Şimdi Ara

Ram Uyumsuz mu? PLS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaslar bu gun bızım yazanedekı bılgısayarla evdekı bılgısayrı takas yaptım yanlız evdekı pc 1 gb ram var 512+512 den olusuyor bırı aldıgımda olan Veritech marka dıgerıde kingstone yenı almıstım sorunuma gelınce ben ramlarden kıngstone yı eskı pc den aldım yazanedekıne taktım ama remlerı bı turlu gosteremedım 2 sı nı takınca 512 olarak goruyor yerlerını degıstırınce ıse pc yı actıgımda anakarttan hata sesı gelıyor 3 4 saneye sonrada 1024 olarak goruyor ama ben ılk basta bu sesı duyunca wındowsu acmıyorum cunkı ne olur ne olmaz sıze bır danısayım dedım sımdı tek 512 yı kullanıyorum k.s. anakartım ıse SİS 661FX mıs yenı ogrendım msi mı bılmıyorum .
    Arkadaslar bılıyorum uzun oldu ama baska çarem yok cevaplarınızı ve fıkırlerınızı beklıyorum.

• problemini biraz daha açarsan sana yardımcı olacağım
  • Problemım bu yenı getırdıgım bılgısayarda 512 ram var ve bende dıger eskı bılgısayarımdan cıkardıgım 512yı bu yenı getırdıgıme takamıyorum. Sorunları ıse (2 sı nı taktıgımda) yıne 512 olarak goruyor slotlarını yerlerını degıstırdıgım zaman(ramlerın yerlerını ) ıse bılgısayar hata sesı ıle acılıyor 3 -4 sanıye sonra bu ses duruyor pc yıne acılılmaya devam edıyor 1024 olarak olarak goruyor. Aman ben pc ye zarar verırı dıye boyle kullanmaktan cekınıyorum .........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Gamemaster_ -- 8 Eylül 2005, 19:59:14 >
  • kaç SLot var sen hgangilerine takıyorsun
    Ramlerden biri anakartla uyuşmyor olabilir
    BIOS güncelledikten sonra deneyebilirsin Rami takmayı ama sanmıyorum
    RAM uyuşmuyordur keesin anakartla oda uyuşmayan ramd iye uyar ı veriyordur
  • anakartta 2 tane slot var ramlerın hızları aynı 2 sıde 400 mhz bır tek markaları farklı galıba bu yenı pc de sansa dandık anakarta rastladım benım eskı pc de boyle bır sorun yoktu onun ıcınde remlerde aynıydı bu arada biosu yenıden kursam sorun duzelır mı?Bu arada bu ıslemcı speed fanda 54 derece gosterıyor bıosu yenıden yuklesem sorun kesın duzleır gıbıme gelıyor eskı anakartta da oyleydı ama yenıden bıosu yukleyınce sorun duzlemıstı.
  • ram niye uyuşmasınki anakartla.birkaç hata sinyalinden sonra görüp çalışıyor diyor.çalışsın korkma bişey olmaz olsa olsa kitlenir bilgisayar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.