Şimdi Ara

BMW E46 / 3 SERİSİ TÜM PAYLAŞIMLAR (79. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.437
Cevap
73
Favori
582.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BMW nin ürettiği tüm araçlarda öyledir BMW senden yolu saklamaz ufak bir taşı bile hissedersin tabi mühendisler biz türkler gibi tek elle araba süren adamlara göre yapmadılar bu arabayı :))) tek elle tutuyosan o yoldaki iz alır senin aklını:))) diğer bir çok markada kalas gibi sistemler olduğundan böyle bir şey yok tabi. Alt takımlar zayıf demişsiniz valla ben 19 jant 35 yanak üstünde yürüyorum aylardır adana yollarında daha tık yok kullanıma bağlı o dediğiniz
  • Audi a3 ten sonra bende çok yabancilik cektim normalde tek el kullanirdim ama artik alistim. 2005 5 serisinde boyle bisey hissetmedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 2001 150bg triptonik 3.20d şehiriçi 11 lt yakıyor dizele göre çok fazla gibi geldi fikriniz varmıdır

• yusufinanir kullanıcısına yanıt
    Haklısınız, Allah var yolu hiç saklamıyor. Hatta aşırı saklamıyor , tek elle kullanmaya alışkın olduğumuzdan, aklımız gidiyor tabi. Allah kaza bela vermesin, güvenli olsun, yolda çıkmayalım da direksiyonu sağlam tutmaya da alışırız herhalde. VW grubunda karmaşık süspansüyon sistemleri var. Bu da konforu çok artırıyor, adeta rayda gider gibi oluyorsunuz. BMW 3 serisi sportif özellikleri fazlaca ön planda olan bir otomobil, sanırım bu yüzden de insana direksiyondayken macera yaşatabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi De Niro -- 28 Ocak 2015; 15:06:24 >
  • De Niro kullanıcısına yanıt
    güzel kardeşim deneyimlerine saygım var yinede yol tutuş konusunda BMW nin üstüne tanıyosan buyur deneyelim
  • Merhaba arkadaşlar 2003 ve üstü makyajlı kasa otomatik 330 ci arıyorum, satan varsa görüşebiliriz.
  • Temizini bulmak çok zor, temiz olanlarda aşırı pahalı. 540i falan düşünebilirsin yerine, bende 330ci almayı planlıyordum ama 540i cezbediyor şu sıralar. 325ti var şuanda.
  • 1.9 ctdi 150hp vectramı satınca e46 kasa 2005 model bir 3.18i sahibi oldum. 3.18 leri 1800 motor sananken 1995 motor olduğunu da görünce 595TL mtv ödedim :))

Yağ ışığı sarı yanıyordu, yağ seviye sensörü arızasıymış, 600 tl gibi bir fiyat ile hem tamir ettirdim hem de bakımları yaptırdım. 300 tl de balatarını değiştik. Bakalım başka ne sorunlar çıkaracak binip göreceğiz.

Daha henüz arabaya ısınamadım. Direksiyonu fazla sert geldi. Bozuk yollarda çok da zıplıyor.
  • 3.30xd 2003 sonu nasıl bilirsiniz

• Sunmedia kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, ben de 3.18i sahibiyim. Arabayı alalı 6 ay oldu ben de daha yeni yeni ısınıyorum. BMW'ler biraz huylu araba . Sürüş zevkinin hatırına, katlanıyoruz farklılığına.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sunmedia

1.9 ctdi 150hp vectramı satınca e46 kasa 2005 model bir 3.18i sahibi oldum. 3.18 leri 1800 motor sananken 1995 motor olduğunu da görünce 595TL mtv ödedim :))

Yağ ışığı sarı yanıyordu, yağ seviye sensörü arızasıymış, 600 tl gibi bir fiyat ile hem tamir ettirdim hem de bakımları yaptırdım. 300 tl de balatarını değiştik. Bakalım başka ne sorunlar çıkaracak binip göreceğiz.

Daha henüz arabaya ısınamadım. Direksiyonu fazla sert geldi. Bozuk yollarda çok da zıplıyor.

slm lar abi ikametin neresi onu belirtirsen bakımlarını ve araç için çıkıcak sorun ları çözerim yaptırdığın yer uçmuş 600 ciddi bi fiyat bakım ve yağ sensörü için
  • haydia kullanıcısına yanıt
    İkamet Çorlu.

Yağ seviye sensörüne zaten 230 tl dediler.

Bugün de sağ sol rot kolu ve salıncaklar değşiiyor. Parçalara 400 verdim. İşçilik ne tutar bilmem.
  • Sunmedia kullanıcısına yanıt
    http://www.karakaslarotoyedekparca.com/bmw-e46-3-serisi-karter-yag-seviye-musuru-1998-2005-7841.html ben bu siteden fiyat alıp öyle sipariş veriyorum genelde tavsiye ederim daha uygun fiyatlar
  • Selamun Aleyküm arkadaşlar siteye çok önceden bi göz gezdirmiştim ama burayı devamlı yoklayıp paylaşımlarda bulunmak birbirimizin sorunlarına yardımcı olmak bilmediğimiz şeyler öğrenmek çok iyi bişey aslında baya da sürükleyici geldi dün geceden beri baya mesaj okudum. Bundan sonra bende başıma gelen ve çözdüğüm sorunlarım hakkında sorular görürsem yardımcı olucam inşallah.

Bende 2013 temmuz ayından beri 2001 320i kullanıyorum. 150 beygir manuel vites. Almayı düşünüp merak edenler için araçtan bahsedicem biraz. M52 motora sahip 6 silindir çift vanos. Vanos dediğimiz olay da araştırdığım kadarıyla araç düşük devirlerde tek vanosu kullanıp yakıtta ekonomiye giderken 3500 devirden sora sen bmw sin ekonomiyle ne işin var göster kendini deyip ikinci vanosu da devreye sokmasıdır. Başka bi deyişle motor sesini duyunca araba benimle konuşuyo dur bakıyım ne dio diye düşünerek pür dikkat onu dinlediğiniz an dır :D Sesin güzellğiğinin nedenlerinden en önemlisi 6 silindir olması die düşünüyorum.

Prins LPG li olarak kullanıyorum şimdiye kadar yağ yakma olmadı aracımda çok şükür. piyasa da uçuşan parçası çok pahalı kısmına da katılmıyorum. ha diğer araçlara göre biraz daha pahalı ama benim aracım onlar kadar arıza vermiyor. Ayrıca dewamlı bmw kullanıcısı olmuş bi insan bilir ki bmw aşk gibi bişeydir yani. O yüzden bi arkadaş çok güzel özetlemiş aşık olduğun kıza seninle ewlenirsem ne kadar para harcarsın diye sorulmaz yani.

Yakııt konusunda benimkisi şehir içi en fazla 45 kuruş yaktı o da ilk aldığım zamanlar çok konuşturuyodum aracı şu sıralar şehir içi 39 kuruş civarı yakıyo. tabi yinede arada 6000 devirde vites attığım ve kar yağdığı zaman eğlenceye çıktığım oluyo yoksa bmw nin bi tadı kalmaz zaten. Şehirlerarası da en son 2014 yazında sivas yalova git gel yaptım 27 kuruşa kadar düştü daha fazla düşesini de beklemedim zaten gelirken yolun büyük kısmında 160 180 hız sabitleyip geldim.

Neyse su faturası yatırmaya gidiyorum :D almayı düşünen veya başka sorusu olan arkadaşlarım olursa bildiğim kadarıyla cevaplarım. Benim sorularım olduğunda da burda paylaşıcam.

BMW nin en büyük eksllerinden biride lanetlidir arkadaşlar büyü müyü yapıp sizi bi şekilde kendine bağlar. bu araç benim ilk aracımdı eminimki bundan sonrakiler de BMW olucak...

Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: coskun_06

http://www.karakaslarotoyedekparca.com/bmw-e46-3-serisi-karter-yag-seviye-musuru-1998-2005-7841.html ben bu siteden fiyat alıp öyle sipariş veriyorum genelde tavsiye ederim daha uygun fiyatlar

bende 2 gün önce otosupermarket ten fren balatalarını el fren balatasını ve debriyaj setini aldım 650 tuttu. sizin verdiğiniz bu siteye baktım biraz burda tahminen 30 tl daha ucuz gibi fiyatlar dediğiniz biraz daha uygunmuş

• Selamlar arkadaslar e 46 318 ci icin m teknik tampon ariyorum cikma da olabilir temiz ise satmak isteyen var ise ariyorm alicam

• 4 yıl önce 2000 model bir 320i ile kaza yaptım. araba pert oldu. Araç babamındı.

Nasip şimdi bir tane alıyorum kendime. 2001 model 320i.

Koltukları deri. Acaba bunlara soğutma sistemi yapılamaz mı?
    Ayrıca araba 177 beygir. m54 oluyor doğrumudur? 2.2 motor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nuverti

4 yıl önce 2000 model bir 320i ile kaza yaptım. araba pert oldu. Araç babamındı.

Emin misin kardeş benimki de 2001 320i ama m52 motor 1995cc. Eger 2.2 motor olduguna eminsen m54 tur ama m54 2002 modelde başlıyor diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: sseagal

quote:

4 yıl önce 2000 model bir 320i ile kaza yaptım. araba pert oldu. Araç babamındı.

Emin misin kardeş benimki de 2001 320i ama m52 motor 1995cc. Eger 2.2 motor olduguna eminsen m54 tur ama m54 2002 modelde başlıyor diye biliyorum

1996-2001 m52
    2000-2004 m54

2000-2001 de ikiside olabiliyor. Bakmak gerekiyor diye biliyorum bende.
    Ama 2001 olanini almicam sanirim 2004 model bakiyorum.
    Ci almak istiyorum ama tek kapi olmasi beni cok endiselendiriyor.
    Acaba 4 kapilarda moaket olani var mi. Givdesinde ekran olanlar vs.

Bide piyasada kalmamis artik temiz arac. Umarim bir yerden denk gelir. Yoksa internetten duşmesi cok zor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sseagal

quote:

1996-2001 m52
    2000-2004 m54

2000-2001 de ikiside olabiliyor. Bakmak gerekiyor diye biliyorum bende.
    Ama 2001 olanini almicam sanirim 2004 model bakiyorum.
    Ci almak istiyorum ama tek kapi olmasi beni cok endiselendiriyor.
    Acaba 4 kapilarda moaket olani var mi. Givdesinde ekran olanlar vs.

Bide piyasada kalmamis artik temiz arac. Umarim bir yerden denk gelir. Yoksa internetten duşmesi cok zor

Ben sivasta ikamet ediyorum burda gittigim bi usta var onun vardi 2004 320ci 212 beygirdi onunki cok deli bi aracti gorunce gozumu alamiyodum m paketti. Ama 50 istiyodu yani o zamanlar ayarlayamadim cok temizdi araba. Gecen ay 49 a satmış :(

• 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.