Şimdi Ara

||| ASUS N61JA-JX114V ve ASUS N61JA-240DV KULLANICILARI ||| 104 ÜYE (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.848
Cevap
13
Favori
290.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mert!!

arkadaşlar bu modelin bi altı gelmiş bimekse Asus N61JA-240DV 1600 kusür sizce nasıl

1 tane falan gelmişti galiba bimekse bi kaç saat önce baktığımda ürün vardı şimdi yok :S
  • uffuk, beni de ekle istersen ;)

yeni test, yükledim ve hemen ekran görüntüsü aldım.

split second demo

http://img227.imageshack.us/gal.php?g=splitseconddemo20100607x.jpg
  • Merhabalar arkadaşlar,

Bir notebook almak istiyorum, araştırdım biraz, seçeneklerimi 2 ye indirdim...

İkiside Asus, aralarındaki en önemli fark birinin i5 birinin i7 işlemcili olması... i5 olan kulübünüzün notebooku sanırım...

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-n61ja-jx114v-n61ja-core-i5-430m-2.26ghz.-4gb-320gb-16hd-sl-cam-bt-1024mb-hd5730-dvdrw-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=45522

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-n61jq-jx050v-n61jq-core-i7-720qm-1.6ghz-4gb-640gb-16hd-sl-cam-bt-1024mb-hd5730-dvdrw-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=45230

Fakat, aralarında 588 lira fark var. Bu fark sadece işlemci farkı olmasa da beni ilgilendiren tek şey bu şimdilik.. Mesela HDD leri de farklı ama ben bunlardan hangisini alırsam alayım, 7200Rpm lik HDD alıp takacağım... Birde ayrıca sanırım usb 3.0 var, ama onu ne zaman kullanmaya başlarız Allah bilir...

bilgisayarı günlük işlemler dışında;
    * Oyun (TV ye HDMI ile bağlanıp da oynamak istiyorum.)
    * Programlama (.Net, SQL Mng., Java... programlama ortamlarında çalışmak.. Visual Studio da sıkıntı yaşamamak istiyorum)
    * Yüksek Çözünürlüklü film izleme (Full HD T.V.'ye görüntü(720 yada 1080P'lik .mkv, bluray v.s.) aktarımı)

işlemlerini sorunsuz yapmak istiyorum.

Gönlüm i7 li olandan yana fakat sadece işlemci için 600 lira fark vermek pek mantıklı gelmiyor.

Sorum, bu işlemci bana 600 liralık fark yaratır mı? yoksa bu işlemler için i5 li olan makina yeterli olur beni idare eder mi? 600 liramı bu işlemleri yaparken beni çok da etkilemeyecek bir fark için mi yoksa ciddi bir fark için mi vereceğim...

Teşekkürler...

• ikisinde de usb 3.0 var zaten.
    core i5430 ile core i 7 720 arasında baya fark var. Burada senin ne kadar bütçen olduğu önemli.
  • o saydığın işlemler için i7 işlemciye ihtiyacın yok, i5 de oldukça işini görür. i7 ve i5 arasındaki asıl fark eğer çizim ve rendering işlemleri yapıyorsan ortaya çıkar(ki bu durumda kesinlikle masaüstü bilgisayar öneririm) yoksa 600 liraya değmez bence.

Düzeltme: eksik kelime.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altugaaa -- 8 Haziran 2010; 11:06:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: unhappyboy

ikisinde de usb 3.0 var zaten.
    core i5430 ile core i 7 720 arasında baya fark var. Burada senin ne kadar bütçen olduğu önemli.

Aslında bütçede bir sıkıntı yok. Sadece işime yaramayacak bi şeye para vermek istemiyorum...
  • vatanbilgisayarda yüzde 20 indirim yaptırabilirim.(peşin almak koşulu ile)

pm den ulaşabilirsiniz

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-n61ja-jx114v-n61ja-core-i5-430m-2.26ghz.-4gb-320gb-16hd-sl-cam-bt-1024mb-hd5730-dvdrw-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=45522

indirim 2000TL üzerinden uygulanacak. 1600TL ye gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mechatronik -- 8 Haziran 2010; 13:44:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~SERKAN~

quote:

Orijinalden alıntı: unhappyboy

ikisinde de usb 3.0 var zaten.

Aslında bütçede bir sıkıntı yok. Sadece işime yaramayacak bi şeye para vermek istemiyorum...

Bence 600 lira çok yüksek bir mebla. O uygulamalar için işine yarayavağını pek düşünmüyorum. i5 çok rahat işini görür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: frddrst

quote:

Orijinalden alıntı: mert!!

arkadaşlar bu modelin bi altı gelmiş bimekse Asus N61JA-240DV 1600 kusür sizce nasıl

1 tane falan gelmişti galiba bimekse bi kaç saat önce baktığımda ürün vardı şimdi yok :S

aynen öle sayılı gelmiş 2 saatte almışlar hepsini
  • Peynir ekmek gibi gidiyor demek bizim notebook
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

vatanbilgisayarda yüzde 20 indirim yaptırabilirim.(peşin almak koşulu ile)

pm den ulaşabilirsiniz

selam ben yararlanmak istiyorum. fakat PM yollayamıyorum. Telefon onayı istiyorlar.

Nasıl yararlanabilirim acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uffuk

Peynir ekmek gibi gidiyor demek bizim notebook

uygun bişey bulsak da bi ekmek arası da biz yesek
  • quote:

Orijinalden alıntı: ciyaezim

quote:

pm den ulaşabilirsiniz

selam ben yararlanmak istiyorum. fakat PM yollayamıyorum. Telefon onayı istiyorlar.

gerekli açıklamayı mail gönderdim

• quote:

Orijinalden alıntı: frddrst

quote:

Orijinalden alıntı: uffuk

Peynir ekmek gibi gidiyor demek bizim notebook

uygun bişey bulsak da bi ekmek arası da biz yesek

aynen öle :D
  • Ben aldığımda 2100 idi her yerde. 1800 e aldım. Şimdi her yerde 1800 millet 1600 almak istiyor :D Piyasa da kalmıcak alet sonra görceksiniz gününüzü :D
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ciyaezim

quote:

pm den ulaşabilirsiniz

gerekli açıklamayı mail gönderdim

Simdi bu klubun sahiplendigi bilgisayar vatan bil.de 1765Tl.hala gecerlimidir bu? Ayrica nasil alinca yuzde20 indirim aliyoruz?haa birde indirimi vatancard fiyatindan mi yoksa vatancard olmayan kisimdan aliyoruz?

• Arkadaşın elinde indirim var sanırım. Herkes için geçerli birşey değil . Sitede world kart için özel indirim var. Zaten vatan da hep vardır bu indirim. ama sadece worl carda.
  • Bende world card var.yasasin indiriim!!!
  • Haydi vatana o zaman
  • ürün bugun elime geçti, belli bir süre şarj ediyormuyuz, kullanım klavuzunda böle birşey göremedim
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.