Şimdi Ara

Arctic-Cooling Freezer 7 Pro rev. 2 (Detayli kullanici incelemesi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arctic-Cooling Freezer 7 Pro rev. 2 (Detayli kullanici incelemesi)

Arkadaslar fani 27.05.2010 tarihinde almis bulunuyorum yani dogum günümde
    Kullanici incelemesi olarak 5-6 montaj fotosu ve derece fotosu koyacagim.

SISTEM
    Intel i5 750
    Asus P7P55D

Montaj fotolarindan basliyalim, montaj etmesi biraz zor oldu cünkü pek malzemem yoktu o yüzden bicakla falan yapmak zorunda kaldim.
    Ses durumu: gayet sessiz, biosdan pwm fan aktif edip silent moda alinca o kadar yavas ve sessiz döndüki makina hata verdi ve kac rpmde döndügünü göstermedi (500rpm alti) ve ona ragmen 30-39 derecede geziyordu. bu hatayi atlatmak icin pwm-standart olarak aktif ettim simdi 700-1000 rpm arasinda gidip geliyor ve oldukca sessiz. Resimlere gecelim;

bunlarda sicaklik durumu

ÖNCE

SONRA

GTA 4'de 15-20 dk oynadiktan sonraki sicaklik degerleri

Sonuc: Neredeyse bir 9-10 derece düsüs oldu ve bu düsüs diger parcalarin isilarinida düsürmeye yaradi, ve cok memnunum hayirli olsun bakalim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undershots -- 27 Mayıs 2010; 14:55:37 >

• hayırlı uğurlu olsun test içinde saol emeğine sağlık.fakat bir eksiği var sistemin yük altındaki sıcaklıklarını gösteren bir ss de öyle koysan incelemen tam olur
  • gta 4 ile 15-20 dk oynadiktan sonra bi ss koydum ana mesaja, sicakliklar 48-55 civarlarinda :) eskiden 60-70 civarlarindaydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undershots -- 27 Mayıs 2010; 15:00:29 >
  • 50 kisi bakmis ve sadece 1 kisi cevap yazmis, ben emegime en azindan 3-4 kisi yorum yapar diye tahmin ediyordum..
  • doğum günün kutlu olsun..oc varmı işlemcide..yoksa değerlerin güzel
  • henüz oc yapmadim
  • Mutlu yıllar ve soğutucunuz hayırlı olsun.Fotoğraf bulanık ama yanılmıyorsam 20€ ya almışsınız.Güzel fiyat güzel değerler.
  • tesekkür ederim, suanda bosta 35 derecelerde geziyor islemci, dün tam yüklenmede 60i gecmedi :)
  • Öncelikle hayırlı olsun Bende ufak tefek araştırmalar sonucu bu ürünün baya bir övüldüğünü gördüm ve almaya karar verdim ama şuan piyasada pek yok. Acaba nereden aldığınızı söyleyebilir misiniz?
  • Bende bu ürünü almayı düşünüyorum .Emeğin için teşekkürler .Gerçekden inandırıcı olmus :)
  • Hocam ürün gerçekten güzel gözüküyor ama daha iyi fiyata çok daha perfomanslı Gelid var.

http://forum.donanimhaber.com/m_36646495/tm.htm
  • Güzel inceleme...
  • Aynı anakart ve işlemciye sahibim ve soğutucu araştırıyorum. Bir sorum olacak, soğutucuyu takmak için anakartı sökmek gerekiyor mu?

Bir de siyah ram yuvasına ram takılabiliyor mu, sanki fan oraya uzanmış?

Edit: Sökmek gerekmediğini öğrendim. Merak ettiğim stok fana göre hem düşük hem yüksek devir performansında farkedilir derecede sessiz mi, yoksa aradaki fark zor mu anlaşılır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hatipoglu -- 14 Nisan 2011; 18:29:06 >
  • valla 27.05.2010 de aldim ve suanda 14.04.2011 tarihindeyiz ve hala kullanmaktayim tek degisen sey islemciyi 3.5ghz yapmam oldu ve stabil sekilde calisiyor, herkeze tekrar tavsiye ederim fan gercekten müthis sessiz duymanin imkani yok gibi bisi hele stok fanla karsilastirmak ayip olur resimdede gördügün gibi 9-10 derece gibi bir fark yapti.

@cianni: almanyada bir bilgisayarcidan aldim :)

@hatipoglu: evet ilk ram slotunu engelliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undershots -- 14 Nisan 2011; 18:51:18 >
  • Teşekkürler cevap için ama ben Türkiye'de bulamayınca daha ekstra bir ürüne yöneldim; "Sunbeam Tuniq Propeller 120"
  • Hayırlı olsun inceleme için teşekkürler.
  • bu sogutucuyu AMD cilere onermiyorum ben aldim montajlarken fark ettim sogutucu kasanin eksozuna bakmiyor power suply`a bakiyor ayaklari oyle konumlandirilmis kisaca bu sogutucu intelciler icin, amdsi olupta eksoza uflasin istiyenler ayni sogutucunun bir alt modeli olan pro64u tercih edecekler
  • Daha önce belirttiğim gibi undershots ile aynı anakart ve işlemciye sahibim ve onun izlenimlerinin de katkılarıyla, bugün ben de aynı soğutucudan satın aldım (Firebal Ankara Mağazasından 70TL kredi kartı tek çekim)

Bu kasamdan bir görüntü:

Soğutma performansı yüksük durumda 7 derece, yük altında 17 derece daha iyi. Gürültü kısmına gelince, stok fandan daha sessiz olduğunu, özellikle de stok fan gibi yük altında farkedilebilir bir gürültü artışına neden olmadığını net bir şekilde söyleyebilirim.

Burada zaten bir inceleme olduğundan çok ayrıntıya girmedim. Daha ayrıntılı fotoları başka bir forumda paylaştım, merak edenler oradan da bakabilirler:
    http://forum.pclabs.com.tr/topic/116016-arctic-cooling-freezer-7-pro-rev-2/

Bu arada ilk ram slotuna uzanıyor ama, soğutuculu yüksek bir ram yoksa orada sorun olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hatipoglu -- 16 Nisan 2011; 17:58:57 >

• hayirli olsun.
  • biraz hortlatır gibi olacak belki, fakat bu soğutucudan daha ekonomik ve daha performanslı bir model yoksa bundan almayı düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.