Şimdi Ara

bilgisayar kilitleniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bilgisayarımı 2-3 gün hiç açmadığım zaman ilk açılışta 3-4 kez kilitleniyor daha sonra düzeliyor. Ne olaki...

• işlemci fanı veya işlemci veya ram. bence sorun bu üçünden birinde.
  • bana işlemci gibi geliyo kitlenmeler genelde işlemci çok ısındığı zaman olur belki ilk açılışta çok çalışıp aşırı ısınıyodur
  • ama her açılışta yapmıyor. dediğim gibi 2-3 kullanmazsan yapıyor
  • windows şaşırmış :)
    yeniden sistem kurmanı veya sağlıklı bir sistem geri yükleme noktası seçip geri almanı tavsiye ederim..
    en azından sorun devam ederse bu sefer sorunu donanımdan ararsın...
  • tekrar yazıyorum ama şunu söylemek istiyorum: windowsla alakası oldugunu sanmıyorum. çünkü bu kilitlenmeler daha önce arkadaşımın da başına geldi. bir kaç kez format attı ama nafile sonuç aynıydı. sonunda sorununun fandan oldugu ortaya cıktı. bi bu tür sorunlar yavaş yavaş başlar ve git gide sıklaşır. dediğim gibi ya fan iyi sogutmuyordur ya da işlemcin bozulmak üzere. başka bir sorun oldugunu düşünmüyorum
    quote:

Orjinalden alıntı: arescom

windows şaşırmış :)
    yeniden sistem kurmanı veya sağlıklı bir sistem geri yükleme noktası seçip geri almanı tavsiye ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bakkal Gazi -- 9 Eylül 2005, 9:58:30 >

• quote:

Orjinalden alıntı: alpyanar

tekrar yazıyorum ama şunu söylemek istiyorum: windowsla alakası oldugunu sanmıyorum. çünkü bu kilitlenmeler daha önce arkadaşımın da başına geldi. bir kaç kez format attı ama nafile sonuç aynıydı. sonunda sorununun fandan oldugu ortaya cıktı. bi bu tür sorunlar yavaş yavaş başlar ve git gide sıklaşır. dediğim gibi ya fan iyi sogutmuyordur ya da işlemcin bozulmak üzere. başka bir sorun oldugunu düşünmüyorum
    quote:

Orjinalden alıntı: arescom

windows şaşırmış :)

bence de donanımsal bi sorun bu

• benim bilgisayara da her sabah restart atmam gerekiyor...

ilk başlattığımda açılmıyor,restart atıyorum öyle başlıyor..

bunun da sebebi fun dan mı acaba
  • diyelimki sorun fanda ne yapmalıyız
  • quote:

Orjinalden alıntı: erzen

diyelimki sorun fanda ne yapmalıyız

değiştircen tabiki dedaha ii soğutanını alcan
  • quote:

Orjinalden alıntı: angora_s

quote:

diyelimki sorun fanda ne yapmalıyız

değiştircen tabiki dedaha ii soğutanını alcan

bana da bi çözüm önersene ala alla
  • işlemcini çıkar yenden tak fanını zımparala sonra macun dök . anakartına bakım yap remleri silgi ile sil
  • ya bekir bu restart kitlenme falan ısıdan kaynaklanıyo sen işlemci sıcaklığını kontrol ettin mi
  • arkadaşım benim de başıma çok gelir. problemin sebebi işlemcinin fanıyla alakalıdır. çoğu zaman o fan dönmeyebiliyor. sana tavsiyem onu bir kontrol etmen
  • Islemci Fanın 'dan yapar arkadasım .. Sen Ekran kartını bir goz at ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: angora_s

ya bekir bu restart kitlenme falan ısıdan kaynaklanıyo sen işlemci sıcaklığını kontrol ettin mi

işlemci sıcaklığım 58-60 arası değişiyor..

acaba bios la ilgisi var mı
  • ARKADAŞLAR EVDE NETWORK KURMAK İSİTYORUM.ACABA BANA NELER GEREKLİ?
  • bu işlemci sıcaklığına nasıl bakacağız. Arkasından termometre falan mı koyacağız?
  • quote:

bu işlemci sıcaklığına nasıl bakacağız. Arkasından termometre falan mı koyacağız?

http://www.hardwaremania.com/index.php?option=com_remository&Itemid=45&func=fileinfo&filecatid=27&parent=category

bu linkdeki programı yani everest home editionu pc ne kur
    oradan öğrenirsin

lütfen biraz araştıralım,,

iyi forumlar

• ARKADAŞLAR EVDE NETWORK KURMAK İSİTYORUM.ACABA BANA NELER GEREKLİ?
    YARDIMCI OLUN LÜTFENNNNNNNN. BURDAKİ KURALLAR BÖYLEMİİ...YARDIM YOKMUU
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.