Şimdi Ara

Asus, Lamborghini Murciélago'yu dizüstüne getiriyor: İlk detaylarıyla Asus VX7

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
19.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asus, anavatanı Tayvan'da düzenlenen Computex 2010 fuarına çok sayıda yeni ürünle gelerek dikkatleri üzerine çekmeyi başladı. Hemen her kategoride ürün gamını yenileyen firma, yetkililerden aldığımız bilgiye göre, dizüstü bilgisayar pazarı için agresif bir model staratejisi izlemeye hazırlanıyor. Netbook pazarında Acer'dan sonra sektörün en güçlü ikinci oyuncusu olduğu belirtilen Asus, detaylarını geçtiğimiz günlerde verdiğimiz Lamborghini VX6 isimli netbook modelinden sonra İtalyan süper-spor otomobil üreticisinin Murciélago modelinden esinlenerek hazırladığı Lamborghini VX7 isimli yüksek performanslı dizüstü bilgisayar modeline ait detayları da basınla paylaştı.

alt="Asus, Lamborghini Murciélago'yu dizüstüne getiriyor: İlk detaylarıyla Asus VX7"

alt="Asus, Lamborghini Murciélago'yu dizüstüne getiriyor: İlk detaylarıyla Asus VX7"

Asus'un Lamborghini VX7 isimli yeni dizüstü bilgisayar modeli, esinlendiği Murciélago ile ciddi benzerlikler taşımakta. Dizüstü bilgisayarın arka kısmına konumlandırılan özel aydınlatmalar ve keskin çizgiler sayesinde, Lamborghini Murciélago'yu akıllara getiren dizüstü bilgisayar, sahip olduğu güçlü konfigürasyonla tasarımının hakkını vermeyi başarıyor. Intel platformunu kullanan Lamborghini VX7'ye HM55 çipsetli anakart yataklık ederken, işlemci olarak Intel'in en yüksek performanslı mobil işlemci ailesi olan Core i7 serisine (model tercihe bağlı olarak değişebilir) yer veriliyor.

15.6-inç büyüklüğünde ve 16:9 formatında, Full HD LED backlight ekrana sahip olan dizüstü bilgisayar, 16GB'a kadar DDR3 bellek desteği sunmakta. Asus Lamborghini VX7'yi ilginç kılan detaylardan bir diğeri de sahip olduğu grafik kartı. DirectX 11 desteği sunan dizüstü bilgisayarın, Nvidia'nın yeni nesil mobil grafik yongasını kullandığı açıklanırken, hangi GPU modeline yer verildiği detaylandırılmadu elimize ulaşan bilgiler bilgiler GeForce GTX 460M veya GeForce GTX 470M'in kullanıldığına işaret etmekte. Depolama sürücüsü olarak iki adert disk ile 1.5TB'a kadar destek verebilen dizüstü bilgisayarda harici depolama birimi olarak DVD ve Blu-ray destekli kombo sürücü kullanılmakta.

381 x 290 x 60mm boyutlarında ve 3.3 Kg ağırlığında olan Lamborghini VX7, taşınabilirlik anlamında çok hafif bir çözüm olmasa da sahip olduğu donanım özellikleri ve benzersiz tasarımı dikkate alındığında görece kabul edilebilir ölçülere sahip olduğu söylenebilir. Netbook sınıfında yer alan Lamborghini VX6 modelini çift koltuklu spor otomobil, Lamborghini VX7 modelini ise 15.6-inç büyüklüğündeki ekranı ile günlük kullanıma yatkan, dört koltuklu bir gezi otomobili olarak tanımlayan Asus'un, Lamborghini tutkunları ve farklı olmayı sevenleri öncelikli hedef kitlesi arasına almıi durumda. Satışa sunulacağı tarih henüz açıklanmayan Lamborghini VX7'nin fiyatı da henüz bilinmiyor ancak bilinen bir gerçek var ki o Lamborghini VX7, sınıfının en pahalı modelleri arasında yer alacak.

• tasarım mükemmel olmuş
  • Ben beğenmedim,çok çocukça
  • İntel Ailesi

Lamborghini VX6

Lamborghini VX7

AMD Ailesi;

Lamborghini VX6A

Lamborghini VX7A
  • HOŞUMA GİTİ :)))))))))
  • kaplama 3. resimdeki gibi mat olsaymış.. 4. resimdeki kaplamayla cihaz çok ehven görünüyor. kırmızı plastik far tasarımı da çok ucuz bir hava vermiş.
  • 2 ve 3. resimler farklı. Tasarım olarak güzel ancak kırmızı farlar çok dandik durmuş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: PrinceOfPersia

Ben beğenmedim,çok çocukça

adamlar bunu zaten çok fazla satsın, para kazanalım diye çıkarmıyorlar..

bunlar prestij ürünleridir.. alan kişiler belirlidir..
  • oha tasarım mıhteşem olmuş gerçekten o_O
  • bundan almam lazım
  • Her Lamborghini Murcielago alana bir tane hediye etmeleri lazım.
  • vx7 ne guzel olmus ,

lamborghini ayagına ekstradan 500 dolar pahalıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: xweser

quote:

adam zaten bu çok satmaz, para kazanamazlar dememiş

bunun prestijini beğenmedim.. tam çocuklara hitap ediyor demiş !!
  • quote:

Orijinalden alıntı: DVB

quote:

Orijinalden alıntı: xweser

quote:

adam zaten bu çok satmaz, para kazanamazlar dememiş

bunun prestijini beğenmedim.. tam çocuklara hitap ediyor demiş !!

• vx7 de gtx 480 olmalı 460 zaten çok pahalı olmayan ürünlerde bile olacaktır yurd dışı için tabii lamborghini adına yakıması için 480 olmalı hatta çifti olmalı daha önceki lamborghini lerde çok üst seviye değillerdi.Çocukça muhabbetine gelince ,bencede öyle olmuş.Hani çocukların ayakkabılarının arkasında ışıklar vardır ya onlar geldi benimde aklıma yoksa havalandırma noktaları güzel duruyor sorun aydınlatmada alienware kadar şık yapamıyorlar bir türlü
  • bencede fikir guzel ama tasarım oyuncak gibi olmuş kırmızı kısım ve klanılan plastik daha iyi olabılırdı.
  • Lamborghini tutkunlarının vazgeçemeyeceği ürün ama bunun ferrarisi daha hoş olur :)yada doğan şahin :))
  • casper anadol edition :D
  • tasarımının iddiasını boşa çıkarmayacak gibi...
  • neden her seferinden kendi topladıgımız kasalarda modifiye ararızki
    adamlar kitap gibi kasa tasarımı yapmışlar
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.