Ceat Spider 175/70/13 oto lastik Metro'da 55 TL(kdv dahil)
66 Cevap26381 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

4 Mesaj
29 Mayıs 2010; 23:24:06 

Ceat Pirelli güvencesi ve garantisi ile üretilen bir markaymış. Arabama öne 2 lastik almayı düşünüyordum. Bugün metroda bu indirimli fiyata denk geldim. İnternette bu fiyatlara bulamadım aynı lastiği. Hem metroda montaj ve balans ayarıda yapıyorlar.. Diğer boyutlardada fiyat indirimli ama ben ezbere bilemiyorum.

Ceat Lastik Türk Malı. 82 T standartları..

Daha önce carrefour'dan iki defa 4 al 1 i bedava (yada2 tane alırsan 2. yarı fiyatına) kampanyasından faydalandım. Bridgestone 330 Evo dan çok memnun kalmıştım. Lassa impetusu o kadar sevmemiştim. Şimdi carrefour yada realde benzer kampanya varmı bilmiyorum. ama şu an metrodaki fiyat gayet uygun.

Bu Ceat ile ilgili hiçbir bilgim yok. Kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını memnuniyet yada şikayetlerini yazarlarsa sevinirim. Gözümü karartıp alırsam bende yazarım yorumumu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluecloud -- 29 Mayıs 2010; 23:33:39 >

62 Mesaj
30 Mayıs 2010; 7:24:17 

Arkadasim, kim uydurduysa zırvalamis... CEAT Hintli bir markadır.. Uzak dur diyeyim... nerden mi biliyorum? 3 ay önce Hindistanda fabrikasını ziyaret ettim....

4 Mesaj
30 Mayıs 2010; 8:50:31 

quote:

Orijinalden alıntı: aminocard

Arkadasim, kim uydurduysa zırvalamis... CEAT Hintli bir markadır.. Uzak dur diyeyim... nerden mi biliyorum? 3 ay önce Hindistanda fabrikasını ziyaret ettim....

Sen daha güzel salladın

Ben lastiği dün gördüm; üzerinde Türk malı yazıyor. Metro kataloğunda da Pirelli üretimidir yazıyor. Google da ceat lastik yazarsan bilgi edinebilirsin.. ben örnek bir sayfa koyayım..

http://www.isdunyasi.ne...SPIDER-TOPTAN-1322.html

363 Mesaj
30 Mayıs 2010; 10:28:31 

Lastikte uygun fiyat aramayı pek uygun bulmuyorum şahsen. Yağmurlu bir havada araba yarım tur spin atınca hiçbir yere çarpmadan durabildikten sonra iyikide ucuz lastik almamışım diye çok şükretmiştim. Kalitesini kanıtlamış markaların dışına çıkmak büyük risk. Tasarruf edecem derken hem canı hem malı riske atabilirsiniz.

1434 Mesaj
30 Mayıs 2010; 10:45:52 

quote:

Orijinalden alıntı: mustafasc

Lastikte uygun fiyat aramayı pek uygun bulmuyorum şahsen. Yağmurlu bir havada araba yarım tur spin atınca hiçbir yere çarpmadan durabildikten sonra iyikide ucuz lastik almamışım diye çok şükretmiştim. Kalitesini kanıtlamış markaların dışına çıkmak büyük risk. Tasarruf edecem derken hem canı hem malı riske atabilirsiniz.

Aynen öyle, acil bir durumda fren mesafesini 1-2 metre kısaltan bir lastiğin değeri ancak öyle acil bir durumla karşılaşıldığında anlaşılır. Ayrıca kaliteli lastiklerin yakıt tasarrufuna (çok az da olsa) katkıda bulunduğunu duymuştum (ama doğruluğundan emin değilim).

50 Mesaj
30 Mayıs 2010; 11:21:09 

60-65 tl arası fiyata petlas elegant serisi alabilirsiniz.yaklaşık 5-6 aydır kullanıyorum çok memnunum.çok sayıda arkadaşımada tavsiye üzerine aldırdım onlarda aynı şekilde çok memnunlar

4 Mesaj
4 Haziran 2010; 9:34:36 

Petlas lastikler sitesinde 90 TL gibi gözüküyor..

Ben 2 adet Ceat aldım;önlere taktım. Kocaeli pirelli fabrikasında üretilmiş.. Benim arabamda 4x 2006 üretimi maxxis lastik vardı. yani değişim vakti gelmişti.

Mükemmel bir lastik değil ama kötü de değil. Ses yapmıyor( cayırtı); içeriye yol sesi de çok fazla almıyor. Yeni olmasının da etkisi ile fren mesafesi çok kısaldı. Sağ-sol dönüşleri rahat denebilir. Direksiyonu kasmıyor. Bu lastikte desen biraz zayıf diğerlerine göre. Tırmanışı deneyemedim. Sıkça dağlara çıkarım. Esas merak ettiğim nokta o. ortada diklemesine tek kanal var; sağ ve solda 2 yarım kanal.. genelde lastikler 3 kanallı olur aslında. Diş derinliği iyi. Bazı ucuz lastikler gibi az değil.

Ben şimdilik memnunum. İleride Bridgestone da iyi bir kampanya denk getirirsem 2 tane öne bridgestone alır bunları arkaya geçiririm. Arka lastiklerimde 2006- iyi sayılmaz. Bütçesi kısıtlı olup acilen değişim ihtiyacı duyanlar veya bu fiyatlara uzak doğu lastik alacaklar, Ceat'ı tercih edebilir.

24 Mesaj
6 Haziran 2010; 14:57:30 

Dün metrodan 4 adet ceat spider lastil adım 55 tlye çekmişler fiyatı ayrıcada montaj ve balast ayarı yapıyorlar lastiğe ücretsiz,ilk sürüş testlerimde içeriye ses vermiyor,dönüşler iyisağa sola atmıyor, bence 55 tlye gayat iyi düşük bütçe ayıranlara tavsiye edebilirim.

4 Mesaj
7 Haziran 2010; 1:51:56 

Ben önceki lastiklerimle 140 basarken tırsıyordum. Patlarsa diye ödüm kopuyordu. 2 gün önce 150 bastım çevre yolunda bir saat kadar. Preformansı tatminkar. Gönlümde rahat..
Tırmanma da güzel. Cumartesi ilk tırmanma denememi yaptım. tutunma ile ilgili bir problem yaşamadım.. Bir iki arkadaş tırmanamadı geri saldı arabalarını. Ben tekte çıktım. Tabii bunda kendi payımda vardır. :D
Yağmurda özellikle fren denedim. 70-80 km lerde. Tutuş güzel.
Sanırım yakıt ekonomisine katkısıda oldu biraz..
Mükemmel demiyorum ama yeterli performansa ve kaliteye sahip ve çok uygun fiyatlı bir lastik..

Bu arada Pirelli P3000 69 TL idi. Bana çok cazip gelmedi. Onu almaktansa 10-20 fazla verip başka marka alırdım. ama ceat fiyat/performans olarak gayet iyi..

1440 Mesaj
7 Haziran 2010; 9:09:52 

Lastikleri değiştirirken 4'ünü birden değiştirmek gerek. Çünkü diş derinlikleri ve yıpranma durumlarından dolayı fren yapınca yeniler yolu daha iyi kavrarken eskiler tutunamaz ve arabanın dengesini bozabilir.

Hatta kendi düşüncem, 4'üde aynı marka olması lazımki yolu kavramaları eşit olsun, zamanla aynı oranda yıpransınlar yukarıda yazdığım durum olmasın.

587 Mesaj
7 Haziran 2010; 10:06:43 

lastik konusunda bir çok doğru bilinen yanlış vardır.
sadece 2 tanesini değiştirmek gibi...
üstüne, değiştirilen 2 taneyi öne takmak gibi.
dört mevsim lastik gibi vs vs...

daha fazla bilgi internette mevuct. ben bri tane vereyim.. herkese lastik almadan nce iyice araştırma yapmasını öneririm..
zira lastiğin fiyatıyla hayatımızın değeri arasında bir bağlantı olduğu gerçek.. artık bağlantıyı nasıl kurarsınız bilemem...

http://www.michelin.com...=20070626122758&lang=TR

178 Mesaj
7 Haziran 2010; 10:14:26 

Metroda ki bu lastiklere bende baktım ama tanınmamış bir marka olması nedeni ile pek sıcak bakmadım.

Bende lastikleri değiştirmek istiyorum ama malesef hiçbirinde kampanya yok.Aslında lastik gibi önemli birşey de parayı çok mesele etmeyeceksin ama malesef ekonomik durumda çok elvermiyor.

Yangın kavmindeniz,ne giysek alev.

4 Mesaj
7 Haziran 2010; 23:52:01 

4 lastik birden değiştirmeyi kendim için gereksiz buluyorum.. param çok olsa dört tane değiştirirdim tanesi 100 liradan bilindik marka alırıdm..
Arka lastiklerin daha önemli olduğuna katılmıyorum. her zaman yeniyi öne takmayı tercih ediyorum. Hem arabam önden çekişli olduğu (pati çekmemesi için) hem direksiyonu etkilediği ve hem ön frenin daha etken olmasından dolayı. (ön lastik patladığında -yarıldığında arabayı takla attırabilir) Ama arka lastiğiniz eski-dişsiz-kurumuş ise hızlı iken yapılan frenlerde yeni ön teker kızaklamanızı engellemez. Bunuda belirteyim. Bu durumda 4 yeni teker en iyisidir.
ön-arka farklı marka olması hiçbir dezavantajı yoktur. sağ-sol farklı ise problemdir. farklı reaksiyon verip arabayı spin attırabilir.

2046 Mesaj
17 Temmuz 2010; 15:07:52 

aynı lastik praktikerde 4 tanesi 219 tl aynı hesap ama 14 jant içinde var

http://www.praktiker.co.../tr_TR/65128/index.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cygor06 -- 17 Temmuz 2010; 15:18:38 >

Fiat Linea 1.6 Multijet Dynamic 105 bg 290 nm tork

139 Mesaj
7 Eylül 2010; 0:22:23 

Bizde de 4 tanesi 219 liraymış arkadaşlar bu markanın bende düşündüm bugun fiyatı duyunca, pirelli işin içindeyse ve türkiyede ürettiyse iyidir diye düşünüyorum. Pirelli bir atılım içinde f1e de sponsor oldular... Deneyen var mı başka bu lastikleri?

1993 Favorit L ---- 55 LL 079 --- Filinta55
1999 Felicia GLX ---- 55 BT 334 ---- EVLAT

139 Mesaj
7 Eylül 2010; 0:24:33 

2 YIL PİRELLİ GARANTİSİNDE

CEAT Lastikleri Pirelli kocaeli fabrikasında üretilmektedir.

(TÜRK MALI)

Islak ve kuru yollarda yüksek-performanslı sürüş Islak ve kuru zeminde sürüş hakimiyeti, Lastik ömrünün sonuna kadar suda kızaklamaya karşı direnç sağlar. Sessiz sürüş, Yüksek hızlarda sürüş hakimiyet.

ADAC TESTİNE GÖRE TAVSİYE EDİLİR LASTİK

ADAC/ÖAMTC (DE) 2007

1) Continental EcoContact 3 ***
2) Bridgestone B250 ***
3) Pirelli P3000 Energy ***
4) Hankook Optimo K715 **
5) Dunlop SP30 **
6) Ceat Spider **
7) Michelin Energy E3B **
8) Barum Brillantis **
9) Maloya Crono 470t **
10) Semperit Comfort Life **
11) Norauto Prevensys **
12) Sava Perfecta *
13) Pneumant PN250 *
14) BF Goodrich Touring -
15) Kumho Solus KH15 -
16) Matador MP15 Stella -

boyle bir bilgi buldum

638 Mesaj
7 Eylül 2010; 0:38:21 

Arkadaşlar her ne kadar 55 tl'ye lastik satılsada,pirelli garantisinde olsada eşimizi,çocuğumuzu,ailemizi ve sevdiklerimizi bindiriyoruz ve can taşıyoruz,20-30 tl lastik başı fark verip kaliteli,bilinen ve yıllardır test edilen lastikleri kullanmakta fayda var diye düşünüyorum.Sonuçta lastik kanalları,içindeki çeliği,yağmur performansı ve fren mesafeleri gerçekten önemli.Çok zengin değilim ama bilinmedik markayı bedava verseler almam,her zaman bildiğim ve kullandığım markalar zaten 80-95 tl arasında,tabii bu benim şahsi düşüncem.Allah göstermesin yarın öbürgün keşke dememek için biraz daha dikkat.

Nikon D90 Body + AF-S Nikkor DX 18-105mm VR 1:3.5-5.6G ED + AF Nikkor 50mm 1:1.8 D +AF-S Nikkor DX 55 -200mm VR 1:4 -5.6G ED + Lowepro fastpack 250 black + Sandisk Extreem III 8 Gb SDHC + LG 55LM960 + LG BH9520TW

307 Mesaj
7 Eylül 2010; 8:12:52 

quote:

Orijinalden alıntı: aminocard

sabah sabah diyorum

62 Mesaj
7 Eylül 2010; 9:06:30 

Arkadaslar , konu güncellenince farkettim.. Bana salladin diyenlere saçamalayın diyorum.. Kardeşim Hindistana gittim diyorum yalan diyecek değilim...
Buyrun :
http://www.ceattyres.in/

Ancak bahsi geçen lastiği gördüm doğrudur Pirellinin alt markası, TR pazarı ile ilgilenmediğim için sazanlık yapmışım pardon.

2452 Mesaj
7 Eylül 2010; 9:08:42 

Kafaya koyanın lastik üretemediği, bu işin başka ülkelerde de olsa dünya çapında firmaların lisanslarıyla, teknolojileriyle yapıldığı, piyasa koşullarıyla rekabet için, marka olmayan ama aynı fabrikada aynı kalitede üretilmiş ürünlerinde bir şekilde piyasaya sürülmesi gerektiği, doğu avrupa malı veya çin, kore malı hesaplı lastiklerle ancak bu şekilde rekabet edilebileceğide düşünülebilir.
Pahalı lastiklerde ne tür ispatlanmış iyi özellikler var, neye göre kıyaslayıpta kaliteli diyorsunuz. Sürat yapacaksanız zaten sürat lastikleri farklıdır.
genel kullanım için güzel.

Arkadaş ADAC test sonuçlarını vermiş, yani bu güvenilmez dediğiniz lastik, bizim kendimizin tükettiği fakat gönderdiimizde sınırdan içeri sağlıksız diye fındığı, domatesi almayan kalite standartları ülkesi almanyaya, avrupaya girmiş.
ADAC bizdeki şoförler fedarasyonunu andıran çok eski sivil bir örgüt. Yolların güvenliğinden tutunda, yol yardımı sunan, rally düzenleyen 17 milyon üyesi olan büyük bir otomobil klübü.

139 Mesaj
7 Eylül 2010; 10:53:51 

arkadaşlar aklıma bugun gelen bir soru var?

Neden bu üretici firmalar rakam vermiyor? bakıyorum hepsi sessiz diyor, hepsi yolu mukemmel tutuyormuş, hepsi fren mesafesını kısaltıyrmuş !!! Sessiz ise ne kadar sessiz örengin de ki benım lastigim su sıcaklıkta su zemınde 40 db ,de ki benım lastıgım su sıcaklıkta su zemınde su kadar metre fren mesafesıne sahıp... Bu işin içinde bir art niyet var arkadaşlar...

Markayı bende düşünüyorum ancak 2007 de michelın energyden bile yuksek not almış, satıcı bilgisi değil o bilgi adacın sıtesınden baktım. Cin malı x marka almaktansa türk malı 10 kat ıyıdır bence, kocaelıdeki fabrıkanın teknık sevıyesı avrupanın en ıyı sevıyelerınde. f1 lastiklerinin tamamını orada üretek pirelli.

fiyat konusuna gelelim, bizim müdür michelin lerı 90 a aldı adet basında 35 tl fark var. pirelli ye kötü diyorlar siteyeındıgımde yanımda duran borada pirelli vardı,ki sahibi cok cinstıir arabab konusunda sabahtan akşama kadar yıkayan silen biri :D o aldıysa iyidir. :D

6719 Mesaj
7 Eylül 2010; 11:50:40 

bu lastik konusu aşırı ciddi bir iş. motor gücü ne olursa olsun gücü yola yansıtan ve fren anında yola tutunması gereken kısım lastiklerdir.

bu nedenle sadece fiyatına bakarak lastik almayın. 2 adet lastik almayın. 4 mevsim mantığıyla lastik almayın(4 adet yazlık/4 adet kışlık alın)

ucuz lastiklerde pahalı olduğu için kauçuk oranı az plastik oranı yüksek tutulur. ilk başta sorun olmasa da lastik eskidikçe fark görülmeye başlar.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1600 Mesaj
7 Eylül 2010; 16:55:29 

metro da kampanya devam ediyormu?

502 Mesaj
7 Eylül 2010; 17:49:44 

quote:

Orijinalden alıntı: texmo

metro da kampanya devam ediyormu?

Ediyor...Son gün 16-09-2010
59.99 tl'den başlayan fiyatlarla...

Ayrıca Sonax ve Arexons bakım ürünleri de uygun fiyatlarda...Gayet hesaplı...
Arexons'u bilmiyorum ama Sonax'ın şampuanını,hızlı ıslak cilasını,araç içi temizleyicisini kullanıyorum...Memnunum...

Corolla Comfort 2008 benzinli Gümüş Gri

139 Mesaj
7 Eylül 2010; 18:32:10 

Arkadaşlar aldım bugun 175 70 r13 219 tl 4ü montaj vs dahil.

İlk denemelerimi yazayım ,

80 km ıken tam fren testi cıkan fren sesini duymalısınız gayet kısa mesafede durdu, yanımda erdal abi vardı soylememıstım deneyecgımı camdan cıkıyrdu o derece:)

Cevre yolunda donduk eve oncekılere gore sesı gerçekten cok az ınanamadım, diğer forumda birisi sesi cok az demişti haklıymış.

bir diğer dikkatimi ceken de asfalt yaması gibi ufak eklerde cıkan ses ve titresimde az oncekiler yolu ne var ne yok ıcerı verıyrdu.

Sağlam olan goodyear duragriplerimi aldım yedek olarak kalacaklar sımdılık. Islak zemınde ya da genel olarak sıkıntı olursa onlere takarım tekrar onları.

kısacası alınır arkadaşlar , sava ve petlas kullanmıstım onlar gibi sert plastık gibi değil bunlar.

3419 Mesaj
9 Kasım 2010; 13:38:17 

bende biraz evvel aldım, siboplarıda değiştirdi arkadaş sağolsun 40 lira kar ettim ordan. eskilere göre yol sesi daha az, fren mesafesi eskilerle aynı gibi geldi bana yani bana göre kafi, zaten 60 la gidiyorum yol cok bossa 80le giderim hız gibi bi derdim pek yok :)

memnun kalacağımı umuyorum. ilk izlenimlerim olumlu.

bu arada 11 kasımda 57 tl oluyormuş ben 59 a aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selmand -- 9 Kasım 2010; 13:40:20 >

lumia 720, sapphire 7870xt, i5 2500k, panasonic gf53k, samsung 46f6340 bu konularda sorusu olanlara yardımcı olmaya çalışırım.

4907 Mesaj
9 Kasım 2010; 15:27:19 

Bu marka için söylemiyorum, genelleme yapıyorum.
1 tonun üzerinde bir kütle 4 lastiğin üzerinde hareket ediyor. O kütlede de biz ve ailemiz oluyor.
Allah göstermesin tabutumuzda olur o kütle. O yüzden iş lastiğe gelince işin şakası olmaz.
Kendi yada ailemizin hayatı tasarruf edilecek 3-5 kruş ile mukayese edilemez.
O yüzden kendini ispat etmiş lastiklerden seçiminizi yapın,hayata dahada fazla tutunun.

2013 Chevrolet Cruze Sedan 1.4 LTZ Siyah.

4181 Mesaj
9 Kasım 2010; 19:53:16 

Lastik alırken çin malı olmadığı müddetçe çok bir güvenlik problemi yok, 6 sene lik michelın lastikle dolaşmaktansa yeni alınmış CEAT marka lastikle dolaşmayı yeğlerim , sonuç olarak pirellinin fabrikasından çıkan bir mal ve belli standartları karşılıyor 4 sene kullanır bi çift daha alırım

Golf tsi dsg 140hp
Polo 6N 1.6 75 hp

836 Mesaj
9 Kasım 2010; 20:07:48 

2000 yılında michelin taktırmıştım arabama. 2008 de vizeye yanaklarda çatlama var diye değiştirdim. Bu süre içinde 70bin km yaptım. Ve gene michelin aldım. Üç kuruş ucuza alıp canımı yakmam. Geçen sene de bu lastik konusu açılmıştı. Reklam yapmıyorum, firmayla da ilgim yoktur ama İzmir 3. sanayide Koçtaş'ın karşısında Batı Lastik var. Michelin Ege Bölge Bayii ( hala firma oradaysa tabii). Tanesini 100 den almıştım, paspas takımı ve 1 yıl yol yardımı da hediyesiydi. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir şey var. Lastiğin üzerinde 4 basamaklı bir sayı yazıyor. İlk iki basamağı lastiğin üretildiği yılı, sonraki iki basamak ise üretildiği yılda kaçıncı haftada üretildiğini belirtiyor. Bir yıldan fazla beklemiş lastikler sertleşiyormuş, tavsiye etmiyorlar.

CM HAF, Gigabyte GA-970A-DS3, QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 965@3423 MHz, nVIDIA GeForce GTX 480, TEAM XS3 SSD, CM Inferno, Aerocool Strike X Super Pad, Logitech G510, Roccat Apuri,
Asus Xonar D2/PM, AKG T 912, AKG K512 MKII, Logitech G930, Z-5500, Sony HS95B.

19709 Mesaj
9 Kasım 2010; 20:35:07 

Lastikte tercih edilmesi gereken markalar:
1-Michelin
2-Goodyear
3-Bridgestone

Başkar marka aramam...

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

139 Mesaj
10 Kasım 2010; 12:16:06 

Arkadaşlar lastikleri aldım yaklaşık 2 ay oldu, uzun yolda yaptık. Gayet iyi , yagmurlarda kayar dıye korkmayın , bridgestone vardı daha once, onlara gore daha yumusak daha sessiz. Sava da kullanmıştım daha once onalr cok serttı hemen kızaklardı ,Ceatlardan cok memnunum . Tavsıye ederım , 175 70 r13 var bende ebat olarak.

110 Mesaj
10 Kasım 2010; 13:00:56 

geçen seneki kampanyadan almıştım.yazın memleketede gittim.bolu dağında sağanak yağmurada yakalndım.bence güzel lastik.iyilerden tek farkı reklam eksikliği bence

1295 Mesaj
10 Kasım 2010; 13:24:35 

Lastik yeni alındığından zaten psikolojik olarak iyi gelir. Birde eski lastiklerle kıyaslandığından doğal olarak çok iyi olduğu düşünülür. İyi lastiği 2-3 sene geçince anlarsınız 2-3 ayda anlaşılmaz
lastik traşsa kauçuğu az ise 1-2 sene sonunda odun gibi olur çatlamalar başlar fren mesafesi uzar v.s
Gidip sıfır alıp iyi diyenlerle 1-2 sene 30-40 000 km sonra konuşmak lazım derim.

Hayallerini gerçekleştirmek istiyorsan önce uyanmalısın.

980 Mesaj
10 Kasım 2010; 13:34:15 

lastiklerin üretim tarihine dikkat edin sıfır bile olsa 2,5-3 seneden fazla depolanmış lastik almayın bazı kampanyalarda özellikle raf ömrü dolmay yakın kampanya yapılıyor..

metro grossmarket'de 2 gün önce gördüm başlıkta modeli geçen lastikleri..

0

yukarda kırmızı ile çerçevelenmiş kısım'da 2704 27. hafta 2004 üretimi demek 2009-2010 üretimlerin so iki hanesi 09 ve 10 olmalı

3419 Mesaj
10 Kasım 2010; 13:51:22 

quote:

Orijinalden alıntı: thunderace

Lastik yeni alındığından zaten psikolojik olarak iyi gelir. Birde eski lastiklerle kıyaslandığından doğal olarak çok iyi olduğu düşünülür. İyi lastiği 2-3 sene geçince anlarsınız 2-3 ayda anlaşılmaz
lastik traşsa kauçuğu az ise 1-2 sene sonunda odun gibi olur çatlamalar başlar fren mesafesi uzar v.s
Gidip sıfır alıp iyi diyenlerle 1-2 sene 30-40 000 km sonra konuşmak lazım derim.

zaten lastik ömrü 50 bin km dir, yada 4 yıl.

yani ömrünü doldurmuş bir lastikden ne hayır gelirki :)

arabamda zaten 10 yaşında lastikler vardı ve paramda yoktu aldım kullanıyorum, parası olan gitsin iyisini alsın. burada düşüncelerinizi değil gözlemlerinizi yazın zira düşünceler gereksiz ve geçersizdir bu başlık için. eğer aldıysanız kullanıyorsanız yorumuzu yapın almadığınız kullanmadığınız bir ürün hakkında yorum yapmak hiç mantıklı değil. Bu firma bir türk firması durup dururken kendi malımızı kötülemek niye? illa alman kazığı amerikan kazığımı yiyeceğiz biz bu ülkede, kötü bile olsa yerli malı demek lazım. Yerli malı haftasıda bunun için gerekli. Aldığın lastiğe güvenmiyorsan fazla hızlı gitmezsin, zaten hızlı gitmek kötü brşey :)) yoksa polis yakalar.

bence fiyat performans oranı oldukça iyi lastiklerin.

lumia 720, sapphire 7870xt, i5 2500k, panasonic gf53k, samsung 46f6340 bu konularda sorusu olanlara yardımcı olmaya çalışırım.

1295 Mesaj
10 Kasım 2010; 15:18:37 

10 yaşında lastik kullanan biri olarak bu lastiklerin fiyat performans oranı iyi demek için daha erken olduğunu düşünmüyosunuz sanırım.
Lastiğin fiyatına etki eden kauçuk oranıdır içinde kauçuk az olan yada hiç olmayan nylon lastikler kısa sürede cortlar ama bu kısa süre bikaç ay değil tabiki, önümüzdeki seneye değerlendirin lastiklerinizi o zaman iyi derseniz anlarız.
Ama doğal olarak yine iyi diyeceksiniz çünkü kullandığınız 10 yıllık lastikten iyi durumda olacak!

50000 km kullanılacak bir malın 15 lira ucuzunu almak için riske girmek ?????

Hayallerini gerçekleştirmek istiyorsan önce uyanmalısın.

2452 Mesaj
10 Kasım 2010; 15:28:41 

yahu lastik üretmeye karar veren ekmek fabrikası sahibi duydunuzmu, ya da lastikçi??
Bu iş zaten dünya standartlarıyla yapılıyor, öyle kauçuğu az, güvenli değil vs.. diye birşey yok. yapmak isteseniz de yapamazsınız.
ceat spider dediğiniz lastik, almanyanın ve avrupanın en büyük sivil şöförler birliği ADAC tarafından test edilmiş ve en iyi 10 listesinde gösterilmiş bir lastik.
sürat konusunda, zaten sürat yapmak için üretilen lastikler farklı yapıdadırlar. michelinde olsa continentalde olsa sürat lastikleri marka içerisinde de ayrıdır, yapıları farklıdır.
3 kuruş daha ver iyisini al mantığı güzel ama ya gereksiz yere veriyorsanız o 3 kuruşu.. reklam parası olarak veriyorsanız, siz bize reklam izletmiştiniz sürekli, lütfen bu 3 kuruşu benden kabul edin diye veriyorsanız..

2979 Mesaj
10 Kasım 2010; 15:44:56 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kilecerme -- 10 Kasım 2010; 15:47:43 >

1600 Mesaj
10 Kasım 2010; 16:09:46 

bu lastigin 175/65/14 fiyatı nedir,tesbit eden varmı?

68 Mesaj
10 Kasım 2010; 17:43:15 

arkadaşlar sıfır aldığım arabalarda hep şansıma prelli lastik geldi piyasadaki en ama en adi lastik çok çabuk sertleşiyor şu an yazlık lastiklerim starmax kışlık lastiklerim hankonk çok memnunum sakın prelli almayın...

3099 Mesaj
10 Kasım 2010; 18:46:48 

Benim bildiğim pirelliler sert lastik oluyor.Eski Renault 9 arabamda Pirelli P4 vardı.Eskiyince değiştirip Bridgestone aldık.O taş arabası gitti,sanki yeni bir araca binmiş gibi olmuştum.

62 Mesaj
10 Kasım 2010; 20:07:34 

quote:

Orijinalden alıntı: kilecerme

Markanın resmi sitesi ve şirket hakkında bilgi

http://www.ceattyres.in/newsite/home.asp

http://en.wikipedia.org/wiki/CEAT_Limited

yok hocam o degil...

624 Mesaj
10 Kasım 2010; 20:10:36 

Konu biraz eskiymiş ama bendede sıfır aldığım Hyundai Era üzerinde Pirelli P6000 lastik vardı hiç memnun değilim çok ses yapıyor ve yol tutuşu çok zayıf hiç güven vermiyor daha çok yeni olduğu içinde değiştirmeye gönlüm razı olmuyor bi ton para şimdi iyi bir 4 lastik mecburen bi 30.000-40.000 km olana kadar kullanacağım bir dahada Pirelli alacağımı hiç sanmıyorum.

139 Mesaj
10 Kasım 2010; 23:32:28 

quote:

10 yaşında lastik kullanan biri olarak bu lastiklerin fiyat performans oranı iyi demek için daha erken olduğunu düşünmüyosunuz sanırım.
Lastiğin fiyatına etki eden kauçuk oranıdır içinde kauçuk az olan yada hiç olmayan nylon lastikler kısa sürede cortlar ama bu kısa süre bikaç ay değil tabiki, önümüzdeki seneye değerlendirin lastiklerinizi o zaman iyi derseniz anlarız.
Ama doğal olarak yine iyi diyeceksiniz çünkü kullandığınız 10 yıllık lastikten iyi durumda olacak!

2 sene sonra sertleşmeyen marka varsa alalım? bir oktavıanın, bır passatın altına ya da 185 ebat uzerıne alınmaz bu lastık, nedenı kanal sayısı sadece 1...

Risk dediğiniz nedir? 100 ile giderken bu lastigin yarılması mı? ya da fren aypınca durmaması mı? suya gelınce yuzmesı mi?

Benım aracım max 180 km yapıyor, ben en fazla 120 yapan bır ınsanım. bu hızda ani bir olay fren yapsam abs- esp olmadıgı ne marka olrsa olsun o lasık kayacak bu 1. sehir içi gittigimiz 50 km hızda da kaymaz zaten bu 2. Karda buzda kullanılan lastık de değil..3. Kanal sayısı 1 dedik yogun yagışlı havalarda 100 u ben zaten geçmem diş derinliği azalana kadar gayet iyi goturur.

Lastigi 2 ay once aldık ehliyeti değil. En basta dedıgım gibi bu lastigi passata falan kımse almaz, ortalama bir arac için ortalamanın üstünde bir lastik. Orta gelirli kesım ıcın boş yere 15 tl vermeye gerek yok lastik basına. Neyse ben tekrar ceat hakkındakı yorumumu yapayım , yumusak ve sessız. Samsunun yagışlı havasında gayet ıyı ıs cıkarıyor. Düşünen varsa korkmadan alabılır.

4181 Mesaj
11 Kasım 2010; 12:17:34 

Ya zaten passat sahibi adam da gidip CEAT peşinde koşmaz gerçi ben 3 yaşında BMW 530d üzerinde marshall marka lastik gördüm ama Bizimde 98 model polo aracımızın üstüne spider leri dün taktırdım tanesi 59 liradan , 100 liaraya continantal yada michelin vardı tabii ama senede 5000 km dahi yapmayacak olan bi araca bence boşuna para, CEAT da merdivenaltında yapılmıyor pirelli kocaeli fabrikasında yapılıyor ve aldığım lastiklerin dot numarası 3310 yani taze lastik .....

Golf tsi dsg 140hp
Polo 6N 1.6 75 hp

1110 Mesaj
11 Kasım 2010; 12:53:29 

Herkes saolsun bildiklerini paylaşmış, lastigin içeriğindeki doğal kauçuk sebebiyle bir raf ömrü vardır. 2004 üretimi bi lastikten hayır beklenmesin.

ben kısaca şunu söylicem, araba için bir sürü aslındagereksiz şeye para ödüyor insanımız, yok oturma minderi yok bardak tutacağı vs.

aracın belkide en hayati aksamı lastik te ise ucuz olsun mantığı güdülüyor çoğu zaman, bu yanlıştır. Amaç iyi lastiği ucuza almak olmalı, belli bir fiyatın altına da düşmüyorsa mecburen alıcaksınız, iyi lastik olmadan araba kısa mesafede duramaz, yol tutamaz.
ben michelin kullanıyorum ve bugunlerde yine michelin alacağım.

1110 Mesaj
11 Kasım 2010; 13:10:34 

quote:

Orijinalden alıntı: firarim19

2 sene sonra sertleşmeyen marka varsa alalım? bir oktavıanın, bır passatın altına ya da 185 ebat uzerıne alınmaz bu lastık, nedenı kanal sayısı sadece 1...

Risk dediğiniz nedir? 100 ile giderken bu lastigin yarılması mı? ya da fren aypınca durmaması mı? suya gelınce yuzmesı mi?

Benım aracım max 180 km yapıyor, ben en fazla 120 yapan bır ınsanım. bu hızda ani bir olay fren yapsam abs- esp olmadıgı ne marka olrsa olsun o lasık kayacak bu 1. sehir içi gittigimiz 50 km hızda da kaymaz zaten bu 2. Karda buzda kullanılan lastık de değil..3. Kanal sayısı 1 dedik yogun yagışlı havalarda 100 u ben zaten geçmem diş derinliği azalana kadar gayet iyi goturur.

Lastigi 2 ay once aldık ehliyeti değil. En basta dedıgım gibi bu lastigi passata falan kımse almaz, ortalama bir arac için ortalamanın üstünde bir lastik. Orta gelirli kesım ıcın boş yere 15 tl vermeye gerek yok lastik basına. Neyse ben tekrar ceat hakkındakı yorumumu yapayım , yumusak ve sessız. Samsunun yagışlı havasında gayet ıyı ıs cıkarıyor. Düşünen varsa korkmadan alabılır.

var arkadaşım, stok lastiklerim michelin toyota corolla uzerine 2006 uretim, diş derinlikleri azaldıgı için degistiriyorum bu hafta ama hala yumusak lastikler. çatlama vs. de sıfır, yok çatlama falan da. yine michelin alacağım ben.

1600 Mesaj
11 Kasım 2010; 13:16:44 

benim arabada 2005 uretim michelin lastikler var,diş derinligi super olmasına karsı lastiklerde çatlamalr var..ne dersiniz degiştirmek gerekirmi? bu lastiklerle..arac 206 pejo..

1041 Mesaj
11 Kasım 2010; 14:52:55 

quote:

benim arabada 2005 uretim michelin lastikler var,diş derinligi super olmasına karsı lastiklerde çatlamalr var..ne dersiniz degiştirmek gerekirmi? bu lastiklerle..arac 206 pejo..

benim lastiklerde aynı durumda, ne yapmalıyım. araba opel corsa 1.2

diş derinliği iyi ama çatlaklar baya var.

TRIDONIC - Balast Uzmanı

405 Mesaj
11 Kasım 2010; 16:45:00 

quote:

Orijinalden alıntı: TWiST_oF_FaCe

benim lastiklerde aynı durumda, ne yapmalıyım. araba opel corsa 1.2

diş derinliği iyi ama çatlaklar baya var.

canınızı seviyorsanız değiştirin. çatlaklar oluşması kauçuğun yani lastiğinizin özelliğini yitirdiğini gösteriyor. lastik ömrü 4 yıl veya 50000 kilometredir. benim bildiğim budur yanlış biliyorsam uzman arkadaşlar düzeltsin.

Dükkanımı; ziyaret edin

1600 Mesaj
11 Kasım 2010; 17:57:28 

işde ustundeki lastik michelin,catlak sebebiyle ceat lastik almak iyimi,basit olacak ama michelin catlagı ceat sıfır lastikten iyimidr
quote:

Orijinalden alıntı: toggle

canınızı seviyorsanız değiştirin. çatlaklar oluşması kauçuğun yani lastiğinizin özelliğini yitirdiğini gösteriyor. lastik ömrü 4 yıl veya 50000 kilometredir. benim bildiğim budur yanlış biliyorsam uzman arkadaşlar düzeltsin.

139 Mesaj
12 Kasım 2010; 22:52:03 

Demek ki neymiş, hiçbiri yıllarca dayanmıyormuş. var yazan arkadaşa selamlar. Çatlama varsa değiştirin, motodaki kayış mantıgı , dişleri olsa da kopma riski yüksek.

3419 Mesaj
13 Kasım 2010; 15:12:55 

quote:

Aldıgım ceatlar 2010 üretimi imiş, zaten maksimum 70 le giden bi adam oldugum icin lastikler bence iyi. arabadaki yol sesi azaldı eskiler cayırdıyordu cayırtı kalmadı. 240 liraya adam gibi lastiklerim oldu.

15 lira fark diyorsunuz 15 lira farka adam gibi lastik yokki bridgestonun michelinın adam gibi lastikleri 100 tl den başlıyor. 15 lira fark var dedikleriniz gene pirelli ve satıcılarda söylüyor abi bu lastikden hiç farkı yok diye.

Hocam 240 tl ile 400 tl arasında ki fark 160 tl ki 3 tane ceat parası buda hiç az değil,

yine söylüyorum yorum yapmışsınız lütfen gözlemlerinizi yazın, misal deyinki ben bridgestone kullanıyorum bu lastikden şaşmam, yada deyinki ben ceat kullandım çok kötüydü, bundan ötesi boş konuşmak oluyor.

saygılarımla.

2593 Mesaj
13 Kasım 2010; 19:40:03 

quote:

Orijinalden alıntı: selmand

Aldıgım ceatlar 2010 üretimi imiş, zaten maksimum 70 le giden bi adam oldugum icin lastikler bence iyi. arabadaki yol sesi azaldı eskiler cayırdıyordu cayırtı kalmadı. 240 liraya adam gibi lastiklerim oldu.

15 lira fark diyorsunuz 15 lira farka adam gibi lastik yokki bridgestonun michelinın adam gibi lastikleri 100 tl den başlıyor. 15 lira fark var dedikleriniz gene pirelli ve satıcılarda söylüyor abi bu lastikden hiç farkı yok diye.

Hocam 240 tl ile 400 tl arasında ki fark 160 tl ki 3 tane ceat parası buda hiç az değil,

yine söylüyorum yorum yapmışsınız lütfen gözlemlerinizi yazın, misal deyinki ben bridgestone kullanıyorum bu lastikden şaşmam, yada deyinki ben ceat kullandım çok kötüydü, bundan ötesi boş konuşmak oluyor.

saygılarımla.

Onu bırak 185 ebattan aşşağı iyi seri lastik yok hepsi alt seri, markalar hep iyi lastikleri 195 ebadından başlayarak çıkarıyor ve daha cok çeşidi var ben 165 lastik kullanıyorum alt seviye pirelli alsam ne michelin alsam ne ve bunların hepside T serisi lastik yani yük lastiği 15 lira fark olan lastikte kalite farkıda yoktur ve zaten michelin yumuşak karakterinden dolayı çatlamakta ve yarılmakta ,anlatmak istediğim mantığında cok haklısın ve için rahat olsun.Ben pirelli p4 cinturato kullanıyorum memnunmusun dersen ses azaldı yol tutusunu anlayamam zira zaten 100 den yukarı cıktığım yok ve zatende 165 lastik bildiğin dolma teker lastik ne kadar güven verebilirki.

79 Mesaj
13 Kasım 2010; 21:58:51 

quote:

Orijinalden alıntı: firarim19

2 YIL PİRELLİ GARANTİSİNDE

CEAT Lastikleri Pirelli kocaeli fabrikasında üretilmektedir.

(TÜRK MALI)

Islak ve kuru yollarda yüksek-performanslı sürüş Islak ve kuru zeminde sürüş hakimiyeti, Lastik ömrünün sonuna kadar suda kızaklamaya karşı direnç sağlar. Sessiz sürüş, Yüksek hızlarda sürüş hakimiyet.

ADAC TESTİNE GÖRE TAVSİYE EDİLİR LASTİK

ADAC/ÖAMTC (DE) 2007

1) Continental EcoContact 3 ***
2) Bridgestone B250 ***
3) Pirelli P3000 Energy ***
4) Hankook Optimo K715 **
5) Dunlop SP30 **
6) Ceat Spider **
7) Michelin Energy E3B **
8) Barum Brillantis **
9) Maloya Crono 470t **
10) Semperit Comfort Life **
11) Norauto Prevensys **
12) Sava Perfecta *
13) Pneumant PN250 *
14) BF Goodrich Touring -
15) Kumho Solus KH15 -
16) Matador MP15 Stella -

boyle bir bilgi buldum

Bridgestone b250 kötü bir lastiktir yolda giderken uhultu yapar serttir hepsini denedim
ama eyer alıcaksanız kesinlikle öneriyorum Bridgestone B330 ALIN İNANIN BANA SİZDE ŞARIRIP KALICAKSINIZ ARABADA KESİNLİKLE YOL TUTUŞU İYİDİR VİRAJİ DÖNERKEN LASTİK ESNEMİYOR ANLIYACAGINIZ TAM BİR TÜRKİYE YOLU LASTİGİDİR 3 SENEDİR KULLANIYORUM BİRKERE BİLE BALON YAPMADI MİCHELEN İKİ DEFA CUKURLAR YÜZÜNDE BALON YAPTI TÜRKİYE STANDARLARI KESİNLİKLE Bridgestone
MACERA ARAMAYIN LASTİK HAYAT DEMEKTİR UNUTMAYIN O LASTİKLERİN ÜZERİNDE SİZİN CANINIZ VAR HAKSIZMIYIM
BİRDE Ceat Spide İYİ BİR LASTİK OLSAYDI TÜRKİYEDE BU KADAR UCUZA SATMAZLARDI BUDA KESİN

İNSANLIK ÖLüR AMA YALAKALIK ASLA ÖLMEZ

1600 Mesaj
13 Kasım 2010; 23:48:43 

bugun metro ya ceat 175 65 14 lastik için gidiyordum fiyat 65 tl idi ve taktırmam gerekiyordu.yol ustunde speedy i gordum ve orda debika lastiklerini 75 tl ye her sey dahil bıraktılar(sibob,nitrojen hava)inanın ceat ten daha yumasak ve kaliteli duruyor,good year ın polonya fabrikasında uretiliyormus,taktırdım ve ilk izlenimim aracdakilastik sesi yok denecek kadar azaldı fiyast performans olarak tavsiye ederim

263 Mesaj
14 Kasım 2010; 1:18:51 

quote:

bugun metro ya ceat 175 65 14 lastik için gidiyordum fiyat 65 tl idi ve taktırmam gerekiyordu.yol ustunde speedy i gordum ve orda debika lastiklerini 75 tl ye her sey dahil bıraktılar(sibob,nitrojen hava)inanın ceat ten daha yumasak ve kaliteli duruyor,good year ın polonya fabrikasında uretiliyormus,taktırdım ve ilk izlenimim aracdakilastik sesi yok denecek kadar azaldı fiyast performans olarak tavsiye ederim

Kışa girerken lastiklere nitrojen bastırılır mı?

Bu arada "yumuşak lastik - iyi lastik" mantığını da anlayabilmiş değilim. Her lastiğin bir karakteristiği, kullanım ömrü, deseni, kullanım alanı vardır. Örneğin pirelli şehir kullanıcıları tarafından pek sevilmesede karma diyebileceğimiz şehir-kırsal kullanıcı için ideal bir lastiktir. Yumuşak lastikler ısındıklarında içerisine toz karışır ve sertleşir. Bu ise asfalt üzerinde fren mesafesini artırır. sert lastik daha az tozu absorbe edeceğinden bu sorunu yaşamaz. Yani, şehir-kırsal kullanıcısı iseniz orta sertlikte, şehir kullanıcısı iseniz orta-yumuşak ya da yumuşak lastik almanız gerekir.

Lastiğin çatlaması demek lastiğin ölümü demektir, diş kalınlığı ne olursa olsun... Nasıl muayenesi geçmiş, plakasız araç ile trafiğe çıkmıyorsanız, böyle lastiklerle de çıkmayınız. Plakasız araçla yola çıkarsanız paranızdan olusunuz belki ama çatlak lastikle canınızdan olursunuz. Bu yüzden, markadan bağımsız olarak, alacağınız çin malı olanlar bile dahil çatlak lastikten daha iyi olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dionisus -- 14 Kasım 2010; 10:29:12 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1600 Mesaj
14 Kasım 2010; 21:13:21 

nitrojeni kışın kullanımı sakıncalımı?