Şimdi Ara

BMW E46 / 3 SERİSİ TÜM PAYLAŞIMLAR (46. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.437
Cevap
73
Favori
582.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2002 model 330Ci cabrio tipi araç sahibiyim.

Aracı aldığımda motor iptaldi. 267.000km civarlarında sanırım motor yatak sarmış. Sağ tekerlek düz bakarken sol tekerlek sağa dönük şekildeydi. Ufak tefek vuruğu ve çizikleri de mevcuttu. Bu şekilde bi sanayi ustasından 37.000tl'ye satın aldım. Yeni motor yapıldı. Spor hava filtresi takıldı. 4 çıkış eisenmann egzoz takıldı. Komple salıncaklar elden geçirildi. Özel getirilen boyayla komple boyandı. ( Laguna seca blue ) Jantlar, spor yaylar, angel xenonlar, spor tipi stoplar, ve diğer m parçalar tampon vs vs aklınıza gelebilcek her türlü en ince detayına kadar özenle yaptırdım. Şuan araç canavar. 47.000km de civarında motor. Düzenli olarak bakımları ve ağır bakımları yapılmakta. Aslan besleyen etini sütünü eksik etmeyecek. Bu araçlar masraflı araçlar kabul ama tenteyi açıp sokak arasında gazlayınca veya dsc yi kapatıp ufak tefek popo sallamalar yapınca insanlardan gelen tepki sizin öz güveninizin tavan yapmasına sebep oluyor direkt olarak.

Soruları olan arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: oguz38x

quote:

Orijinalden alıntı: Emre5355

Merhaba arkadaşlar yakın zamanda kuzenime almayı düşünüyoruz bir e46 3.16i yada 3.18i gönül isterki daha üst olsun ama abes fiyatlar isteniyor 35-40 civarı genelikle göz var nizam var temiz görünen üst donanımlı araçlar 40 dan aşağı kalmıyor (3.20i ve d için) o kadar para 2000 - 2004 araca vermek saçma geliyor benim için e46 yaşam tarzı ama o kadar para vermek zor. neyse sorum şu alırken olmazsa olmaz bakacağım noktası nedir? incelikleri nedir? hangi model ve yıl daha makbuldur? kullanıcılar daha iyi bilir... cevaplarsanız memnun olurum.

316 veya 318 alınca zaten verdiğiniz paraya Pişman olursunuz ucuz mal bmw de sıkıntı bu demek değildir ki 99 modele 40 milyar isteyelim düşünürseniz görüşelim 320i var bakim yapıp satayım 2 sene sanayiye girmez :)

hocam sorularıma cevap olmadı pek ama yinede teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kriptex35

Merhaba,

2002 model 330Ci cabrio tipi araç sahibiyim.

Aracı aldığımda motor iptaldi. 267.000km civarlarında sanırım motor yatak sarmış. Sağ tekerlek düz bakarken sol tekerlek sağa dönük şekildeydi. Ufak tefek vuruğu ve çizikleri de mevcuttu. Bu şekilde bi sanayi ustasından 37.000tl'ye satın aldım. Yeni motor yapıldı. Spor hava filtresi takıldı. 4 çıkış eisenmann egzoz takıldı. Komple salıncaklar elden geçirildi. Özel getirilen boyayla komple boyandı. ( Laguna seca blue ) Jantlar, spor yaylar, angel xenonlar, spor tipi stoplar, ve diğer m parçalar tampon vs vs aklınıza gelebilcek her türlü en ince detayına kadar özenle yaptırdım. Şuan araç canavar. 47.000km de civarında motor. Düzenli olarak bakımları ve ağır bakımları yapılmakta. Aslan besleyen etini sütünü eksik etmeyecek. Bu araçlar masraflı araçlar kabul ama tenteyi açıp sokak arasında gazlayınca veya dsc yi kapatıp ufak tefek popo sallamalar yapınca insanlardan gelen tepki sizin öz güveninizin tavan yapmasına sebep oluyor direkt olarak.

Soruları olan arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

öncelikle güzel bir restorasyon olmuş elinize sağlık. bu tip araçların kullanım sürelerini uzatmak ve yeni nesile kadar uzamasını sağlamak güzel birşey tebrik ederim.

• arkadaşlar e46'ımın öndeki elektrikli camlarım calısıyor.ama arkadakiler calısmıyor.dugmeler saglam motorları saglam.sigorta kutusunda mı bi aksilik var bilemiyorm.yardım ederseniz cok iyi olur.yada bilgisayardan camların iptali soz konusumu?bi fikri olan ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: JacKaL-11

arkadaşlar e46'ımın öndeki elektrikli camlarım calısıyor.ama arkadakiler calısmıyor.dugmeler saglam motorları saglam.sigorta kutusunda mı bi aksilik var bilemiyorm.yardım ederseniz cok iyi olur.yada bilgisayardan camların iptali soz konusumu?bi fikri olan ??

muhtemelen sigorta aksamında sorun vardır yada kendi kablo aksamında sorun olabilir. diğer malzemelerin sağlam olduğuna nasıl kanaat getirdiniz.
  • arka cam motorlarını sokup onlerde denedim calısıyor.orta konsol daki arka cam dugmeleri ve arka cam dugmelerine elektirk gelmior.sigortayı kontrol ettim hersey yerli yerinde.acaba sigorta kutusunda baska bi sigorta olması mı gerekio?
  • Emre5355 E kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

Boya takıntısı olmayan biriyim ve ufak tefek kusurlarda açıkçası yaşını almış bir araba da gayet doğal benim için. Bu tarz takıntılardan kurtulduktan sonra güzel bir araç sahibi olabilir çoğu insan. Bu demek değil ki km'si düşürülmüş pert kaydı bulunan arabayı bile alırım. Lafım öküz altında buzağı arayan tiplemelere. Restore ettiğim araç benim için evladiyelik diyebileceğim nitelikte ve çok memnunum umarım herkese böyle bir araç nasip olur.
    Hocam kronik olarak

Cam gıcırdamaları var
    Tampon sarkmaları
    Zamanla Kapı kolları işlevini yitiriyor..

Sorun olarak bakılması gereken
    Direksiyon pompası
    Ön arka takım genel olarak detaya girmeden
    Motorun kondisyonu ( Üfleme yağ yakma vs )
    Yürüyenin iyi kontrol edilmesi gerek
    Kasanın kesinlikle kazasız olması lazım ufak tefek vurulmus tıklatılmıs olabilir sonucta 15-20 yasında araçlar.. '

Kapı kuşaklarına cizgilerine dikkat edin çizgisi bozuk olan bir bmw iyi yapılmamıs kaza gecirmis illa bisi olmustur yani..

Daha detaylı cevap verebilirim,
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz38x

Hocam kronik olarak

Cam gıcırdamaları var
    Tampon sarkmaları
    Zamanla Kapı kolları işlevini yitiriyor..

Sorun olarak bakılması gereken
    Direksiyon pompası
    Ön arka takım genel olarak detaya girmeden
    Motorun kondisyonu ( Üfleme yağ yakma vs )
    Yürüyenin iyi kontrol edilmesi gerek
    Kasanın kesinlikle kazasız olması lazım ufak tefek vurulmus tıklatılmıs olabilir sonucta 15-20 yasında araçlar.. '

Kapı kuşaklarına cizgilerine dikkat edin çizgisi bozuk olan bir bmw iyi yapılmamıs kaza gecirmis illa bisi olmustur yani..

Daha detaylı cevap verebilirim,

cevabınız için teşekkür ederim şöyle söyleyeyim zaten arabalardan iyi anlarım bakmayla boya veya oynama varmı derdi nedir anlarım ( bmw ve mercedes )özellikle benim merak ettiğim şey kroniklerinin dışında belli başlı bakılması gereken bir parça vs birşey kendi arabamdan örnek vereyim size aracım mercedes vito 112 cdi l benim aracımdan almak isteyen kişinin ilk bakması gereken yer körükleri faal mi hava kaçırıyormu sesli mi sessiz mi çalışıyor bu bakılıp alınmazsa örnek fiyat 5 bin tl masrafı var benim sizden aradığım cevap bu gözle görülmeyten bakılmasıu gerekn önemli yer... tabi varsa bilmediğimden soruyorum.

• quote:

arka cam motorlarını sokup onlerde denedim calısıyor.orta konsol daki arka cam dugmeleri ve arka cam dugmelerine elektirk gelmior.sigortayı kontrol ettim hersey yerli yerinde.acaba sigorta kutusunda baska bi sigorta olması mı gerekio?

kötü düşünmek iyi değil ama kapı ile gövde arasındaki kablo bağlantısı varsa onları kontrol edin yaşı büyük araç sonuçta kablolar açılıp kapanmadan kırılmış olabilir kablo yok temas ile çalışıyorsa o zaman da orayı sıfır zımpara ile hafiften zımparalayın. umarım hafif birşeydir ve sizi daha fazla üzmez.
  • Kriptex35 K kullanıcısına yanıt
    aynı düşüncedeyiz bende boya takıntısı şöyle var bariz bir parça farklı diğeri farklı cinali gibiyse mutlaka düzeltirim yoksa ayar olurum ona :) ben yeni araçlardan çok 1994-2005 arası mercedes ve bmw'ler ile ilgileniyorum onlar benim için evlat :) @Kriptex35
  • quote:

quote:

arka cam motorlarını sokup onlerde denedim calısıyor.orta konsol daki arka cam dugmeleri ve arka cam dugmelerine elektirk gelmior.sigortayı kontrol ettim hersey yerli yerinde.acaba sigorta kutusunda baska bi sigorta olması mı gerekio?

kötü düşünmek iyi değil ama kapı ile gövde arasındaki kablo bağlantısı varsa onları kontrol edin yaşı büyük araç sonuçta kablolar açılıp kapanmadan kırılmış olabilir kablo yok temas ile çalışıyorsa o zaman da orayı sıfır zımpara ile hafiften zımparalayın. umarım hafif birşeydir ve sizi daha fazla üzmez.

tsk ederim yardımlarınız icin.birde aracın yag yakması yada eksiltmesi ile sorunlar paylasılıo. 320d kullanıorm bir bucuk senedir ve yag yaktıgını yag eksilttigini gormedim.bu arada camların inip kalkarken gıcırtı yapmıyor.tek sorunum zaman zaman aldıgım yakıt.yakıtı degistirdigimde aracın etkilendigini gorebiliyorm kendini fark ettiriyor.(sesi degismesi,cekisten dusmesi vb.)

eğer otomatik olursa şanzuman çok iyi bakılmalı çünkü yan verilip şanzuman saçma tepki verir can sıkar şarj dinamosu benzin pompası bunlara bakın güzel para bunlar akis ve arka alt takım da çok para defransiyel akis falan bunlar Hariçi pek fazla aklıma Gelmedi direksiyön pompası yine bakılması lazım elektronik sıkıntı bmw de bıktırır :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • JacKaL-11 kullanıcısına yanıt
    yakıt konusunda haklısınız genel olarak herkesin yaşayabileceği bir şeydir bu durum. her firmanın ürününün özellikleri farklıdır. örneğin opetten aldığım dizel ile aracım 40 krş yakarken diğer bir sıradan firmadan aldığım dizelle aracım 30 krş yakıyor (firmaları övmek değil amacım yanlış anlaşılmasın) ama hiç biri opetten aldığım performansı vermiyor çünkü dizeli çok ince ve çok rahat yanıyor ve performans en üst düzeye geliyor. aldığınız yakıtın özelliğiyle alakalı bir durum. daha ince düşünürsek enjektörleri ve yakıt pompasını baktırın bir diğer ihtimalde yılda 20 bin km yi aşıyorsanız en az bir kez yakıt deponuzun filtresini değiştirin ve deponuzu temizletin aracınızın rahat nefes aldığını hisedeceksiniz.
  • araçlar gerçekten keyifli makineler manuel düşünüyor kuzenim bana kalsa fark yapmaz. bu araçların bana göre en büyük sıkıntısı çoluk çocuğun elinde oyuncak olmaları bir türlü oynanmamışını denk getiremedim çok buldum ama bir yerleri ile mutlaka oynuyorlar.
  • quote:

araçlar gerçekten keyifli makineler manuel düşünüyor kuzenim bana kalsa fark yapmaz. bu araçların bana göre en büyük sıkıntısı çoluk çocuğun elinde oyuncak olmaları bir türlü oynanmamışını denk getiremedim çok buldum ama bir yerleri ile mutlaka oynuyorlar.

Bence öyle değil çoğu zaman Ben 19 yaşında üniversite öğrencisiyim arabayi 60 yaşındaki babam ile Ben sürüyorum babam çok titiz kullanıyor bizi de öyle alıştırdi çok olmasada Ayda bir biraz hızli sürüyoruz :) jantlar orjinal yaylar orjinal egzoz orjinal hiç birşey Yaptırmiyor allahtan arabaya Sonradan m teknik on tampon takılmış orjinal bmw logolu yoksa söktürecekti :) dediğim gibi düşünürseniz 99 320i manuel bendeki artık otomatik bmw ye zorunlu olarak geçiş yapacağız ailede tek manuel kullanan babam ile biziz yaşı ve işi gereği otomatik ihtiyacı doğdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bnim tecrube edindigim bi konuda bu tur arabalara tamirde/bakımda (ozellikle motor aksamlarına) orjinali ile degistirseniz araba sizi minimum 1 sene rahat her kosulda sorunsuz goturur.yurttısındayım 320d ile turkiyeye 931km yi sadece 35lt dizel ile geldim ve 150 km/h dan asagı inmedim.ama bulgar sınır kapısından once aldıgım mozot ile mozot pompasını bozdugumu da soyliyebilrim :). e46 ların en guzel ozelliklerinden birisi de tak-çıkart olması ve fonksiyonel olması.ama soyle bi durum var ki almanya uretimi e46 ve italya uretimi e46 lar var. italyan uretimi e46 lardan uzak durun derim... yoksa basınıza cok masraf acarsınız.
    1-krank kasnagı
    2-turbo
    3-turbo filtresi
    4-diger filtreler
    5-kesinlikle kaliteli motor yagı
    6-baskı balata-sanzuman yagı
    7-gergi bilyası ve gergi amortisoru
    8-manifold kelebegi(kırılması halinde motoru elinize alabilirsiniz!)
    9-akışmetre
    simdilik aklıma gelenler bunlar.en tehlikeliler.masrafları oldukca buyuk.ama keyfide okadar buyuk.unutmayın e46 motor tamir icin aclırsa bidaha toplanmaz.(toplanır ama surekli sorun cıkartır ve bunu bmw -bosh servisi bana soylemisti...)

yakın arkadaşımda da W210 kasa mevcut. Şanzımandan çekmediği kalmadı adamın. En sonunda şanzımanı komple indirdi. Bilyaları taşlamayla kromaj tarzı bi madde ile kaplattı komple şanzıman kartı değişti ve sadece mercedesin ürettiği bir yağ varmış şanzıman için o yağdan kullandı. Servisteki usta 1 yıl garanti verdi. Özetle; Mercedes'te şanzıman hataları, BMW'de motorun hataları vs vs insanı arabalardan soğutmaya yetiyor
  • JacKaL-11 kullanıcısına yanıt
    Hangi araclar Italya'da uretildi? Bir ornek verebilirmisin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esco54

Hangi araclar Italya'da uretildi? Bir ornek verebilirmisin?

e46 kaputu kaldırın ve amortisor basının oldugu kısımın biraz iç taraflarında "made in germany" yada "made in italy" yazan plaket vardır.italya cıkıslı ve almanya cıkıslı...bulgaristan/sofya da ogrenci oldugum icin cok goruyorum boyle arabaları.ve arkadaslarım bilmeden alıyorlar ve masraf uzerine masraf acıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JacKaL-11 -- 16 Mart 2014; 13:14:33 >
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.