Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU]
15453 Cevap376328 Görüntüleme57 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     208 [210] 212 213 214 215 216 217      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

72 Mesaj
10 Ağustos 2012; 9:01:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Radiohead

arkadaşlar anadolu yakasında önerebilceğiniz düzgün bir gitar kursu var mıdır? fiyatıyla beraber yazarsanız iyi olur.

selim isik ayda 4 ders (ozel ders) icin 240 lira istiyor , avrupa da olur dersen ekime kadar mi ne 100 lira cihangir muzik egitimde , eger istersen selim isik gitar dersi diye arat youtube a 100 tane gitar dersi ve gercekten iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Tutmayın küçük enişteyi

65 Mesaj
10 Ağustos 2012; 9:43:59 

beyler bayanlar ikinci gitarını alacak olup tür konusunda kararsız olanlar,

geçen hafta Godin Session aldım. Her yönden manyak bir gitar. Fiyatı 1000TL civarı ama iki katı fiyatındaki gitarların çoğuyla kapışır. Gitarın özelliklerini netten bulursunuz avantajlarını yazayım ben:
Gövdesi tek parça ıhlamur ağacından yapılmış. Sağlıklı titreşimler için çok önemlidir bu.
Sapı quartersawn. Quartersawn nedir derseniz, ağacın kereste haline getirilirken damarları paralel uzanacak şekilde kesilmesidir. Ağaca stabilite ve dayanıklılık sağlar. Zaten kanadaya özgü olan ağaçlardan Rock maple'dan yapılıyor ve bu ağaç da adını sertliğinden almış bir cins.
HSS olması sebebiyle ton aralığı geniş. Üstüne bir de coil tap var. Hem blues hem metal çalabiliyorum.
Ihlamur gövde-akçaağaç sap kombinasyonu sayesinde hem cartlak hem kapalı tonlarda başarılı.
Tamamı amerikan-kanada üretimi. Dolayısıyla dandik potanslar, saçma salak malzemeler de yok.

ben aldım siz de alın. aldrın.

Nexus 4

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Ağustos 2012; 13:08:40 

Selam arkadaşlar. 1-2 hafta sonra elektro gitar alacağım fakat kararsız kaldım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şuan aklımda şöyle bir şeyler var :

ESP/LTD M-10 (elektro gitar)
Cort MX15 (amfi)

,

Ibanez IBZ10G (amfi)

,

Ibanez GRX20 veya Ibanez GRX40 (elektro gitar)
15 Watt bir amfi

Aksesuarları vs saymıyorum. Sizce bunlardan hangilerini seçmeliyim yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

2900 Mesaj
10 Ağustos 2012; 13:15:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Pringles

Dostum ben de öyle düşünüyorum aslında arkadaş daha demin marka sempatizanı dedi ama bunun kaynağı bugün dinlediğim grupların tonlarını kapsayan , dolgun distortion dedince aklıma gelen ilk marka olmasından kaynaklı bu jackson sevgisi , gitarteknikleri ekibinden erdem birgül aslında bu gitarın king v şeklini tanıttı , daha sonra emg 81-85 taktılar iki haliyle de tanıttılar gitarı ben de hayran kaldım açıkçası ama yine de bu videolara rağmen kötü yorumları görüp bu jackson gitarlara çöp diyenler olunca ben de şaşırdım kaldım bir sürü gitar var hangisini seçeyim bilemedim,

Gitar teknikleri: Jackson JS32 ve JS32T King V tanıtımı

Gitarteknikleri:Jackson JS32 Rhoads EMG 81-85 modifiyesi

videolar bunlar arkadaşlar, bu gitar beni 2 yıl götürebilirse manyetik modifiyeli olarak alacağım, eğer yok diyorsanız şöyle bir gitar var , onun da videosunu paylaşayım bu fiyatlarda gitar arayan arkadaşlar faydalanır

Gitarteknikleri: Schecter Omen 6 Extreme tanıtımı
uzun olduğu için özür dilerim ama bu konuda baya bilgisiz sayılırım sonuçta tecrübe işi bugüne kadar kullandığım gitar cort x-2, her şey de internetten öğrenilmiyor tecrübesi olan arkadaşlar yardım ederse çok güzel olacak çok teşekkür ederim

bütçeni söyle 2.el bişiler tavsiye edelim

Jason Becker

72 Mesaj
10 Ağustos 2012; 13:27:03 

quote:

Orijinalden alıntı: TRansilvania*

bütçeni söyle 2.el bişiler tavsiye edelim

Hocam bütçe 800 lira, ama babam ikinci el işine sıcak bakmıyorbiraz ikna problemi de var

yani aslında o js32 yi alıp 3 ay 4 ay sonra emg manyetikler takabilirim eğer jackson alırsam öyle yapacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Pringles -- 10 Ağustos 2012; 13:33:34 >

Tutmayın küçük enişteyi

72 Mesaj
10 Ağustos 2012; 13:29:27 

quote:

Orijinalden alıntı: NBDown

Selam arkadaşlar. 1-2 hafta sonra elektro gitar alacağım fakat kararsız kaldım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şuan aklımda şöyle bir şeyler var :

Cort MX15 (amfi)

,

Ibanez IBZ10G (amfi)

,

Ibanez GRX20 veya Ibanez GRX40 (elektro gitar)
15 Watt bir amfi

Aksesuarları vs saymıyorum. Sizce bunlardan hangilerini seçmeliyim yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

amfi olarak o ibanez i alma ,cort mx15 r al , reverb kanalı var , cort mx15 ve mx15r nin distortion u o fiyatlı bir amfi için taş gibi, amfi dijital mi analog mu bilmiyorum arkadaşın amfisini ödünç almıştım ama aldım 2 ay geri vermedim benim amfiyle çalışmak zorunda kaldı daha sonra metal muff alınca geri verdim amfisini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Pringles -- 10 Ağustos 2012; 13:31:30 >

Tutmayın küçük enişteyi

2053 Mesaj
10 Ağustos 2012; 13:34:41 

Arkadaşlar bir arkadaşım GRG170DX ve 10g satıyor sıfır gibi ikisi de.

Gitar+gigbag 350TL
Amfi ve pena+askı+akort aleti aksesuarlara beraber 470TL biraz pazarlık vardır.

Uzaklaştırılmış
10 Ağustos 2012; 13:52:09 

quote:

amfi olarak o ibanez i alma ,cort mx15 r al , reverb kanalı var , cort mx15 ve mx15r nin distortion u o fiyatlı bir amfi için taş gibi, amfi dijital mi analog mu bilmiyorum arkadaşın amfisini ödünç almıştım ama aldım 2 ay geri vermedim benim amfiyle çalışmak zorunda kaldı daha sonra metal muff alınca geri verdim amfisini

Yorumun ve ilgin için çok sağol hocam. ltd m10 ve cort mx15r o zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NBDown -- 10 Ağustos 2012; 13:54:18 >

343 Mesaj
10 Ağustos 2012; 13:53:40 

Meksika Fender P-Bass kullanan yada deneyen var mı ?

Kaldırdık tüm keplerini,
Gördük sahte yüzlerini,
Aradık hep ceplerini,
Her taraftan para çıktı,
Ak dediler kara çıktı.

72 Mesaj
10 Ağustos 2012; 14:30:25 

quote:

Orijinalden alıntı: NBDown

Yorumun ve ilgin için çok sağol hocam. ltd m10 ve cort mx15r o zaman

kesinlikle pişman olmazsın ama yine de denemende fayda var, gitarı peraüzikte deneyebilirsin , cort u da eğer istanbuldaysan şişhanede 4c müzik var eski mydukkan ın yerinde, onlar cort getiriyor orada deneyebilirsin
test sürüşü iyidir

Tutmayın küçük enişteyi

Uzaklaştırılmış
10 Ağustos 2012; 15:42:32 

quote:

selim isik ayda 4 ders (ozel ders) icin 240 lira istiyor , avrupa da olur dersen ekime kadar mi ne 100 lira cihangir muzik egitimde , eger istersen selim isik gitar dersi diye arat youtube a 100 tane gitar dersi ve gercekten iyi

dostum biliyorum o videoları zamanında çoğunu izlemiştim.240 fazla yahu,daha önceden selim ışıktan ders alan var mı? değer mi o para o derse? cihangire de gidemem okadar yol çekilmez yakın bi yerde arıyorum.

72 Mesaj
10 Ağustos 2012; 15:46:08 

quote:

dostum biliyorum o videoları zamanında çoğunu izlemiştim.240 fazla yahu,daha önceden selim ışıktan ders alan var mı? değer mi o para o derse? cihangire de gidemem okadar yol çekilmez yakın bi yerde arıyorum.

özel dersler bostancıda selim hocanın evinde oluyor, gidenler son derece memnun hocam zaten videolarda bile adam klasını konuşturuyor, selim hocayla irtibata geçersen belki bostancıda 2-3 kişilik grup ders ayarlatabilir misin bilmiyorum ama şansını dene bence selim hoca iyidir, avrupa yakasında olsaydın manyeto müzik var elektro gitar öğretmenleri çok iyi donanımlı birisi ve manyeto müzikte 3-4 eğitmenle birlikte grup olarak çalma dersi diyebileceğimiz garage band uygulaması var

Tutmayın küçük enişteyi

Uzaklaştırılmış
10 Ağustos 2012; 16:02:19 

quote:

özel dersler bostancıda selim hocanın evinde oluyor, gidenler son derece memnun hocam zaten videolarda bile adam klasını konuşturuyor, selim hocayla irtibata geçersen belki bostancıda 2-3 kişilik grup ders ayarlatabilir misin bilmiyorum ama şansını dene bence selim hoca iyidir, avrupa yakasında olsaydın manyeto müzik var elektro gitar öğretmenleri çok iyi donanımlı birisi ve manyeto müzikte 3-4 eğitmenle birlikte grup olarak çalma dersi diyebileceğimiz garage band uygulaması var

anladım saol yardımcı olduğun için.grup dersi pek düşünmüyorum çünkü dersin gidişatının benim hızıma göre olmasını istiyorum ama bellide olmaz belki öyle denerim.

1860 Mesaj
10 Ağustos 2012; 17:37:42 

quote:

Orijinalden alıntı: aoulle

beyler bayanlar ikinci gitarını alacak olup tür konusunda kararsız olanlar,

geçen hafta Godin Session aldım. Her yönden manyak bir gitar. Fiyatı 1000TL civarı ama iki katı fiyatındaki gitarların çoğuyla kapışır. Gitarın özelliklerini netten bulursunuz avantajlarını yazayım ben:
Gövdesi tek parça ıhlamur ağacından yapılmış. Sağlıklı titreşimler için çok önemlidir bu.
Sapı quartersawn. Quartersawn nedir derseniz, ağacın kereste haline getirilirken damarları paralel uzanacak şekilde kesilmesidir. Ağaca stabilite ve dayanıklılık sağlar. Zaten kanadaya özgü olan ağaçlardan Rock maple'dan yapılıyor ve bu ağaç da adını sertliğinden almış bir cins.
HSS olması sebebiyle ton aralığı geniş. Üstüne bir de coil tap var. Hem blues hem metal çalabiliyorum.
Ihlamur gövde-akçaağaç sap kombinasyonu sayesinde hem cartlak hem kapalı tonlarda başarılı.
Tamamı amerikan-kanada üretimi. Dolayısıyla dandik potanslar, saçma salak malzemeler de yok.

ben aldım siz de alın. aldrın.

godin ler zaten baya underrated gitarlar. bas gitarları, akustikleri falan da harika ama pek kullanan yok türkiye de ya da ben mi hiç rastlamıyorum bilmiyorum artık.. seagull s6 vardı bende bi ara, markasını gören çakma bir şey sanıyor ama çaldıktan sonra çoğunun ağzı açık kalıyordu fabrika gezisi videoları bile her şeyi açıklıyor, el yapımı kanada ürünleri..

herkesin bilmesini ister miyim, hayır. farklı olmak da güzel

Sony Alpha α230, Minolta Dynax 7000i

G&L Asat Classic Tribute, Zoom G3 Stomp Box

Türbinlerden geçmek yerine şelaleden çağlayan su misali yaşamak...

151 Mesaj
10 Ağustos 2012; 19:07:20 

Beyler gitar değil ama benim ukulele hakkında sorularım var yardımcı olabilecek var mı acaba ?

Ben şuana kadar elime ne gitar ne de ukulele aldım, hiçbir şey bilmiyorum yani. Otostopla gezmek gibi bir çılgınlığım var, yollarda gezerken sırtıma bir ukulele takarım çala çala gezerim diye düşünüyorum. Hem gitara oranla küçük ve hafif. Neyse ben şimdi bu ukuleleyi internetten mi alayım yoksa gitar bayilerinde falan var mıdır ukulele ? Öğrenmesi zor mudur ? Kursa gitme gibi bir olanağım yok sizce internetteki dersler yeterli midir ? Ülkemizde pek yaygın değil malesef, o yüzden dersleri bulmak da mesele, ayrıca genellikle yabancı şarkı çalacağım için şarkı konusunda sıkıntı yok. Gitar ve türevlerinde sıfır olan biri için tavsiye eder misiniz ? Önerileriniz neler ? Teşekkür ederim.

Eski Üyelikleri: Mr.Shadow, BigCrunch, Into.the.Beauty
Gamertag: L0nely84

"What motivates a man to confront the challanges that most of us would run from?"

1240 Mesaj
11 Ağustos 2012; 10:25:15 

Beyler aktivatörlü yapıştırıcı dışında sağlam yapıştırıcı var mı?Nefret ediyorum kırık gitardan

Amerikan Kültürü Ve Edebiyatı

686 Mesaj
11 Ağustos 2012; 18:45:03 

arkadaşlar ben egzersiz ne yapayım ya tablardan çalmak çok cins çünkü biri gösterdimi kalıbı hemen anlaşılıyorda tablarda zor ya görmek ne yapayım şimdi sizce egzersiz felan önerin

Belki hiç bir şey yolunda gitmedi; ama hiçbir şey de beni yolumdan etmedi...

Ernesto Che Guevara

608 Mesaj
11 Ağustos 2012; 19:45:43 

quote:

Orijinalden alıntı: macpo333

Beyler aktivatörlü yapıştırıcı dışında sağlam yapıştırıcı var mı?Nefret ediyorum kırık gitardan

Yazık ya. kac ay oldu kırılalı?
504 dıye bı yapıstırıcı vardı onu deneyebılırsın.

Jackson Stealth Pro
Roland Micro Cube
Line 6 Pod 2.0
Memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler.

1860 Mesaj
11 Ağustos 2012; 20:24:10 

asat classic ile biraz daha uğraşma fırsatım oldu.. köprü kısmındaki manyetiğin fender tele mim(made in mexico, böyle yazmamın sebebi yabancı forumlarda kıyaslamak isterseniz diye söyledim.. anlayana kadar canım çıktı ) ile farklı olduğunu söylemiştim ama diğer manyetik de aslında biraz daha farklı. gitarın fender ile aynı karakterli olduğunu düşünüyordum ama farklı aslında baya.. isteyen olursa ses kaydı koyabilirim, zoom g3 deki fender amfi modellemesi ile harika bir tonu var. sanırım yakalaması inanılmaz kolay ki batuhan mutlugil in tonlarını direk yakaladım diyebilirim tek şikayetim headstock kısmı, 2005 kore yapımı bendeki ve eşşek gibi tribute yazıyor. şimdiki endonezya modellerinde yazmıyor, hatalarını biraz geç farkettiler sanırım

bir de gamlarla ilgili biraz bilgiye ihtiyacım var, önerebildiğiniz sağlam türkçe kaynak bir site var mı? doğaçlama solo atmak istiyorum ama bunun için sanırım biraz gam bilgisine ihtiyacım var. kulak tırmalayıcı seslerden bıktım

1240 Mesaj
11 Ağustos 2012; 23:23:48 

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetsuer

Yazık ya. kac ay oldu kırılalı?
504 dıye bı yapıstırıcı vardı onu deneyebılırsın.

6 ay falan

1370 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Nightwish
11 Ağustos 2012; 23:30:24 

quote:

Orijinalden alıntı: M@rvelous

asat classic ile biraz daha uğraşma fırsatım oldu.. köprü kısmındaki manyetiğin fender tele mim(made in mexico, böyle yazmamın sebebi yabancı forumlarda kıyaslamak isterseniz diye söyledim.. anlayana kadar canım çıktı ) ile farklı olduğunu söylemiştim ama diğer manyetik de aslında biraz daha farklı. gitarın fender ile aynı karakterli olduğunu düşünüyordum ama farklı aslında baya.. isteyen olursa ses kaydı koyabilirim, zoom g3 deki fender amfi modellemesi ile harika bir tonu var. sanırım yakalaması inanılmaz kolay ki batuhan mutlugil in tonlarını direk yakaladım diyebilirim tek şikayetim headstock kısmı, 2005 kore yapımı bendeki ve eşşek gibi tribute yazıyor. şimdiki endonezya modellerinde yazmıyor, hatalarını biraz geç farkettiler sanırım

bir de gamlarla ilgili biraz bilgiye ihtiyacım var, önerebildiğiniz sağlam türkçe kaynak bir site var mı? doğaçlama solo atmak istiyorum ama bunun için sanırım biraz gam bilgisine ihtiyacım var. kulak tırmalayıcı seslerden bıktım

gitardersivideo.com bence gayet iyi. Selim Işık'ta çok güzel anlatıyor. Gam hakkında sorun olursa muhabbet konusuna gelirsin Ayrıca gitar alacaktın ne oldu?

1860 Mesaj
12 Ağustos 2012; 1:36:21 

quote:

Orijinalden alıntı: Nightwish

gitardersivideo.com bence gayet iyi. Selim Işık'ta çok güzel anlatıyor. Gam hakkında sorun olursa muhabbet konusuna gelirsin Ayrıca gitar alacaktın ne oldu?

sen muhabbet konusuna bi bak bence işte 2005 g&l asat classic tribute aldık.. selim ışık ın bütün videolarını bi indireyim ben tekrardan o zaman, gam muhabbetine hiç rastlamamıştım..

ayrıca sizlerden bir amfi tavsiyesi istiyorum, fender vibrolux lere yakın ton veren bir amfi. pek bütçe sınırlaması yok bu sefer, arkadaşla kuracağımız ufak çaptaki bi stüdyoya ortak alacağız

yine bu adam.. ilham kaynağım oldu gibi ama durun bakalım

Uzaklaştırılmış
12 Ağustos 2012; 2:15:46 

quote:

6 ay falan

504 metal için kullanılır eğer kırılan parça pürüzsüz ise işe yarayabilir eğer pürüzlü ise riskli olur ayrıca ağaç bu öyle her yapıştırıcıyı süremzsin ezilir büzülür yapısı bozulur aslında en iyisi kırtasiyelerde tutkal satılıyor neden onun haricindeki yapıştırıcı tavsiyesi istiyorsun anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi retro. -- 12 Ağustos 2012; 2:18:31 >

2058 Mesaj
12 Ağustos 2012; 3:27:39 

arkadaşlar bugun arkadasım hediye olarak ESP LTD EC-50 almış kutusundan cıkardık ayıp olmasın dıye bi iki tıngırdattım yanında daha akordunu bile yapmadım, sımdı yıne orjinal ESP gigbagine koydum yatıyor üstünde 295€ etiketi duruyor onu nasıl olmusta gormemıs anlamadım gercı sapın alt kısmında gorunecek bı yerde degıl ben de biraz önce kılıfına koyarken fark ettim.

İzmirde gelip gormek denemek ısteyen varsa gelebılır gorebılır calabılır deneyebılır.

sıfır gıbı demıyorum cunku bildiğin sıfır daha 24 saat olmamıştır alalı.

ilgilenen varsa direk üstündeki fiyattan 295€ dan alabilir yanında bi iki hediye de ben veririm.

pm atabilirsiniz almak ısteyen varsa 0555 366 48 45 ten de ulasabılır..

MSI GE620DX-822XTR
CPU: Intel Core i5-2450M || RAM: 6GB DDR3-1333MHz || HDD: 500GB 7200 RPM WD Scorpio BLACK
GPU: 2GB nVidia GeForce GT635M GDDR3 (128 bit) (144shaders) || Display: 15,6" Full HD LED Backlight
Audio: THX Studio PRO & 4Hoparlör Premium Sound Technology || Ağırlık: Pil dahil sadece 2,4kg
Her Zaman Beklerim.

980 Mesaj
12 Ağustos 2012; 3:30:11 

Arkadaşlar iyi günler tarz olarak hard rock/blues ağırlıklı olarak metale kaçmayacak şekilde max 1000 tllik american sound lu gıtar arıyorum 2.el olabilir klavyesi ince olsun rica ediyorum tavsiyelerinizi bekliyorum bütün arkadaşlara teşekkürler

Dünyanın en iyi 6.Sona oyuncusu

828 Mesaj
12 Ağustos 2012; 3:57:30 

Merhabalar.
Gitarımı degiştirmeyi düşünüyorum suan elimde ibanez grgr121ex var.Üniversiteye baslıcam degiştim degiştim yoksa 4 5 sene aynı gitarla kalıcam:)
Acıkcası beni 5 sene idare edicek ilerlersem bir yerlerde caldıgımda bana sorun cıkarmayacak bir gitar arıyorum simdi söylecegim gitarlar arasında bunlar cok farklı seylerde diyebilirsiniz ama tercih listem kabarık 7 tane en azından 2 3 taneye indirgeyebilirsem denerken sorun yasamam 7 gitar birden denemek biraz abes kacıcak sanırım :) Tarz olarak cok sert istemiyorum.Guns n roses,ac dc,nirvana,led zeppelin,duman gibi grubları dinlerken zevk alıyorum :)
özellikle su ton cok hosuma gidiyor acıkcası http://www.youtube.com/watch?v=XCeV1-848gk
Bütcemde 1200 - 1300 daha fazlası cok zorlar acıkcası kyk bursuna güveniyorum daha amfi alacagım bendeki ekipmanlarıda elden cıkarıyorum gitarla pedalım kaldı :)
Simdi secmekte zorlandıgım gitarlara baslayalım
1)Fender Classic Player 50s Stratocaster
Acıkcası her tarza uygun oldugu kanatındayım ve fender kalitesine güveniyorum ne kadar meksika olsadaki manyetikleri amerikanmıs o yüzden bir adım önde gibi :)
fiyatı ise 1800 lira ancak 2.elini alabilirim
2)Fender Classic Player Baja Telecaster
Müthis bir telecaster hastalıgı var:)Ha bunu alıp blues mu yapacaksınız derseniz acıkcası ilk baslarda yapmayacagım ama eric claptonda hosuma gitmiyor degil ama sanırım rock daha agır basıyor ama bir gün mutlaka telecasterim olacak o gün bugünmüdür onda kararsızım :) fiyatı 1700 lira 2.elini 1000 liraya alabilirim:)
3)Fender Blacktop Stratocaster HH
Buda ihtimaller arasında normal strat hafif kacabilir diyede düşünüyorum ama dedigim gibi öyle cok sert tonlar aramıyorum ama tanıtım videosundaki tonu hosuma gitti :) Fender kalitesine güvendiğimden tercihlerimin arasında :)fiyatı 1500 lira 2.el belki zorlarsam sıfırı olabilir:)
4)Fender Blacktop Telecaster HH
Baja telecaster tarzıma uygun degilse sırf telecasterim olsun diye tarzıma da uygunsa bu gitarda cok hosuma gitti :) fiyatı 1500 lira 2.el belki zorlarsam sıfırı olabilir:)
5)Epiphone Les Paul Custom
Telecaster hayranlıgı oldugu kadarda bi les paul hayranlıgıda var.Bir gibson kadar olmasada yinede tonlarının iyi cıkacagı kanaatindeyim fiyatı 1700 lira buda olursa 2.el olucak
6)Epiphone Les Paul Standrt Plus Vintage
Sıfır olarak alabilecegim tek gitar 5 sene elinde kalıcak riske girme derseniz tanıtımdaki tonlarıda hosuma gitti bunuda deneyebilirim:)
fiyatı 1350 lira
7) Gibson SG Special Faded
Epiphone yerine gibson al derseniz alabilecegim tek gitar sırf fiyatı icin degil tonlarını hosuma gidiyor özellikle jimmy page'inde kullanması beni yaklastırdı bu gitara tabiki aynı gitarlar degiller ama bütceme göre yaklasabilecekler arasında:)
fiyatı 1850 lira buda 2.el olur

yorumlarınız tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meteor4in -- 12 Ağustos 2012; 4:09:33 >

1240 Mesaj
12 Ağustos 2012; 10:34:03 

quote:

Orijinalden alıntı: retro.

504 metal için kullanılır eğer kırılan parça pürüzsüz ise işe yarayabilir eğer pürüzlü ise riskli olur ayrıca ağaç bu öyle her yapıştırıcıyı süremzsin ezilir büzülür yapısı bozulur aslında en iyisi kırtasiyelerde tutkal satılıyor neden onun haricindeki yapıştırıcı tavsiyesi istiyorsun anlamadım

3 kere farklı yapıştırıcılarla farklı kişiler denedi ve başarısız oldu

1660 Mesaj
12 Ağustos 2012; 11:18:32 

Beyler 8 ay elektro çaldım, 3 aydır boşladım şimdi yeniden başlayacağım fakat nereden başlamam grektiğini bilmiyorum. Kursu bıraktım, elimde hocanın verdiği parçalar, alıştırmalar vs. var. Onlarla başlayayım fakat onlar bitince ne yapacağım? Nereden öğreneceğim? Neler yapmam gerekir?

Harley-Davidson. Live to Ride, Ride to Live
The Road Starts here. It never Ends.

81 Mesaj
12 Ağustos 2012; 11:25:18 

quote:

Orijinalden alıntı: meteor4in

Merhabalar.
Gitarımı degiştirmeyi düşünüyorum suan elimde ibanez grgr121ex var.Üniversiteye baslıcam degiştim degiştim yoksa 4 5 sene aynı gitarla kalıcam:)
Acıkcası beni 5 sene idare edicek ilerlersem bir yerlerde caldıgımda bana sorun cıkarmayacak bir gitar arıyorum simdi söylecegim gitarlar arasında bunlar cok farklı seylerde diyebilirsiniz ama tercih listem kabarık 7 tane en azından 2 3 taneye indirgeyebilirsem denerken sorun yasamam 7 gitar birden denemek biraz abes kacıcak sanırım :) Tarz olarak cok sert istemiyorum.Guns n roses,ac dc,nirvana,led zeppelin,duman gibi grubları dinlerken zevk alıyorum :)
özellikle su ton cok hosuma gidiyor acıkcası http://www.youtube.com/watch?v=XCeV1-848gk
Bütcemde 1200 - 1300 daha fazlası cok zorlar acıkcası kyk bursuna güveniyorum daha amfi alacagım bendeki ekipmanlarıda elden cıkarıyorum gitarla pedalım kaldı :)
Simdi secmekte zorlandıgım gitarlara baslayalım
1)Fender Classic Player 50s Stratocaster
Acıkcası her tarza uygun oldugu kanatındayım ve fender kalitesine güveniyorum ne kadar meksika olsadaki manyetikleri amerikanmıs o yüzden bir adım önde gibi :)
fiyatı ise 1800 lira ancak 2.elini alabilirim
2)Fender Classic Player Baja Telecaster
Müthis bir telecaster hastalıgı var:)Ha bunu alıp blues mu yapacaksınız derseniz acıkcası ilk baslarda yapmayacagım ama eric claptonda hosuma gitmiyor degil ama sanırım rock daha agır basıyor ama bir gün mutlaka telecasterim olacak o gün bugünmüdür onda kararsızım :) fiyatı 1700 lira 2.elini 1000 liraya alabilirim:)
3)Fender Blacktop Stratocaster HH
Buda ihtimaller arasında normal strat hafif kacabilir diyede düşünüyorum ama dedigim gibi öyle cok sert tonlar aramıyorum ama tanıtım videosundaki tonu hosuma gitti :) Fender kalitesine güvendiğimden tercihlerimin arasında :)fiyatı 1500 lira 2.el belki zorlarsam sıfırı olabilir:)
4)Fender Blacktop Telecaster HH
Baja telecaster tarzıma uygun degilse sırf telecasterim olsun diye tarzıma da uygunsa bu gitarda cok hosuma gitti :) fiyatı 1500 lira 2.el belki zorlarsam sıfırı olabilir:)
5)Epiphone Les Paul Custom
Telecaster hayranlıgı oldugu kadarda bi les paul hayranlıgıda var.Bir gibson kadar olmasada yinede tonlarının iyi cıkacagı kanaatindeyim fiyatı 1700 lira buda olursa 2.el olucak
6)Epiphone Les Paul Standrt Plus Vintage
Sıfır olarak alabilecegim tek gitar 5 sene elinde kalıcak riske girme derseniz tanıtımdaki tonlarıda hosuma gitti bunuda deneyebilirim:)
fiyatı 1350 lira
7) Gibson SG Special Faded
Epiphone yerine gibson al derseniz alabilecegim tek gitar sırf fiyatı icin degil tonlarını hosuma gidiyor özellikle jimmy page'inde kullanması beni yaklastırdı bu gitara tabiki aynı gitarlar degiller ama bütceme göre yaklasabilecekler arasında:)
fiyatı 1850 lira buda 2.el olur

yorumlarınız tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Bence o verdiğin tonu istiyorsan gibson ve epiphone'a yönelmen daha mantıklı gibi geliyor bana.İnternetteki incelemelere bakabilirsin.İyi bir setupla o gitarların çoğu o tona yaklaşır fakat Fenderlerin daha yumuşak bir soundu olacaktır.Ama sen yine dene bence hepsini sonuçta 5 sene kullanıcam diyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sw0od -- 12 Ağustos 2012; 11:28:24 >

Uzaklaştırılmış
12 Ağustos 2012; 12:48:41 

quote:

3 kere farklı yapıştırıcılarla farklı kişiler denedi ve başarısız oldu

ne yaptın gitarı ortadanmı yardırdın

birde sıcak silikon dene ama bekle makinesi iyi kızsın yoksa silikon tahtadan ayrılır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

1240 Mesaj
12 Ağustos 2012; 13:01:49 

quote:

Orijinalden alıntı: retro.

ne yaptın gitarı ortadanmı yardırdın

birde sıcak silikon dene ama bekle makinesi iyi kızsın yoksa silikon tahtadan ayrılır

0

Şuradaki çıkıntılardan 1'i 2 cm diğeri 1 cm falan kırıldı parçalar elimde.Şu anda bantlayıp kullanıyorum

Uzaklaştırılmış
12 Ağustos 2012; 13:20:29 

quote:

0

Şuradaki çıkıntılardan 1'i 2 cm diğeri 1 cm falan kırıldı parçalar elimde.Şu anda bantlayıp kullanıyorum

bu zaten üretimden kırıkmış geri yolla bunu.bune böyle kıçı mi'den çalıyor başı sol'den

323 Mesaj
12 Ağustos 2012; 13:32:39 

quote:

arkadaşlar dün ht5 amfi aldım.bugün öğlene kadar sorun yoktu sonra bi ara standby a aldım 2 saat falan kaldı öyle.tekrar çalmak için döndüğümde 5-10 dk beklememe rağmen ses gelmedi amfiden sorun ne olabilir? amfinin içindeki birşey yandı diye düşündüm başta ama hiç koku yada duman çıkmadı bu süre boyunca.normalmidir bu durum? arada pat pat sesler geliyor denediğimde.

edit:jakta veya gitarda sorun yok eski amfide denedim.

noldu sorunu halledebildinizmi?

686 Mesaj
12 Ağustos 2012; 14:35:05 

quote:

tabdan çalışmak benide zorluyor.kulaktan çıkartmak için uzun yıllar lazım.

şuan ne yapayım boştayım resmen çevremde yok elektro çalan varda iyi değiller boşuna derse gitmek istemiyorum onlara ne ypaayım evde koca konuda yarım eden bir kişi yok

Belki hiç bir şey yolunda gitmedi; ama hiçbir şey de beni yolumdan etmedi...

Ernesto Che Guevara

81 Mesaj
12 Ağustos 2012; 15:09:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Haşin Erkek

şuan ne yapayım boştayım resmen çevremde yok elektro çalan varda iyi değiller boşuna derse gitmek istemiyorum onlara ne ypaayım evde koca konuda yarım eden bir kişi yok

İstediğin soloyu youtubeda ders şeklinde aratabilirsin."Fade to Black solo lesson" gibi.Karşına çıkacaktır bir sürü sonuç.İngilizce ama ingilizce bilmeden de gösterilenleri anlayabilirsin.Bazı videolar konuşma olmadan soloların sadece yavaşlatılmış versiyonlarını tablarla birlikte gösterir.

Mesela;
http://www.youtube.com/watch?v=DK6jMxih_mI

34 Mesaj
12 Ağustos 2012; 15:25:34 

Merhaba, J&D Brothers EG-3 elektro gitarım var bütçem çok kısıtlı amfi arıyorum 2.el olabilir önerileriniz nedir? Heavy metal,thrash metal,industrial(nu) metal tarzım Cort x15r lere baktım ama karar veremedim Fender frontman 10g amfide var ikisi arasında gidiyorum yardımcı olurmusunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi electricguitarist -- 12 Ağustos 2012; 15:52:18 >

Killing is my business!

828 Mesaj
12 Ağustos 2012; 15:38:12 

quote:

Orijinalden alıntı: sw0od

Bence o verdiğin tonu istiyorsan gibson ve epiphone'a yönelmen daha mantıklı gibi geliyor bana.İnternetteki incelemelere bakabilirsin.İyi bir setupla o gitarların çoğu o tona yaklaşır fakat Fenderlerin daha yumuşak bir soundu olacaktır.Ama sen yine dene bence hepsini sonuçta 5 sene kullanıcam diyorsun.

Sakaryada olsaydı tek tek denerdim acıkcası ama istanbula gidip deneyecegim 7 gitar birden kafam karısır zaten en azından 3 secenek kalması daha dikkatli yaparım bu işi:)
bu arada alıntılar nasıl gizleniyor cok uzun yazı yer kaplamasın

2928 Mesaj
12 Ağustos 2012; 15:51:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Dark Tranquillity

Beyler 8 ay elektro çaldım, 3 aydır boşladım şimdi yeniden başlayacağım fakat nereden başlamam grektiğini bilmiyorum. Kursu bıraktım, elimde hocanın verdiği parçalar, alıştırmalar vs. var. Onlarla başlayayım fakat onlar bitince ne yapacağım? Nereden öğreneceğim? Neler yapmam gerekir?

Parmak alıştırmalarıyla gitara tekrardan ısının.Daha sonra Paul Gilbert'ın egzersizlerini yapmanızı tavsiye ederim.Kendinize seçtiğiniz 10-15 parmak egzersizini her gün düzenli olarak yapın.Egzersizlerden sonra zaten ısınmış olacaksınız.Sonra parça çalışmaya başlarsınız.Parçaları kolay seçmeyin.Kendi seviyenizin üstünde seçmeye çalışın.Bu durum sizi geliştirecektir.

6158 Mesaj
12 Ağustos 2012; 18:30:57 

Perdeye basıp alt vuruş yaptığımda kalın E de bir titreme oluyor. Normal mi bunun olması?

323 Mesaj
13 Ağustos 2012; 2:37:57 

blackstar ht5r kullanıcıları bi pm lütfennnn

125 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Tony-Stark
13 Ağustos 2012; 3:22:26 

merhabalar benelktro gitar almk istiyorum

İstanbul Teknik Üniversitesi 2015 Girişli

125 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Tony-Stark
13 Ağustos 2012; 3:24:48 

Merhaba arkadaşlar ben elektro gitar almk istiyorum ama çalması ya da markalar kaliteleri gibi hiç bir şey bilmiyorum. Yani sıfrdan başlayacağım. Kalitesi yanında görünüşüde çok önemli benim için. Yardımcı olursanız cok sevinirim. Max 1300 1400 tl harcayabilirim.

İstanbul Teknik Üniversitesi 2015 Girişli

Uzaklaştırılmış
13 Ağustos 2012; 5:26:51 

quote:

Orijinalden alıntı: suryaq

Merhaba arkadaşlar ben elektro gitar almk istiyorum ama çalması ya da markalar kaliteleri gibi hiç bir şey bilmiyorum. Yani sıfrdan başlayacağım. Kalitesi yanında görünüşüde çok önemli benim için. Yardımcı olursanız cok sevinirim. Max 1300 1400 tl harcayabilirim.

o kadar bilgin yoksa gitar+amfiye max 600tl ver sonra ust model bakarsin

Uzaklaştırılmış
13 Ağustos 2012; 6:11:04 

quote:

Orijinalden alıntı: t9r

noldu sorunu halledebildinizmi?

haber bekliyorum do-re müzikten,sorunu tespit edip arıycaklarını söylemişlerdi bakalım ne halt yemişiz...sen naptın alıyomusun ht5?

edit:vai. var forumda ht5 ile ilgili sorcaklarını ona sor istersen yardım eder heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Radiohead -- 13 Ağustos 2012; 6:15:04 >

323 Mesaj
13 Ağustos 2012; 11:33:16 

quote:

haber bekliyorum do-re müzikten,sorunu tespit edip arıycaklarını söylemişlerdi bakalım ne halt yemişiz...sen naptın alıyomusun ht5?

edit:vai. var forumda ht5 ile ilgili sorcaklarını ona sor istersen yardım eder heralde

Alıcam galibada kullanmayi bilmedigimden sorun yasarmiyim diye korkuyorum mesela stand by ne ne zaman acicam once hangisini kapicam felan amfiyi actiktan ne kadar sure sonra calmaliyim milyon tane soru var aklinda bozmaktan kokuyorum acikcasi

5553 Mesaj
13 Ağustos 2012; 12:11:35 

Merhaba arkadaşlar uzun yıllardır gitar çalıyorum.Fakat bu komşumdan ötürü bu gitar hep klasik gitar oldu,şimdi komşu sorunu ortadan kalktı ve ben de kendimi elektro gitar almaya hazırladım.Nickimden görmüş olacak oluyorsunuz ki Opeth dinlerim ve Opeth'i bir de elektro gitarda çalmak isterim.
Üstüne üstelik müzik bakımından çok değişik zevklerim vardır.Alakasız alakasız grupları dinler çalmaya çalışırım.Opeth tonuna yakın ve de diğer melodeath gruplarına yakın ses verebilecek bir sistem(gitar+amplifikatör) almayı planlıyorum.Setup'ı gitarı aldıktan birkaç ay sonra düzenlemeyi planlıyorum.PRS marka gitarlara baktım fakat Amerikan üretim olmadığı için kimse önermedi.PRS Amerika üretimler de beni oldukça aşacak.Kafamda şimdilik,Ibanez RG350-370,Schecter Omen 6 gibi gitarlar var.Cort marka gitar düşünmüyorum,her ne kadar Cort fena olmayan bir marka olsa da daha önce hiç memnun kalmadım kendisinden.Amfi olarak Line 6 Spider IV 15 ya da Laney LX35R düşünüyorum.Sizin önerebileceğiniz,melodeath çalabileceğim,gerektiğinde clean tonlarda güzel ses alabileceğim bir gitar ve amfi öneriniz var mıdır?1000TL en maksimum fiyat olacak ikisi için.İkinci el de bakabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mikael Âkerfeldt -- 13 Ağustos 2012; 12:16:21 >

Playstation 4 Kullanıcısı

PSN: ZorkSheld

2900 Mesaj
13 Ağustos 2012; 13:44:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Mikael Âkerfeldt

Merhaba arkadaşlar uzun yıllardır gitar çalıyorum.Fakat bu komşumdan ötürü bu gitar hep klasik gitar oldu,şimdi komşu sorunu ortadan kalktı ve ben de kendimi elektro gitar almaya hazırladım.Nickimden görmüş olacak oluyorsunuz ki Opeth dinlerim ve Opeth'i bir de elektro gitarda çalmak isterim.
Üstüne üstelik müzik bakımından çok değişik zevklerim vardır.Alakasız alakasız grupları dinler çalmaya çalışırım.Opeth tonuna yakın ve de diğer melodeath gruplarına yakın ses verebilecek bir sistem(gitar+amplifikatör) almayı planlıyorum.Setup'ı gitarı aldıktan birkaç ay sonra düzenlemeyi planlıyorum.PRS marka gitarlara baktım fakat Amerikan üretim olmadığı için kimse önermedi.PRS Amerika üretimler de beni oldukça aşacak.Kafamda şimdilik,Ibanez RG350-370,Schecter Omen 6 gibi gitarlar var.Cort marka gitar düşünmüyorum,her ne kadar Cort fena olmayan bir marka olsa da daha önce hiç memnun kalmadım kendisinden.Amfi olarak Line 6 Spider IV 15 ya da Laney LX35R düşünüyorum.Sizin önerebileceğiniz,melodeath çalabileceğim,gerektiğinde clean tonlarda güzel ses alabileceğim bir gitar ve amfi öneriniz var mıdır?1000TL en maksimum fiyat olacak ikisi için.İkinci el de bakabilirim.

prsin mikail imzalısı gayet kaliteli bence

Jason Becker

323 Mesaj
13 Ağustos 2012; 13:51:13 

@Radiohead dostum birde ht5r yi alsam içinden çıkanlar nedir. jak footswitch felan içindenmi çıkıyo hediyemi veriyolar olayı bi açsan çok sevinirim.

5553 Mesaj
13 Ağustos 2012; 14:56:10 

quote:

prsin mikail imzalısı gayet kaliteli bence

Hocam bende onu almayı düşünüyorum da,denediniz mi acaba? Kalitelidir denildi diye araştırmadan almak istemyiorum.

722 Mesaj
13 Ağustos 2012; 16:44:20 

Line 6 POD Studio UX1 kullanan varsa yorumlarını bekliyorum Cubase 5 ve Guitar Rig 5 Efektli kullanmak istiyorum 0 gecikme ve mükkemel sesi yakalayabilir miyim :)

// Psikoloji // 2012 //

2900 Mesaj
13 Ağustos 2012; 18:03:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Mikael Âkerfeldt

Hocam bende onu almayı düşünüyorum da,denediniz mi acaba? Kalitelidir denildi diye araştırmadan almak istemyiorum.

ne yazık ki denemedim.tremonti signature denedım o ayardadır muhtemelen o da

Jason Becker

5553 Mesaj
13 Ağustos 2012; 19:10:49 

quote:

ne yazık ki denemedim.tremonti signature denedım o ayardadır muhtemelen o da

Tremonti Mikael'e göre biraz daha uygun,acaba isimden ötürü mü böyle,yoksa ses anlamında fazlalığı var mıdır Mikael'in?

2053 Mesaj
13 Ağustos 2012; 19:12:33