Şimdi Ara

||| ASUS N61JA-JX114V ve ASUS N61JA-240DV KULLANICILARI ||| 104 ÜYE (337. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.847
Cevap
13
Favori
290.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Zuckuss

quote:

Orijinalden alıntı: bozcan

Sabah kalktım belki açılır umuduyla bastım açıldı laptop. Sanırım parçalar üzerindeki sıvı kurudu. Birde laptopu sökeyim anakartı çıkarayım dedim çok karmaşık çıkaramadım.

Kapali bir kutuya pirinc doldur laptopu koy nemini iyice ceksin paslanmasin

Öyle bardak içinde su dökülmedi aslında hocam, çaydanlık demliğinin altındaki buharlaşıp yoğunlaşan damlalardan dökülmüş. Makine zaten çok sıcak nem kalmamıştır diye düşünüyorum aslında.
  • bendeki asus n61ja son 2-3 aydır özellikle firefox-chrome ile web sayfalarında beyaz ağırlıklı sitelere girdiğimde veya
    windows ta resim "önizleme"de iken zaman zaman alttaki resimdeki gibi kareler meydana getiriyor 10-15dk sonra
    ekranda bir donma olup "görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu, amd driver görüntü
    sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu
    " diye popup çıkıp düzeliyor ama nadiren de olsa
    sistemi kilitliyor ancak reset attıktan sonra düzeliyor, win8 denediğimde ise bu tip aksaklık olup daha sık sistem kitleniyordu

şu an eski driverlarından yükledim bir aydır (çok şükür) sorun çıkmadı, merak ettiğim sorun sadece driverla mi ilgili
    yoksa ekran kartı artık donanımsal olarak bozulma sinyalleri mi veriyor, satıp i7 almayı düşünüyorum ama eğer donanımı
    bozulmaya başladıysa da bunu bilmem/bildirmem lazım ki alacak kişiye haksızlık olmasın; bilsin de almazsa almasın.

tüm cevaplara peşinen teşekkürler
     ||| ASUS N61JA-JX114V ve ASUS N61JA-240DV KULLANICILARI ||| 104 ÜYE

• 14.4 deneyen var mı?
  • quote:

Win 8.1 aşırı sorunlu.
    Şuan Sandisk Ultra Plus SSD takılı halde Win 7 de açılış hızı 10sn altında. O da masaüstünü görene kadar. Masaüstünü görünce anında kendine geliyor bilgisayar.
    O 5400'lük Scorpio Blue'nun sesi ve sıcaklığı olmadığı için (fan da rahatladı) aşırı sessiz bir sekilde CS:GO oynayabiliyorum. En az 5 sene daha götürür bu laptop beni. Şuan merak ettiğim konu ise cd yerine 2. Hdd yi takmak. Yapan oldu mu?

kardeşim ben yapyım yıllar oldu hatta. Halen kullanıyorum. 60 gb ssd cd rom yerine de 500 gb hdd taktım kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teshub

anakart bulamadığımdan tamir ettiremedim. benim de canıma tak etti dellin 7537sini aldım. asus yatıyor çantada ilerde bulursam ucuza anakart takar taktırır memlekete yollarım.bizimkiler de desktoptan kurtulur. en azından salondan mutfağa getirip görürebilirler makineyi.

kardeşim klavyeni satın alabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbiceman

quote:

anakart bulamadığımdan tamir ettiremedim. benim de canıma tak etti dellin 7537sini aldım. asus yatıyor çantada ilerde bulursam ucuza anakart takar taktırır memlekete yollarım.bizimkiler de desktoptan kurtulur. en azından salondan mutfağa getirip görürebilirler makineyi.

Hocam klavye arıyorsan ben gittigidiyordan almıştım 30tl'ye idare ediyor
  • fbiceman kullanıcısına yanıt
    hocam makineyi tamir ettirmenin yolunu arıyorum bulamazsam da parça parça satacağımı çok düşünmüyorum açıkçası
  • quote:

quote:

quote:

Alttan aydinlatmali klavye takabiliyor muyuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Alttan aydinlatmali klavye takabiliyor muyuz?

Bende taktım kafaya o işi bir daha ki laptopda led aydınlatmalı alıcam

• Zaten yeni laptoplarin cogunda, hele Asuslarin hepsinde var. Hemde gercekten cok kaliteli kasalar var Asus'ta.
    Ama ben bu laptopa eklemek istiyorum o ozelligi. Ilk goz agrim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: avci26

bendeki asus n61ja son 2-3 aydır özellikle firefox-chrome ile web sayfalarında beyaz ağırlıklı sitelere girdiğimde veya
    windows ta resim "önizleme"de iken zaman zaman alttaki resimdeki gibi kareler meydana getiriyor 10-15dk sonra
    ekranda bir donma olup "görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu, amd driver görüntü
    sistemi kilitliyor ancak reset attıktan sonra düzeliyor, win8 denediğimde ise bu tip aksaklık olup daha sık sistem kitleniyordu

şu an eski driverlarından yükledim bir aydır (çok şükür) sorun çıkmadı, merak ettiğim sorun sadece driverla mi ilgili
    yoksa ekran kartı artık donanımsal olarak bozulma sinyalleri mi veriyor, satıp i7 almayı düşünüyorum ama eğer donanımı
    bozulmaya başladıysa da bunu bilmem/bildirmem lazım ki alacak kişiye haksızlık olmasın; bilsin de almazsa almasın.

bilen yok galiba

neyse driver'ı eski dirverlar değiştirdiğimden beri şimdilik sorun yok

demekki fiziksel bir arıza yok gibi,

yinede uzman/tecrübeli kişilerin yorumları çok makbule geçerdi

• @avci26
    Ayni sorun bende de vardi 2 yil once. Sari, mor karisik renkte. Cok canimi skmisti hemen yollamistim garantiye. Ekran karti sorunlu diye not dusmustum. Bana yanlis hatirlamiyorsam ana karti degistirdik demislerdi. O gun bugundur sorun olmadi. Garanti varsa yolla hocam 1 haftada cozerler.

Gelelim benim soruma. Laptop cok isinmaya basladi garantisi de bittigi icin gonderemiyorum. Ici cok karisik, macun yenilemesi ve fan temizligi yapicam. Internette hic adim adim bizim laptopun nasil temizlendigini gosteren bi site var mi ? Aradim taradim bulamadim bi turlu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scorpioleo

@avci26
    Ayni sorun bende de vardi 2 yil once. Sari, mor karisik renkte. Cok canimi skmisti hemen yollamistim garantiye. Ekran karti sorunlu diye not dusmustum. Bana yanlis hatirlamiyorsam ana karti degistirdik demislerdi. O gun bugundur sorun olmadi. Garanti varsa yolla hocam 1 haftada cozerler.

Gelelim benim soruma. Laptop cok isinmaya basladi garantisi de bittigi icin gonderemiyorum. Ici cok karisik, macun yenilemesi ve fan temizligi yapicam. Internette hic adim adim bizim laptopun nasil temizlendigini gosteren bi site var mi ? Aradim taradim bulamadim bi turlu.

Hocam çok kolay ben 6 ay da bir yapıyorum fan tarafını temizliyorum yoksa ısınıyor. Hava çıkamıyor.
    Önce söyleyeyim alt kapağı açacağız. Ram işlemci fan önümüze gelecek. Fan'ı tutan 2 vida olması lazım. Bunları söküp birde fana güç veren kabloyu da sökeceğiz. Fan ile hava filtresi ( tam olarak adı bu mu bilmiyorum :)) arasında yapışkan birde bant var onuda sökebilirsiniz. Sonra o hava fitresi olan yer muhtemelen tıkanmıştır onu temizleyince makine baya rahatlıyor.

• arkadaşlar bendede yeni bir sorun çıktı format attım pc ye her şey güzel kuruldu açıldı programlarını yükledim ekran kartını falan sonra ekran kartı sürücüsünü güncelleştirmek isterken ekran birden gitti bu neden olabilir yeni ekran kartı sürücüsü yükleyemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkprince

arkadaşlar bendede yeni bir sorun çıktı format attım pc ye her şey güzel kuruldu açıldı programlarını yükledim ekran kartını falan sonra ekran kartı sürücüsünü güncelleştirmek isterken ekran birden gitti bu neden olabilir yeni ekran kartı sürücüsü yükleyemiyorum.

Ben en son 13.4 kurabildim. Daha sonrası sorun çıkarıyordu. 13.4'ü kurarken de ekran ışıkları gitti. Driver kurulduğuna kanaat getirince kendim yeniden başlatmıştım sanırım. Sende de ekran ışıkları gidiyordur muhtemelen çok dikkatli bakarsan ekranı kısmen görebilirsin.
  • quote:

quote:

bendeki asus n61ja son 2-3 aydır özellikle firefox-chrome ile web sayfalarında beyaz ağırlıklı sitelere girdiğimde veya

bilen yok galiba

neyse driver'ı eski dirverlar değiştirdiğimden beri şimdilik sorun yok

demekki fiziksel bir arıza yok gibi,

yinede uzman/tecrübeli kişilerin yorumları çok makbule geçerdi

hocam bu sorun bende laptopu aldigim gunden beri var. 3 yil falan oldu... 2 sefa servise goturdum donanimsal ariza yok yazilimsal dendi. ben linuxte de ayni problemi yasadim, laptopu aldiginsa windows 7 mi ne kuruluYdu problem vardi 8e gecmistim devam ediyordu 8.1e gectim hala devam ediyor. windows icerisinde gezinirken de ekran gokkusagi gibi olup kilitleniyor, ama taktik gelistirdim tam o sirada ctrl alt del yapinca duzeliyordu guc ayarlarindan performansi degil de tam zittini secersen problem kalkiyor. (tabi tam emin degilim kafayi yedirtti bu gpu bana)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: turkprince

arkadaşlar bendede yeni bir sorun çıktı format attım pc ye her şey güzel kuruldu açıldı programlarını yükledim ekran kartını falan sonra ekran kartı sürücüsünü güncelleştirmek isterken ekran birden gitti bu neden olabilir yeni ekran kartı sürücüsü yükleyemiyorum.

Ben en son 13.4 kurabildim. Daha sonrası sorun çıkarıyordu. 13.4'ü kurarken de ekran ışıkları gitti. Driver kurulduğuna kanaat getirince kendim yeniden başlatmıştım sanırım. Sende de ekran ışıkları gidiyordur muhtemelen çok dikkatli bakarsan ekranı kısmen görebilirsin.

hocam bu kenardaki led ışıklar yanıyor ama ekranda hiçbişey yok simsiyah pc normal çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor.

• turkprince kullanıcısına yanıt
    13.4 driveri kur hocam o zaman.
  • quote:

tamam hocam bi deneyelim bakalım görüntü giderse tekrar format atmak zorunda kalıcam
  • quote:

Kardeş çok sağolasın 13,4 sürücüsünü sorunsuz yükledim gayet iyi çalışmakta suan
  • 
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.