Şimdi Ara

Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU] (637. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.675
Cevap
55
Favori
493.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 635636637638639
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: t9r

Arkadaşlar benim acilen ses kaydı yapmam lazım ne gerekiyor bunun için? blackstar ht5r kullanıyorum. laptop ım asus g73jh

yardım etcek yokmu
  • quote:

quote:

Arkadaşlar benim acilen ses kaydı yapmam lazım ne gerekiyor bunun için? blackstar ht5r kullanıyorum. laptop ım asus g73jh

yardım etcek yokmu

O konu çok derin bi olay. Acilen kayıt yapmak istiyorsan cep telefonundan kaydet. 2 dakikada halledilecek bir iş değil.
  • Laney cub12r amfisi hakkında bilgisi olan var mı? 1w lik ayrı bir girişinin olması beni baya çekiyor ve diğer taraftaki blackstar ht5r nin aksine 15w hadi tamam 1w bile yan komşuyu ayağa kaldırır da 5w ile 15w arasında fark biraz büyük gelmeye başladı.. ama deneyerek alacağım yer yok sanırım, kullanan veya fikir sahibi olan birisi varsa çok sevinirm..
  • başka yaşayan var mı diye merak ettiğimden soruyorum.parçalara çalışırken -özellikle hızlı yerlerde- beni zorlayan asıl şey o ritmi anlamak oluyor,ritmi anladıktan sonraysa çalmak çok daha kolaylaşıyor,demek böyleymiş burası diyorum.bana çok garip geliyo bu durum
  • quote:

quote:

yardım etcek yokmu

Bilgisayarında line-in girişi varsa bir jak daha bul kalını 3.5'a çevirici uç bul tak laptopa cubase veya normal recorderdan kaydet.
    Amfinin line-out çıkışına takacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Radiohead

başka yaşayan var mı diye merak ettiğimden soruyorum.parçalara çalışırken -özellikle hızlı yerlerde- beni zorlayan asıl şey o ritmi anlamak oluyor,ritmi anladıktan sonraysa çalmak çok daha kolaylaşıyor,demek böyleymiş burası diyorum.bana çok garip geliyo bu durum

Bir ara Megadeth'in She Wolf şarkısına çalışıyordum başındaki 0000lı kısım. Devamlı üst-alt-üst-alt yapıyorum. Lan çıldırıcam olmuyor Aradan biraz zaman geçti. Notaları öğrendim vuruşlarını falan. Sonrasında ilk denememde yaptım. Meğerse üst-üst-alt vurmak gerekiyormuş falan. Bu da böyle bir anımdır

• quote:

Orijinalden alıntı: Nightwish

quote:

başka yaşayan var mı diye merak ettiğimden soruyorum.parçalara çalışırken -özellikle hızlı yerlerde- beni zorlayan asıl şey o ritmi anlamak oluyor,ritmi anladıktan sonraysa çalmak çok daha kolaylaşıyor,demek böyleymiş burası diyorum.bana çok garip geliyo bu durum

Bir ara Megadeth'in She Wolf şarkısına çalışıyordum başındaki 0000lı kısım. Devamlı üst-alt-üst-alt yapıyorum. Lan çıldırıcam olmuyor Aradan biraz zaman geçti. Notaları öğrendim vuruşlarını falan. Sonrasında ilk denememde yaptım. Meğerse üst-üst-alt vurmak gerekiyormuş falan. Bu da böyle bir anımdır

güzel :D

• quote:

Orijinalden alıntı: QuasH

quote:

quote:

yardım etcek yokmu

O konu çok derin bi olay. Acilen kayıt yapmak istiyorsan cep telefonundan kaydet. 2 dakikada halledilecek bir iş değil.

Cep telefonu kalitesi cok dusuk oluyo nasilyapabilirim uzunda surse yapcak bisey yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bu blackstar ht5r lambalı amfimi. Ev için ideal mi?
  • Boss me-25 kullanan var mı? Kullanan varsa nasıl bir alet? Ev ortamında kullanıcam. Ev ortamı için iyi midir?
  • quote:

Özellikle çok hızlı bir pasaja çalışırken , bir Bach olsun , Paganini olsun , içindeki ritmi görünce daha da kolaylaşıyor. Müziğin temeli ritm.
  • cort x6 dan vazgectim x11 aliyorum butceyi artirdim amfi olarak ucuza ne onerirsiniz clean overdrive ve lead tonlarini iyi olabilecek..

• quote:

Orijinalden alıntı: .::KraL::.

cort x6 dan vazgectim x11 aliyorum butceyi artirdim amfi olarak ucuza ne onerirsiniz clean overdrive ve lead tonlarini iyi olabilecek..

400 tlye x custom satan bi arkadaşım var kore üretim yönlendirebilirim düşünürsen?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thrashh

arkadaşlar yakın zamanda elektro gitara geçmeyi düşünüyorum.bütçem en son 450 lira olur.Metallica, Megadeth, Iron Maiden, Manowar, İn flames, Guns N' Roses, Cinderella gibi grupların parçalarını çalmak istiyorum.epiphone special II sizce nasıl? önerileriniz var mı? bu arada solağım :) yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler :)

arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Unforgiven

Boss me-25 kullanan var mı? Kullanan varsa nasıl bir alet? Ev ortamında kullanıcam. Ev ortamı için iyi midir?

Ben de bu prosesörü düşünüyorum arkadaşlar bir fikri olan var mı?
  • Herkese iyi bayramlar arkadaşlar.
    Dün gittim bir dene Charvel Desolation DS2 ST aldım.Gitardan memnunum. 2 tane aktif humbucker var.Tam bir f/p ürünü denebilir.790TL'ye aldım.Sayısız gitar denedim,bunların arasında Zakk Wylde Custom modeli falan da vardı ama bunun tonu çok hoşuma gitti,belkii de psikolojiktir veya benim müzik zevkime uygun olduğu içindir.Klavyesi oldukça rahat.800TL civarı sıfır gitar düşünenler için ve sert müzik yapacak insanlar için ideal kesinlikle.Gitar yeni çıktığı için 2. el piyasası tam olarak oturmamış durumda.

Şimdi sıra geldi amfi meselesine.Amfi acayip gürültü çıkardığından komşular istemiyor,daha önce bilgisayarıma gitar bağlamıştım ve ses kartının dandikliği sebebiyle seste gecikme olmuştu.Maliyeti uygun,kulaklıkla bilgisayarımdan ses alabileceğim bir ses kartı önerisinde bulunacak var mı acaba?Uçuk bir şey olsun istemiyorum.Maliyeti uygun olsun :) Tekrardan iyi bayramlar dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mikael Âkerfeldt

Herkese iyi bayramlar arkadaşlar.
    Dün gittim bir dene Charvel Desolation DS2 ST aldım.Gitardan memnunum. 2 tane aktif humbucker var.Tam bir f/p ürünü denebilir.790TL'ye aldım.Sayısız gitar denedim,bunların arasında Zakk Wylde Custom modeli falan da vardı ama bunun tonu çok hoşuma gitti,belkii de psikolojiktir veya benim müzik zevkime uygun olduğu içindir.Klavyesi oldukça rahat.800TL civarı sıfır gitar düşünenler için ve sert müzik yapacak insanlar için ideal kesinlikle.Gitar yeni çıktığı için 2. el piyasası tam olarak oturmamış durumda.

Şimdi sıra geldi amfi meselesine.Amfi acayip gürültü çıkardığından komşular istemiyor,daha önce bilgisayarıma gitar bağlamıştım ve ses kartının dandikliği sebebiyle seste gecikme olmuştu.Maliyeti uygun,kulaklıkla bilgisayarımdan ses alabileceğim bir ses kartı önerisinde bulunacak var mı acaba?Uçuk bir şey olsun istemiyorum.Maliyeti uygun olsun :) Tekrardan iyi bayramlar dilerim.

200 tl civarı cıkabilirsen m audio fasttrack 2 usb öneririm phantom powerda var hem ilerde mic bağlamak istersen onuda halletmiş olursun.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mikael Âkerfeldt

Herkese iyi bayramlar arkadaşlar.

200 tl civarı cıkabilirsen m audio fasttrack 2 usb öneririm phantom powerda var hem ilerde mic bağlamak istersen onuda halletmiş olursun.

Daha uygunu yok mu hocam :)

• Olsa bile bu performansi yakalayamazsin cileden cikmamak icin 200 e cikmaya bak

• quote:

Olsa bile bu performansi yakalayamazsin cileden cikmamak icin 200 e cikmaya bak

Tamam hocam teşekkür ederim :)
  • 
Sayfa: önceki 635636637638639
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.