Şimdi Ara

Ve Asus'un yeni netbook modeli Lamborghini VX6 gün ışığına çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
12.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Modern netbook'ların yaratıcısı olarak gösterilen Asus, Ferrari One modeliyle yüksek satış başarısı elde eden Acer'a, Lamborghini VX6 modeliyle yanıt vermeye hazırlanıyor. Yüksek performanslı netbook segmentinde yer alması beklenen Asus Lamborghini VX6, hem tasarımı hem de teknik özellikleriyle dikkat çekmeyi başarıyor. Daha önce pazara sürülen Lamborghini serisi dizüstü bilgisayarlardan esintiler taşıyan VX6, arka kısmında yer alan egzost çıkışı benzeri hava kanallarıyla farklılık yaratma konusunda sıkıntı yaşamıyor. Üzerinde taşıdığı efsanevi Lamborghini logosunun hakkını verebilmek adına, çok sayıda özellikle donatılan Asus Lamborghini VX6, Nvidia ION2 platformunu kullanıyor ve 1.8GHz'de çalışan Atom D525 işlemcisinden güç alıyor.

alt="Ve Asus'un yeni netbook modeli Lamborghini VX6 gün ışığına çıktı"

1366 x 768 piksel çözünürlüğünü destekleyen 12.1-inç LED backlit ekrana sahip olan sistem, 4GB'a kadar DDR3 bellek desteği sunmakta. Nvidia ION2 GPU'su ile yüksek tanımlı videoları sorunsuzca oynatabildiği, ayrıca 3D hızlandırma yeteneklerine sahip olduğu belirtilen Asus Lamborghini VX6, görüntü kalitesiyle birlikte sesin de öne çıktığı bir cihaz. Asus'dan yapılan açıklamaya göre Lamborgini VX6, ses teknolojilerinde sektörün saygın isimlerinden biri olan Bang and Olufsen'in geliştirdiği ICEpower stereo hoparlörlere sahip. Ayrıca SRS Premium ses teknolojisini destekleyen netbook, tam boyutlu klavye ve çoklu dokunmatik touchpad'e de sahip. Tasarım olarak bir üst model olan VX7 ile büyük benzerlikler taşıdığı belirtilen VX6, Bluetooth 3.0 desteği de sunuyor.

Kablosuz iletişim için WiFi ile birlikte Bluetooth 3.0 teknolojisine yer verilmesi, Asus Lamborghini VX6'yı, kendi sınıfında farklı bir noktaya taşımakta zira henüz Bluetooth 3.0 destekli çok fazla netbook seçeneği bulunmamakta. İşletim sistemi olarak Windows 7 ile gelen Lamborgini VX6'nın pil süresi hakkında henüz net bilr bilgi bulunmuyor ancak Atom platformunun karakteristik güç tüketim değerleri ve Nvidia Optimus teknolojisi sayesinde, daha düşük donanımnlı netbook'lar kadar yüksek performans verebileceği üzerinde duruluyor. Asus tarafından yarın başlayacak Computex 2010 fuarıyla birlikte lanse edilmesi beklenen Lamborghini VX6'nın fiyatı hakkında henüz çok fazla bilgi bulunmuyor ancak taşıdığı markanın otomobillerinde olduğu gibi kendi sınıfı içerisinde, pahalı modellerinden biri olması bekleniyor.

• tasarım mukemmel görünüyor
  • Nedense Netbookları hiç sevmedim varsa yoksa masaüstü benim için.
  • Şimdi Asus "Lamborghini" ismini kullandığı için Lamborghini'ye para ödüyordur değil mi? Fiyatı arttıran bir unsur olmasın bu.. Niye araba markalarıyla bilgiyara modellerini birleştirirler ki..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

Şimdi Asus "Lamborghini" ismini kullandığı için Lamborghini'ye para ödüyordur değil mi? Fiyatı arttıran bir unsur olmasın bu.. Niye araba markalarıyla bilgiyara modellerini birleştirirler ki..

Sonuçta isim hakkını kullanıyor ödemek zorunda.

Ya tek sefer bir ödeme yapar ya da her çıkardığı ürün çeşiti için ayrı ayrı diye düşünüyorum.
  • 10 numara yapmışlar tasarımı harika.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheMassacre

quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

Şimdi Asus "Lamborghini" ismini kullandığı için Lamborghini'ye para ödüyordur değil mi? Fiyatı arttıran bir unsur olmasın bu.. Niye araba markalarıyla bilgiyara modellerini birleştirirler ki..

Sonuçta isim hakkını kullanıyor ödemek zorunda.

Ya tek sefer bir ödeme yapar ya da her çıkardığı ürün çeşiti için ayrı ayrı diye düşünüyorum.

Ödemek zorunda ona dediğim birşey yokta.. Acaba sırf bu isimden dolayı satışları artıyor mudur(artıyordur sanırım.) Ama bu özelliklerde bir ürün duyursalar sizin ilginizi çekmez mi? Araba firması araba üretmeden markası para kazanıyor.. Bilgisayarın fiyatı artıyor..

• İşlemci zayıf.Hiç yoktan SU4100 koysalardı bari.Ama şekil şemale diyecek laf yok.HD video açısından da Nvidia GPU sorun yaratmayacaktır.Tek sorun dediğim gibi işlemci.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecay

İşlemci zayıf.Hiç yoktan SU4100 koysalardı bari.Ama şekil şemale diyecek laf yok.HD video açısından da Nvidia GPU sorun yaratmayacaktır.Tek sorun dediğim gibi işlemci.

+1
  • Dergiden çekilen resme neden donanımhaber reklamı koyulmuş ki, öyle özel ele geçirilen bir şeye benzetemedim ben. Haber ve bilgilendirme için teşekkürler tabii :).
  • quote:

Orijinalden alıntı: cause_of_death

Dergiden çekilen resme neden donanımhaber reklamı koyulmuş ki, öyle özel ele geçirilen bir şeye benzetemedim ben. Haber ve bilgilendirme için teşekkürler tabii :).

habercilikte son nokta :) kağıt üzerinde bile inceleme yapmaya başlamış donanımhaber :)
  • MÜKEMELL BİR TASARIM
    acaba kırmızı rengi olanda varmı

• dizaynı çok başarılı.
    4 gb olabilecek ddr3 ram ile sanırım netbook kategorisini aşmış olacak.
  • Kırmızıyı ferrari kullanıyor, birde zannedersem, acer ferrari adıyla kırmızı Laptoplar yapmıştı zaten.
  • işlemci hiç yakışmamış diğer özellikler tamam da benim dizüstünde pentium dual core var bazen bendeki bile sıkıntı yaratıyor iş için kullanmayıp sıradan işler için kullandığım halde eski ferrai ve lamborghini dizüstülerde isminin hakkını vermiyorlardı donanım olarak en üst seviye donanımları yoktu kendi dönemleri için ama fazla yüksek fiyata satılıyordu ikisi arasında acer ferrai yi tercih ederim her yönden
  • harbiden çok güzel tasarımı olmuş.
  • YAHU HERŞEY TAMAMDA NE OLUYOR BU FİRMALARA BÖYLE OTOMOBİL Mİ ÜRETİYORLAR SANKİ SAÇMALADILAR GENE AMA TASARIM GÜZEL BENDE SAMSUNG NC10 VAR 13 SAAT HİÇ KAPATMADAN KULLANIOYURM ÇOK MEMNUNUM
  • yav tasarım iyi de netbook sonuçta lamborghini olsa ne yazar bildiğin netbook. atom olsan cürmün kadar yer yakarsın. isme bak. atom
  • intel atom 1.8 Ferrari One na göre biraz zayıf kalmadımı
  • Pil konusunda bir şey bahsedilmemiş,pil performansı nasıl olacak asıl o önemli,Ion platformuyla birlikte,eğer standart 6 hücreli pillerle gelirse,wifi da açık olacağını varsayarsak 2-3 saat ancak gider.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.