Şimdi Ara

Sizce virusmu yoksa donanımsalmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar içinden cıkamadıgım cok degisik bir problemim var lutfen yard olun.

** CPU devamlı %100 de calısıyor.Dolayısı ile notebook fanı devamlı calısıyor ve makine ısınıyor.

**Gorev Yoneticisi-işlemlerde en alttan ikinci yani "System" hep %100 de gosteriyor.

Virustur dusuncesi ile bir kac tane antivirus ile tarattırdım hic birsey bulamadı.Sonra en iyisi format diyerek c,d ve e ye format attım tekrar xp kurdum,fakat yine aynı..Sasırdım.

Sonra master boota yerlesmistir diyerek fdisk/mbr yaptım sonra tekrar xp fakat sanki hic birsey olmamıs gibi yine aynı..

Boyle birsey olabilirmi ya? Boyle bir virus varmı dunyada.Eger virusse format ve fdisk/mbr ile neden temizlenmedi.

Donanımsal olmasından korkmaya basladım.Sizce virusmu yoksa donannımsal bir problemmi var işlemcide filan?

Lutfen yardım edin...Yazık olmasın notebook uma...

Sizce virüsmü yoksa donanımsalmı?

• format attığın ve fdisk yaptıgın halde aynı hatayı veriyorsa kesinlikle donanımsaldır. Ancak sorunun ne olduğu konusunda en ufak bişey diyememyecem
  • donanımsal bence çünkü format atmışsın formatta hiç bir virüs kalmaz bence laptop pu alfıgın üreticiya derım
  • yada üreticine git ve sorunu çözmelrine yardımcı olsunlar ama virüs bu ekran kartına falan blaşmış olablır
  • işlemler sekmesinin görüntüsünü yollayabilir misin?
    bi inceleyelim...
  • arkadaslarım suan baska bilgisayarda oldugum için resim yollayamıyorum ...fakat mesela xp yi yeni kurmustum (hatta driverleri bile kurulu degilken,normal dısı birsey yok

ve ctrl+alt+del yaptıgımda performans %100 de..Ve işlemler sekmesine baktıgımda da en alttan ikincide yani "system" in karsısında bunun %100 oldugu gosteriyor.Dolayısı ile baska bir uygulamaya hic cpu kalmıyor.2 senedir kullanıyorum birdenbire oldu.

Cok acayip bir sorun bendeki ya.Ne sanssızım

Virusten olma ihtimali varmıdır sizce?

Normal Pc olsa donanımı degistiririmde bu notebookların parcaları cok pahalı seyler....

Lutfen yardım........
  • systemin üzerinde sağ tıkla ve öncelik ata kısmından bak bakalım ne onaylı.. örneğin bende normal.. sende ne olabilir..
  • Normal'de ........şoyle birsey yapayım diyorum baska bir hddyi takıp denesem,sorun anlasılır diye dusunuyorum?Insallah onda normallesir...
  • öncelikle anakartında onboard olan özellikleri ses veya vgz olabilir kapat ve tekrar bak hala devam ederse fdisk yap ama f disk çözüm olmayabilir.servise göster.
  • devamlımı %100 de çalışıyor arada hiç düşmüyormu işlemci
  • Bazi doyalar 6-7 kere format atsaniz bile sabit diskinizde yer ediniyor.Bunlari siolmek icin özel ileri derecede silme programlri var windows üzerinden kullanilan onlari dene
  • Farklı bir işletim sistemi kurmayı dene birde. O işletim sisteminde sorun veriyor mu?
  • Arkadaslar, ne yaptıysam sorunu bir turlu cozemedim.Hic kimsenin basına boyle bir sorun gelmesin.Ben de son careyi yeni bir hdd almakta buldum.Yani malesef eski notebook hdd si cope gitti....

Yardımlarınız için cok tesekkurler...Allah razı olsun...
  • quote:

Orjinalden alıntı: sarikayamusa

Arkadaslar, ne yaptıysam sorunu bir turlu cozemedim.Hic kimsenin basına boyle bir sorun gelmesin.Ben de son careyi yeni bir hdd almakta buldum.Yani malesef eski notebook hdd si cope gitti....

Yardımlarınız için cok tesekkurler...Allah razı olsun...

O hardi atma birgün işine mutlaka yarar bakarsın bir gün sorunu çözersin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.