- x
ağ bağlantılarının üstündeki sarı üçgen ünlem işareti
18 Cevap47222 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

4 Mesaj
8 Eylül 2005; 8:58:57 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

arkadaşlar merhaba,

arkadaşın bilg. dan ağ kablosuyla int. alıyordum... bağlanamıyorum artık.. sağ alt köşedeki ağ simgesinin üstünde bir sarı üçgen içinde ünlem işareti var...

sağ tıklayıp onar dedim olmadı

etherneti yeniden tanıttım olmadı

yerel ağ bağlantısını yeniden yapılandırdım olmadı

çalıştırdan cmd komutuyla herşeyi denedim olmadı.. ipconfig /renew, /release, /setclassid....hepsini

sp2 yi yeniden yükledim olmadı..

en son çare olarak internete bağlanmadan ağ kablosunun bile takılı olmadığı bir güne sistem geri yükleme yaptım...yine olmadı

ACİL YARDIM!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sudusleri -- 8 Eylül 2005, 9:00:39 >

1310 Mesaj
8 Eylül 2005; 9:08:09 

Bazen elektrikler anlık gidip geliyor bu oluyor.
Tek yapman gereken modemin elektriğini kesip 2-3 saniye bekleyip tekrar vermen yani modem adaptörünü prizden çek yada modemin arkasından çıkart aynı şey...
Kolay gelsin...

2500K, ASUS P8Z68-V PRO/GEN3, 8GB GSkillSniper1600, GTX470 Graphics, 60GB SSD+500GB HDD(SmartResponse), Samsung BX2350 led, Creative X-FI xtreme music, Logitech Z5500 5+1 Digital, Momo Wheel, ThermalTake 650WToughPower, Armor+ Case...

4 Mesaj
8 Eylül 2005; 9:10:48 

quote:

Orjinalden alıntı: CoOLMuSTi

Bazen elektrikler anlık gidip geliyor bu oluyor.
Tek yapman gereken modemin elektriğini kesip 2-3 saniye bekleyip tekrar vermen yani modem adaptörünü prizden çek yada modemin arkasından çıkart aynı şey...
Kolay gelsin...

BENİM MAKİNENİN ASIL SORUNU SANIRIM İP ALAMAMASI YİNEDE SAĞOL DOSTUM.

109 Mesaj
8 Eylül 2005; 9:20:23 

istersen okadar şeyi denemişsin bir de etherneti değiştir.bizde de ona benzer bir sorun olmuştu ethernet değiştirmek ile sorunu ortadan kaldırdık.

BANA NİÇİN YAPAMIYACAĞIMI DEĞİL
NASIL YAPABİLECEĞİMİ SÖYLEYİN.

1310 Mesaj
8 Eylül 2005; 9:25:21 

Siz benim yazdıklarımı denermisiniz lüften...

2500K, ASUS P8Z68-V PRO/GEN3, 8GB GSkillSniper1600, GTX470 Graphics, 60GB SSD+500GB HDD(SmartResponse), Samsung BX2350 led, Creative X-FI xtreme music, Logitech Z5500 5+1 Digital, Momo Wheel, ThermalTake 650WToughPower, Armor+ Case...

149 Mesaj
8 Eylül 2005; 9:33:31 

lsp sorunu olabilir

son zamanlarda hiç spyware felan sildin mi ?

sildiyse onun sonucu lsp sorun yaratıyo olablir

tavsiyem hijack thisle tarat

2262 Mesaj
8 Eylül 2005; 10:24:41 

bazen bende de oluyo, kapatıp açıyorum düzelio.

CCVP, CCDP, CCNP, CCIP
Cisco Cisco partizani !!

272 Mesaj
8 Eylül 2005; 11:02:30 

Ağ bağlantısı işareti üstündeki sarı ünlem işareti güvenlik duvarı ile ilgilidir....Sp2 kullandığını söylüyorsun bunu kaldırırsan sorunun hallolur....Yada yeni bir bağlantı oluşturursun....

Ağ bağlantılarım/özellikler/yerel ağ bağlantısı/özellikler/gelişmiş/ayrlar/kapalı

sp2 de kaldırman için yol...Umarım yararı olur.......

579 Mesaj
8 Eylül 2005; 11:43:25 

Makinan ağ kablosu veya herhangi bir ağ aygıtı ile bir ağa dahil olduğunda TCP IP (İnternet bağlantı protoklü) Kurulu ise iki yoldan ip adresi sahibi olur.

1. Statik ip : Ağ bağlantısına el ile ip adresi, alt ağ maskesi, ağ geçidi ve dns server ip adreslerini el ile girerek sabit bir ip adresine sahip olursun.

2. Dinamik ip : Eğer ip adresini el ile yapılandırmazsan ağ bağlantısı sağlandığında bilgisayar o ağ üzerinde DHCP server arar DHCP server ağdaki makinalara ip adresi dağıtır genelde adsl modemler üzerinde DHCP server vardır.

Eğer ip adresin dinamik ise ve ağ üzerinde bir DHCP servere ulaşıp ip adresi alamazsa dediğin gibi üzerinde ünlem işareti geliyor ve sınırlı bağlantı diye bir uyarı veriyor.

Bence ya adsl modem kapalı yada adsl modemin dağıtabileceği maksimum ip aralığı dolmuş bu yüzden ip alamıyorsun arkadaşının modeminin marka ve modeline göre ip adresini statik yap yani el ile girmeni öneririm.

4 Mesaj
8 Eylül 2005; 12:13:12 

cevap veren tüm arkadaşlara teşekkürler

621 Mesaj
8 Eylül 2005; 14:07:25 

quote:

Orjinalden alıntı: General

Makinan ağ kablosu veya herhangi bir ağ aygıtı ile bir ağa dahil olduğunda TCP IP (İnternet bağlantı protoklü) Kurulu ise iki yoldan ip adresi sahibi olur.

1. Statik ip : Ağ bağlantısına el ile ip adresi, alt ağ maskesi, ağ geçidi ve dns server ip adreslerini el ile girerek sabit bir ip adresine sahip olursun.

2. Dinamik ip : Eğer ip adresini el ile yapılandırmazsan ağ bağlantısı sağlandığında bilgisayar o ağ üzerinde DHCP server arar DHCP server ağdaki makinalara ip adresi dağıtır genelde adsl modemler üzerinde DHCP server vardır.

Eğer ip adresin dinamik ise ve ağ üzerinde bir DHCP servere ulaşıp ip adresi alamazsa dediğin gibi üzerinde ünlem işareti geliyor ve sınırlı bağlantı diye bir uyarı veriyor.

Bence ya adsl modem kapalı yada adsl modemin dağıtabileceği maksimum ip aralığı dolmuş bu yüzden ip alamıyorsun arkadaşının modeminin marka ve modeline göre ip adresini statik yap yani el ile girmeni öneririm.

+1 ... Evet, bilgisayarın IP alamıyor..

4 Mesaj
8 Eylül 2005; 16:14:13 

quote:

Orjinalden alıntı: ksiyasal

+1 ... Evet, bilgisayarın IP alamıyor..

dostlar peki bunun başka yolu yok mu ya.... arkadaş tatilde ve evde kimse yok :(

1277 Mesaj
8 Eylül 2005; 16:34:49 

aynı sorun bende de var şu an elle ıp vermemiz gerekiyor anlaşılar ama bunu yapmam için birisi anlatmalı ya bana yardımcı olursanız sevinirim... bu arada modemin Cnet 4 port adsl modemdir..4 kişiyiz ama sorun bir tek bende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkantsatin -- 8 Eylül 2005, 16:36:33 >

BF4 nick : berk4nt 212 426 44 42 www.tmsotogaz.com -Florya Atiker -

440 Mesaj
5 Aralık 2011; 8:14:32 

HORT

bende de benzer bir sorun oluyor. ttnet müşteri hizmetleri 'bizden kaynaklanmıyor modem ile pc arasında bağlantı kurulamadığından oluyor' dedi. Yarım saat 1 saatte falan dsl ışığında yanıp sönme olmadan sarı ünlem geliyor. Ne yapmam lazım?!

[Mesaj buraya gelecek]

1 Mesaj
10 Temmuz 2012; 1:07:31 

benim leptopum var ve sarı üçgen var devamlı gidip geliyor evde büyük bilgisayarda ise hep var internet ethernetten sorun oldugunu düşünüyorum ama ne yapmam gerekiyor bilmiyorum lütfen yardımcı olun çünkü 2 defa bilgisayarcıya götürdüm bunun hiçbirşeyi yok dediler şifreyi yanlış giriyormuşum leptopum bilgisayarcıdan geldikten sonra internete giriyor anlamıyorum ben

1 Mesaj
1 Mart 2013; 18:53:19 

benim laptopum var.internete kablolu bağlanabiliyorum ama kablosuz bağlanamıyorum.wi-fi iken logo üçgen sarı levha işareti içinde ünlem işareti.windows 8 kullanıyorum,rahat ama bu sorundan sonra sıkılmaya başladım.lütfen yardımcı olun. O işaret çıktı mı internet bağlantısı yok diyor.wi-fi sayfasında ise sınırlı yazıyor.acil yardım edin

4 Mesaj
14 Nisan 2013; 14:17:52 

Aynı sorun bendede var modemin fişini prizden çıkart tak gelir

2 Mesaj
7 Haziran 2014; 13:14:07 

HORT

İnternet 3 gündür sarı ünlem işareti çıkıyo interente giriyo ama winstore minecrat serverlerine girmiyo kablolu internet ip denedim dns denedim
PC özellikleri
4gb ram
1 gb nvidia gforce635m ekran kartı
intel core i5
casper
Yardım Edinm çok acilllll!!!!!!!!!!!

18 Mesaj
31 Temmuz 2014; 19:43:44 

Bu konu ile ilgili çok sıkıntı çektim ve internette yapılması gerekir denilen pek çok öneriyi yapmama rağmen ünlem işareti ile ilgili sıkıntıyı çözemiyordum.bazan hiç sıkıntı olmadan internete girerken bazan ünlem çıkıyordu ve kesinlikle giremiyordum.modemi aç kapa yapıyordum yine sorun çözülmüyordu zaten diğer başka leptopla girerken benim asus laptop girmiyordu nete cmd yazıp onu çalıştır bunu sil ağ bağdaştırıcılarını değiştir ip adresini değiştir bilmem ne yap.yok arkadaş hiçbiri sorunuma tam çözüm olamıyordu.sonra birşey farkettim laptop fiş takılıyken nete giriyor fiş takılı değilken ünlem çıkıyordu.İşte dedim sorunu BULDUUUUUM.Bİraz pili kurcaladım derken sorunumu çözdüm.

Böyle bir sorunu olanlar için ÇÖZÜM

1.Görev çucugunun sağ alt köşesindeki PİL görseline tıklayınız
2.Ekran parlaklığını ayarla sekmesine tıklayınız.
3.Plan ayarlarını değiştir sekmesine tıklayınız.
4.Gelişmiş güç ayarlarını değiştir sekmesine tıklayınız.
5.Kablosuz bağdaştırıcı ayarlarına tıklayınız.
6.Güç tasarruf modu tıklayınız
7.Muhtemelen prizde en yüksek performans Pilde ise En fazla güç tasarrufu yazıyor olacaktır Pilde kini de en yüksek performans olarak değiştiriniz
8.Artık laptopunuz pilde iken de sorunsuz nete girecektir.

Arkadaşlar benim laptop asus diğer pc lerde başka sorundanda kaynaklanıp çözümü başka olabilir.Ben sorunu bu şekilde olanlar için çözümü yazdım.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Network ve Güvenlik » Network » ağ bağlantılarının üstündeki sarı üçgen ünlem işareti
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.234