- x
Bursu kesilmeyen özel üni'ler
52 Cevap46202 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1395 Mesaj
30 Mayıs 2010; 14:58:44 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

selam arkadaşlar
öncelikle herkese iyi dersler inş. herkesin umduğu gibi gidiyordur..
fakat benim bir sorum olacaktı..
geçen gün rehberlik hocamla görüştüm özel üniversiteler hakkında bilgi sahibi olmak istedim..
özel üniversitede burslu okumak gibi bir isteğim vardır genelde özel üniversitelerde başarılı olarak okulu bitirirsek staj konusunda pek derdimiz olmuyor diye düşünüyor ve görüyorum cogu yerde..
peki ya özel üniversiteye gidip herhangi bir dersten kalırsak ne olacak..benim ailemin yılda 20 milyar ve civarı para yatıracak durumu yok..
bunun için bursunu kesmeyen üniversiteler varmı bunu merak ediyorum..
bu konuda bilgi sahibi olanlar özel üniversitede okuyanlar lütfen bilgilerinizi bizden esirgemeyiniz..

1018 Mesaj
30 Mayıs 2010; 16:44:39 

Sanırım Yeditepe Üniversitesi'nde kesilmiyormuş.Bu sene tanıtıma geldiklerinde söylemişlerdi böyle birşey.

5891 Mesaj
30 Mayıs 2010; 16:46:15 

Atılım ve Koç bursu kesiyor. diğerleri hakkında bilgim yok...
Koç Üniversitesi keser anlarım da Atılım neyine güvenerek kesiyor anlamıyorum. Üstelik 75 gibi bir ortalama istiyor Atılım

805 Mesaj
30 Mayıs 2010; 17:11:08 

çogunda kesilmiyor

105 Mesaj
30 Mayıs 2010; 19:17:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Rahatı Kaçan Ağaç

selam arkadaşlar
öncelikle herkese iyi dersler inş. herkesin umduğu gibi gidiyordur..
fakat benim bir sorum olacaktı..
geçen gün rehberlik hocamla görüştüm özel üniversiteler hakkında bilgi sahibi olmak istedim..
özel üniversitede burslu okumak gibi bir isteğim vardır genelde özel üniversitelerde başarılı olarak okulu bitirirsek staj konusunda pek derdimiz olmuyor diye düşünüyor ve görüyorum cogu yerde..
peki ya özel üniversiteye gidip herhangi bir dersten kalırsak ne olacak..benim ailemin yılda 20 milyar ve civarı para yatıracak durumu yok..
bunun için bursunu kesmeyen üniversiteler varmı bunu merak ediyorum..
bu konuda bilgi sahibi olanlar özel üniversitede okuyanlar lütfen bilgilerinizi bizden esirgemeyiniz..

dostum şimdi senin dediğin kadar kolay olmuyor o iş.

atıyorum bir dersten kaldın, yaza bütünlemeye girdin yine geçemedin bunun yanında dönem notunda belli bir puanın altındaysa seni şutlayabilirler. artık sistem eskisi gibi değilMİŞ. bende özel düşünüyorum, ben araştırdım ve böyle öğrendim.
bie hazırlıkta notun zayıfsa dönem ortalamasına bakılmıyo gibi birşey vardı. bunu tam bilmiyorum.
üniversitelerin sitelerine girip daha detaylı bilgi alabilirsin. ama dediğin gibi atılmak kolay değil artık

Sevgiliye Sürpriz Hediye

1 Mesaj
30 Mayıs 2010; 19:54:00 

bilkent diye biliyorum umut ediyorum :D

Nikola Tesla Anlaşılamayan Dahi
http://tr.wikipedia.org/wiki/Nikola_Tesla

1395 Mesaj
31 Mayıs 2010; 10:04:27 

quote:

Orijinalden alıntı: oarsiyuen

dostum şimdi senin dediğin kadar kolay olmuyor o iş.

atıyorum bir dersten kaldın, yaza bütünlemeye girdin yine geçemedin bunun yanında dönem notunda belli bir puanın altındaysa seni şutlayabilirler. artık sistem eskisi gibi değilMİŞ. bende özel düşünüyorum, ben araştırdım ve böyle öğrendim.
bie hazırlıkta notun zayıfsa dönem ortalamasına bakılmıyo gibi birşey vardı. bunu tam bilmiyorum.
üniversitelerin sitelerine girip daha detaylı bilgi alabilirsin. ama dediğin gibi atılmak kolay değil artık

evet aslında baya şans tanıyorlar öğrenciye kalması için...bilgi için teşekkürler

3582 Mesaj
31 Mayıs 2010; 11:18:07 

Çankaya Üni.de devamsızlıkdan kalmadığın sürece burs kesilmiyor ama Atılım Üni.de %100 burslu isen 3.00,%50 burslu isen 2.50 ortalamayı başarısız dersin olmadan tutturman gerekir. Baya saçma bir uygulaması var anliyacağın.Getirisi çok götürüsüde çok atılımın.Adamların mantığı ya çalışacaksın yada hiç çalışmayacaksın.

2012 Hyundai i30 CRDI Style Manuel

1395 Mesaj
31 Mayıs 2010; 11:50:40 

quote:

Orijinalden alıntı: HyperXCrossfire

Çankaya Üni.de devamsızlıkdan kalmadığın sürece burs kesilmiyor ama Atılım Üni.de %100 burslu isen 3.00,%50 burslu isen 2.50 ortalamayı başarısız dersin olmadan tutturman gerekir. Baya saçma bir uygulaması var anliyacağın.Getirisi çok götürüsüde çok atılımın.Adamların mantığı ya çalışacaksın yada hiç çalışmayacaksın.

oda güzel orta calısmak yetmiyor yani
beykenti flan düşünüyorum ya o üni daha iyi bir eğitim veriyormuş diye duydum ama...bilmem...

65 Mesaj
31 Mayıs 2010; 12:12:33 

zirve üniv.de de burs kesilmiyor..

8062 Mesaj
27 Ağustos 2010; 0:33:36 

yeditepe nin tam şartları neler ? ? kazandım çünkü orayı da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamlı Baykuş -- 27 Ağustos 2010; 0:46:07 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

6538 Mesaj
27 Ağustos 2010; 0:42:38 

Burs kesilmesi ne saçma şeydir ya? Okul 4 sene mi sürüyor, o zaman 4 senelik bursunu versin ve eğer 1 sene kalırsan o seneyi sen ödersin desin. Belki de böyledir bazı yerlerde bilmiyorum ama bana mantıklı gelen şekil bu.

8062 Mesaj
27 Ağustos 2010; 0:49:11 

quote:

Orijinalden alıntı: _ AWESOME _

Burs kesilmesi ne saçma şeydir ya? Okul 4 sene mi sürüyor, o zaman 4 senelik bursunu versin ve eğer 1 sene kalırsan o seneyi sen ödersin desin. Belki de böyledir bazı yerlerde bilmiyorum ama bana mantıklı gelen şekil bu.

genellikle çoğu üniversiteler öyle .ben yukarda sorunumu yanlış ifade ettim ...

mesela bazılarına göre yeditepede 2.0 ortalamanın altına düşersen ilk dönem uyarı geliyor eğer 2. dönem 2.0 a çıkarmazsan bursunu kesiyorlar.gelecek yıl 2.0 ort gördüğün zaman da bursunu geri alıyorsun .sınıfta kalınca da burs kesilmiyor.

bazılarına göre de hiç bir şartta yeditepe bursu kesmiyor disiplin cezaları hariç.

bunu çözmeye çalışıyorum.mesela bir yıl 2.0 ortalamadan düştüm gelecek sene kayıt yaparken 16 bin mi vereceğim ? yoksa yıl sonuna göre mi bakacaklar? yada ilk yarı bursumu kazandığımda fazlalığı geri mi verecekler ?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

12 Mesaj
27 Ağustos 2010; 0:55:37 

tobb etü 5.5 yıl boyunca bursunu kesmiyor, not ortalaman ne olursa olsun.
bilkent de 7 yıl boyunca başarı durumun ne olursa olsun kesmiyor diye biliyorum.

6538 Mesaj
27 Ağustos 2010; 0:57:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

genellikle çoğu üniversiteler öyle .ben yukarda sorunumu yanlış ifade ettim ...

mesela bazılarına göre yeditepede 2.0 ortalamanın altına düşersen ilk dönem uyarı geliyor eğer 2. dönem 2.0 a çıkarmazsan bursunu kesiyorlar.gelecek yıl 2.0 ort gördüğün zaman da bursunu geri alıyorsun .sınıfta kalınca da burs kesilmiyor.

bazılarına göre de hiç bir şartta yeditepe bursu kesmiyor disiplin cezaları hariç.

bunu çözmeye çalışıyorum.mesela bir yıl 2.0 ortalamadan düştüm gelecek sene kayıt yaparken 16 bin mi vereceğim ? yoksa yıl sonuna göre mi bakacaklar? yada ilk yarı bursumu kazandığımda fazlalığı geri mi verecekler ?

Artık kazanmışsın. Nasıl olursa olsun okuyup başarılı olmaya bakacaksın. Şimdi internetten öğrenmeye çalış bilgi bulamazsan okulda detaylı şekilde öğrenirsin zaten. Özel üniversitelerin bu burs sistemleri para kazanmaya değil de öğrenciyi çalışmaya teşvik etmeli. Mesele atılım'da 3.0 not ortalaması istiyormuş. O biraz abartı. Yeditepe öyle gaddar olmaz ve öğrencisini korur sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2332 Mesaj
27 Ağustos 2010; 1:27:42 

İstanbul Aydın Üniversitesi.asla bursu kesmiyor.%100 burslu okudum.ortalamam çoğu dönem 1.70 di.devamsızlıktan birçok dersten kaldım.

274 Mesaj
27 Ağustos 2010; 1:53:49 

quote:

Orijinalden alıntı: _ AWESOME _

çoğu yerde böyle diye biliyorum.

6538 Mesaj
27 Ağustos 2010; 2:01:23 

quote:

Orijinalden alıntı: gdraek

çoğu yerde böyle diye biliyorum.

Öyleyse güzel bir sistem ama eskiden bazı muhabbetler dönerdi; 1 sene kalınca bursun kesiliyor atılıyorsun falan diye. Öyle okullarda vardır mutlaka.

274 Mesaj
27 Ağustos 2010; 2:03:47 

ben duyduğumu söyledim araştırmak lazım. ben vakıf hiç düşünmediğim için araştırmadım. Ama ufak bir araştırmayla öğrenilebilir.

228 Mesaj
27 Ağustos 2010; 4:30:22 

quote:

Orijinalden alıntı: HyperXCrossfire

evet atılım unıversıtesinin burs kesmesi var ıngılızce yeterlılık sınavını veremezsen başta kesiyorlar sonrada belli bir not ortalamasını tutturman gerekiyor diğer yandanda burs kapsamınıda genişletmenin yolu açık

38 Mesaj
27 Ağustos 2010; 9:01:39 

Eğer İstanbul düşünüyorsan daha önce kendim için araştırmıştım. İstanbul'da kesintisiz burs olanağı sağlayan üniversiteler şöyle;

Haliç Üniversitesi
Işık Üniversitesi
İstanbul Arel Üniversitesi
İstanbul Bilgi Üniversitesi
İstanbul Şehir Üniversitesi
Kadir Has Üniversitesi
Sabancı Üniversitesi
Yeni Yüzyıl Üniversitesi

8062 Mesaj
27 Ağustos 2010; 9:32:52 

quote:

Orijinalden alıntı: burockua

Eğer İstanbul düşünüyorsan daha önce kendim için araştırmıştım. İstanbul'da kesintisiz burs olanağı sağlayan üniversiteler şöyle;

Haliç Üniversitesi
Işık Üniversitesi
Kadir Has Üniversitesi
Sabancı Üniversitesi
Yeni Yüzyıl Üniversitesi

yeditepe?

149 Mesaj
27 Ağustos 2010; 10:18:15 

Mesajım bulunsun

3066 Mesaj
28 Ağustos 2010; 17:37:37 

quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

yeditepe?

yeditepede not ortalaman 2 yad 2.5 in altına düsünce kesiyor tekrar yükseltirsen dvm edio die biliorum

169 Mesaj
28 Ağustos 2010; 17:39:35 

Bilkent bu konuda en iyisi, 7 yıl garanti veriyo.

205 Mesaj
23 Şubat 2011; 18:12:11 

Bilgi Ü. de %100 burslu öğrencilere ne kadar burs veriliyor bilen var mı?

0 Mesaj
5 Mart 2011; 19:50:51 

bana hocam akrabasının özel üniversiteye gittiğini bir dersten kalınca 3 milyar gibi bir ücret ödediğini söyledi.bursunu kesmeyen bir özel üniversiteye tam burslu gitsek bir dersten kalsak ne kadar ücret ödeniyor bunu bilen var mı?

0 Mesaj
7 Mart 2011; 0:03:09 

Burssuz okuyanlar belli derslerden kalıp tekrar almak zorunda olunca ders başına ücret ödüyorlar..Şahsen Yeditepe Ünv.'de burslu okudum, harç dahil hiçbir ücret ödemedim..

889 Mesaj
29 Temmuz 2012; 15:51:43 

ist bilgi,fatih.kadir hasta burs kesilmiyor değil mi

/center]

14 Mesaj
29 Temmuz 2012; 16:04:01 

Tobb Etü 5.5 yıl boyunca ortalaman ne olursa olsun,hazırlıkta kalsan bile bursu kesmiyor

1 Mesaj
29 Temmuz 2012; 16:13:44 

ticaret üniversitesi hakkında bilgisi olan burs ile ilgili

130 Mesaj
29 Temmuz 2012; 16:17:53 

bahçeşehir ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Önemli olan zihniyet..

1295 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ŞahinAbi
29 Temmuz 2012; 16:19:29 

özygin ???!!!!

Steam id : Rodoplu
Katılım zamanı: 4 Ekim 2006
• PrisonBreak • Lost • BreakingBad • Hannibal • GameofThrones • Spartacus • TheWalkingDead • Vikings • Arrow

1 Mesaj
29 Temmuz 2012; 16:22:07 

burda tartısmak gereksiz en iyisi arayın adamların numaralar mevcut intte

182 Mesaj
29 Temmuz 2012; 16:23:14 

koç ta da kesilmiyor galiba şöyle bir yazı yazıyor bursların altında Burslar

Burslarımız karşılıksızdır ve normal öğrenim süresince devam etmektedir. Derslere devamlılık gösteren öğrenciler akademik başarısızlıktan dolayı burs kaybı yaşamaz.

3783 Mesaj
13 Eylül 2012; 13:26:52 

quote:

Orijinalden alıntı: rap_üstad

İstanbul Aydın Üniversitesi.asla bursu kesmiyor.%100 burslu okudum.ortalamam çoğu dönem 1.70 di.devamsızlıktan birçok dersten kaldım.

Bi kac sey sormak icin pm attim hocam

iPhone 5S GOLD 32 GB & Macbook Air 13" MID 2012
PlayStation®4 500 GB & Sony KDL-42W815B

375 Mesaj
12 Nisan 2013; 14:13:39 

aksine çoğu vakıf üniversitede burs kesiliyor.

1 Mesaj
13 Nisan 2013; 15:46:30 

resmi sitelerinde bu bilgileri bulabilirsiniz , 7 sene garanti verende var , bitene kadar verende , 4 yıl sonra kesende..

34 Mesaj
13 Nisan 2013; 16:37:26 

kadir has hakkında bilgisi olan okuyan var mı? lütfen yalan yanlış bilgi vermeyin

8 Mesaj
28 Eylül 2013; 2:59:41 

bilkentte malesef 2.90 ortalama ile bursumun kesileceği söylendi. bilkent üniversitesi verdiği sözlerde durmuyor. üniversite adaylarına duyurulur. kesmek için binbir türlü bahaneler uyduruyorlar. eksik ders aldığım söylendi. biz kapsamlı burs kesilmes demedik. okul üzcreti yine almayacağız sadece harçlığı kescez diyorlar. şeref listesine girmeye ramak kalmış öğrenciye bile bu söylenebiliyor. bunu dürüstçe yayınlayın web sitenizde sevgili rektör atalar

8 Mesaj
28 Eylül 2013; 3:10:21 

bilkentte malesef 2.90 ortalama ile bursumun kesileceği söylendi. bilkent üniversitesi verdiği sözlerde durmuyor. üniversite adaylarına duyurulur. kesmek için binbir türlü bahaneler uyduruyorlar. eksik ders aldığım söylendi. biz kapsamlı burs kesilmes demedik. okul üzcreti yine almayacağız sadece harçlığı kescez diyorlar. şeref listesine girmeye ramak kalmış öğrenciye bile bu söylenebiliyor. bunu dürüstçe yayınlayın web sitenizde sevgili rektör atalar

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Eylül 2013; 10:32:30 

quote:

Orijinalden alıntı: burockua

Haliç Üniversitesi
Işık Üniversitesi
Kadir Has Üniversitesi
Sabancı Üniversitesi
Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Hocam sabancı kesinmi? Hiç araştıramamıstım

32 Mesaj
28 Eylül 2013; 16:01:15 

bilkent, yeditepe, tobb, bahçeşehir ,atılım, istanbul kültür ,kadir has benim bildiklerim duyduklarım bunlar

645 Mesaj
25 Mart 2014; 13:41:01 

Sabancıda kesilmiyordur umarım.Beykentte de kesilmiyor bildiğim kadarıyla.

176 Mesaj
25 Mart 2014; 13:48:02 

thk bilen var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Cümleler doğrudur sen doğru isen, doğruluk bulunmaz sen eğri isen. Yunus Emre

662 Mesaj
15 Temmuz 2014; 12:49:13 

arkadaşlar şuan istanbulda burs kesmeyen hangi üniversiteler var? verilen cevaplar hala geçerli mi?

Telefonu bilgisayarından hızlı olan adam

0 Mesaj
15 Temmuz 2014; 16:44:26 

Onu bunu bilmem de yeni yüzyıl üniv. Uzak durun arkadaş. Not:Yüzüncü Yıl demedim. Bir de istanbulun merkezinde olduğunuz halde Van daki okulla karıştırılmanın alemi yok. Bu işin şakası tabii 😃😃 Demem o ki yeni yüzyılda okuyorum %50 burslu, an itibariyle GANO 4 üzerinden 2 nin altında diye bursumu kaybettiğimi öğrendim. Sanırım bu saatten sonra onlarda beni kaybetti. 😒 Ya abi madem böyle uygulaman var ne diye bilgilendirmiyorsun o kadar da öğrenci işlerine gidip geldim, sordum ettim ama yok şimdi açıkladılar. Ben de bu okulu bırakırım arkadaş!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odeğilde -- 15 Temmuz 2014; 16:53:13 >

427 Mesaj
15 Temmuz 2014; 16:55:48 

quote:

Orijinalden alıntı: odeğilde

Onu bunu bilmem de yeni yüzyıl üniv. Uzak durun arkadaş. Not:Yüzüncü Yıl demedim. Bir de istanbulun merkezinde olduğunuz halde Van daki okulla karıştırılmanın alemi yok. Bu işin şakası tabii 😃😃 Demem o ki yeni yüzyılda okuyorum %50 burslu, an itibariyle GANO 4 üzerinden 2 nin altında diye bursumu kaybettiğimi öğrendim. Sanırım bu saatten sonra onlarda beni kaybetti. 😒 Ya abi madem böyle uygulaman var ne diye bilgilendirmiyorsun o kadar da öğrenci işlerine gidip geldim, sordum ettim ama yok şimdi açıkladılar. Ben de bu okulu bırakırım arkadaş!

Sitelerini inceleseydin keşke, orada kesileceğini belirtmişler.

http://www.yeniyuzyil.edu.tr/ogrenciisleri/BURSLAR.aspx

7 Mesaj
15 Temmuz 2014; 16:57:22 

Koç ve sabancıda kesilmiyor burs Melihciğim

Bu mesajda bahsedilenler: Rahatı Kaçan Ağaç

Ekonomi

252 Mesaj
16 Temmuz 2014; 1:59:53 

okan üniversitesi? Medipol? ve bir de Sanko yeni açılmış burs kesme durumları nedir bilen var mı? sınıfta kalınca okul uzuyor ve burs kesiliyormuş çoğu üniversitede. nasıl ne durumlarda sınıfta kalırız sınıfta kalmak kolay mıdır? Tıp için soruyorum

0 Mesaj
16 Temmuz 2014; 2:17:40 

Çankaya ve Turgut Özalda da kesilmiyo :)

0 Mesaj
16 Temmuz 2014; 18:57:26 

Bugün tekrar aradığımda ise 2 yılın sonundaki ortalama 2 nin altında olursa burs kesiyorlarmış. Daha doğrusu kaldığın dersin ücretini ödüyorsun. Kredi başına 300 Tl. Neyse seneye 2. Sınıf olabiliyorum en azından. Bu son bilgiyi de paylaşmış olayım, tercih edecek arkadaşlara yardımcı olmak adına :)

Bu mesajda bahsedilenler: STMUS

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Liseler » YGS/LYS » Bursu kesilmeyen özel üni'ler
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.898