Şimdi Ara

Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.675
Cevap
55
Favori
493.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: guitarist999

quote:

Orijinalden alıntı: Kreus

Kesinlikle klasik gitar uygun olacaktır. Akustik gitar da pena ile çalınan bir enstrümandır ve klasik gitar sizin tarzınıza daha yakın diye düşünüyorum.
    Seçiminizi klasik gitardan yana yapmalısınız .

Yanlış bilgi vermeyelim lütfen. Akustik gitar da en az klasik gitar kadar parmaklarla çalınabilir.Fingerstyle denen bir şey var. Bilgisiz arkadaşlar yorum yapıp insanları yanlış yönlendirmesin lütfen .

Klasik gitarın parmakla çalımı ile akustik gitarı bir tutuyorsun yani ? Akustik gitar parmakla çalınamaz demedim ancak akustik gitarda genel kullanım penadır. Aksini iddia edemezsin herhalde ? Klasik gitarda ise parmaklar kullanılır ve teller naylon olduğu için akustik gitara göre parmakla çalım çok daha rahattır. Arkadaş ukulelenin yanına alıyorum demiş, buna da en uygunu Klasik gitardır.
    Başkalarına bilgisiz deyip saygısızlık yapmaya hakkın yok. Ayıp ediyorsun. İnsanlar sizin yüzünüzden yardım etmeye çekinir olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mormegil7

Arkadaşlar gitar askısı arıyorum ama var mı tavsiyesi olan? Şu geniş olanlar var ya onlardan, şu resimdeki gibi. Var mı bilen, kullanan falan?
    Bu mesaja eklenen görseller:

Sende James'de durduğu gibi durmaz.

• Fender' e EMG taksam Grindcore yapabilir miyim ?

Gibi şeyler sormayın . Ama böyle bir konu açmanız iyi olmuş Barış abi
  • quote:

Orijinalden alıntı: pelerinli

quote:

Orijinalden alıntı: SellYourSoul

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SellYourSoul

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RECKTOR

selam beyler yaklasık 1.5 yıldır gıtar calıyorum ne ıyıyım ne kotu schecter syn gates custom s 2012yı 1100 tl ye buldum 2. el nerdeyse hıcbırseyı yok asıl konu su bu gıtarı alsam rahat bır sekılde kullanabılırmıyım sızce almalımıyım

Hocam, eger paran varsa, daha ben uzun yillar calarim, cok da iyi planlarim var dersen al.
    @SellYourSoul
    Hocam, soyle bir baktim, bayagi bayagi dort power chord ustunde geziyor gibi geldi ama cok da muzik kulagim olmadigi icin cikaramadim. ama kulagi olan birisi icin cok basit yani
    @duketemre
    Hocam, tremoloyu iki yonden onermem. birincisi ilk baslayan birisinin zorlanacagi bir konudur. yani sen zaten o sarkilari calmaya gecene kadar "biraz" zaman gececek. ikincisi ise boyle sabit koprulu olmayan sistemler akord yonunden sikinti cikarabilir. o yuzden bir daha dusunmeni isterim (bab gibi konustum)

aldık grg170i dakika başı akort yapıyoruz 2.5 senedir bende gitar ama eşşeklik işte çalışmadık adam gibi çalışsam yeni gitar alırdım sabit köprü

ama yinede zevkli ya abuk subuk sesler çıkartmak.

Artik alismissindir, bana kalirsa artik sabit kopruye donme. eger cok butcen yoksa ikinci elden ben cort evlk4 aldim, tavsiye ederim. kiz gibi gitar valla

V yada X kasa istiyorum ya hocam

birazda havasını atalım

explorer alırsan bana da alır mısın

Allah alacak gücü verirse neden olmasın

• blackstar ht1 veya 5r combo kullanan var mı aramızda ? değerlendirmesini yapabilir mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Poljac

önce bağlama öğrensem sonra gitar sıkıntı olur mu acaba

Bir miktar birbirine ters gelebilir, baş parmak kullanılmaz mesela gitarda, bağlama da teller sıktır, klavye dardır, pek tabii her ikisi de öğrenilir, birbirlerine pek katkıları olmayabilir (parmakları açacağı kesin), önden bağlama öğrenenlerde genelde gitar çalarken de süsleme yapma takıntısı oluşuyor o sıkıntı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr_Nightingale

İyi günler arkadaşlar.. 3-4 yıldır bağlama çalıyorum ve şimdi elektrogitar aldım ve elektrogitara başladım.. Bağlama çalmamın elektrogitarı daha çabuk öğrenmeme yararı olur mu? Ne kadar süre sonunda belli parçaları çalmaya başlarım ? Teşekkürler..

2 senedir gitar var elimde. oturup 3-4 ay günde en az 4-5 saat adam gibi çalışırsanız belki beni 2 ye bile katlarsınız.
  • sanbaba S kullanıcısına yanıt
    butcenizi biraz daha arttirip blackstar ht1 almanizi öneririm
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: macpo333

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Beyler fender american special strat'ıma killswitch takmak istiyorum mümkün mü sizce ?

Hocam soruna cevap verebilecek bilgi seviyesine sahip değilim de bir şey sorucam fender standard mexican strat önerir misin ? Ibanez rg 2570'i satıp onu almayı düşünüyorum.Ama Stratocasterların sesi özellikle clean'de oldukça ucuz geliyor bana :)

valla sana şöyle diyeyim bc rich virgo'dan fender strat'a geçince apayrı bi dünyaya geçmiş gibi oldum

Ne anlamda hocam ?

rahatlık, ergonomi.Bc Rich'in kapkalın klavyesinden sonra fender'in ele avuca gelen kalça gibi hmms.Özellikle manyetikleri.Eski gitarımda sadece köprüyü kullanırdım, sapı gereksiz görürdüm.Ama fenderde her manyetiğin ayrı bi tonu var

Hımm anladım :) Peki tel değiştirme olayı nasıl ? Diğer floyd roselu gitarlar gibi zor mu yoksa floyd rose'suz gitarlar gibi kolay mı ? Bir de tremoloyu kullanınca akord kaçırma olayı oluyor mu?

Şöyle diyiyim tel takması sabit köprü gibi ama telleri taktıktan sonra akord etmesi floyd rose gibi 3-4 kere akord etmen gerekiyor Tremolaya gelince de benimki kaçırmadı ama ayarında bırakman lazım.Öyle dimebag gibi abanırsan kaçar tabi

Çok teşekkürler :) Bu 3-4 kere akord gerekmesi olayı sadece teller ilk takıldığı zaman oluyor dimi ?

Evet

• Cool Storm kullanıcısına yanıt
    Tabi buyrun

• quote:

Orijinalden alıntı: Obilux

quote:

Orijinalden alıntı: Mormegil7

Arkadaşlar gitar askısı arıyorum ama var mı tavsiyesi olan? Şu geniş olanlar var ya onlardan, şu resimdeki gibi. Var mı bilen, kullanan falan?
    Bu mesaja eklenen görseller:

Sende James'de durduğu gibi durmaz.

Hocam ona ne şüphe ama çok güzel, öyle geniş olunca ne biliyim çok hoşuma gitti

• quote:

Orijinalden alıntı: MikeMİller

Arkdaşlar merhaba elektro gitara yeni başlayacağım, sizce bu iki gitardan hangisini almam daha doğru olur.
    İbanez rg350 dxz 850 tl ikinci elhttps://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-muzik-muzik-aletleri-cort-evl-z4-403731868/detay/

cort evl z4 650 tlhttps://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-muzik-muzik-aletleri-cort-evl-z4-
    403731868/detay/

ancak floyd rose köprü sistemi beni korkuttu ibanez in korkmalı mıyım.

amfi için de 350 tl ibanez tbx 15 düşünüyorum

tarzım alternatif rock

cevaplarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Benim tavsiyem düz köprü, öbür türlü akor işi inanılmaz zor gelebilir.

• Santiago Bernabéu kullanıcısına yanıt
    Fiyatı iyi olur ama o baktığın les paul seti seni 5 6 sene idare eder (çok sıkılıp yeni gitar almak istemezsen) ama 2. el çoğunlukla 1 2 seneden fazla yaşamaz. Rock, Blues, biraz da metal çalacaksan hiç düşünme les paul u al derim.
  • Müzik bölümünde özellikle gitar ve aksesuarları ile ilgili birsürü konu açılıyor bu da konu kirliliği yaratıyor. Tüm Gitar ve Aksesuarları ile ilgili sorularınızı, önerilerinizi burdan soralım.. Ders almak ve vermek isteyenler burdan irtibata geçsinler. Yönetimde uygun görürse bu üst konu olsun.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Ibanez SA120EX
    Ibanez RGR321EX
    Ibanez ART120

Cort EVL-Z4
    Cort KX1Q

2.elleri 350-450 arası hepsinin. peki hangisini tercih etmeliyim?
    heavy ve thrash metal,hard rock çalmak istiyorum.
  • iyi ya hayırlı olsun baya taze bi bölüm ... cort x-2 mle veyakında alacağımı düşündüğüm pearl exportumla katılırım muhabbetinize bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.M

Ibanez SA120EX
    Ibanez RGR321EX
    Ibanez ART120

Cort EVL-Z4
    Cort KX1Q

Cort alma derim ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: ORKKK

quote:

Ibanez SA120EX
    Ibanez RGR321EX
    Ibanez ART120

Cort EVL-Z4
    Cort KX1Q

Cort alma derim ben

Bende aynen Cort al diyorum. Nedir bu Ibanez takıntısı anlamıyorum arkadaş ya. JEM 7 almıyoruz burada. Bildiğim kadarıyla evl z4 te pasif emg manyetikler var. Gitarın ağaci iyiyse çok güzel tonlar alabilirsin. Diğer modeli kullanan bir arkadaş vardı istersen ona danışabilirsin
  • Tek başlık altında tüm önerilerin, tavsiyelerin, yorumların toplanması da çorba olacaktır bence. En iyisi forum yöneticilerine isteğimizi iletip Müzik başlığı altına Enstruman alt kategorisi isteyelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ORKKK

quote:

Ibanez SA120EX
    Ibanez RGR321EX
    Ibanez ART120

Cort EVL-Z4
    Cort KX1Q

Cort alma derim ben

Böyle yapcaksanız bu konu baştan çöp hiç bir değeri yok. İnsanlardaki marka takıntısını anlamıyorum ya adamlar size para mı ödüyor . Şu an yanıbaşımda Cort x2 ve İbanez 170 dx hangisi daha iyi dersen x2 derim ibanez oyuncak gibi ve 100 milyonluk fark göremiyorum pek bu da benim yorumum. Adamın daha ilk gitarı eline 170dx ten başka gitar almamış gelmiş şiddetle herkese 170 öneriyor. Ve insanları Cort a karşı şartlandırmaya çok rastlıyorum. Burda marka fanatikliği yapmıyorum sadece önyargılı davranmamanızı rica ediyorum karşımızdakinin iyiliği için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jackson -- 2 Haziran 2010; 16:31:36 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.