Şimdi Ara

Sanyo Xacti DMX-CA100, suya dayanıklı Full HD video kamera

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
4.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Japonya merkezli ünlü elektronik firmalarında Sanyo, Xacti serisine yeni bir model daha ekledi. Sanyo'nun Xacti DMX-CA100 olarak isimlendirdiği video kamera Full HD video çekebilme ve suya dayanıklılığı ile dikkat çekiyor. Xacti DMX-CA100, 3 metre derinliğe kadar dayanıklı olarak üretildi. Belirtilen derinlik altında 60 dakikalık video çekim özelliğine sahip olan kamera, 14 mp CMOS sensöre sahip. Full HD video kaydının yanı sıra fotoğraf çekebilme özelliğine de sahip olan video kamera, "

High-Speed Sequential Shooting”

adı verilen özellik ile 7 FPS (kare saniye) hızında 22 adet fotoğraf çekebiliyor. Sanyo Xacti DMX-CA100 video kamerasında dijital görüntü sabitleyici, yüz takip etme özelliği, mini HDMI girişi ve Eye-Fi kart desteği bulunuyor.

Sanyo'nu suya dayanıklı olarak ürettiği Full HD video kayıt özellikli video kamerası Xacti DMX-CA100'ün Temmuz ayından itibaren piyasaya sunulacağı belirtilirken, fiyatı hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı

• Valla bizim milletimiz su altındaki canlıları değilde,yarı su üstü yarı su altı canlıları çeker bu kamerayla.:))
  • interpolasyıon değeri nedir acaba?? gerçek HD mi ?
  • sanyo video da interpolasyon yapmaz sadece fotoda oda çin markaları gibi 5 mp lik sensörle 12-16 mp falan gibi değil gerçek 10 mp ise 12 mp gibi yakın değerlerde olup daha büyük baskı isteyenlere alternatif olarak sunar ama zaten gerçek çözünürlükleride yüksektir.Diğer markalar özellikle panasonic tm 10,sd 10 gibi modellerinde interpolasyon yapar sony de ucuz modellerinde öyle.Yani normalde hd ready çekim yapan kamerayı Full Hd diye satarlar .Sanyo dünyadaki gerçek anlamda tek dual kamera üreticisidir.Yani bu kadar ufak boyutta hem gerçek bir foto makinesi hem video kamera bu sadece sanyo da mümkündür.
    İnanması sizlere zor gelebilir ama bu küçücük alet 1920*1080 full HD de hem saniyede 60 kare 16mbps hem yine full HD de 30 kare saniyede 12mbps çekim yapabilir.AYnı şekilde normal HD dede 60 ve 30 kare saniye ile 12 ve 9 mbps hızlarında kayıt yapmaktadırki bu bildiğiniz sony.canon.panasonic gibi markaların ürünleri ile aynı kalitede ve değerlerde dir.ayrıca standart çözünürlükte de çekim yapabilir.ve piyasada sensör çözünürlüğü en yüksek markadır.Hepimiz biliyoruzki 1920*1080=2 megapixseldir. o yüzden diğer markalar genelde 2-3 yada enfazla 5 mp lik sensörler kullanırken Sanyo 8-10 hatta 14 mp lik sensörler kullanır sensör büyüklüğüde 1/2,33 ile video kamera modelleri arasında en büyüklerindendir.Video da fotoğraf makinalarındaki gibi ISO ayarı yapmaya olanak veren tek markadır.
    Bu model ise sanyonun mükemmel bir ürünü hem 14 mp lik bu senenin genel trendi olan yüksek çözünürlükte foto çekeceksiniz hemde Uluslararası standartlarda ve bit hızlarında full hd video çekeceksiniz(piyasada sony ve özellikle panasonic in kameralarında daha düşük bit hızlarında çekimlerde yapılmaktadır dikkat edilmesi gerekir) üstelik bunu 3 metere suyun altında yapabilecek herkes yazın foto ve video makinasını su kaçar kum kaçar diye plaja götürmeye korkarken siz denizde plajda karda kumda kullanabileceksiniz.KIşın makineler rafa kaldirilırken siz korkmadan yağmur altında video ve foto çekebileceksiniz.
    global sitesinden diğer modelleri incelemenizi ve vimeo.com sitesinde özellikle top modelleri olan sanyo HD 2000 ve sanyo FH1 modellerinin örnek çekimlerini izlemenizi tavsiye ederim gözleriniz yuvalarından fırlayacak hem bu modellerinde 24mbps lik kayıt seçeneğinin yanısıra 240fps ve 600 fps gibi ağır çekim -slow motion modlarıda mevcut.Sanyonun küresel politikaları gereğide sony,canon ve pana nın yaklaşık yarı fiyatına satılıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: doroşenko

sanyo video da interpolasyon yapmaz sadece fotoda oda çin markaları gibi 5 mp lik sensörle 12-16 mp falan gibi değil gerçek 10 mp ise 12 mp gibi yakın değerlerde olup daha büyük baskı isteyenlere alternatif olarak sunar ama zaten gerçek çözünürlükleride yüksektir.Diğer markalar özellikle panasonic tm 10,sd 10 gibi modellerinde interpolasyon yapar sony de ucuz modellerinde öyle.Yani normalde hd ready çekim yapan kamerayı Full Hd diye satarlar .Sanyo dünyadaki gerçek anlamda tek dual kamera üreticisidir.Yani bu kadar ufak boyutta hem gerçek bir foto makinesi hem video kamera bu sadece sanyo da mümkündür.
    İnanması sizlere zor gelebilir ama bu küçücük alet 1920*1080 full HD de hem saniyede 60 kare 16mbps hem yine full HD de 30 kare saniyede 12mbps çekim yapabilir.AYnı şekilde normal HD dede 60 ve 30 kare saniye ile 12 ve 9 mbps hızlarında kayıt yapmaktadırki bu bildiğiniz sony.canon.panasonic gibi markaların ürünleri ile aynı kalitede ve değerlerde dir.ayrıca standart çözünürlükte de çekim yapabilir.ve piyasada sensör çözünürlüğü en yüksek markadır.Hepimiz biliyoruzki 1920*1080=2 megapixseldir. o yüzden diğer markalar genelde 2-3 yada enfazla 5 mp lik sensörler kullanırken Sanyo 8-10 hatta 14 mp lik sensörler kullanır sensör büyüklüğüde 1/2,33 ile video kamera modelleri arasında en büyüklerindendir.Video da fotoğraf makinalarındaki gibi ISO ayarı yapmaya olanak veren tek markadır.
    Bu model ise sanyonun mükemmel bir ürünü hem 14 mp lik bu senenin genel trendi olan yüksek çözünürlükte foto çekeceksiniz hemde Uluslararası standartlarda ve bit hızlarında full hd video çekeceksiniz(piyasada sony ve özellikle panasonic in kameralarında daha düşük bit hızlarında çekimlerde yapılmaktadır dikkat edilmesi gerekir) üstelik bunu 3 metere suyun altında yapabilecek herkes yazın foto ve video makinasını su kaçar kum kaçar diye plaja götürmeye korkarken siz denizde plajda karda kumda kullanabileceksiniz.KIşın makineler rafa kaldirilırken siz korkmadan yağmur altında video ve foto çekebileceksiniz.
    global sitesinden diğer modelleri incelemenizi ve vimeo.com sitesinde özellikle top modelleri olan sanyo HD 2000 ve sanyo FH1 modellerinin örnek çekimlerini izlemenizi tavsiye ederim gözleriniz yuvalarından fırlayacak hem bu modellerinde 24mbps lik kayıt seçeneğinin yanısıra 240fps ve 600 fps gibi ağır çekim -slow motion modlarıda mevcut.Sanyonun küresel politikaları gereğide sony,canon ve pana nın yaklaşık yarı fiyatına satılıyorlar.

Bu detaylı bilgi için cidden çok teşekkür ederim.. haberden daha faydalı bilgiler verdin..

Yalnız sanyo ile ilgili tüm bu yazdıklarınız ya bu firmanın distrübütörlüğünde çalıştığınızı yada bu markaya ait ürünler sattığınızı filan düşündürdü bana.. Yanılıyorsam kusura bakmayın.. çünkü herkes genelde canon, sony vs. gibi çok daha geniş kitlelere hitap eden daha yaygın tanınan markalar konsunda bilgi sahibi iken sizin sanyo ile ilgili anlattıklarınız bu şekilde düşünmeme sebep oldu.. şayet yanılıyorsam lütfen düzeltin.. Yalnız verdiğiniz bilgiler gerçekten oldukça faydalı.. zaman ayırıp yazdığınız içinde ayrıca teşekkür ederim...

Yada en son ihtimal bir marka ürünü alıpta, sonra onu inciğine cinciğine kadar araştırıp o markanın gurusu olan kişilerden biride olabilirsiniz... ama merak ettim doğrusu...

EDİT:şimdi gördüm kameralarla ilgili bölümde oldukça yazınız mevcutmuş.. içeriklerine bakmadım ama geneli o bölüme aitti yetti sanırım.. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 1 Haziran 2010; 20:07:39 >

• sayın Batuist
    yaşımız icabı oldukça uzun süre devlet kademelerinde öğretmenlikten ekonomist ve muhasebeciliğe yurtdışı işlerden türkiyede özel sektörde çeşitli güzide spor klüplerimizde basın müşavirliğine ve basın fotoğrafçılığına kadar çeşitli işlerde ve görevlerde çalıştık yazımdaki üslub sanki bir devlet yada Sanyonun resmi görevlisi gib olmuş kusura bakmayın anlayın işte yılların alışkanlığı.
    Dediğim gibi bu forumun yöneticileri araştırma yapsa eminim bana hak verirler bu foruma girip yazmadan forumu takip edip yazılanları okuyanlar diye bi araştırma yapsalar eminim ilk üçe girerim ama çoğu zaman gençlerle ters düşmemek adına yapmıyorum bunu ve bu forumda BİPEKKAN yani bülent beyi de benim gibi düşünüyorum tecrübemizden faydalanın ama son söz tabi yine siz gençlerin olsun.
    Sanyo gerçektende dört dörtlükmakinalar yapar ve yaptığı bu küçücük modeller sayesinde panasonicle birleşmiştir yanlış düşünmneyin birleşmek birinin sahib olmadığı teknolojiyi diğerinin sağlaması dır. bu birleşmede panasonic Sanyo ya sahib olmadığı Optik titreşim önlemeyi Sanyoda bu kalite bu küçücük gövdeye nasıl sığdırılırı vermiştir diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: doroşenko

sayın Batuist
    yaşımız icabı oldukça uzun süre devlet kademelerinde öğretmenlikten ekonomist ve muhasebeciliğe yurtdışı işlerden türkiyede özel sektörde çeşitli güzide spor klüplerimizde basın müşavirliğine ve basın fotoğrafçılığına kadar çeşitli işlerde ve görevlerde çalıştık yazımdaki üslub sanki bir devlet yada Sanyonun resmi görevlisi gib olmuş kusura bakmayın anlayın işte yılların alışkanlığı.
    Dediğim gibi bu forumun yöneticileri araştırma yapsa eminim bana hak verirler bu foruma girip yazmadan forumu takip edip yazılanları okuyanlar diye bi araştırma yapsalar eminim ilk üçe girerim ama çoğu zaman gençlerle ters düşmemek adına yapmıyorum bunu ve bu forumda BİPEKKAN yani bülent beyi de benim gibi düşünüyorum tecrübemizden faydalanın ama son söz tabi yine siz gençlerin olsun.
    Sanyo gerçektende dört dörtlükmakinalar yapar ve yaptığı bu küçücük modeller sayesinde panasonicle birleşmiştir yanlış düşünmneyin birleşmek birinin sahib olmadığı teknolojiyi diğerinin sağlaması dır. bu birleşmede panasonic Sanyo ya sahib olmadığı Optik titreşim önlemeyi Sanyoda bu kalite bu küçücük gövdeye nasıl sığdırılırı vermiştir diyorum.

sizin gibi değerli insanları burada görmek inanın çok güzel bir olay.. Özellikle dediğiniz gibi gençlerin sizin gibi bilgili ve tecrübeli insanlardan faydalanacağı bir çok konu olacaktır.. Şahsım adıma sevindim.. Birgün böyle bir cihaz ile ilgili araştırma yaparsam ilk sizi bulucam :) Ama lütfen yazmamazlık etmeyin. Sonuçta yazdıklarınız yıllar sonra bile veri tabanında arama sonrası bizlerin yada ihtiyacı olan herkesin karşısına çıkacaktır. Sizin bilgi ve özelliklede tecrübeleriniz bizim için böylesi basit haberlerden daha değerlidir.

saygılarımla...

• sanyoda geri dönüş çok olur iade ...satmayanlar bilmez
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.