Şimdi Ara

Computex 2010: Gigabyte'ın özel tasarımlı GeForce GTX 470 SuperOverclock modeli gün ışığına çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
3.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• ATi Radeon HD 5870 için hazırladığı özel tasarımlı SuperOverclock modelini geçtiğimiz haftalarda lanse eden Gigabyte, Computex 2010 fuarında mevcut ürün gamının tamamını sergilemekte. Firmanın standında yer almasa bile, yetkililerle yaptığımız toplantı sonucunda firmanın yakında duyurmayı planladığı GeForce GTX 470 SuperOverclock modelinin üretime hazır versiyonunu görüntüleme fırsatı yakaladı.

Isı iletim borularıyla donatılmış, üç fanlı özel soğutucusu ile referans tasarımlı modele göre ciddi derecede daha serin çalıştığı belirtilen kart, Ultra Durable VGA serisi bakır yoğunluğu arttırılmış özel baskılı devre, yüksek kaliteli komponentler ve donanımsal voltaj okuma noktaları gibi farklılık yaratan önemli detaylara sahip. Gigabyte'ın açıklamasına göre, GeForce GTX 470 SuperOverclock ta firmanın Gauntlet GPU programına dahil yani kartta kullanılan GPU'lar, yüksek hız aşırtma başarımı için Gigabyte tarafından denenerek özel olarak seçilen GPU'lar kullanılıyor.

320-Bit bellek veri yolu desteği, 1280MB GDDR5 bellek kapasitesi ve 448x paralel işlem birimi gibi standart özelliklere ve 3DVision Surround, SLI, PhysX ve CUDA gibi teknolojilere destek sunan GeForce GTX 470 SuperOverclock modelinin çıkış tarihi ve fiyatı hakkındaysa henüz net bir bilgi bulunmuyor.

• ohaaa harika 1şi galiba fanlar içe yatık biraz slot işgal etmez gibi geliyor sanki bana
  • Çok çirken bir soğutma olmuş. İşini iyi yapıyor olsa bari.
  • niye bedava verseler almazmısın mesela:))
  • şu pcb yi siyah yapmayı ne zaman örenicekler acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

şu pcb yi siyah yapmayı ne zaman örenicekler acaba

kendi tarzı gigabyte her zaman mavi tercih eder
  • quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

şu pcb yi siyah yapmayı ne zaman örenicekler acaba

Kesinlikle siyah pcb daha hoş olurdu... Ama kart herşeye rağmen canavar gibi gözüküyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: NECROCYBER

niye bedava verseler almazmısın mesela:))

O nasıl soru öyle? Performansı iyiyse bi dünya para bayılır yine alırdım ama bu kartın (bana göre) çirkin olduğu gerçeğini değiştirmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

Orijinalden alıntı: NECROCYBER

niye bedava verseler almazmısın mesela:))

O nasıl soru öyle? Performansı iyiyse bi dünya para bayılır yine alırdım ama bu kartın (bana göre) çirkin olduğu gerçeğini değiştirmez.

asusun aresinden daha şık bence güzellik görecelidir tabii ki asla calibre gibi olmaz
  • Enteresan bir soğutması var, çok işe yarayacağı kesin Ama 3 fanın sessizliği konusunda şüphelerim var
  • 3 fanlısını da ilk defa görüyorum.Bu fanlar havayı kartta doğru üfluyor bana hep yanlış gelmıştır bu tarz soğutmalar.Bence ısıyı direk kasanın dışını atması gerekir.Ancak
    hız aşırtmalı kartlarda su soğutma en mantıklısı
  • Tasarımı harbiden kötü :(
    Benim kartın fanı bozulmuştu bende önceki fanla alakasız standart 9 mm fan bulup sabitlemiştım tipi bozuk ama orijinalinden daha soğutuyor :D
    Gigabyte aynı hesap renkler uyumsuz gösterişsiz
  • Tamam, süperoverclock anladık da, süper kelimesini karşılayacak bir hızaşırtma yapıcaklar mı orası meçhul.
  • tasarım berbat ötesi...
  • Açıkcası soğutma ve performansı iyise tasarımına bakmam. Kasa modlamadığım için kartların tasarımı beni alaka etmiyor..
  • zotacin mevcut fiyatlar ile gelecegine dair bilgi aldim bu gun

mecbur gigabyte beklicez gibi ozel tasarim için

inşAllah erken gelir
  • neden böyle bir tasarımı gtx 480 için yapmamışlar... bence onun daha çok ihtiyacı var 3 fana... artı bu nasıl ses yapar düşünmek bile istemiyorum...
  • seçmece GPU var, 3 fanlı soğutma var, yazılım var. Overclock kartı böyle olur işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

neden böyle bir tasarımı gtx 480 için yapmamışlar... bence onun daha çok ihtiyacı var 3 fana... artı bu nasıl ses yapar düşünmek bile istemiyorum...

sana soyliyim hic ses yapmaz

cunki oldukca dusuk hizlarda calisacak ve yeterli sogutma saglayacaklar
  • Yemişim tipi o kadar proffesional sen sıvı sogutmalı barlar alırsın onlardan koyarsın catır catırda çalıştırır.
    şimdi adamların tasarımı kötü ama cok iyi yapar diyorsunuz :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.