Şimdi Ara

||| ASUS N61JA-JX114V ve ASUS N61JA-240DV KULLANICILARI ||| 104 ÜYE (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.848
Cevap
13
Favori
290.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Full HD tv var.Alıcam sanırım iyice kafama yattı.HP yi de servise göndericem nasılsa tamir etmezler ve paramı geri alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Death666

Hp yi beklemeyin derim.Neden derseniz.

1- Ekran kartı 5650 geliyor.Saat hızları az.Performansı biraz daha az.
    2- Hp nin ısınma sorunu.Adamlar istedikleri kadar uğraşsın ısınma sorununu halledemezler.

Avantajı :

1- sabitdisk 7200 rpm geliyor

bu asusta sabit disk 5400 yerine 7200 olsaydı ztn bomba olcaktı..kullananlar farkını hissedio
  • Alınca bir de 7200 lük disk alırım.Isınma sorunu da yok.Baya götürür beni.
  • 100 lira verin takin 7200 luk o zaman nasil olsa 3 sene kullaniyoruz ortalama bi laptopu. Masraf bile sayilmaz. Masaustu pc de sirf 2 ekran kartini elimden cikarirken 800 tl zarar ettim gecen sene ben. Bi de anakart islemci monitor vs onlari dusunun.. Neyin hesabini yapiyosunuz ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: özgün

arkadaşlar 1,496-TL ye maximum kart 6 taksit aldım.

hayırlı uğurlu olsun.

umarım kazasız, belasız, arızasız kullanırız.

darısı bütün arkadaşların başına.

saygılar.

nereden aldın bende peşindeyim laptopun
  • Arkadaşlar mrb.bende n61ja var.Bugun bıos 211 güncellemesini biosun içindeki programla gülcelleme yaptım.(wındowsta degil).Biosu güncelledi ve bilgisayar kapanacak dedi.Bilgisayar kapandı ve 3-4 saniye bekledim bilgisayar açılmadı.power tuşuna bastım fakat yine açılmadı.şarj cihazını çıkarttım,şarj ışıgı sönmedi bende bataryayı çıkarttım.şimdi bilgisayar açılmıyor.şarj cihazını takdıgımda şarj ışıgıda yanmıyor.power tuşuna bastıgımda bilgisayar hiç elektrik vermiyor hdd ye v.s.bu konu hakkında bilgisi olan varmı acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gamblerbarbo

quote:

hayırlı uğurlu olsun.

saygılar.

yardım eden yok mu ya?
  • arkadaşlar sormayın başıma geleni..

sordunuz varsaydım..

bu sabah yatağımda laptop keyfi yapayım dedim..

neyse açtım bizim yavruyu.. baktım sol köşede leke var.. sildim iyice.. leke hala orada..

sonra jeton düştü. bir adet ölü pikselim var.. tabii gıcık oldum.. hemen ölü piksel kontrolü yaptım. yaşasın 3 adet daha varmış.. oldu mu 4 adet..

koştur koştu vatan bostancıya.. neyse kontrol ettiler.. aslında 2 adet i tam ölmemiş. yaşıyordu. yamuk yapmalarından endişe ettim. biliyorsunuz 3 den az olanlarda değişim yok.

neyse değişim verildi.. ellerinde bir adet kalımıştı. kaptım hemen. tabii kurulumu yaptım ve hemen orada ölü piksel kontrolü yaptım.. ve süpriz.. koskocaan bir adet daha piksel.. tabii almadım. ellerinde de kalmadı.. neyse değişim kartı verdiler..müsait bir zaman da başka bir mağazalarıdan alacağım..

bu arada asus da bir yetkili orada idi ve bu modelin peynr ekmek gibi gittiğini sabahtan beridir 5 adet atıldığını söyledi. tabii ölü piksel çıktığında yanımda değildi. fırçayı atacaktım..

aslında değişim yerine para iadesi de alabilirdim. böylece bimeksin kampanyasını bekleyip belki 1496 ya alabilirdim ama açıkçası bir ölü piksel çıkarsa bimeksde değişim olmayacağından vatandan kontrol edip 1569 a almayı terch ederim dedim ve değiş kuponu almaya karar verdim. bir adet ölü piksel benim çok huzursuz eder beni..

neyse paylaşmak istedim.

yeni kullanıcılara hayırlı olsun bu arada..

son bir not. eğer vatandan ev-araba katılım kartı almamış olsa idik çanta hakkımız olacakmış. bunu öğrendim. alırken söyleselerdi çantayı tercih ederdim..

@ gamblerbarbo

bimeksde dün akşam kampanya oldu. orada ki fiyat o.. nerdeyse 2 haftadır bu tip bir kampanya var. akşam 9 dan sabah 9 a kadar sürüyor. tüm notebooklarda %25 indirim oluyor.. belki bugünde olur.. takip edin bimeksi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xweser -- 12 Haziran 2010; 16:31:19 >

• yani gece yarısı falan sipariş çekmek mi gerekiyor indirim için?
  • quote:

yani gece yarısı falan sipariş çekmek mi gerekiyor indirim için?

evet.. saat 9 dan sonra başlar..

her zaman yapmıyorlar..

takip etmelisiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: xweser

arkadaşlar sormayın başıma geleni..

sordunuz varsaydım..

neyse açtım bizim yavruyu.. baktım sol köşede leke var.. sildim iyice.. leke hala orada..

sonra jeton düştü. bir adet ölü pikselim var.. tabii gıcık oldum.. hemen ölü piksel kontrolü yaptım. yaşasın 3 adet daha varmış.. oldu mu 4 adet..

koştur koştu vatan bostancıya.. neyse kontrol ettiler.. aslında 2 adet i tam ölmemiş. yaşıyordu. yamuk yapmalarından endişe ettim. biliyorsunuz 3 den az olanlarda değişim yok.

neyse değişim verildi.. ellerinde bir adet kalımıştı. kaptım hemen. tabii kurulumu yaptım ve hemen orada ölü piksel kontrolü yaptım.. ve süpriz.. koskocaan bir adet daha piksel.. tabii almadım. ellerinde de kalmadı.. neyse değişim kartı verdiler..müsait bir zaman da başka bir mağazalarıdan alacağım..

bu arada asus da bir yetkili orada idi ve bu modelin peynr ekmek gibi gittiğini sabahtan beridir 5 adet atıldığını söyledi. tabii ölü piksel çıktığında yanımda değildi. fırçayı atacaktım..

aslında değişim yerine para iadesi de alabilirdim. böylece bimeksin kampanyasını bekleyip belki 1496 ya alabilirdim ama açıkçası bir ölü piksel çıkarsa bimeksde değişim olmayacağından vatandan kontrol edip 1569 a almayı terch ederim dedim ve değiş kuponu almaya karar verdim. bir adet ölü piksel benim çok huzursuz eder beni..

neyse paylaşmak istedim.

son bir not. eğer vatandan ev-araba katılım kartı almamış olsa idik çanta hakkımız olacakmış. bunu öğrendim. alırken söyleselerdi çantayı tercih ederdim..

@ gamblerbarbo

bimeksde dün akşam kampanya oldu. orada ki fiyat o.. nerdeyse 2 haftadır bu tip bir kampanya var. akşam 9 dan sabah 9 a kadar sürüyor. tüm notebooklarda %25 indirim oluyor.. belki bugünde olur.. takip edin bimeksi..

Vatan ölü piksel garantisi mi veriyor?
    Eğer doğru anladıysam, 1 ölü piksel için bile değişim yapıyorlarsa helal olsun diyorum..

• ................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FireProoF_ -- 10 Aralık 2020; 11:48:16 >
  • bu gece indirimi haftaya falan da sürermi?
  • @xweser
    geçmiş olsun.senin bu ölü pixel olayı ilk bir ay içinde olduğu içinmi direk vatan değişim verdi? çünkü genelde değişim için servis raporu alınmak üzere servise postalıyorlar milleti.senin olay nasıl oldu biraz açabilirmisin?
  • quote:

Bimeks'te ölü piksel garantisi yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeCCCe

@xweser
    geçmiş olsun.senin bu ölü pixel olayı ilk bir ay içinde olduğu içinmi direk vatan değişim verdi? çünkü genelde değişim için servis raporu alınmak üzere servise postalıyorlar milleti.senin olay nasıl oldu biraz açabilirmisin?

4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun
    AYIPLI MAL

Madde 4 - (Değişik madde: 06/03/2003 - 4822 S.K./4. md.)

Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilanlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir.

Tüketici, malın teslimi tarihinden itibaren otuz gün içerisinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlüdür. Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onarım isteme haklarına sahiptir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.

Evet aldığım ürün 3 ve daha fazla ölü piksel içerdiğinden 30 günlük süre geçmediği için ayıplı mal statüsüne girdi ve değişim kararı verildi.

Dediğiniz doğru aslında u tip durumlarda ürün yetkili servise gider ve değişim-iade kararını onlar verirler. Ama Vatan bünyesinde de anladığım kadarı ile bu iş yapılıyor. Bu nedenle müşteri memnuniye esas alınarak kararı kendileri veriyor. Bu edenle mümkün mertebe benvataı tecih ediyorum.

Ve şu an Vatan dışında Türkiye de bir adet lü piksel dahi çıksa değişim yada iade yapan başka firma yok. Bu zaten 2 ay içinde vatandan aldığım ikinci laptop.Daha önce de Dell almıştım..

Aslında ürün iade de edebilirdim ve bimeks kampanyasını bekleyip aynı ürünü belki de 70 lira daha uyguna alabilirdim ama salt ölü piksel garantisi için değişim raporunu tercih ettim.

Tercih arkadaşların ama benim şahsi fikrim bu tip firmaları tercih etmek diğer firmalarında sıfır ölü piksel garantisi vermeye zorlayabilir. Vatanı çok övmüş olabilirim ama inanın sırf bu nedenden dolayı övülmeyi hak ediyor benim açımdan..

Saygılar..

• quote:

quote:

hayırlı uğurlu olsun.

saygılar.

gece 01:49 da bimekste aldım. internetten

indirim 22:00 gibi başladı. takip et, ilerleyen günlerde de olabilir.

ölü piksel çıkarsa 7 gün içinde iade hakkımızı kullanabiliriz diye düşünüyorum, ne dersiniz?
  • arkadaşlar ürünü teslim alan kişinin teslim alırken nelere dikkat etmesi lazım?bildiğim kadarıyla recovry dvd si cihazla beraber gelmiyor?bunun dısında kutunun içerisinde neler var?kutunun daha önce açılıp açılmadığını yada ürünün daha önce iade edilmiş olup olmadığını nasıl anlayabilirim?ölü piksel olayı çok sık rastlanan bi durum mudur?cihazı ne yazıkki ben teslim alamıycam ilk kez internet üzerinden notebook satın aldm.bu ölü piksel mesajlarıda açıkçası beni biraz huzursuz etti.Teslimat işlemi ve teslimat sonrası sorunlarda iade ve değişimle ilgili tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...
    eve gittiğimde ürün kargodan alınmış olacak ve büyük ihtimalle teslimatın üzerinden 2-3 gün gibi bi süre geçicek ....daha sonra bir sorun yaşamam durumunda ne yapabilirim? acil bi şekilde tavsiyelerinizi bekliyorum!!!

• quote:

arkadaşlar sormayın başıma geleni..

sordunuz varsaydım..

neyse paylaşmak istedim.

@ gamblerbarbo

ustam sen 1569 dedinde vatana baktım şimdi

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-n61ja-jx114v-n61ja-core-i5-430m-2.26ghz.-4gb-320gb-16hd-sl-cam-bt-1024mb-hd5730-dvdrw-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=45522

1.427 TL+KDV 1.683 TL 1683 olan kampanya fiyatımı oluyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinsar -- 12 Haziran 2010; 18:56:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sinsar

ustam sen 1569 dedinde vatana baktım şimdi

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-n61ja-jx114v-n61ja-core-i5-430m-2.26ghz.-4gb-320gb-16hd-sl-cam-bt-1024mb-hd5730-dvdrw-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=45522

1.427 TL+KDV 1.683 TL 1683 olan kampanya fiyatımı oluyo

hocam ben aldığımda vatan notebook larda % 20 indirim vardı..

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.