Şimdi Ara

BMW E46 / 3 SERİSİ TÜM PAYLAŞIMLAR (67. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.437
Cevap
73
Favori
582.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: coskun_06

quote:

Orijinalden alıntı: |Amon|

3.30 ve 3.25 nin yakıt tüketimi nasıldır. 3.20 den çok fazlamı? internette bişeyler buldum ama kullananlardan öğrenmek daha iyidir diye düşünüyorum

2004 3,25 LPG de 15 lt yakıyor erzurumda ikamet ediyorum 2,75 lira lpg 410 kuruş yakıyor nazlı kullanmam biraz seri kullanırım izinde ankaradaydım 350 tl ye düştü şehirlar arası da 120 km hızla 250-270 kuruş arası yakıyor 1 litreyle 11 km falan yapıyor 320i de bundan aşağı yakmaz sanırım internette 250 kuruş yakıyor falan diyenlere ben itibar etmiyorum şahsen

3.30 çok yakarmı peki. aldıktan sonra yakıt masrafının altından kalkamazsam diye düşünüyorum.düzgün kullanımda 60-65 kurus gibi bişey olurmu yada daha çok.

• merhaba arkadaşlar benim aracım 2000 model e46 yagmurlu günlerde sürekli söfor tarafındaki paspas ve altı ıslanıyor neden olabilir ? su tahliye hortumları nerdedir ?
  • ozkarusjapcin O kullanıcısına yanıt
    hocam su tahliye hortumlarından değilde cam fitillerinin özelliğini yitirmesinden olabilir daha önceden öyle duymuştum.
    ıslanan taraftaki kapının cam fitillerine baktır birde sağlam bir ustaya götür su testi yapsın bakalım su nereden yürüyor en doğrusu suyun nereden içeri girdiğini görmek ve nereden aktığını bulmak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melancolix

hocam su tahliye hortumlarından değilde cam fitillerinin özelliğini yitirmesinden olabilir daha önceden öyle duymuştum.
    ıslanan taraftaki kapının cam fitillerine baktır birde sağlam bir ustaya götür su testi yapsın bakalım su nereden yürüyor en doğrusu suyun nereden içeri girdiğini görmek ve nereden aktığını bulmak.

kapıda felan ıslaklık olmuyor tam ortasında böyle direksiyonun altından akmış gibi su tahliyesi kapanınca oluyor felan dıye duydum da bılen arkadas varsa bi kendim bakayım kapalımı diye merak ettim
    pedalların orada da ıslaklık var mı ?
    iki yerden su girebilir diye biliyorum sunrof varsa onun tahliyesinden birde kapıdaki cam fitillerinin erimesinden.
    ama yinede ön cam da ki su tahliye hortumlarına bir baktırın.
  • quote:

pedalların orada da ıslaklık var mı ?
    iki yerden su girebilir diye biliyorum sunrof varsa onun tahliyesinden birde kapıdaki cam fitillerinin erimesinden.
    ama yinede ön cam da ki su tahliye hortumlarına bir baktırın.

evet tam pedalların üstünden geliyor. Sunrof var ama tahliyesi nerde bılmıyorum yarın sabah baktırcam artık
    sunrof tahliyesinden olamaz o ön ve arka direklerden akıyor diye bilyorum .
    eğer ıslaklık pedalların orada ortada bir yerdeyse ön cam dan giriyor olabilir. geçmiş olsun şimdiden erken erken baktırın önümüz kış.
  • quote:

sunrof tahliyesinden olamaz o ön ve arka direklerden akıyor diye bilyorum .
    eğer ıslaklık pedalların orada ortada bir yerdeyse ön cam dan giriyor olabilir. geçmiş olsun şimdiden erken erken baktırın önümüz kış.

Ön camda çatlak var camı degistirmek gerekebilir ozaman.

Saolun teşekürler
  • melancolix M kullanıcısına yanıt
    nerden geldiyse aklıma....yan aynalar diecektim
  • oncelıkle tum form uyelerıne cok selamlar aranıza yenı katıldım ısmım hasan bılgılerınızden bende faydalanmak ıstedım dahaoncede bmw e36 kullanıcısydım e 36 ile hemen hemen herseyı ogrendım dıyebilirim sımdı ıse 46 cı aldım fakat ıyımı yaptım bilmiyorum sılındırlerden bir tanesı calısmıyor arac e46 ci cube 2001 model bu aractan anlayan arkadasların yardımlarını beklıyorum bir deneyimleri vardır mutlaka smdiden tum arkadaslara tesekkur eder hayırlı bayramlar dilerim
  • seacor01 S kullanıcısına yanıt
    Silindirlerden birinin çalışmadığına nereden kanaat getirdirdiniz araçta lpg var mı ? Hoşgeldin bu arada :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: coskun_06

quote:

3.30 ve 3.25 nin yakıt tüketimi nasıldır. 3.20 den çok fazlamı? internette bişeyler buldum ama kullananlardan öğrenmek daha iyidir diye düşünüyorum

2004 3,25 LPG de 15 lt yakıyor erzurumda ikamet ediyorum 2,75 lira lpg 410 kuruş yakıyor nazlı kullanmam biraz seri kullanırım izinde ankaradaydım 350 tl ye düştü şehirlar arası da 120 km hızla 250-270 kuruş arası yakıyor 1 litreyle 11 km falan yapıyor 320i de bundan aşağı yakmaz sanırım internette 250 kuruş yakıyor falan diyenlere ben itibar etmiyorum şahsen

3.30 çok yakarmı peki. aldıktan sonra yakıt masrafının altından kalkamazsam diye düşünüyorum.düzgün kullanımda 60-65 kurus gibi bişey olurmu yada daha çok.

benzinde şehir içi 70 kuruş yakar diye düşünüyorum. fabrika verisi de 14 lt olması lazımdı yanlış hatırlamıyorsam

• quote:

Orijinalden alıntı: actros v8

selamınaleyküm arkadaşlar.bu dikiz aynası ısıtma nasıl açılıyor?

otomatik olması lazım kendiliğinden açılıyor diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dandiq

arkadaşlar herkese merhabalar bu ay içerisinde 320i alacam model 99-00-01 düşünüyorum 2001 sonrası 170 beygir sanırım da pek önem vermiyorum ona aslında 320 bile olmasın diyorum ama bilemedim şu an kullandığım araba accord 2.0 gayet tatminkar bi araç hani diyorum 320 2000 model alacağım bundan bi farkı olmıcak acaba 316i veya 318i yemi yönelsem diyorum çok kararsız kaldım e46 sadece şekli için alıyorum başka hiç bi sebebi yok kırmızı gümüş siyay renklerde bulursak temiz direk alıyorum

çok hoşuma gidiyor arkadaş bundan olsun 1.6 olsun diyorum

1 ncisi resmini attığınız arac 99-00-01 model bir e46 değil Facelift modeli farlar tampon kaput sinyaller in görüntüsü farklıdır 2 ncisi

ise 316i almak yerine 318i almak çok daha mantıklıdır ayrıca alınırsa da facelift kasa alınması daha mantıklıdır

• NakeBenihime kullanıcısına yanıt
    nakebenıme kardesım aracı ustaya goturdum tum bujileri tek tek sokup hangısının anormallık yaratacagına baktı 3 cu gozun hıc bır reaksıyon gostermedıgını gordu baska bir buji taktı sorun kesıldı fakat 100 kmde suan su kaynatıyor bugunde bir uzun yol yaptım fakat arac bir stop etti bir daha calısmadı atesleme var fakat arac calısmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: seacor01

nakebenıme kardesım aracı ustaya goturdum tum bujileri tek tek sokup hangısının anormallık yaratacagına baktı 3 cu gozun hıc bır reaksıyon gostermedıgını gordu baska bir buji taktı sorun kesıldı fakat 100 kmde suan su kaynatıyor bugunde bir uzun yol yaptım fakat arac bir stop etti bir daha calısmadı atesleme var fakat arac calısmıyor

Su kaynatmasıyla ilgili hiçbirşey diyemem ve silindirlerle alakası olacağını da sanmıyorum. İlk sorumda dikkat etmemişsiniz aracınız da LPG var mı diye sordum. Söylediğiniz sorunların hepsi LPG li bir araçtan bahsediyormuşsunuz gibi geldi bana ?

Şayet ki araç LPG li değilse evet silindirlerden birinin çalışmama sebebi bujilerden olabilir ve bujiler giden aracı stop ettirecek duruma da getirebilir. Ateşleme sisteminizde bir sorun olduğu için araç çalışmıyor zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: Dandiq

hocam resmi temsili koydum heralde makyajlı kasa yaparız ne var zaten bi çok araç da yapılmış durumda fark etmiyor temiz olsun halladeriz onlar basit işler yarın bi 316i test edecem sahiden bahsedildiği kadar kötüyse direk 320 yada diyorum 328 330 a girsem şeytan dürtüyor 15 yaşından beri e36 m3 hastasıyım m3 olmasada 328 330 karşılar tüple takılırık :D

Ben 320 kullanıyorum benzinli modeli triptronic aracım açıkçası 316 almak bu kasada başlı başına bir hatadır eğer ki facelift olmayan bir modelse yani beygir değeri düşük modellerdense kesinlikle 316 olmaz bu arabalarda. Açıkçası 330 320 ve 318 kullandım 320i 180 Beygir aracım 2 bin motor 6 silindirin bile 1 ve 2 nci viteslerinde ölü gibi kaldığı bir aracın 4 silindir 1600 cc lik bir motorun bisiklet sürmekten farkının olacağını sanmıyorum.

Şükür ki bu zamana kadar 1600 cc bir Bmw kullanmadım kullansaydım herhalde direksiyonu falan ısırırdım sinirden çünkü bu arabalar ağır ve hantal arabalar öyle düşük motorlar kim derse desin bi halt edemez bu arabalarda. Ayrıca yakıt konusunda baya yakacağından da eminim

• Dandiq kullanıcısına yanıt
    316 kullandım 2000 modeldi seri değil tamam ama yani o kadar da öldürmeyin 1.6 motor 1300 kg araba sınırları belli. ona bakarsanız otomatikte 320 de ağır kalıyor manuel alacaksanız iyi.. ama ben güç istiyorum diyorsanız kıyacaksınız paraya 3,30 kesinlikle
  • Merhaba arkadaşlar benimde içimde bir bmw aşkıdır gidiyor ama param sınırlı max. 35 bin tl bütçem var.Doğal olarak e46 kasa istiyorum gönlümden geçen 3.20 d 2000 model belki 2001.Fakat kime sorduysam uzak dur alternatif olarak 2008 üstü fiesta astra tarzında tavsiyelerde bulunuyorlar.E 46 başını çok ağrıtır masrafının altından kalkamassın ortak görüşleri bu yönde.Siz kullananlar olarak nedersiniz parçaları bakımları sorunları okadar ağırmı km ler çok yüksek 200 bin üstü km satılıyor heleki dizel ve oto. vites arızasında yamulursun diyor arkadaşlarım sizin görüşleriniz nedir dinlemek isterim.
  • isk0rpit İ kullanıcısına yanıt
    merhabalar öncelikle.
    alacağınız araba fiyat olarak bakıldığında 200 bin üstü bu durumda arıza vermesi ister istemez normal oluyor sonuçta 15 yaşında araç.
    bu riski alıp işe girişmek lazım.
    bende 2005 model 318 i var iki gün önce yağ bakımını yaptırdım işçilik dahil aldığım ürünler ve yapılanları aşağıda yazdım.
    bir nebze olsun bilgi olur belki.

yağ (4,5 lt castrol 5w 40 )
    yağ filitresi
    hava filitresi
    polen filitresi
    benzin filitresi
    korna bozulmuştu iki tane var e 46 da biri kırılmıştı korna değişti
    fren hidroliği değişti iki şişi konuldu

fiyat olarak 500 tl.
    ürünlerin hepsi orjinal muadili en iyi yan sanayi ürünlerdir.
    balatalarım ve disklerim 5000 km daha gider dediği için dokunmadım onuda yaptırsam 850 filan olacaktı.
    bu arada e 46 da benzinlide bakım 25000 de bir dizelde 30000 de bir. (hafif bakım denen bakım )

tabi alacağınız araç dizel bakım masrafı parçalardan ötürü biraz daha pahalıdır. malum dizelin parçası daha pahalı .

alacağınız aracın en önemli noktası şanzıman ve motor . motorun yap yakmayanına yada en azından normal eksiltenine vitesinden kaçırmayanına bakın alabiliyorsanız onu alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melancolix -- 10 Ekim 2014; 15:25:46 >

• 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.