Şimdi Ara

arkadaşlar makine kendisi kapanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar makine kendi kendine kapanıyor açıyorum tekrar kapanıyor
    daha önceden donma yapıyordu powerını değiştirdim
    bu seferde bi kaç gün iyiydi sonra bu sorun çıkmaya başladı
    makine çok normal çalışıyor sorunun nerede olduğunu bulamadım
    acaba işletim sistemini mi yenilesem bi alakası olabilirmi makinenin kendisini kapatmasıyla
    şimdide saolun..

• arakadaşım benim makinedeki sorun şuydu belki size yararı olur benim makinede açılıyodu kapanıyodu kendi kendine bilg.içini açtım güzelcene işlemcinin fanını temizledim aşırı derecede pislenmişti herhal işlemci çok ısınıyo ve kendini resetliyo sonra devam ettim ve düzeldi yararı olabilir sana kolay gelsin....
  • Ben 2 ihtimal üstünde duruyorum :

1incisi : Bilgisayarın log on ekranında kendi kendine log off yapıp kapanıyorsa Windows XP eski betalarından birini yükleyip Activate etmediysen(Legal veya ilegal yollardan ;) 30 sonra böyle bir problemle karşılaşmak mümkün . Çözüm : Windows XP Final(2600) versiyonu bulmak bence SP2 entegreli bulabiliyorsan onu bul ve temiz bir yükleme yap tabi yedeklemelerini unutma .

2incisi ise Bilgisayarın açıldıktan birkaç dakika sonra bi ekran çıkıp 1 dakika geriye sayıp kapatıyorsa Winblaster solcanı bilgisayarını esir almıştır demektir... Çözüm : Derhal internete bağlanıp Start--->Run(Başlat--->Çalıştır(veya Ctrl+R)) yaparak shutdown -a komutunu yazıp enterlaman bu komutla windows u sınırlayacaksın ama kapanma problemini netten araştırabilirsin . Kopyalama yer değiştirme işlemleri bir dahaki Windows açılışına kadar çalışmıyor olacak...

problemini biraz daha açıklarsan daha da yardımcı olabilirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mamuly

arakadaşım benim makinedeki sorun şuydu belki size yararı olur benim makinede açılıyodu kapanıyodu kendi kendine bilg.içini açtım güzelcene işlemcinin fanını temizledim aşırı derecede pislenmişti herhal işlemci çok ısınıyo ve kendini resetliyo sonra devam ettim ve düzeldi yararı olabilir sana kolay gelsin....

• ARKADAŞIM İLK OLARAK İŞEMCİNİN ALTINDA BULUNAN SOGUTUCU KREME BAKMALISIN DİYORUM.EGER KALAMIŞSA SATIN ALABİRSİN BİLGİSAYARCILARDAN İKİNCİSİ MAKİNENİN POWERININ GÜCÜNDEN KAYNAKLANABİLİR.MAKİNDE SATA HARD DİSK VARMI Bİ DE SORUNU TAM AÇIKLARSAN YARDIMCI OLURUZ.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.