Şimdi Ara

BMW E46 / 3 SERİSİ TÜM PAYLAŞIMLAR (91. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.437
Cevap
73
Favori
582.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Onun dışında pek sorunu olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ryangt

Otomatik şanzımani saatli bombadır

bende o bomba geçen otobanda patladı hocam (motor durdu, direksiyon kilitlendi), orta şeritteydik, neyse ki kazasız belasız kendimizi emniyet şeridine attık.

O an anlamadım tabi şanzımanın gittiğini, 1-2 dk çalışmadı araç (320i 2001), sonra çalışınca devam ettik, herhangi bir gösterge de de uyarı ışığı yanmıyordu.

Yaklaşık 25 km yol yapıp eve geldim, araçtan inince bir baktım, geldiğim yol hep yağ :( Eğildim alta bir baktım, her yer yağ.

Hemen Sanayi'deki tanıdık servise götürdüm, yağı elleyince şanzıman yağı gibi, bir kaldırıp bakalım dedi, kaldırdılar aracı, motor'un altını açtılar, hiç yağ yok, şanzımanın altındaki korumayı açınca yağlar yağmur gibi yağdı :( Anlayacağınız, bomba patlamış :(

Aracı da Temmuz'da almıştım, hiçbir belirti vs de yoktu şanzıman ile ilgili, nasip artık ne diyelim. Çok şükür cana bir şey olmadan otobandaki maceradan kurtulduk.

• Geçmiş olsun hocam kazasız kurtulmana sevindim. Allah esirgesin daha kötüsü olabilirdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre5355

Geçmiş olsun hocam kazasız kurtulmana sevindim. Allah esirgesin daha kötüsü olabilirdi.

Çok sağolun hocam.

kesinlikle, insan acayip panik yapıyor, hayatım boyunca unutmam sanırım o direksiyonun kilitlendiği anı...

sonsuz şükürler olsun

• Bende 2003 model, otomatik 318 ci var. Yağ yakmasından başka bir sorunu yok şimdilik. Aracı ağustosta almıştım ve yaklaşık 2000 km yaptım. Her bin km de yaklaşık yarım litre yağ koymam gerekiyor. Ustamın dediğine göre bu sorun tamamen çözülebiliyormuş. Bir ara yaptıracağım kısmetse. Onun haricinde arabamda hiçbir sorun yaşamadım daha çok şükür.

• quote:

Orijinalden alıntı: retchop

Bende 2003 model, otomatik 318 ci var. Yağ yakmasından başka bir sorunu yok şimdilik. Aracı ağustosta almıştım ve yaklaşık 2000 km yaptım. Her bin km de yaklaşık yarım litre yağ koymam gerekiyor. Ustamın dediğine göre bu sorun tamamen çözülebiliyormuş. Bir ara yaptıracağım kısmetse. Onun haricinde arabamda hiçbir sorun yaşamadım daha çok şükür.

Hocam hayırlı uğurlu olsun, güle güle kazasız belasız günlerde kullanın

Aracın yağ yaktığı egsoz dumanından mı anlaşılıyor? Yoksa yağ göstergesi mi sarı yanıyor? Yani azaldığını gösterge olmaksızın yağ çubuğuna bakmadan anlamak mümkün mü?

• 2004 model 3.20D için farlara angel eye uygulamak istiyoruz. Bu uygulama hakkında bilgisi olan arkadaşlarımızdan yardım rica ediyorum. Hangi özellikte olmalı, herhangi bir zararı olur mu, arıza ışığı yakıyor mu vb.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: eaglemania

quote:

Bende 2003 model, otomatik 318 ci var. Yağ yakmasından başka bir sorunu yok şimdilik. Aracı ağustosta almıştım ve yaklaşık 2000 km yaptım. Her bin km de yaklaşık yarım litre yağ koymam gerekiyor. Ustamın dediğine göre bu sorun tamamen çözülebiliyormuş. Bir ara yaptıracağım kısmetse. Onun haricinde arabamda hiçbir sorun yaşamadım daha çok şükür.

Aracın yağ yaktığı egsoz dumanından mı anlaşılıyor? Yoksa yağ göstergesi mi sarı yanıyor? Yani azaldığını gösterge olmaksızın yağ çubuğuna bakmadan anlamak mümkün mü?

Teşekkür ederim kardeşim. Evet aracımın belli bir kmden sonra sarı yağ lambası ikaz ışığı yanıyor. Ayrıca zaman zaman içeriye de yağ kokusu geliyor. O şekilde anlamış oluyorum. Bundan sonraysa yqğ çubuğunu kontrol edip ona göre bir miktar yağ ekliyorum.

• bir önceki n45 motorllu bmw'mde her 1000 km'de net 1 litre yağ giderdi, bagajda yağ kutusuyla gezerdim
    sonra servis kalın aptal bir yağ koydu, araba çekişten düştü ilk kullanımda ama sonra normale döndü, yağ yakmayı da kesti hangi yağ koyduğunu bilmiyorum

yine n45 motorlu e46 nasip oldu 1 haftada 1000 km yol yaptım sadece 300ml yağ eksiltmiş, şimdi total quartz 9000 5/30 koycam bakalım durumu değerlendirirm

eaglemania: aynısı 2001 320i'de babamın başına geldi yolda, direksiyon kitlenip stop etmişti araç
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim kardeşim. Evet aracımın belli bir kmden sonra sarı yağ lambası ikaz ışığı yanıyor. Ayrıca zaman zaman içeriye de yağ kokusu geliyor. O şekilde anlamış oluyorum. Bundan sonraysa yqğ çubuğunu kontrol edip ona göre bir miktar yağ ekliyorum.

hocam her 1000 KM'de yarım litre kötüymüş ya, bence o bildiğiniz çözümü uygulatın hemen.

Ben aldım alalı 3000 KM yol yaptım ama hiç yağ göstergesi yanmadı henüz şükür, motorun hangi tip motor olduğunu bilmiyorum, 2001 320i araç.

Bilgilendirme için teşekkürler İlk aracım olduğu için otomobil bilgileri konusunda çok cahilim :(

• quote:

bir önceki n45 motorllu bmw'mde her 1000 km'de net 1 litre yağ giderdi, bagajda yağ kutusuyla gezerdim
    sonra servis kalın aptal bir yağ koydu, araba çekişten düştü ilk kullanımda ama sonra normale döndü, yağ yakmayı da kesti hangi yağ koyduğunu bilmiyorum

yine n45 motorlu e46 nasip oldu 1 haftada 1000 km yol yaptım sadece 300ml yağ eksiltmiş, şimdi total quartz 9000 5/30 koycam bakalım durumu değerlendirirm

eaglemania: aynısı 2001 320i'de babamın başına geldi yolda, direksiyon kitlenip stop etmişti araç

Babanıza da çok geçmiş olsun hocam, inş kazasız belasız atlatmıştır.

O an durup durup aklıma geliyor, acayip paniklemiştim, zaten acemi şoförüm, bir de otobanda öyle bir şey yaşayınca çok tırsmıştım, abimin oğlanı hastaneye götürmüştük, oradan geliyorduk, araçta 3 yetişkin, 2 çocuk toplam 5 kişiydik, Allah korudu hocam, belki de o bebe için yaptığım ufacık bir iyilik büyük bir hadiseden korudu bizleri, kim bilir...

• Bu arada yağ sensoru bozulabilir bir parça çok güvenmemek lazım arada sırada kontrol etmekte fayda var

• quote:

bir önceki n45 motorllu bmw'mde her 1000 km'de net 1 litre yağ giderdi, bagajda yağ kutusuyla gezerdim

Biz mobil 5-30 yağ kullandık araçta. Siz kullandığınız yağın cinsini hatırlarsanız bana yazın lütfen. Ben ustama yaptırmadan evvel bor katkısı kullanmayı düşünüyorum motorda. Belki geçirir. Çünkü aracın hiçbir yerinde görünür bir yağ kaçağı yok.

• Bir katkısı kas yapayım derken göz çıkartmaya sebep olabilir. Motorun kendi kendine bağladığı kurumları sokme gibi bir etkisi var, o kurumlarsokulunce daha fazla yağ yakması muhtemel

(306 gtida başımıza gelmişti sene 2000'ler)

• quote:

Orijinalden alıntı: X2

2004 model 3.20D için farlara angel eye uygulamak istiyoruz. Bu uygulama hakkında bilgisi olan arkadaşlarımızdan yardım rica ediyorum. Hangi özellikte olmalı, herhangi bir zararı olur mu, arıza ışığı yakıyor mu vb.)

Youtube da bu konu ile ilgili bir sürü video var uygulamalı anlatım vs daha çok bilgi edinebilirsin..

• Arkadaşlar aklıma gelmişken daha önce bel şişirme özelliği olan koltuk kullanan -Oldumu ?

Yeni aldigim araçta bel sisirme özelliği var 4 buton bulunuyor 3 tanesi bazı bölgeleri sisiriyor bir tanesi ise indiriyor.

Bir turlu rahat edemedim , bunun optimum ayarı neye gore değişiyor?

• Bu stop etme sorunu çok kötü sonuçlar doğuruyor. Başına grlen arkadaşlara tekrar geçmiş olsun. Benim yaklaşık bir ay önce golf 5 1.6 fsi aracımda egr valfi arızası nediyle başıma geldi. 130la giderken bir anda stop etti direksiyon kilitlendi neye uğradığımı şaşırdım. Allahtan tek basmada çalıştı da kurtardım çalışmasaydı denize uçuyordum. Araçlarınıza bakımsız binmeyin h arızası yokken bir anda egr valfi arızası çıktı ve araçtan soğuyup sattım. Tam bir e46 hastasıyım ama golf denk geldi ona binelim dedik ama pişman oldum...

• quote:

quote:

Otomatik şanzımani saatli bombadır

bende o bomba geçen otobanda patladı hocam (motor durdu, direksiyon kilitlendi), orta şeritteydik, neyse ki kazasız belasız kendimizi emniyet şeridine attık.

O an anlamadım tabi şanzımanın gittiğini, 1-2 dk çalışmadı araç (320i 2001), sonra çalışınca devam ettik, herhangi bir gösterge de de uyarı ışığı yanmıyordu.

Yaklaşık 25 km yol yapıp eve geldim, araçtan inince bir baktım, geldiğim yol hep yağ :( Eğildim alta bir baktım, her yer yağ.

Hemen Sanayi'deki tanıdık servise götürdüm, yağı elleyince şanzıman yağı gibi, bir kaldırıp bakalım dedi, kaldırdılar aracı, motor'un altını açtılar, hiç yağ yok, şanzımanın altındaki korumayı açınca yağlar yağmur gibi yağdı :( Anlayacağınız, bomba patlamış :(

Aracı da Temmuz'da almıştım, hiçbir belirti vs de yoktu şanzıman ile ilgili, nasip artık ne diyelim. Çok şükür cana bir şey olmadan otobandaki maceradan kurtulduk.

Çok gemiş olsun. Bende E46 320 coupe bakıyorum bu aralar. Aslında baya bir araba bakıyorum aklım karışık. Herneyse her aklıma takılan arabada olduğu gibi bunda da hemen çeşitli forumlara baktım ve sizin mesajınızı görür görmez soğudum araçtan. Hemde bakımda, ekspertizde vs'de düzgün gösterip bir anda böyle bir sorun olması çok düşündürücü.

Acaba ne masraf çıktı bu başınıza gelen hadisede ? Ve cidden düzgün bir ustaya veya direk bmw yetkili servisine götürsek vitesin durumuna bakıp bu olayı önceden kestiremezler mi ? Veya bu bozulma tekrarlıyor mu ?

VW'lerin, Renault'ların otomatiği sıkıntılı dendi. BMW'ye yöneldim ve daha ilk baktığım arabadan böyle kronik sayılabilecek bir sorunla karşılaşmak baya moralimi bozdu diyebilirim. Neyse şimdilik araştırmaya/okumaya devam.

Şimdiden teşekkürler.

• pspfreak P kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım şanzıman kronik bir sorun değil bu araçta bu araçların tek kroniği bir sürü zırzopun elinde drift atmaya çalışılan oyuncak olmaları atmayı becerebilseler yine gam yemem. Otomatik araç ları drifte zorlayıp kaymağını yeyince 3 kuruş masraf etmeden satıyorlar. Ve almanlarda özellikle mercedes ve bmwde arıza son nebzede ortaya çıkar arıza gizlemede üstlerine yok. Alırken çok iyi baktırın özel yada yetkili farketmez işinin ehline gösterin gönül rahatlığıyla alıp binin. Ayrıca 150 200 binde motor yada şanzıman elden geçmişse o aracın temizliği söz konusu olamaz istisnai durumlar hariç. Bir çok tanıdığımda bar bu araçlardan 400 bin üstü motoru ve şanzımanı orjinal olan. Kulaktan duyma yada kullanıcı hatası işleri araçlara mal etmeyin...

• aisl kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar bu araçlar konusunda tecrubeli arkadaşlardan bilgi almak istiyorum.

Çok fazla performanslı olmasına gerek yok normal ve az yaksın yeter. Ayrıca elimden hemen çıkarmak istediğim zaman satılması da çok önemli. Yani tutulan kasa almak istiyorum.

320 d mi alınmalı yoksa benzinli modelimi alınmalı. yada başkalarımı

Kaç modelleri alınmalı fiyatları ne aralıktadır. 2001 - 2002- 2003 mi bildiğim kadarıyla 2002 ve üstü makyajlı olmuş

Kasko ücretleri nasıldır. 6 aylık vergisi nedir.

• 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.