Şimdi Ara

||| ASUS N61JA-JX114V ve ASUS N61JA-240DV KULLANICILARI ||| 104 ÜYE (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.847
Cevap
13
Favori
290.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xweser

evet arkadaşın dediği doğru ki zaten en başlarda uffuk ta bunu söylemişti..

benimde dikkatimi çekti ilk başlarda. ancak uffuk un dediği gibi fan sesi olmayınca ister istemez diğer sesler batıyor..

bende de western digital harici harddisk var. şimdi kulağımı dayadım ve dinledim. bizim laptop ta ki gibi arada sırada cak cak ses çıkarmıyor ama okuma sesi daha çok batıyor.. bence arada sırada cak cak ses vermesi daha iyi. tabii tercih sizin..

evet okuma sesi bu sesten daha cok insanı gıcık eder ama onun tehlikesş yok burdan benim gibi burdaki kullanıcılar önemli verilerini yedeklesinler disk kafa vuruyo ve bunun sonu arıza bakın bu tarihi yazın bunlar olucak bütün bilgisayarcılara götürün sorun disk kafa vuruyo kimse kendini kandırmasın ve verilerini yedeklesin.SAYGILARIMLA

• Orijinalden alıntı: -Pardus-

benimde dikkatimi çekti ilk başlarda. ancak uffuk un dediği gibi fan sesi olmayınca ister istemez diğer sesler batıyor..

bende de western digital harici harddisk var. şimdi kulağımı dayadım ve dinledim. bizim laptop ta ki gibi arada sırada cak cak ses çıkarmıyor ama okuma sesi daha çok batıyor.. bence arada sırada cak cak ses vermesi daha iyi. tabii tercih sizin..

evet okuma sesi bu sesten daha cok insanı gıcık eder ama onun tehlikesİ yok burdan benim gibi burdaki kullanıcılar önemli verilerini yedeklesinler disk kafa vuruyo ve bunun sonu arıza bakın bu tarihi yazın bunlar olucak bütün bilgisayarcılara götürün sorun disk kafa vuruyo der kimse kendini kandırmasın ve verilerini yedeklesin.SAYGILARIMLA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Pardus- -- 10 Haziran 2010; 22:47:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Pardus-

quote:

evet okuma sesi bu sesten daha cok insanı gıcık eder ama onun tehlikesş yok burdan benim gibi burdaki kullanıcılar önemli verilerini yedeklesinler disk kafa vuruyo ve bunun sonu arıza bakın bu tarihi yazın bunlar olucak bütün bilgisayarcılara götürün sorun disk kafa vuruyo kimse kendini kandırmasın ve verilerini yedeklesin.SAYGILARIMLA

kafaya vurma değil..ben buna ihtimal vermiyorum. şu an kullandığımız disk yani laptop ta ki disk western digital in..

western digital bu hatayı yapmaz.. hele ki asus bunu atlamaz..yine de tercih sizin..

• vallahi ben verilerimi yedekliyorum ve en yakın zamandada bu diskten kurtulup segate alıcam.
  • Kafa vurma gibi bir durum söz konusu olamaz.O zaman hatalı üretime girer ve geri toplatılır.Ama harddiskler kalitesiz o anlaşıldı.Çünkü windows puanları bile normalin altında.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Death666

quote:

arkadaşlar harddiskin tak tak diye ses vermesi kronik bir sorundur garantisi bitmiş bi laptop var ise açın içini kulağınızı yapıştırın asla öle bir ses gelmez normal masa üstü bilgisayarlarını açın kapağı dinleyin diski asla disk cat cat diye ses cıkarmaz gırgır vb ses cıkartır buda yazma ve okuma sesidir eğer bir disk cat cat ediyor ise bunu bütün bilgisayarcılara gidin sorun disk kafa vuruyo der ve böle disklerin çoğunluğunun sonu arızayla neticelenir üzülerek sölüyorum ama bende bundan müthiş rahatsızlık duyuyorum bütcemi toparladım zaman bu diskten kurtulucam ama maleseft bu diskide kimseye satamam çünkü cat cat sesi veriyo yani bilgisayarcıların tabiri kafa vuruyo

1600-1700 TL veren adama bunlar koymaz.

http://www.vatanbilgisayar.com/seagate-st_500gb_nb_7200rpm-500gb-2,5-16mb-sata2-7200rpm-notebook-disk/productdetails.aspx?I_ID=38885

http://www.vatanbilgisayar.com/seagate-st_320gb_nb_7200rpm-320gb-2,5-16mb-sata2-7200rpm-notebook-disk/productdetails.aspx?I_ID=36540

ah be dostum ben bu laptopu almak için kameramı foto makinamı elimdeki pc parcalarını herşeyi saattım geriye kalan kısmıda 5 taksitle aldım sadece 150 ytl diski almakla iş bitmiyo laptop firmaya gönderiliyo onlar teknik servis parası alıyo çünkü garantinini korunması için bu şart ölme eşşeğim ölme nerden baksan 250 olur

Laptoplarda harddisk e yapılan müdahaleler garantiyi bozmaz.Hiç korkmadan aç kapağını değiştir hard diski.İçin rahat olsun.

• quote:

Kafa vurma gibi bir durum söz konusu olamaz.O zaman hatalı üretime girer ve geri toplatılır.Ama harddiskler kalitesiz o anlaşıldı.Çünkü windows puanları bile normalin altında.

aynen öle kardeşim disk 5,2 alıyo diğer programlarlada test ettim tj75 laptopumda 5,5 alıyodu disk dandik.Vallahi vatan bilgisayar bana asus firmasının değiştirmesi gerektini söledi ondan öle yazdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Pardus- -- 10 Haziran 2010; 22:57:33 >
  • quote:

quote:

Kafa vurma gibi bir durum söz konusu olamaz.O zaman hatalı üretime girer ve geri toplatılır.Ama harddiskler kalitesiz o anlaşıldı.Çünkü windows puanları bile normalin altında.

aynen öle kardeşim disk 5,2 alıyo diğer programlarlada test ettim tj75 laptopumda 5,5 alıyodu disk dandik.Vallahi vatan bilgisayar bana asus firmasının değiştirmesi gerektini söledi ondan öle yazdım

disk 5,2 değil 5,5 alıyor..

düzeltelim..
  • O zaman sorun halloldu sanırım. İlk mesajımda da bunu söylemiştim zaten. Ne ram ne de hard disk garantiyi bozmaz. 120 lira verip değiştirirsiniz çok rahat bir şekilde. Hemde 500 gb takarsınız...
  • Evet ram ve hard disk e yapılan müdahaleler garantiyi bozmaz.Zaten kapakları ayrı yapılmıştır.Değişim yapılabilsin diye.Ayrıca vidaları yalama yapmazsanız hiçbir servis anlayamaz onu değiştirdiğinizi :)
  • Neyse artık LCD tv testini de ben yazarım buraya. Cumartesi aranıza katılırım kabul ederseniz :D
  • Kesin katılıyorsan ekliyim. Üye ekleme meraklısıyım bende :D:D:D:D
  • Tam kesin değil aradım az önce babamı tamam dedi ama belli olmaz yine ne olacağı :D

Bu arada çok soru sordum ama fan nerden hava alıyor? Fotoğraflarda hava alması için bir yer göremedim.. Yoksa ben mi uyduruyorum hava alma deliği diye bir şeyi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uffuk

O zaman sorun halloldu sanırım. İlk mesajımda da bunu söylemiştim zaten. Ne ram ne de hard disk garantiyi bozmaz. 120 lira verip değiştirirsiniz çok rahat bir şekilde. Hemde 500 gb takarsınız...

açıkçası 1570 lira verdiğim laptop kalkıp biraz daha harcama yapmak çok sinirimi bozar benim..

ben bu laptop u almadan önce araştımadığım lapto kalmadı..

hepsinde muhakkak bir sorun var.. kronik ya da değil.. maalesef 4*4 lük laptop bulamazsınız.. gidin monster alın. kein onda da bir sorun bulursunuz..

bakın acer ın 5740g başlığına. adamlar şimdiden boya dökülmesinden bahsetmeye başladı. gidin toshiba başlaığına, sony başlığana daha neler neler..

bu nedenledir ki bir noktadan sonra bazı şeyleri kabullenmek gerektiğini anlamalıyız. bunlar, kul yapımı. elektronik aletler.. ve bu sorunlar normal. takmayın kafanıza..

size birşey olmasın..

• quote:

Tam kesin değil aradım az önce babamı tamam dedi ama belli olmaz yine ne olacağı :D

Bu arada çok soru sordum ama fan nerden hava alıyor? Fotoğraflarda hava alması için bir yer göremedim.. Yoksa ben mi uyduruyorum hava alma deliği diye bir şeyi?

hava alma derken üflemeyi kastediyorsan sol kenardan.. alttan değil.. caps lock ve esc tuşunun yanına tekabül ediyor..
  • Yok hayır egzos yerini demiyorum.Havayı nerden alıyor? Alttan çekmiyor mu normalde?
  • quote:

Yok hayır egzos yerini demiyorum.Havayı nerden alıyor? Alttan çekmiyor mu normalde?

alttan evet..
  • Hava alma yeri yok :D Ama çıkma yeri var. Bazıalrında alt kasada da delikler olur onu diyorsun sanırım. Ama mecburi birşey değil o :D

@ xweser

ilerde upgrade etmeyi isticeksin. hatta upgrade edince be aklına geliyim, ramler ucuzlayınca 8 gb yapmak isteyeceksin, belki 1 terabyte lık hard disk alacaksın ve en sonunda grafik kartını değiştirceksin... sonra bir bakmışsın satmışssın laptobu :D tabi temiz kullanıp ana kartını yakmazsan. Bu bilgisayar 2011 in sonunda kadar bizi rahat ettiriri. Ama mesela ben upgraden tat alırım :d Zamanı gelince içini açar karıştırım. Çok ısınmaya başlar fanı temizlemek zorunda kalırsını ve buna benzer şeyler. Ben 3 yıl önce 2700 tl civarına aldığım notebookumu mefta ettim mesela :d ana kartı çöktü ve parçaladım aleti :D 3 yıl oldu ama. Onu çalışır halde satsaydım 600 liraya giderdi şu an piyasada ama ben anakartı hariç bütün parçalarını satıyorum şu an ve 400 lira aldım. dikkat edin ana kart dahil değil. Çalışır durumdaki bir ikince el anakart 300 lira civarı eder :D Düşünsenize 3 yıllık bir laptobdan 400 lira , hemde anakartsız . muazzam bir rakam bence :D Neden anlttım bilmiyorum ama diyeceğim o ki, her türlü upgrade edilir bu notebooklar. Zamanı gelince de çok güzel fiyatlara gider. Muhakkak bir parçası başkasının işine yarar. ondan dolayı bu aldığımız notebookun şu an tadını çıkaralım. Gerçekten şu an piyasada alınabliecek en uygun ve perfonmanslı alet bu. ama 2 ay sonra bu değil başla bir notebook olcak.

Yordum siz gece gece ama birden açıldım anlatmak istedim. :D Saygılr hepinize ...

• Yok dimi hava alma yeri :D , bulamadım işte onu.Bir saattir resimlere bakıyorum :D Çoğunda var.Olmaması güzel bişey.İçine toz pislik çekmez.Yumuşak zeminde de kullanılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uffuk

Hava alma yeri yok :D Ama çıkma yeri var. Bazıalrında alt kasada da delikler olur onu diyorsun sanırım. Ama mecburi birşey değil o :D

@ xweser

ilerde upgrade etmeyi isticeksin. hatta upgrade edince be aklına geliyim, ramler ucuzlayınca 8 gb yapmak isteyeceksin, belki 1 terabyte lık hard disk alacaksın ve en sonunda grafik kartını değiştirceksin... sonra bir bakmışsın satmışssın laptobu :D tabi temiz kullanıp ana kartını yakmazsan. Bu bilgisayar 2011 in sonunda kadar bizi rahat ettiriri. Ama mesela ben upgraden tat alırım :d Zamanı gelince içini açar karıştırım. Çok ısınmaya başlar fanı temizlemek zorunda kalırsını ve buna benzer şeyler. Ben 3 yıl önce 2700 tl civarına aldığım notebookumu mefta ettim mesela :d ana kartı çöktü ve parçaladım aleti :D 3 yıl oldu ama. Onu çalışır halde satsaydım 600 liraya giderdi şu an piyasada ama ben anakartı hariç bütün parçalarını satıyorum şu an ve 400 lira aldım. dikkat edin ana kart dahil değil. Çalışır durumdaki bir ikince el anakart 300 lira civarı eder :D Düşünsenize 3 yıllık bir laptobdan 400 lira , hemde anakartsız . muazzam bir rakam bence :D Neden anlttım bilmiyorum ama diyeceğim o ki, her türlü upgrade edilir bu notebooklar. Zamanı gelince de çok güzel fiyatlara gider. Muhakkak bir parçası başkasının işine yarar. ondan dolayı bu aldığımız notebookun şu an tadını çıkaralım. Gerçekten şu an piyasada alınabliecek en uygun ve perfonmanslı alet bu. ama 2 ay sonra bu değil başla bir notebook olcak.

Yordum siz gece gece ama birden açıldım anlatmak istedim. :D Saygılr hepinize ...

ben upgrade sevmem. zaten upgrade yapmamak için aldım bu laptop u..

disk almam. harici harddisk i tercih ediyorum..

aslında bu laptop bile fazla bana.. çok oyun oynayan biri değilim. neyime benim 5730.. Allah akıl fikir versin bana.. :)

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.