- x
Türkiye nükleer silaha sahip olmalı mı?
83 Cevap2890 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<      [2]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
[Poll]

Türkiye nükleer silaha sahip olmalı mı?

Evet
  90% (228)
Hayır
  6% (17)
Kararsızım
  3% (8)

Toplam oy : 253

(en son oy tarihi : 20 Aralık 2012; 11:41:14) 
Giriş

1830 Mesaj
3 Haziran 2010; 8:37:13 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: Okuyom Ben Yeaa

Sen bu milletin mühendislerini küçümsemeye devam et.Kendin boş adamsın diye tüm türkiyeyi öyle sanıyosun heralde?Sizin gibiler yüzünden işte 100 yıl geriden geliyoruz.Yazık

boş olup olmadığını ve seviyeni konuşmanla belli ettin zeka küpü. kendinizi bir bok sandığınız için şuan bu durumdayız. o süperzeka mühendisler, bilim adamları zibil gibiler ama ben böyle diyorum diye çalışmıyorlar değilmi? yazık sana...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

283 Mesaj
3 Haziran 2010; 10:27:35 

Ya o çok bilmiş Türkiyenin nükleer silahı var diyip homurdanan arkadaşlara soruyorum.Nerden biliyorsunuz böyle birşey oldugunuzu malummu oldu noldu?

341 Mesaj
3 Haziran 2010; 10:37:13 

Nükleer silah olan ülkeleri kınıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nikolai Mw2 -- 3 Haziran 2010; 11:04:14 >

693 Mesaj
3 Haziran 2010; 10:51:00 

quote:

Orijinalden alıntı: vires

Türkiye'de nükleer silah var ama şifreleri ABD de. Aman diyim şifreleri kırcaz derken elimizde patlamasın Bunun dışında da nükleer silahımız yok zaten. Ama olduğunu düşünen çok. Ben olmadığını düşünüyorum. Çünkü bunu yapıcak gerekli altyapımız yok. Belki nükleer santral kurup zenginleştirilmiş uranyum elde edersek bir gün olur.

verin Türk hackerlara halletsinler sifreleri

quote:

Orijinalden alıntı: sonsuzuncu

israil'in iran için basra körfezine 3 nükleer denizaltı gönderdiğini öğrendim. peki bizim nükleer denizaltımız var mı ?

bırak nükleeri denizaltımız var mı yok mu onu düsün :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masum koylu -- 3 Haziran 2010; 10:53:15 >

341 Mesaj
3 Haziran 2010; 11:04:57 

quote:

Orijinalden alıntı: masum koylu

bırak nükleeri denizaltımız var mı yok mu onu düsün :D

Ben İzmit'te bir tane gördüm ama bizim mi değil mi bilmiyorum

1669 Mesaj
3 Haziran 2010; 11:06:12 

Kesinlikle olması lazım, he varmı yokmu orası tartışılır ama kesinlikle olması lazım...

835 Mesaj
3 Haziran 2010; 11:13:19 

Tabiki olmalı

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Haziran 2010; 21:39:34 

quote:

Orijinalden alıntı: Alpgg

Ya o çok bilmiş Türkiyenin nükleer silahı var diyip homurdanan arkadaşlara soruyorum.Nerden biliyorsunuz böyle birşey oldugunuzu malummu oldu noldu?

0

Uzaklaştırılmış
3 Haziran 2010; 21:44:34 

quote:

Orijinalden alıntı: Hellmarch!

0

Jupiter Fuzeleri daha sonra söküldü. Ayrica ulkemizde Nato nukleer fuzelerinin oldugunu dusunuyorum. Sonucta en dogudaki nato ulkesiydik g.kore haric...

Uzaklaştırılmış
3 Haziran 2010; 22:20:38 

quote:

Orijinalden alıntı: cembaba1992

Jupiter Fuzeleri daha sonra söküldü. Ayrica ulkemizde Nato nukleer fuzelerinin oldugunu dusunuyorum. Sonucta en dogudaki nato ulkesiydik g.kore haric...

Onu söyledim bende. Nereden biliniyor denmişte ondan koydum.

21 Mesaj
3 Haziran 2010; 22:22:18 

yok mu zannediyorsunuz?

nerde görülmüş koskoca arazinin 3-5 haftada orman olduğu?

Uzaklaştırılmış
3 Haziran 2010; 22:28:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Doit

Büyük bir ihtimal vardır zaten

+123141245151234243213124141241...

164 Mesaj
3 Haziran 2010; 22:39:20 

bende olabilecegini düşünüyorum...

Ankara Üniversitesi Öğrencileri
Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi - Japon Dili ve Edebiyatı

244 Mesaj
3 Haziran 2010; 23:58:19 

Var diyenleri görüyoruz Bu devirde böyle şeyleri söylememek lazım

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

43 Mesaj
4 Haziran 2010; 0:30:46 

quote:

Orijinalden alıntı: TheMassacre

TSK'yı başka ülke kuvvetleri ile karıştırdın galiba ?

Sadece askerlik muayenesi için gitsin askeriyeye o zaman görür o

Bu son içtiğim sigaram, Yok başka bir numaram,Mercek işte kanar yaram anne!
Akta düşte saçlarıma, Karda yağsa dallarıma, Olsun annem böyle konuşma!
Ama oğlum aşk mı verdi kollarına
Gül mü döktü yollarına...
Yapma anne! Birde sen vurma!

801 Mesaj
4 Haziran 2010; 0:37:52 

[font="Trebuchet MS"]National Geographic yada Discovery Channel'de izlemiştim sanırım tam hatırlamıyorum
Bir belgeselde Hiroşima'ya atılan atom bombasının etkilerini bilgisayar ortamında canlandırarak o an yaşananları yayınlamışlardı.

Okadar etkileyici bir belgeseldi ki insan ozaman nükleer bombadan ve atom bombasından nefret ediyor.

Ama yine de olmalı caydırıcı gücümüz olması açısından. Ki var diye de biliyorum[/font]

Hangi Türk Filmlerini OSCAR'a layık buluyorsunuz?(Anket)Üstteki profil avatarına yorum :)USB bellekten XP kurulumu
İnternet ile kaç yılında tanıştınız?(Anket)"KullanıcıAdı.donanimhaber.com" DH subdomain blog sayfanız olsun istermisiniz?

801 Mesaj
4 Haziran 2010; 2:05:14 

[font="Trebuchet MS"]Son olarak ne kadar ciddiye alıyorsunuz Kurtlar Vadisi Pusu dizisini bilmem ama yine de 03.Haziran.2010'da ki sezon finalini izleyin hatta ben size linkte vereyim

93. bölüm 5. Kısım : 09:50 dakikadan sonrasını http://www.youtube.com/watch?v=1H-trgzfag0
93. bölüm 6. Kısım : 0:22 saniyeye kadar ve 09:20 dakikadan sonrasını http://www.youtube.com/watch?v=vE0oBLpg6iA
93. bölüm 7. Kısım : 02:00 dakika ya kadar izleyin. http://www.youtube.com/watch?v=uzBthsQ3qPw

Tabi diziyi ciddiye almıyorsanız burda bahsi geçen dialogları da ciddiye almayabilirsiniz

Hangi Türk Filmlerini OSCAR'a layık buluyorsunuz?(Anket)Üstteki profil avatarına yorum :)USB bellekten XP kurulumu
İnternet ile kaç yılında tanıştınız?(Anket)"KullanıcıAdı.donanimhaber.com" DH subdomain blog sayfanız olsun istermisiniz?

9371 Mesaj
4 Haziran 2010; 2:08:54 

kimse nülkeer silaha sahip olmamalı delikanlı gibi savaşını kavgasını etmeli güçlüyse yenmeli zayıfsa yenilmeli... ha ütopik bir cevap belki ama fikir almıyormuyuz bende böyle üşünüyorum bu konuda... ha bu arada en ufak anlaşmazlıkta silaha davranan silah delikanlıları için de aynı şeyi düşünüyorum,ülke bazında bakarsan bana aynı geliyorlar mantalite aynı yani...

3464 Mesaj
4 Haziran 2010; 2:53:47 

http://www.taek.gov.tr/tr/anasayfa.html

Böyle bir kurumumuz var ama tam olarak ne iş yaptığını bilmiyorum. Tee 58 yılında nükleer reaktör inşaa etmişler. 62 yılında da açılış yapmışlar. Türkiye bu tipte 3 tane reaktör varmış. 1 tanesi İTÜnün 2 tanesi de çekmece nükleer araştırmaların. Bu reaktörlerde istenilirse bomba yapılamaz mı? Konu hakkında hiç bir fikrim yok. Sadece Amerika tekrardan keşfedilmeyecek elinde reaktör filanda var. Helva yapmak kalmıyor mu bir tek geriye....

Uzaklaştırılmış
4 Haziran 2010; 2:56:31 

quote:

Orijinalden alıntı: UcanHollandali
http://www.taek.gov.tr/tr/anasayfa.html

Böyle bir kurumumuz var ama tam olarak ne iş yaptığını bilmiyorum. Tee 58 yılında nükleer reaktör inşaa etmişler. 62 yılında da açılış yapmışlar. Türkiye bu tipte 3 tane reaktör varmış. 1 tanesi İTÜnün 2 tanesi de çekmece nükleer araştırmaların. Bu reaktörlerde istenilirse bomba yapılamaz mı? Konu hakkında hiç bir fikrim yok. Sadece Amerika tekrardan keşfedilmeyecek elinde reaktör filanda var. Helva yapmak kalmıyor mu bir tek geriye....

Ben küçükcekmecedekini çok iyi biliyorum. Çok eski biryer. Cocukların rahatça girebileceği bir yer. Koruma falan yok. Asker korumasında ama icini bir görsen in Çin tas arıyor. Garın hemen üstü. Yani orda nükleer araştırma yapılırsa orası havaya uçar ben solom.

2803 Mesaj

[13 Kasım 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

4 Haziran 2010; 2:58:20 

Gerikafalı zihniyet yüzünden halen bir nükleer santralimiz yok.

Neymiş efendim yok zararlıda şöylede böylede. greenpeace'in peşine takılmalar... O nükleer tesis bulunduran bütün gelişmiş ülkelerin liderlerinden daha akıllı ya bizim süper zekalı insanımız...

Uranyum geliyor belki birşeyler olur.

Edit: Santral yerine tesis demişim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AurorAbeam -- 4 Haziran 2010; 17:10:54 >

.
AMD x4 965|Sunbeam CCFU|Gigabyte 990XA-UD3|Corsair Veng 1600/9 2x4|5850 Xtreme
WD Caviar Black 500 GB|OCZ Fatal1ty 550W|Asus DVD-RAM|CM Storm Sniper

LG E2360V|Edifier X600|Asus VULCAN Anc|Gbyte M8000|Logitech G15v2|ASUS DSL-N12E
Notebook: HP HDX18|18.4"|P8600|9600M GT|500+250GB|2x2 GB 800MHz CL5|Logitech M705

3464 Mesaj
4 Haziran 2010; 3:09:10 

Yukarıdaki mesajımı okumadın heralde 1958 senesinde ilk nükleer tesisimizin temelini atmışız.

Uzaklaştırılmış
4 Haziran 2010; 3:16:28 

Nükleer santral demek istedi heralde.

9074 Mesaj
4 Haziran 2010; 3:52:35 

şuan nükleer 40adet bomba f16dan atılabilir tip bomba zaten incirlide var ama abd izin vermeden hiçbirşey yapamayız

nükleer silah olmalı diğer ülkelere korku verir caydırıcılık yapar

örnek; abd kuzey koreye birşey yapamıyor neden nükleer gücü var çünkü

israil bu güce 1980de sahip oldu nekadar inkar etselerde abd uzaydan çekilmiş uydu fotolarıyla kanıtlamışdır bunu kardeşleri olduğu için sesi çıkmamıştır o ayrı konu

onun gücü bu diyarları aşar /Matrix system msi z87 gaming-i7 4770k-2x4 corsair pro 2133-silverstone 1000watt-Gtx 980 beni çağırıyor/
Alem Bakar Neo Akar
Sayfa:   <<      [2]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Türkiye nükleer silaha sahip olmalı mı?
Sayfa: <<      [2]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.641