Şimdi Ara

Dağıtık bilgi-işlem uygulaması Folding@home, Nvidia Fermi desteğine kavuştu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Stanford Üniversitesi tarafından geliştirilen dağıtık bilgi-işlem uygulaması Folding@home, hazırlanan yeni sürümüyle Fermi tabanlı yeni nesil Nvidia ekran kartlarına da destek sunuyor. Beta aşamasındaki GPU3 client sürümüyle birlikte uygulama, GeForce GTX 470 ve GeForce GTX 480 modellerinin yüksek işlem yeteneklerinden faydalanabiliyor. Fermi tabanlı yeni nesil kartlarla birlikte Folding@home uygulamasının yeni sürümü, Nvidia'nın entegre grafik üniteleri, Quadro FX ve NVS serisi kartlar, Tesla çözümleri ve GeForce 8 serisi ile üzerindeki Nvidia çözümlerine destek sunuyor ve GeForce 185.85 ile üzerindeki sürücüler ile CUDA 2.2 uyumluluğu sergiliyor.

Başta kanser araştırmaları olmak üzere Alzheimer ve Parkinson gibi modern dünyanın sağlık problemlerinin çözümü için kullanılan Folding@home projesinin detaylarına ve Fermi destekli GPU3 Client sürümüne http://foldingforum.org/viewtopic.php?f=24&t=14671 adresinden ulaşabilirsiniz.

• bu uygulama sanırım ilk 10adet ps3de yapıldımışdı bu durum ps3dede vardı bence yapmayın internet bağlantınızı sömürür ve kotalılara tavsiye etmem...
  • Bu olay bildiğimiz GRID değil mi işte? Yoksa farklı birşey mi?
  • @666 aynen öyle ama burda amaç bir üniversitenin altyapısında dna hesaplama amacı ile süper işlem gücünden faydalanmak ve dna kodlarının çözümlenmesine yardım etmek

ps3de bir arayüzde menü vardı ordan kuruyordun bir dünya haritası çıkıyordu katrkıda bulunanlar ülkeler kırmızı renkle gözüküyordu ama internetini yoğun kullanıyor buda kotayı yer

sana göre değil yani
  • amauhahah bana göre değil ha by Einstein Cevap yazmak için niye 1 saat bekledin? Herhalde Googleda biraz işin vardı ha?
  • Ben buna benzer (folding@home) Einstein@home'a destek veriyorum; ama ekran kartım(6600GT)CUDA'ı desteklemiyor :) ve kota falan da yemiyor ayrıca...
  • Kotayla alakası yok..sana hesaplaman için 200kb gecmeyecek boyutta bir iş parcacıgı(protein ?) diyim gonderiyor sen cpu yada gpu neyse hesaplayıp(katlayıp) sonucu geri gonderiyorsun..

Hatta aktif olarak kullanan arkadaslar varsa gunluk(24 saat) ne kadarlık paket katlayabildiklerini yazarsa cok iyi olur.
    Ornek olarak ben gtx275 ile Production skorum 6,5k
  • quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

bu uygulama sanırım ilk 10adet ps3de yapıldımışdı bu durum ps3dede vardı bence yapmayın internet bağlantınızı sömürür ve kotalılara tavsiye etmem...

Devamlı olarak interneti sömürmüyor sadece ekran kartı fazladan çalışıyor (yada işlemci) belirli aralıklarla bilgileri yolluyor demircibu
  • makine açıkken ekran kartınız boş durmasın ne güzel di mi.durmasın, durmasın da idle'da durdurmazlar adamı. nası olsa buldu bi milyar transistörü. kart da nvidya. ooh dibine kadar loop ede ede bi ısıtır makineyi artık kaç watt çeker bilmem. bi de flüff diye fan sesi ziii zii transistörlerden geçen elektronların sesleri de öte öte gece ne de güzel uyursun bunla. bol proteinli günler dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psikobat

Kotayla alakası yok..sana hesaplaman için 200kb gecmeyecek boyutta bir iş parcacıgı(protein ?) diyim gonderiyor sen cpu yada gpu neyse hesaplayıp(katlayıp) sonucu geri gonderiyorsun..

Hatta aktif olarak kullanan arkadaslar varsa gunluk(24 saat) ne kadarlık paket katlayabildiklerini yazarsa cok iyi olur.
    Ornek olarak ben gtx275 ile Production skorum 6,5k

iyi dedin

folding'de değilim boinc kullanıyorum ama mantık aynı senin anlattığınla bilgisayar 7/24 açık cpu + gpu tam yükte.. collatz projesindeyim günlük 13k puan alıyorum bu aralar.. fermilere destek boinc'de daha erken gelmişti..

meraklı arkadaşları donanımhaber grid'e bekleriz..

• atıl vaziyette kalan işlemci gücünden yararlanılması güzel bir olay..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666

amauhahah bana göre değil ha by Einstein Cevap yazmak için niye 1 saat bekledin? Herhalde Googleda biraz işin vardı ha?

her yazdığım posta cevap vermişsin diyemi beklicekdim

2007de bu uygulamaya katıldım ben kullandım ayni tecrübem var ondan yorum yaptım bilmeden yorum yapmıyorum yada senin gibi yapmıyorum en azından ,yapamıyorumsoru soranda sensin üstelik

neti sürekli kulalnıyor hatta kotalı olanlar yapmasın diye yazılıp çiziliyorud bende iptal ettim boşu boşuna ps3ü neden çalışdırayımki...

ve bunu ps3 yaparken zamanında kullandığı gpuda rsxdi yani nvidianın gpusunu kullanıyordu ps3.

• quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

quote:

Orijinalden alıntı: 666

amauhahah bana göre değil ha by Einstein Cevap yazmak için niye 1 saat bekledin? Herhalde Googleda biraz işin vardı ha?

her yazdığım posta cevap vermişsin diyemi beklicekdim

2007de bu uygulamaya katıldım ben kullandım ayni tecrübem var ondan yorum yaptım bilmeden yorum yapmıyorum yada senin gibi yapmıyorum en azından ,yapamıyorumsoru soranda sensin üstelik

neti sürekli kulalnıyor hatta kotalı olanlar yapmasın diye yazılıp çiziliyorud bende iptal ettim boşu boşuna ps3ü neden çalışdırayımki...

ve bunu ps3 yaparken zamanında kullandığı gpuda rsxdi yani nvidianın gpusunu kullanıyordu ps3.

Bi düzeltme; PS3'teki CELL işlemcisi yapıyordu o işlemi.

Ayrıca eklemek lazım, RSX PS3'ün en zayıf noktası olarak görülüyor. Xbox'ın ATI üretimi Xenos GPU'su karşısındaki durumuna bakınca da anlaşılabilir tabi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.