Şimdi Ara

BMW E46 / 3 SERİSİ TÜM PAYLAŞIMLAR (88. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.437
Cevap
73
Favori
582.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aranıza yeni katılıyorum. Yarın bi 1998 model E46 bi 320i alıyorum. Azerbaycan'da olduğum için araba hakkında çok fazla bilgi sahibi adam bulabileceğimi sanmıyorum burada. Eminim daha önce bu makineyi Türkiye'de modifiye eden arkadaşlarımız olmuştur. Aklıma takılan soruların cevaplarını bulmamda yardım edebilirseniz sevinirim.

Aklımdaki sorular şu şekilde :

1- Açık hava filtresi takmak sizce gereklimidir? Bu araçta ne mertebede bir güç artışı yapar?
    2- Kat iptali ve düz boru olayı sizce aracın performansına etki edermi? Ederse ne mertebede bir güç artışı yapar?
    3- Araçta ECU Remap yaptırmak (motor iç aksamını değiştirmeden ve yukardaki değişiklikler yapılmış halde) ne gibi bir güç artışı sağlayabilir?
    4- yukarda bahsettiğim değişiklik ve modifikasyonlar aracın motor ömrü üzerinde nasıl bir etki yapar?
    5- Araç Almanya'dan Azerbaycan'a getirilmiş ve şu andaki sahibi titiz bir adam, görebildiğimiz kadarıyla motor durumu (254 bin km'de olmasına rağmen) çok iyi

Yukarıda yazdığım sorulara cevap bulmama yardımcı olduğunuz için şimdiden teşekkür ederim

• Punto ile e46'yi kiyaslayan arkadaşım cok haklisin.

Biz daha önce baska araçlara binmedigimiz için bilemedik.

Verdigin bilgiler için cok Sağol.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • punto ile e46 mı??? yol tutuşumu :DD
    arkadaşım sağlık bakanlığı uyuşturucuyla mücadele hattını tavsiye ediyorum.
  • Arkadaşlar merhabalar.
    Bende aranıza 3.30i ile katılmak istiyorum.
    Lakin piyasada temiz araç sayısı gerçekten az.
    İki adet ilan buldum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sahibinden-orjinal-221005118/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-ruhsat-sahibinden-m-aerodynamic-1-paket-kosifler-bakimli-216965739/detay

İlanlar bunlar. Ankaradaki en son 55000, diğeri ise 50000tl bıraktı.
    Bana fiyatları yüksek geliyor. Ne dersiniz?
    Birde tercihinizi hangi araçtan yana kullanırdınız? Ve neden

• aydinakin1986 A kullanıcısına yanıt
    Şuan bizde e46 316i var audi a4 e geçmeyi düşünüyoruz sizce hangisi daha iyi ?
  • slm
    Model 320i
    Yıl 2000
    Yakıt Benzin & LPG
    Vites Manuel
    Km 200.000
    Kasa Tipi Sedan
    Motor Hacmi 1801 - 2000 cm3
    Motor Gücü 151 - 175 HP
    Renk Acık Mavi
    fiyat 39 bin pazarlık var ne dersiniz ?
    rapordaki sorunları sordum sıkıntı yaratmıyor dedi sıfır araca göre expertiz yapılıyor dedi normalmidir bu?

• Motorda yağ kaçağı olabilir. Mesela benim aracımda alt keçeden çok az sızdırma mevcut. Önemli olan kaçağın nereden ve ne derece olduğudur.

Turbo da aynı şekilde; sıkıntı motorda, turboda veya kaçağın miktarı fazla olmadıktan sonra idare edilebilir.

Direksiyondaki yağ kaçağı 3-5 gün sonra sıkıntı çıkarır mutlaka. Hadi diyelim motordaki yağ kaçağına yağ ekleyip durumu idare edersin ama direksiyon yağ sorununu ha deyince çözemezsin.

Ayrıca;
    2000 model 200.000'de MANUEL araç alacağına
    2004 model, 8 parça boya (2 cm haricinde kesinlikle macun yok), Kazasız belasız, hem otomatik hem 101.000 km'de, şanzuman da on numara, 3.18i yi 43 bin'e bırakayım. :)
  • 34HKN37 3 kullanıcısına yanıt
    Sizdeki 3.16i kaç model, Alacağınız a4 kaç model, motor hacmi ne olacak. Bunlar çok önemli.

Bmw'lerin benzinli motorlarının çoğunda turbo olmuyor. A4'lerin ise bir çoğunda turbo mevcut. Bu yönden bile bir çok farklılıklar olur. Ama Bmw her zaman Audiden iyi olmayı başarmıştır, bu da bir gerçek.
    Ama iş sağlamlık mı diye sorarsan ikisi de oldukça memnun eder. Hep söylerim; ikinci el araç alıyorsan bu aracın iyi mi kötü mü olduğu tamamen senden önceki kullanıcıların titizliğiyle ilgilidir.
    Önce aldığın kişiye, sonra aldığın markaya bakman gerek (Birbirine denk markalar arasında).
    ilan varsa paylaşırmısınız görelim aracı yoksada resim atarsanız iyi olur
  • İlan numarasını pm olarak gönderdim.

Sadece ve sadece bagaj ihtiyacım için satmak istiyorum aracımı. Onun haricinde çok severek kullanıyorum yaklaşık 3 yıldır.

Temizini bulursan çok güzel bir tercih e46. Sana tavsiyem imkanın dahilinde biraz modelli olsun alacağın araç (e46 için 2002 ve sonrası).
  • arkadaşlar bende difüzör satıyorum. aldım, takıldı, egzoz uymadığından söküldü. fiberden üretilmiş.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-bmw-e46-m3-m3-csl-difuzor-221446695/detay/

• keops52 K kullanıcısına yanıt
    * 3.16 lar başta hevesle güzel gibi gelse de zamanla seni kendinden soğutur hantallığıyla. Marka BMW olunca insan ister istemez koltuğu hissetmek istiyor. O nedenle severek BMW kullanıcısı olarak en az 3.18 olsun diyorum. Hatta imkanınız varsa 3.20'den başlayın.

*Kilometre & Yaş orantısını yapın derim. 90 binde ama 99 model olursa da anlamı yok, 200 binde 2005 model olmasının da bir anlamı yok.

*e46 alacaksan yine söylemek istiyorum 2002 üzeri makyajlı kasa, yeni nesil motor olanlardan almaya çalış. 38- 39 bin verdikten sonra 3-5 bin daha sıkışın daha modellisini alın. Ne kadar eski, mantık olarak o kadar masraf...

*3 yıldır otomatik kullanıyorum, manuel vites araçlara binerken daralıyorum :) Otomatiğin nimetini düzenli kullanmazsan bilemezsin.

Otomatik olsun, 2002 üzeri olsun, km'si yaşına göre makul olsun, mümkünse en full modeli olsun, ha bir de mümkünse 3.20 - olmadı 3.18 bari olsun...

çok teşekkur ederim ilgilendiginiz için

316i 2004 - 2005 model olanlarına yöneldim kullanıcılar 318i ile aynı yeni nesil motor örnegin ,http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-benimle-mutluluga-warmisin-fiyat-dustu-218734775/detay/

316i-http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sanruflu-koltuk-isitmali-132000-de-guzel-bir-arac-217596281/detay/

318i -http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-komple-m-paket-on-numara-orjinal-210839620/detay/ve buda 40bin tl son

320i -http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-hatasiz-boyasiz-manuel-221248852/detay/ arac temiz garanti veriyor herseyine

siz olsanız sımdı yakıtıda göz önunde bulundurarak hangisini tercih ederdiniz biri 2005 model digeri 1998 model

ben aşırı bir performans istemiyorum ideal olması km dusuk temız bi arac olması önemli bir bmw ne kadar hantal olabilir ki ayrıca 320 lerin geneli genç elinde oldugu için yıpranmış yanlamış hor kullanılmış oluyor tabi buda motorda sıkıntılara yol acıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keops52 -- 14 Temmuz 2015; 16:10:30 >

• Arkadaşım yağ kaçağı öenmli bir sorun bir arkadaşım 6500TL masraf yaptı, bende aracı satıyorum aşırı temiz, babam baya masraf yaptı, aşağıda ilgilenirsen kaçırma, ben kendime ararken bu kadar temizi denk gelmedi 3 ay baktım.

2005 3.16i 116 beygir N45 motor yeni nesil ama, 120binde LPG 105binde takıldı. eski nesil 3.18i lerde 116 beygir zaten. yani 2003 e kadar 3.18i alacagına 2005 3.16i al boşa aynı performans 100 kmde 1 litre fazla yakıt ve fazla vergi.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2005,orjinl119bin-km,1-parca-boya,bakimli,full,muhendistn,lpg-210357897/detay/
     BMW E46 / 3 SERİSİ TÜM PAYLAŞIMLAR BMW E46 / 3 SERİSİ TÜM PAYLAŞIMLAR

• 5 cm'dir hocam bunlar. Bu kadar basmanı tavsiye etmem.
  • Arkadaşlar cam üstündeki oval nikelaj parçayı hiçbir yerde bulamıyorum fikri olan veya satan varmı

• O metal parça orjinal hocam, ama krom kapı kollarına kadar satılıyormuş ama tavsiye etmiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muhammetturkmen

O metal parça orjinal hocam, ama krom kapı kollarına kadar satılıyormuş ama tavsiye etmiyorlar.

Her yer krom ama bi o parça yok

• 2200 cc motor öneriyorsunuz adamlara 1.6 motorun 11.6 sn gibi hızlanması var 2200 motor demek +35 kuruş yakıt demek 1600 -25 kuruş demek diğer bir kısmı 2200 motor yıllık 1787 tl vergi demek 12 yaşına hadi girdi diyek 1068tl vergi yedek parça fiyatları 2 katını neredeyse geçiyor e46 kullanıcısıyım yıllarımı verdim bu araçlara öle 3.20 den başla demekle olmuyor bu işler 3,20 demek +15 litre lpg demek 100 km de 3.16 lar max 9-10 litre yakıyor birde zaten adam ne kadar çöp araba varsa onların ilanlarını koymuş içlerinde bir tane bile temiz yok e46 alacaksa +40 bine bakması lazım öle full pring lpg li kazasız bakarsa +45 bin gibidir arkadaşın verdiği ilanlardan birini alırsa ömür boyu bir daha bmw önünden geçmez 3.16 ların hepsi manueldir o yılardaki 3.20 ler 2200 cc motordur 6 silindirler 3.20 iyi birşey istiyorsa +2009 lara bakması lazım onlarda 85 000 den başlıyor yani 3.20 işini unutması lazım gerçekten iyi temiz arkasına bakmayacak uzun yıllarda kullanacam diyebileceği bir iki araç var o kadar satılık ilanları içinde

bu ilan sahiplerini ara pazarlık yap bak bunlar gibi bmw alamıyorsan bmw alma sonra bmw aldım ocağıma incir ağacı dikti demeyesin diye heleki o ilanlarını paylaştıklarının önünden bile geçme

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-prins-lpg-tramersiz-degisensiz-full-plusopsiyonlu-modeli-tertemiz-221016809/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-memurdan-emsalsiz-temizlikte-orjinal-ve-bakimli-3.16i-220362562/detay

not: 3.16 ya hantal diyenler genelde 3.20 ile kıyaslayanlar 2004-2005 model 1.6 atmosferik motor olanlardan daha güçlü daha performanslı daha hızlı 116 bg kaç tane 04-05 model araç var ? bmw mühendislerini işten atıp hantal diyenleri işe alacakmış zaten daha iyisini yapsınlar diye :D aile otomobili düzeyinde dünyanın en iyi markalarından birinin aracına çamur atmaya çalışanlara güleceğim geliyor 116 bg 210 km/h son hız 1340 kg araba hantalda diğer rakipleri 95-105 bg 185km/h son hız diğerleri 1280 kilo ile hantal değil demi polo bile 1200 kusur kilo 70 bg vede güzel gidiyor herkes alıyor boş muhabbete gerek yok içinde oturanlar yorum yapsın lütfen !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevsimsiz_kar45 -- 16 Temmuz 2015; 18:22:59 >

• 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.