Şimdi Ara

Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU] (760. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.674
Cevap
55
Favori
493.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 758759760761762
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ShaG

Bildiğim kadarıyla aktif pasif olayını anlatmaya çalışayım, daha bilgili kişiler de ekleme düzeltme yaparsa sevinirim, ben de aydınlanırım, şöyle ki, pasif manyetikler tellerin titreşimlerini algılar, doğrudan amfiye aktarır, amfide de bu sinyaller yükseltilir, aktifte ise pille çalışan aktif bir devre vardır, sinyalleri amfiye gitmeden yükseltir ve o şekilde gönderir, pasife göre daha duyarlıdır titreşimlere karşı, daha sert tonlar verir, cayır cayır tonlar denir ya, işte onlar aktiflerle daha iyi alınır, bir de pasif manyetiklerin tonları aktiflere göre amfiye daha bağımlıymış, yani aktiflerin tonu pasife göre daha oturmuş, belirgin bir tonmuş. Metal ile uğraşanlar genelde aktif manyetik kullanır ama pasif manyetiklerin de kullanıcısı var tabi metal için. Tabi amfi vs. de çok önemli olduğu için, diğer ekipmanlar iyi değilse gitarın çok üst seviye olsa bile pek anlamı olmuyor. Alternatif önerebileceğim bu fiyatta başka olmaz, ama bütçeyi arttırırsan o zaman imzadakini tavsiye edebilirim, manyetikleri Emgnin coil tap özelliği de olan aktif manyetiklerdir, yani humbucker manyetiği single olarak kullanmana olanak sağlar ve bu cidden epey genişletiyor ton aralığını. Bu coil tap özelliği omende de var, omenin ton aralığı da geniştir yani.

Anladım teşekkürler. Bütçeyi arttırayım, almışken tam alayım en iyisi. Amfi ne önerirsin? Line 6 Spider 15W iyi midir? Bir de başlangıç için Floyd Rose'lu gitar önermiyorlar, sen ne dersin? Açıkçası Floyd Rose olmayan modeller hoşuma gitmiyor görüntü olarak Diğer türlü de tellere asılıp koparmayalım

• Fatal1ty. kullanıcısına yanıt
    floyd rose kullaniyorum, ilk gitarim. Tavsiye etmem. kacirmasa bile akord islemleri cok ugrastiriyor. ama kesinlikle oynamasi eglenceli. yani sana kalmis. Telleri de cok hamur olmadiktan veya floyd rose bozuk olmadiktan sonra koparamazsin zaten:D

Ve almak istedigin birlesimi ben de almayi dusunuyordum (oe6 ve spider) kesinlikle tavsiye ederim. ve bu amfiyle cok da aktif pasif takmana gerek yok, full ses acmayip sahnede falan kullanmayacaksan gereksiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatal1ty.

quote:

Orijinalden alıntı: ShaG

Bildiğim kadarıyla aktif pasif olayını anlatmaya çalışayım, daha bilgili kişiler de ekleme düzeltme yaparsa sevinirim, ben de aydınlanırım, şöyle ki, pasif manyetikler tellerin titreşimlerini algılar, doğrudan amfiye aktarır, amfide de bu sinyaller yükseltilir, aktifte ise pille çalışan aktif bir devre vardır, sinyalleri amfiye gitmeden yükseltir ve o şekilde gönderir, pasife göre daha duyarlıdır titreşimlere karşı, daha sert tonlar verir, cayır cayır tonlar denir ya, işte onlar aktiflerle daha iyi alınır, bir de pasif manyetiklerin tonları aktiflere göre amfiye daha bağımlıymış, yani aktiflerin tonu pasife göre daha oturmuş, belirgin bir tonmuş. Metal ile uğraşanlar genelde aktif manyetik kullanır ama pasif manyetiklerin de kullanıcısı var tabi metal için. Tabi amfi vs. de çok önemli olduğu için, diğer ekipmanlar iyi değilse gitarın çok üst seviye olsa bile pek anlamı olmuyor. Alternatif önerebileceğim bu fiyatta başka olmaz, ama bütçeyi arttırırsan o zaman imzadakini tavsiye edebilirim, manyetikleri Emgnin coil tap özelliği de olan aktif manyetiklerdir, yani humbucker manyetiği single olarak kullanmana olanak sağlar ve bu cidden epey genişletiyor ton aralığını. Bu coil tap özelliği omende de var, omenin ton aralığı da geniştir yani.

Anladım teşekkürler. Bütçeyi arttırayım, almışken tam alayım en iyisi. Amfi ne önerirsin? Line 6 Spider 15W iyi midir? Bir de başlangıç için Floyd Rose'lu gitar önermiyorlar, sen ne dersin? Açıkçası Floyd Rose olmayan modeller hoşuma gitmiyor görüntü olarak Diğer türlü de tellere asılıp koparmayalım

Line 6 Spider iyidir ama 15w amfi pedal kaldırmayabilir deniyor, seni bir yerden sonra amfi distortionı kesmez zaten, şöyle 30w üstü bir amfi alıp bir de distortion pedalı veya prossesör almanı tavsiye ederim, gerçi başlangıçta epey götürür Spider seni. Başlangıçta floyd rose zorluk çıkarır, akort ederken, tel değiştirirken sıkıntı oluyor, bakım için götürdüğünde floyd rosesuz gitara göre daha fazla para alıyorlar, başka sıkıntıları da var, zaten başlangıçta kullanmazsın da, görüntü için külfete girmeye değmez bence, floyd rosesuz modelini tavsiye ederim. Floyd roseu tavsiye etmemelerinin bir sebebi de başlangıçta genelde ucuz gitar alınır ve ucuz gitarın floyd roseu çok sorunludur, bu gitarda öyle sorun olmaz, orijinal floyd rose sonuçta, eski cort x11imde 2 dive bomb yapsam akort makort kalmıyordu mesela, bunda istediğin kadar aban, bana mısın demez.

• Teşekkürler arkadaşlar, Hellraiser C-1 Floyd Rose'u olmayan modelde karar kıldım. Amfiyi de 30W yapalım bari Şimdi güzel bi 30W amfi bulayım.
  • herkese merhaba arkadaşlar. 200-250 tl arasında amfi arıyorum 10w veya 15w olsun istiyorum. tavsiye edeceğiniz bir model var mı?

not: mağazaya sorduğumda 10w den çok da istediğin tonları alamazsın dedi. prosessor kullanıcam ne tavsiye edersiniz?

teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacksharky

herkese merhaba arkadaşlar. 200-250 tl arasında amfi arıyorum 10w veya 15w olsun istiyorum. tavsiye edeceğiniz bir model var mı?

not: mağazaya sorduğumda 10w den çok da istediğin tonları alamazsın dedi. prosessor kullanıcam ne tavsiye edersiniz?

teşekkürler...

Laney LG12 var o civarda ;) Cort'un 15liği var o da fena değil.
  • Gitarımı yenilemeyi düşünüyorum arkadaşlar iki model arasında kaldım.

http://www.rekormuzik.com/gp/jackson-js32t-kelly-elektro-gitar-black.html

http://www.rekormuzik.com/gp/ltd-ec-50-elektro-gitar.html

Sizin tavsiyeniz nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Knights of Cydonia

Gitarımı yenilemeyi düşünüyorum arkadaşlar iki model arasında kaldım.

Sizin tavsiyeniz nedir?

Yanlış hatırlamıyorsam ec-50nin akord problemi mi ne vardı, öyle uyarmışlardı beni. Sahne de yapacaksan hem şeklini sevdiğimden dolayı hem de ötekinin bu problemini duyduğumdan (jacksonda bunun hakkında bir bilgim yok) dolayı jackson derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: zinedine_zidane

quote:

herkese merhaba arkadaşlar. 200-250 tl arasında amfi arıyorum 10w veya 15w olsun istiyorum. tavsiye edeceğiniz bir model var mı?

teşekkürler...

önerileriniz için çok teşekkür ederim. 10w luk tavsiye edersiniz yoksa 15w luk mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Solert

quote:

Orijinalden alıntı: TRansilvania*

Bc rich gunslinger isteyen varsa satılık elimde mevcut.Charvelın seymour duncanını taktım.gitarda orjinal floyd rose var.

Vintage gitarlarla takas edilir.Onun dışında satılı.Fiyatı özel mesaj aracılıgıyla konusuruz

Eski Japon üretimlerden değilse yenilerde orjinal değil lisanslı Floyd Rose var. Bir arkadaşım gitar arıyor fiyatı nedir ?

Licensed floyd pardon.Dediğim gibi gitar alıcısını buldu fakat cenazem oldugu ıcın satamadım.suan ayarları full yapılı telı yenı takıldı.en onemlısıde charvelden cıkarttıgım seymourı kararsızda kalsam taktım.piyasa fiyatlarına bakıp bana bişeyler söyleyin siz.fiyat belirlemedim satılmazsa ben kullanmaya devam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

teşekkürler...

Marshall mg10cf olabilir bir deneyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pelerinli

quote:

Sizin tavsiyeniz nedir?

Yanlış hatırlamıyorsam ec-50nin akord problemi mi ne vardı, öyle uyarmışlardı beni. Sahne de yapacaksan hem şeklini sevdiğimden dolayı hem de ötekinin bu problemini duyduğumdan (jacksonda bunun hakkında bir bilgim yok) dolayı jackson derim.

Sağol hocam. Akord olayını bilmiyordum. Yine de mağazada ikisini de deneyip almak en sağlıklısı görünüyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pelerinli

quote:

Sizin tavsiyeniz nedir?

Sağol hocam. Akord olayını bilmiyordum. Yine de mağazada ikisini de deneyip almak en sağlıklısı görünüyor.

Tabi canım, onlar zaten daha çok seçenek sunarlar önünüze. Hatta bence gidin mağazadan bakın sonra ikinci el alın

• quote:

teşekkürler...

Roland Micro Cube
  • önerileriniz için çok teşekkürler arkadaşlar araştırıyorum yakında alacağım bir amfi.

son olarak 10w mu önerirsiniz yoksa 15w mu? pek bir fark eder mı?

bu iki modelden birini almayı düşünüyorum.

cort MX15R : http://www.peramusical.com/?urun-1423-MX15R.html

marshall mg10: http://www.n11.com/marshall-mg10-P12893143

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacksharky -- 9 Şubat 2014; 17:38:46 >

• quote:

önerileriniz için çok teşekkürler arkadaşlar araştırıyorum yakında alacağım bir amfi.

Bunları geç 2.el Roland Micro Cube bak. Pişman olmayacaksın bu 2 amfiden de üstün Micro Cube.

• quote:

quote:

önerileriniz için çok teşekkürler arkadaşlar araştırıyorum yakında alacağım bir amfi.

Bunları geç 2.el Roland Micro Cube bak. Pişman olmayacaksın bu 2 amfiden de üstün Micro Cube.

Bunlara ek olarak 2. el laney cub 8 alınabilir( üzerine biraz daha koymak gerekebilir bi ihtimal)..
    laney amfi lambalı bir amfidir ve bu iki amfidir ses yüksekliği olarak daha fazladır, fakat üzerinde hiç bir Effect bulunmamaktadır. alacağınız (ya da elinizde hazır bulunan) pedallarla profesyonellere yakın performanslar elde edebilirsiniz...

tabi lambalı amfilerin gitarın karakterini çok fazla yansıttığını düşünürsek elinizdeki gitar da iyi olmalıdır.

birde bu amfilere kullanım biraz daha farklıdır.. ne kadar çok Volume o kadar distorsion anlamına gelir, ama temiz ve net bir ss elde etmek istiyorsanız lambalı amfi hepsini tokatlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: burkak

quote:

quote:

Bunlara ek olarak 2. el laney cub 8 alınabilir( üzerine biraz daha koymak gerekebilir bi ihtimal)..
    laney amfi lambalı bir amfidir ve bu iki amfidir ses yüksekliği olarak daha fazladır, fakat üzerinde hiç bir Effect bulunmamaktadır. alacağınız (ya da elinizde hazır bulunan) pedallarla profesyonellere yakın performanslar elde edebilirsiniz...

tabi lambalı amfilerin gitarın karakterini çok fazla yansıttığını düşünürsek elinizdeki gitar da iyi olmalıdır.

birde bu amfilere kullanım biraz daha farklıdır.. ne kadar çok Volume o kadar distorsion anlamına gelir, ama temiz ve net bir ss elde etmek istiyorsanız lambalı amfi hepsini tokatlar

processor var fakat elimdeki gitar çok da iyi değil (Samick AV-3) ve amfiyi genel olarak evde kullanmak için istiyorum fakat azıcık da kaliteli olsun istiyorum yani bazı tonları yakalayabiliyim.

sizleri dinleyip şu ikinci el roland ve laneylere bakiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacksharky -- 9 Şubat 2014; 20:57:39 >

• quote:

quote:

quote:

teşekkürler...

önerileriniz için çok teşekkür ederim. 10w luk tavsiye edersiniz yoksa 15w luk mu?

Kullanım amacına göre, 10W idare eder diyorsan (ki evde kullanacaksan, fazla gürültü istemiyorsan, belli bir süre idare eder) Nette Cort CM10g ve 15g lerin videolarına bak sen karar ver zaten prosesör alacakmışsın pek de problem olmaz ;)

• quote:

quote:

quote:

quote:

teşekkürler...

Kullanım amacına göre, 10W idare eder diyorsan (ki evde kullanacaksan, fazla gürültü istemiyorsan, belli bir süre idare eder) Nette Cort CM10g ve 15g lerin videolarına bak sen karar ver zaten prosesör alacakmışsın pek de problem olmaz ;)

yardımlarınız için çok teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 758759760761762
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.