profesyonelliği uygulamaya çalışacağım.Benim naçizane fikrim dışarıdan aylık anlaşabiliceğin İyi bir muhasebeci iyi bir avukat rent a car işinde para kazanabilmek için olmazsa olmazlardan.Ticarette her zaman kuralları iyi bilen seni yönlendirecek doğru insanlara ihtiyacın oluyor.İsteyen arkadaşlara muhasebecinin ve avukatın iletişim bilgilerini verebilirim.Çalıştığım şirketlere hep kazandırdılar inşaallah bana da kazandırırlar.

Kendimce bir katkıda bulunma istedim.Bütün arkadaşlara yapacakları işlerde kolaylıklar diliyorum.

• Misal ben artniyetli bir kullaniciyim. Aracimda 4000 tllik beyin arizasi mevcut. Ne buyuk talih ki ayni aractan siz kiraliyorsunuz. Kiraladim araci. Sanayiye gittim. Betinleri takas ettim.
    tebrikler aracin beyni bozuldu. Nasil ayiklayacaksiniz princin taşini. Kurimsal firmalara yillik vermiyorsaniz ayiklayamazsiniz da...
  • arkadaşlar, 4 arkadaş arabalarımızı koyup rent a car açmak istiyoruz.. başta 4 arabamız olacak... sermaye biriktikçe araba ekliycez.. hesap kitap yaptık.. iş yürür gibi... ama korkularımız var... bu işin mafyası varmı? pisliği alaveresi dalaveresi varmı.. araçlar sigortalı olacak elbet ama bizim görmediğimiz göremediğimiz pis noktalar varmı? tavsiye edeceğiniz şeyler varmı? hani sigortayı şöyle yap böyle yap gibi mesela... küçücük bir tecrübeniz bile bizim için inanın çok değerli.... paylaşırsanız seviniriz...

• Tanidiga ese dosta bildigin adamlara kulakdan duyma haber vererek tek tek kiralayin bence daha karli olursunuz...

tükkan acmak maliyeye kaydolmak yazar kasasi fisi sapi küregi kirasi derken iflas etseniz bile edemezsiniz parasizlikdan! maliye borcunuz bitmez...

Sehir hangisi araclarin marka modelleri neler ?

biraz bilgi verseydin keske.
  • bu işi bende düşündüm aslında sermayeye bile gerek yok gazetedeki ilanları aradım önce araç arayan kişileri;bende avensis 1.6 elegant var 2006 model kaça kiraya alırsın dedim aylık 800 tl dedi buda 20 liraya falan geliyor kıyak iş gibi duruyor ama bir sürü adamla uğraşacaksın daha kapsamlı araştırmak lazım tabi kolay gibi görünsede zor zaten bu işi yapanların çoğu ya galerici yada eskiden işi öğrenmiş kişiler ve arkası sağlam adamlar.
  • kiralamayi uzun süreli yapman lazim haftalik aylik günlük verirsen coluga cocuga zaten bisiklet kirala daha iyi...

araba yeter dur diye yalvarana kadar gaza basiyorlar sonra fren.....
  • Ben arabasızlık nedeniyle bir ara kiraladım 50 tl den aşağı veren yok arabayı oda zar zor veriyorlaryani söyle güzel bir araba varsa en az 70 tl ye gider hadi diyelim 50 tl den ver ayda 1.500 tl yapar.Kaskoda yapıyorlar ancak arabayı kiralarken trafik kazası yaparsan sakın arabayı kiraladım deme dayımın arabası filan de diyor.Ayrıca kasko olunca korkmamak lazım biri arabayı alıp götürürsede çalındı dersin kasko zararını karşılarEvime yakın 5 tane oto kiralamacı var hepsinin işleri çok iyi ancak uyduruk arabaları kiralamanı tavsiye ederim çünkü ben dahil araba kiralıyan herkes arabayı hayvan gibi kullanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oranj001 -- 4 Haziran 2010; 23:24:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oranj001

Ben arabasızlık nedeniyle bir ara kiraladım 50 tl den aşağı veren yok arabayı oda zar zor veriyorlaryani söyle güzel bir araba varsa en az 70 tl ye gider hadi diyelim 50 tl den ver ayda 1.500 tl yapar.Kaskoda yapıyorlar ancak arabayı kiralarken trafik kazası yaparsan sakın arabayı kiraladım deme dayımın arabası filan de diyor.Ayrıca kasko olunca korkmamak lazım biri arabayı alıp götürürsede çalındı dersin kasko zararını karşılarEvime yakın 5 tane oto kiralamacı var hepsinin işleri çok iyi ancak uyduruk arabaları kiralamanı tavsiye ederim çünkü ben dahil araba kiralıyan herkes arabayı hayvan gibi kullanıyor

Aracı çaldırdım dediğinizde anahtarları teslim etmediğiniz sürece kaskodan para alamıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kürsad

quote:

Orijinalden alıntı: oranj001

Ben arabasızlık nedeniyle bir ara kiraladım 50 tl den aşağı veren yok arabayı oda zar zor veriyorlaryani söyle güzel bir araba varsa en az 70 tl ye gider hadi diyelim 50 tl den ver ayda 1.500 tl yapar.Kaskoda yapıyorlar ancak arabayı kiralarken trafik kazası yaparsan sakın arabayı kiraladım deme dayımın arabası filan de diyor.Ayrıca kasko olunca korkmamak lazım biri arabayı alıp götürürsede çalındı dersin kasko zararını karşılarEvime yakın 5 tane oto kiralamacı var hepsinin işleri çok iyi ancak uyduruk arabaları kiralamanı tavsiye ederim çünkü ben dahil araba kiralıyan herkes arabayı hayvan gibi kullanıyor

Aracı çaldırdım dediğinizde anahtarları teslim etmediğiniz sürece kaskodan para alamıyorsunuz.

Aracın iki anahtarınıda istiyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: berk984

Bizim bir arkadas filo kiralama isine girdi sirketlere ama kar edemedigini soyluyordu. 0 araba aliyormus 3 yilda araca odedigi parayi cikariyormus, sonrasinda araci 2. el sattigin yanina kar kaliyormus. Tabi bireysel kiralama biraz daha farkli olabilir. Yine de sunlari dusunmek lazim.

1. Araba bozuldu, ucuza yaptirabilecek misiniz?
    2. Kaskosu beklentinizden fazlaya mal olacaktir.
    3. Aracin deger kaybi+ kasko+bakim+vergi+dukkan kirasi bunlari odedikten sonra geriye kar kalacak mi size? Kalan kardan da vergi odeyeceksiniz bir de.

filo kiralama karlidir ucuza alirsin paran tikir tikir gelir sürücüleri sürekli ayni araci kullandigi icin genelde esek gibi binmeyebilir ...

harici sans isi bence...
  • yasal yaptın mı teferruatlı, masraflı
    yasa dışı yaptın mı çok riskli bir iş ters durumda.

milletin kendinin olmayan mala gavur eziyeti ettiğinide göz önüne alırsak zor iş...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.