Şimdi Ara

||| ASUS N61JA-JX114V ve ASUS N61JA-240DV KULLANICILARI ||| 104 ÜYE (325. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.848
Cevap
13
Favori
290.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dreamboi

quote:

Orijinalden alıntı: bozcan61

quote:

Orijinalden alıntı: dreamboi

Bişi sorucam arkadaşlar..Bildiğiniz gibi laptopta ati radeon hd 5730 ekran kartı var...sürücü güncellemelerinide düzenli yapıyorum fakay oyun oynarken nerdeyse tüm oyunlarda 3 4 dakikada bir kısa süreli kasmalar inanılmaz yavaşlamalar oluyor.sonra düzeliyor 3 4 dak.sonra yine kasıyor..Bunu yaşayan tek kişinin ben olduumu sanmıyorm sadece..aynı sorunu yaşayıp çözmüş olan arkadaşlar varsa banada yardımcı olursanız sevinirim....

vardı böyle sorunlar hatırlıyor gibiyim ilk sayfalarda! HDD ye bağlamıştık galiba ben sahsen değiştirdim çoğu kişi gibi wd 320gb 7200rpm aldim şu an da bir sorun yok.

senin HDD 5400rpm laptopla gelen mi?

işletim sistemi ile ilgilide olabilir, gereksiz programları silmeyi deneyebilirsin ben ilk zamanlarda cs 1.6 da bir sorun yaşamıştım bir program ile ilgiliydi kaldırdım gitti.

evet laptopla aldığım harddisk duruyor..ama ben hdd yle ilgili bir sorun olacağını hiç düşünmedim ya..çünkü uzun bir süre sorunsuz oynadım oyunları..son zamanlarda başladı bu sorun..oyun oynamaktan soğuttu beni..sorunu çözebilmiş yaşamış birisi varsa çok sevinicem

Hocam bunun nedeni büyük ihtimal laptop çok ısınıyor programla test et bakalım sıcaklıkları aynısı benim laptop çok ısınıyorken olmuştu.
    http://forum.donanimhaber.com/m_55926260/tm.htm bu konuya yorum yapmışım takılma olayını. Daha sonra teknik servise vermiştim halletmişlerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scorpioleo -- 7 Ağustos 2012; 1:26:37 >

• Merhaba, şöyle bir sorun yaşıyorum: video linki

Ekran kartı sürücüsünü güncelleştirmeyi denedim. Ayrıca harici bir monitör ile denediğimde sorun yaşamadım.
    (MODEL: N61JA-JX119R)

Benzer sorun yaşayan var mı??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cc.ali -- 12 Ağustos 2012; 13:36:38 >
  • daha önce yazmış olduğum soruya hiç cevap veren olmamışşşş.. acaba bu konuda hiç sorun yaşan yokmu..... dijital imza kod52.... hatası... lütfen yardım.............
  • quote:

Orijinalden alıntı: pusat1915

daha önce yazmış olduğum soruya hiç cevap veren olmamışşşş.. acaba bu konuda hiç sorun yaşan yokmu..... dijital imza kod52.... hatası... lütfen yardım.............

ilk defa duydum bu hatayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pusat1915

daha önce yazmış olduğum soruya hiç cevap veren olmamışşşş.. acaba bu konuda hiç sorun yaşan yokmu..... dijital imza kod52.... hatası... lütfen yardım.............

okudum sorunu ilk defa görüyorum böyle bir sorun :(
    yeni hdd'de de aynı sorunları vermesi sorunun hdd de olmadığı ihtimalini düşündürüyor ama sorunda hdd den geliyor gibi duruyor :(
    aklıma birşey gelmedi
  • Arkadaslar merhaba. Ben de bu urunu 2 ,5 senedir kullaniyorum hatta ilk mesajlarda da yorumum bulunuyodur. DH'yi okuyarak aldim. Bilgisayarin su ana kadar masrafi 180 lira o da benim yuzumden, harddiskini kirmistim sinirlenip. Ama ne yazik ki dun ekrani tutan mandallardan teki kirildi nasil yaptiririz, ne kadar tutar, sizin basiniza da geldi mi? Tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: azeroth16

Arkadaslar merhaba. Ben de bu urunu 2 ,5 senedir kullaniyorum hatta ilk mesajlarda da yorumum bulunuyodur. DH'yi okuyarak aldim. Bilgisayarin su ana kadar masrafi 180 lira o da benim yuzumden, harddiskini kirmistim sinirlenip. Ama ne yazik ki dun ekrani tutan mandallardan teki kirildi nasil yaptiririz, ne kadar tutar, sizin basiniza da geldi mi? Tesekkurler.

menteşeleri kıran oldu diye hatırlıyorum baya

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/asus-n61ja-kaliteli-mentese-hinges-54884045 bu gibi satıcılar var bi araştırın derim

• Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 hafta önce benim sağ menteşem kırıldı. Kısıklı'daki servise götürdüm bilgisayarı. 1 hafta sonra 100 lira malzeme+70 lira servis bedeli olarak 170 lira fiyat verdiler. Bilgisayarımın garantisi biteli yaklaşık 5-6 ay oluyor. Parayı ödedim ve geçtiğimiz pazartesi bilgisayarım için değişim raporu çıkarıldı. Bu raporla faturanızla bilgisayarı aldığınız yere gidip yeni bir bilgisayar alabilirsiniz dendi. Kaymakamlıktaki tüketici heyeti ile de görüştüm ve para iadesi alabileceğim de söylendi. Şimdi elimdeki raporla Vatan'dan para iadesi isteyeceğim. Bakalım ne cevap verecekler.

Bu arada raporun 15 günlük süresi var. 15 gün içinde işlem görmesi gerekiyor. Servisteki elemanlarla görüştüğümde yedek parçasının olmadığı için değişim hakkı kazandığım, bilgisayarın da incelenmek için yurt dışına gönderileceğini söylediler. Aynı sorunu yaşayan varsa kesinlikle yetkili servise gitsin. Hiç çıkma parçalarla falan uğraşmayın. 170 liraya yepyeni ve garantili bir bilgisayar alma şansınız olur.

• Değişim raporu neden ve nasıl çıktı anlayamadım
  • Sağ menteşe kırıldı ve yedek parçası olmadığı için değişim raporu verildi.

Aşama aşama anlatırsam:
    Bilgisayarın sağ menteşesi kırıldı ve servise götürdüm.
    1 hafta sonra garantisi bittiğinden dolayı 170 lira fiyat verdiler. Tamir yapılması için onay verdim.
    Bu süreçte tamir işlemlerini internetten takip ettim. Ürün hazır denilince servise gittim.
    Ben bilgisayarımı almayı beklerken, yedek parça olmadığını ürünün incelenmek için yurt dışına gönderileceğini ve verdikleri değişim formuyla satın aldığım yerden yeni bir bilgisayar alabileceğim söylendi. (Faturanızın duruyor olması lazım yeni bilgisayar veya para iadesi alabilmeniz için). Şansıma şarj adaptörü yanımdaydı ve onu da teslim ederek değişim raporu aldım. RMA olarak da geçer bu raporun adı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabradres -- 14 Eylül 2012; 15:37:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabradres

Sağ menteşe kırıldı ve yedek parçası olmadığı için değişim raporu verildi.

Aşama aşama anlatırsam:
    1 hafta sonra garantisi bittiğinden dolayı 170 lira fiyat verdiler. Tamir yapılması için onay verdim.
    Bu süreçte tamir işlemlerini internetten takip ettim. Ürün hazır denilince servise gittim.
    Ben bilgisayarımı almayı beklerken, yedek parça olmadığını ürünün incelenmek için yurt dışına gönderileceğini ve verdikleri değişim formuyla satın aldığım yerden yeni bir bilgisayar alabileceğim söylendi. (Faturanızın duruyor olması lazım yeni bilgisayar veya para iadesi alabilmeniz için). Şansıma şarj adaptörü yanımdaydı ve onu da teslim ederek değişim raporu aldım. RMA olarak da geçer bu raporun adı.

hocam menteşe kırıldı derken benimde sol menteşe gitti ama içindeki metal parca değil sadece üstündeki plastik kısım ekran acıkken sorun yok ancak kapatınca sorun oluyor

sizin metal parcada mi kırıldı merak ediyorum benimki gibi bir durum varsa istanbula döner dönmez ilk işim kısıklıdaki servise gitmek olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: musert1121

quote:

Aşama aşama anlatırsam:

hocam menteşe kırıldı derken benimde sol menteşe gitti ama içindeki metal parca değil sadece üstündeki plastik kısım ekran acıkken sorun yok ancak kapatınca sorun oluyor

sizin metal parcada mi kırıldı merak ediyorum benimki gibi bir durum varsa istanbula döner dönmez ilk işim kısıklıdaki servise gitmek olacak

Metal parçadan kırıldı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: musert1121

quote:

Aşama aşama anlatırsam:

Metal parçadan kırıldı.

teşekkür ederim ben yinede gidince servise vereceğim

• Arkadaşlar bir sorun yüzünden laptop ı formatladım Tüm driverları eksiksiz yükledim. Ancak ses formattan önceki gibi keskin ve berrak gelmiyor sanki biraz daha boğuk geliyor. Ayarlardan mı bilmiyorum ana ses kısılı olduğu halde bile klasörleri açarken klik sesi çok kulak tırmalıyor. Önceden böyle değildi.. Eski orjinal ses ayarlarını nerden nasıl ayarlayabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ctrlshft

Arkadaşlar bir sorun yüzünden laptop ı formatladım Tüm driverları eksiksiz yükledim. Ancak ses formattan önceki gibi keskin ve berrak gelmiyor sanki biraz daha boğuk geliyor. Ayarlardan mı bilmiyorum ana ses kısılı olduğu halde bile klasörleri açarken klik sesi çok kulak tırmalıyor. Önceden böyle değildi.. Eski orjinal ses ayarlarını nerden nasıl ayarlayabilirim?

SRS yi açtın mı?
  • quote:

quote:

Arkadaşlar bir sorun yüzünden laptop ı formatladım Tüm driverları eksiksiz yükledim. Ancak ses formattan önceki gibi keskin ve berrak gelmiyor sanki biraz daha boğuk geliyor. Ayarlardan mı bilmiyorum ana ses kısılı olduğu halde bile klasörleri açarken klik sesi çok kulak tırmalıyor. Önceden böyle değildi.. Eski orjinal ses ayarlarını nerden nasıl ayarlayabilirim?

SRS yi açtın mı?

açtım hocam. Ses biraz daha akustik gibi birşey oldu. Açıkçası o eski sesi tam ayarlamazsam huzursuz olacağım.

• quote:

quote:

quote:

SRS yi açtın mı?

açtım hocam. Ses biraz daha akustik gibi birşey oldu. Açıkçası o eski sesi tam ayarlamazsam huzursuz olacağım.

valla bende format attım birkaç kere ama ses kalitesi problemi yaşamadım belki yaşadım farkında değilim :)
    aklıma srs den başka bişey gelmiyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

SRS yi açtın mı?

valla bende format attım birkaç kere ama ses kalitesi problemi yaşamadım belki yaşadım farkında değilim :)
    aklıma srs den başka bişey gelmiyor

İlk attığımda hiçbir değişim olmamıştı.. Realtek ayarları, srs, birde windows üzerinden ayarlar var. Hepsini denedim olmadı. Mesela çok sesli şarkılarda sesin dengesi değişiyor.. Neyse alışıncaya kadar devam edeceğiz...

• arkadaşlar bugünlerde sık sık ekranı kapatmaya çalıştığımda yani bilgisayara kapat komutu veripte kapağı kapattığımda hoparlörlerden sert bir çizilme veya sürtmeye benzer bir ses geliyor. her zaman olmuyor ama nedir bir türlü anlayamadım....yardımcı olursanız sevinirim...
  • Benimde webcam çalışmıyor
  • 
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.