Şimdi Ara

||| ASUS N61JA-JX114V ve ASUS N61JA-240DV KULLANICILARI ||| 104 ÜYE (307. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.848
Cevap
13
Favori
290.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 305306307308309
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir kaç ay önce benim laptopta hiçbir sorun yok diye mesaj atmıştım buraya.. Ancak dün gerçekten mi yok nasıl olabilir diye düşünürken batarya çalışma süresine dikkat edeyim bi dedim. 30-35 dk filan çalışıyor. Boşta iken 45 dk 1 saat filan gider herhalde. ona hiç dikkat etmedim.. Hep şarjda kullanırım. o yüzden pek farkedememiştim ama bi ara aklıma gelince bendede sorun olduğunu anladım..Laptobu alalı 1,5 seneden fazla olmuştur. Yapmam gereken birşey var mı ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ctrlshft -- 25 Eylül 2011; 16:51:35 >
  • Garantiye yollayabilirsiniz, bende gönderecem. DEğiştirecekler sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nasozby

Garantiye yollayabilirsiniz, bende gönderecem. DEğiştirecekler sanırım.

Benim kırılan menteşe garantiden tamir ettirilebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasta Adam

quote:

Benim kırılan menteşe garantiden tamir ettirilebilir mi?

Darbe sonucu olmadığını düşünürlerse ki sanmıyorm, evet ettirilebilir.
  • quote:

sorun olmadan bataryayı değiştirirler mi ki?
  • Arkadaşlar bugün götürdüm ve verdim. Yazdırdıgım hatalar şunlardı;
    -Kırılan menteşeler.
    -Çatlayan ön kapak.
    -Ekranın çizgi çizgi olması (daha önce götürdüm driver sorunu dediler hep en güncel driverler yüklü ama hala sorun var)
    -Aşınan touchpad.
    -Yamulan usb girişi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xweser

quote:

sorun olmadan bataryayı değiştirirler mi ki?

Bende şu an sorun var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ctrlshft

Arkadaşlar bir kaç ay önce benim laptopta hiçbir sorun yok diye mesaj atmıştım buraya.. Ancak dün gerçekten mi yok nasıl olabilir diye düşünürken batarya çalışma süresine dikkat edeyim bi dedim. 30-35 dk filan çalışıyor. Boşta iken 45 dk 1 saat filan gider herhalde. ona hiç dikkat etmedim.. Hep şarjda kullanırım. o yüzden pek farkedememiştim ama bi ara aklıma gelince bendede sorun olduğunu anladım..Laptobu alalı 1,5 seneden fazla olmuştur. Yapmam gereken birşey var mı ki?

benim araştırmalarıma göre pc yi prizde kullananlar ortalama 1 haftada bir bataryayı full boşaltıp full doldurmaları ve ondan sonra prizde kullanmaları gerekiyormuş. bu hücrelerin canlı kalmasını sağlıyormuş. ben de pcyi prizde kullanıyorum ve 1-2 haftada bir bataryayı bitirip sonra fullüyorum.batarya ortalama 2 saat gidiyor. şükür bir problemde yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasta Adam

Arkadaşlar bugün götürdüm ve verdim. Yazdırdıgım hatalar şunlardı;
    -Kırılan menteşeler.
    -Çatlayan ön kapak.
    -Ekranın çizgi çizgi olması (daha önce götürdüm driver sorunu dediler hep en güncel driverler yüklü ama hala sorun var)
    -Aşınan touchpad.
    -Yamulan usb girişi.

senin laptop ciddi sikintiliymis. Bu kadar problem yasayan bu kadar kiside bir tek sen ciktin ustad. Uretim hatali olani falan sana denk geldi heralde. Hepimizde var sorunlar da, seninki olumcul cikti.

Benim de batarya aylardir gidik. Daha laptopun 8. ayinda gitti. Hos yeni alsam o da gidecek calisma tarzim yuzunden. Prizden cikaramiyorum. Mouse pad'in de bi tiklamasinda problem var. Baska problem cikmadi sukur.
  • Sıkıntısı olan arkadaşlar servisi gönül rahatlığıyla kullanabilir. Çok hızlı ve ilgili Asus servisi. Mağdur etmeleri olası bile değil sizi. Batarya garantisi 2 senedir üstte soranlar olmuş. Ben gönderdim geçen ay, Bataryayı değiştirdiler misal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdayd

quote:

Orijinalden alıntı: Ctrlshft

Arkadaşlar bir kaç ay önce benim laptopta hiçbir sorun yok diye mesaj atmıştım buraya.. Ancak dün gerçekten mi yok nasıl olabilir diye düşünürken batarya çalışma süresine dikkat edeyim bi dedim. 30-35 dk filan çalışıyor. Boşta iken 45 dk 1 saat filan gider herhalde. ona hiç dikkat etmedim.. Hep şarjda kullanırım. o yüzden pek farkedememiştim ama bi ara aklıma gelince bendede sorun olduğunu anladım..Laptobu alalı 1,5 seneden fazla olmuştur. Yapmam gereken birşey var mı ki?

benim araştırmalarıma göre pc yi prizde kullananlar ortalama 1 haftada bir bataryayı full boşaltıp full doldurmaları ve ondan sonra prizde kullanmaları gerekiyormuş. bu hücrelerin canlı kalmasını sağlıyormuş. ben de pcyi prizde kullanıyorum ve 1-2 haftada bir bataryayı bitirip sonra fullüyorum.batarya ortalama 2 saat gidiyor. şükür bir problemde yok.

Peki bundan sonra haftada bir - iki gün full doldurup, boşaltsam eski formuna geri döner mi? Yoksa artık hücreler açılmaz mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Neytiri

Sıkıntısı olan arkadaşlar servisi gönül rahatlığıyla kullanabilir. Çok hızlı ve ilgili Asus servisi. Mağdur etmeleri olası bile değil sizi. Batarya garantisi 2 senedir üstte soranlar olmuş. Ben gönderdim geçen ay, Bataryayı değiştirdiler misal.

ben devamlı prizde kullanıyorum ve doldur-boşalt yapmıyorum. büyük ihtimalle benimki de az gidiyordur. acep garanti süresi dolmadan göndereyim mi..

belki de garantisi dolmuştur.
  • quote:

quote:

Sıkıntısı olan arkadaşlar servisi gönül rahatlığıyla kullanabilir. Çok hızlı ve ilgili Asus servisi. Mağdur etmeleri olası bile değil sizi. Batarya garantisi 2 senedir üstte soranlar olmuş. Ben gönderdim geçen ay, Bataryayı değiştirdiler misal.

ben devamlı prizde kullanıyorum ve doldur-boşalt yapmıyorum. büyük ihtimalle benimki de az gidiyordur. acep garanti süresi dolmadan göndereyim mi..

Benim pil 15 dakika kadar gidiyordu, pilin üstünde çarpı işareti çıkmadan gönderirseniz değiştireceklerini zannetmiyorum. 2 senesi dolmaz daha çıkalı 1.5 sene civarı oluyor bu modeller sanırım.

• Benimkinede çarpı işareti geldi.. Simgeye tıklayınca pilim bittiğinde değişim için beni uyar kutusu çıkıyor.. sanırım değiştirme varkti geldi.
  • menteşe bende de kırıldı ücretsiz tamir ettiler hem de garanti süresi dolmuştu cihazın. 2 senenin dolmasına 3 hafta kala da bataryamı değiştirmişlerdi. asus servisi muhteşem.
  • quote:

quote:

haziran 2012 de doluyor garantisi benimkinin. ya da mayis 2012'de. Laptop piyasaya cikali 2 sene olmadi ki, burada kimsenin 2 yillik garantisi dolamaz. Piyasaya cikmadan almis olmaniz lazim.

• quote:

Orijinalden alıntı: frddrst

menteşe bende de kırıldı ücretsiz tamir ettiler hem de garanti süresi dolmuştu cihazın. 2 senenin dolmasına 3 hafta kala da bataryamı değiştirmişlerdi. asus servisi muhteşem.

-Lcd değişti ön kapak değişti
    -Menteşeler değişti
    -Touchpad değişti

Helal olsun asus servisine :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: GrkmAdr

quote:

quote:

haziran 2012 de doluyor garantisi benimkinin. ya da mayis 2012'de. Laptop piyasaya cikali 2 sene olmadi ki, burada kimsenin 2 yillik garantisi dolamaz. Piyasaya cikmadan almis olmaniz lazim.

yanlış hatırlamışım demek ki . bu aralar dalgınlık var kusura bakmayın

• Merhabalar,

Ram upgrade konusunu bugünlerde bende düşünüyorum. (şöyle bir ilan var hatta)
    Hali hazırda üzerinde bulunan ram'ler ne markaydı tam hatırlamıorum ama , uyup uymadığına bakmak lazım.

Dolar kurunu ve dolayısıyla SSD fiyatlarını görünce, keşke o zaman 7.2k rpm'ler yerine SSD alsaydık diye düşünüyorum ama iş işten geçti

İyi forumlar.

Saygılarımla,
    Mert ŞENER

• quote:

Orijinalden alıntı: MertSener

Merhabalar,

Ram upgrade konusunu bugünlerde bende düşünüyorum. (şöyle bir ilan var hatta)
    Hali hazırda üzerinde bulunan ram'ler ne markaydı tam hatırlamıorum ama , uyup uymadığına bakmak lazım.

Dolar kurunu ve dolayısıyla SSD fiyatlarını görünce, keşke o zaman 7.2k rpm'ler yerine SSD alsaydık diye düşünüyorum ama iş işten geçti

İyi forumlar.

Saygılarımla,
    Mert ŞENER

bence ssd ler şu aralar ucuzlamaya başladı.Aşağıdaki 120 gb lık ssd 471 tl.

http://www.vatanbilgisayar.com/Solid%20State%20Disk/ocz-agt3-25sat3-120g-120gb-agility-3-serisi-sata-3.0-ssd-(525mb-okuma-500mb-yazma)/productdetails.aspx?I_ID=56519

• 
Sayfa: önceki 305306307308309
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.