Şimdi Ara

HP'den dört yeni LCD monitör

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
4.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Amerika'nın önde gelen elektronik üreticilerinden HP, ürün gamında dört yeni LCD monitörü ekledi. Boyutları 20 inçten başlayarak 27 ince kadar değişen monitörlerin en küçük modeli 1600x900 piksel çözünürlüğünde görüntü sağlarken, diğer modeller 1920x1080 piksel çözünürlüğünü destekliyor.

Her birinde iki adet iki watt gücünde HP Power Sound hoparlörlerinin bulunduğu monitörlerin özellikleri şöyle;

2010i
    2210m
    2310m
    2710m
    Boyut
    20 inç
    21.5 inç
    23 inç
    27 inç
    Çözünürlük
    1600x900 piksel
    1920x1080 piksel
    1920x1080 piksel
    1920x1080 piksel
    Kontrast Oranı
    1000:1 (Dinamik 15000:1)
    1000:1 (Dinamik 40000:1)
    1000:1 (Dinamik 60000:1)
    1000:1 (Dinamik 60000:1)
    Aydınlanma
    250 nit
    300 nit
    300 nit
    400 nit
    Tepki Süresi
    5 ms
    2.5 ms
    3 ms

2.5 ms

Girişler
    VGA, DVI-D (HDCP destekli), Ses,
    VGA, DVI-D (HDCP destekli), Ses, HDMI
    VGA, DVI-D (HDCP destekli), HDMI (HDCP destekli), Ses

VGA, DVI-D (HDCP destekli), Ses, HDMI

Fiyat
    180 Dolar
    220 Dolar
    260 Dolar

460 Dolar

• 27" olan güzelmiş ama HP'nin monitörleri çok pahalı satılıyor ülkemizde. Sanırım burada 1200-1300tl civarında olur. LG'nin 27" tv'li modeli 800 tl ikende bu monitör fazla alıcı bulmaz.
  • oled, led teknolojisine ne oldu, eskileri ısıtıp ısıtıp satıyorlar depolarındaki tn panellerini bitiremediler herhalde
  • Parasına göre tabi. İsterseniz IPS de alabilirsiniz 900 1000 liraları gözden cıkarırsanız. 350 400 liraya bu kadar oluyor.
    HP'nin görüntü kalitesinin kötü olacağını sanmıyorum. Malum efsane 2207v modelini bir çok kişi biliyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrxpsp3

oled, led teknolojisine ne oldu, eskileri ısıtıp ısıtıp satıyorlar depolarındaki tn panellerini bitiremediler herhalde

TN panel bittmez...
  • quote:

Orijinalden alıntı: koxp94

quote:

Orijinalden alıntı: mrxpsp3

oled, led teknolojisine ne oldu, eskileri ısıtıp ısıtıp satıyorlar depolarındaki tn panellerini bitiremediler herhalde

TN panel bittmez...

Eskileri gelistirseler onada ses cikarmayacam.Soyle adam gibi 120Hz , 1ms , LED ekran olan adam gibi bir lcd bile cikarmadilar piyasaya tabi birde
    mutlaka hdmi 1.4 olacak ama yok isde.Tabi tercihen 21" olmasini istiyorum.Su SAMOLED lere agirlik verip uretimini ve yayginligini arttirsalar artik.
  • Bende 2207 kullanıyorum 2,5 senedir,ama efsane filan değil yaw!!
    Ayrıca "TN" den efsane olmaz

Ama TN nin yaptığı işide kimse yapamıyor!!!
    TN ölmez ayrıca!

++

HP nin bu yeni serilerini çok beğendim+HP/TR olarak çok memnunum!!
    TN alıpta rezil olmakta var TR de!(özellikle bazı Markaları!!)

HP Firma bazında OK,kalite OK,Cosmetic OK,fiyatlarda OK!!!(umarım TR yede bunlar gelir!ve fiyatları absürt olmaz)
    Yeni bir TN alacaktım,HP yi sürekli bekliyordum yakında gelir umuduyla beklemeye geçtim

Ben Monitörde Baclit-LED tercihi yapmıyorum!
    CCFL OK dir benim için Monitörde

+

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 30 Mayıs 2010; 14:20:33 >

• yaklaşık 2 seneidr 2208h modelini kullanıyorum hp nin . daha once hangi markayı aldıysam memnun kalmadım. kağıt üzerindeki rakamlara bakarsanız hepsi aynı gibi gozukuyor. ama kullanınca fark ortaya çıkıyor gerçekdende
  • bunların arasından alındımı bir tek 27'' olan alınır diğerleri 5 para etmez
  • bir de bu aralar monitör almanın anlamı yok led monitörler yaygınlaştığı zaman onlardan alınmalı şimdi boşyere eski teknoloji mönitörlere bu kadar para vermeye gerek yok çünkü ilerde o fiyata led monitör alıcaklar
  • şu kenar çerçevelerini inceltemediler bi türlü... eyefinity yapıcam yapamıorum sırf bu yüzden..... çerçevesi yok die gidip sl9500 led aldık ... o da çerçeveli çıktı :) zormu bu kadar çerçevesiz panel yapmak anlamıyorum....
  • quote:

albani
    30.05.2010 Saat: 14:15
    Ben Monitörde Baclit-LED tercihi yapmıyorum!
    CCFL OK dir benim için Monitörde

acaba bunun özel nedeni varmı diye sorabilirmiyim??? TN panel alacaklar için ne gibi sakıncası var led aydınlatmanın???
  • Kardeş benim için TN bir panelde Baclit-LED olmasının hiç bir esprisi yok,CCFL OK dir+

Monitörü zaten büyük ağırlık Desktop ve arada Film/Clip v.s için kullanıyorum,diğer işleri ise Panele aktarıyorum(HD ye yönelik)

Yani bir sakıncası filanda yok tabiki,ama Motitör bu haliyle ki bende şuanda HP w2207h var,bana yetiyor,LED olmasının bir artısı
    olmaz!zaten ilerde çoğu bildiğimiz markalar bir şekilde Baclit-LED kullanacaklar o zamanda fiyatları iyice düşünce elbette alınır
    hatta mecburen alınır

Benim şuanda kullandığım Panelde(Tosh SV685) sadece Full-array LED+Local-dimming olduğu için tercih ettim!!
    yoksa bir Baclit-EDGE LED olsaydı yine aman aman tercih etmezdim! CCFL kullanırdım,tabi bunar birde fiyatlarıyla ilgilidir,artık yeni
    model Baclit-LED Monitör ve TV lerin fiyatları makul seviyelere geldiği için tercih edilebilir!

++

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Kardeş benim için TN bir panelde Baclit-LED olmasının hiç bir esprisi yok,CCFL OK dir+

Monitörü zaten büyük ağırlık Desktop ve arada Film/Clip v.s için kullanıyorum,diğer işleri ise Panele aktarıyorum(HD ye yönelik)

Yani bir sakıncası filanda yok tabiki,ama Motitör bu haliyle ki bende şuanda HP w2207h var,bana yetiyor,LED olmasının bir artısı
    olmaz!zaten ilerde çoğu bildiğimiz markalar bir şekilde Baclit-LED kullanacaklar o zamanda fiyatları iyice düşünce elbette alınır
    hatta mecburen alınır

Benim şuanda kullandığım Panelde(Tosh SV685) sadece Full-array LED+Local-dimming olduğu için tercih ettim!!
    yoksa bir Baclit-EDGE LED olsaydı yine aman aman tercih etmezdim! CCFL kullanırdım,tabi bunar birde fiyatlarıyla ilgilidir,artık yeni
    model Baclit-LED Monitör ve TV lerin fiyatları makul seviyelere geldiği için tercih edilebilir!

++

bide türkçe konuşabilsen.

• quote:

Orijinalden alıntı: mczaga

quote:

Kardeş benim için TN bir panelde Baclit-LED olmasının hiç bir esprisi yok,CCFL OK dir+

hatta mecburen alınır

++

bide türkçe konuşabilsen.

• quote:

hatta mecburen alınır

++

anlaşıldı.. tamamen duygusal diyorsun yani

• LED monitörler çıkmaya başlamışken yeni LCD monitörlerin çıkması garip... DVI ve HDMI girişli monitörlerin fiyatları hala extra KDV olduğu için mi pahalı arada 100 tl fark vr nerdeyse
  • quote:

Orijinalden alıntı: carloska

LED monitörler çıkmaya başlamışken yeni LCD monitörlerin çıkması garip... DVI ve HDMI girişli monitörlerin fiyatları hala extra KDV olduğu için mi pahalı arada 100 tl fark vr nerdeyse

led monitörler nerede çıkmaya başladı acaba link verebilir misiniz??? ledten kastınız umarım led aydınlatma değildir...oled mi demek istediniz?? led aydınlatmalı bütün monitörler zaten LCDdir.. genelde led aydınlatmalı monitörler sadece led monitör olarak anılıyor ama yanılma olmasın.. yani bir monitör panel arkasında aydınlatma için led kullanıyorsa led monitör deniyor ona... birde oled gibi kendiliğinden parlayan arka ışığa ihtiyaç duymayan bir görüntüleme teknolojisi varki böyle bir monitör yaygın anlamda satışa sunulmuş değil.. hatta üretilmedi bile.. sadece küçük ebatlarda sonynin ürettiği bir TV vardı.. o da japonyada bile satışını durdurdu.. çünkü çok çok pahalı bir teknooji... artı samsungun telefonlarında kullandığı amoled gibi teknoolojilerde var ama hiç monitör olarak kullanılmadı cep telefonlarında kaldı... siz hangi led monitörleri kastettiniz acaba??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 7 Haziran 2010; 14:46:17 >

• üstat oledleri daha cep telefonuna bile takamadılar o kadar pahalı yani...LED den kastım led aydınlatma hem daha ucuz hem daha ekonomik olduğu için söyledim her ay doğru dürüst kullanmadığımız halde 70 lira fatura gelince ülkemiz için oldukça önemli enerji tasarrufu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carloska -- 7 Haziran 2010; 21:19:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: carloska

üstat oledleri daha cep telefonuna bile takadılar o kadar pahalı yani...LED den kastım led aydınlatma hem daha ucuz hem daha ekonomik olduğu için söyledim her ay doğru dürüst kullanmadığımız halde 70 lira fatura gelince ülkemiz için oldukça önemli enerji tasarrufu

tamam şimdi oldu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.